18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 16:58
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Rudy dobrał się..
sebbar1991 • 2013-10-02, 13:55
Rząd zaakceptował podwyżkę akcyzy na alkohol i tytoń!



Podwyżka akcyzy na alkohol i tytoń od 2014 roku. Rząd podczas środowego posiedzenia zaakceptował projekt ustawy okołobudżetowej, które nakłada na popularne używki wyższy podatek.

Efektem zmian będzie to, że w przyszłym roku palacze więcej zapłacą za papierosy, a amatorzy mocnych trunków m.in. za wódkę.

Jak poinformowało w środę Centrum Informacyjne Rządu, projekt ustawy okołobudżetowej jest ściśle związany z projektem ustawy budżetowej na 2014 r. "Zawarte w nim rozwiązania mają charakter komplementarny i dopełniają przyszłoroczny projekt budżetu, zapewniając jego prawidłową realizację" - napisano.

Wzrośnie akcyza na używki. Rząd założył, że podatek na alkohol etylowy wzrośnie o 15 proc. Według rządu spowoduje to podwyżkę ceny półlitrowej butelki wódki o mocy 40 proc. o ok. 1,80 zł. Projekt przewiduje też 5-proc. wzrost akcyzy na wyroby tytoniowe i susz tytoniowy.

Do najważniejszych kwestii przewidzianych w projekcie CIR zaliczył też m.in. propozycje zmian dotyczących świadczeń oraz wynagrodzeń w sektorze finansów publicznych. Rząd zdecydował, że wynagrodzenia osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe zostaną utrzymane na poziomie z 2013 r. Oznacza to, że nie wzrosną również uposażenia oraz diety parlamentarne posłów i senatorów.

I znów wszystko kurwa jego mać pójdzie do góry. D.T

źródło Onet.pl
Zgłoś
Avatar
Bialix 2013-10-02, 13:57
Pal ruskie i przerzuć się na soczek. Albo umrzyj.
Zgłoś
Avatar
osiek92 2013-10-02, 14:00
Papierosy - ok niech kosztują nawet 50zł za paczkę, szkodzą zdrowiu, zawsze prowadzą do nałogu i tylko z ryja po nich śmierdzi.
Alkohol ma wiele zastosowań. Setki postaci, smaków. Odkaża, rozgrzewa, pożywia, oczyszcza.
Samo zdrowie, powinien więc być w cenie chleba.
<---- Po drugie
Zgłoś
Avatar
g................t 2013-10-02, 14:06
Ja rozumiem, prąd, czynsz, chleb. Ale na artykuły pierwszej potrzeby???!!! TAK KURWA BYĆ NIE MOŻE! BUNT KTO POLAK!!!
Zgłoś
Avatar
KebabRemover 2013-10-02, 14:14
1,80zł drożej, o jesus chyba się odwodnię, borze ratuj!!
To oznacza że jak dzisiaj kupisz około 15 półlitrowych butelek wódki, to po 2014 kupisz ich tylko 14, jedna butelka w plecy, ojej. Zakładając że piję pół litra na miesiąc to po roku i dwóch miesiącach będę miał pół litra wypite mniej, jaka strata, borze ratuj!!!1
Odłóżmy różnice polityczne, nie ważne kogo popieram, choć szczerze to nikogo, ani tuska, ani kaczora, palikota, czy nawet korwina mikke. Będę popierał dopiero jak Ruch Narodowy przerodzi sie w partię. Ale to nie ważne, chcę powiedzieć tylko że to jest to o czym pisałem wcześniej, nie chujowi są politycy, tylko polacy robacy biedacy. Jakby w Niemczech weszła taka ustawa, to Niemcy by dalej kupowali alko z akcyzą, po jakimś czasie dziura budżetowa załatana, i spokój. Ale u nas wchodzi to tragedia, taki cebulak zamiast wyliczyć to i tamto usłyszy tylko PODWYŻKA ALKOHOLU!!!! i już panikuje, ucieka do alkoholu z przemytu, bo taniej, chuj że to tylko 1,80, a on nie wie, bo liczyć nie umie i myśli że tusk chce go wyruchać na 10zł za butelkę. I tak właśnie wy sami osłabiacie państwo. Tak samo było z tytoniem, podnieść ceny, załata się dziurę, ale nie, polaki zaczęły kupować z przemytu od ukraińców na rynku, chuj że jakieś obsikane, czyste może w 70%, ale tanio.
Zgłoś
Avatar
xeper666 2013-10-02, 14:15
tusek ty skurwysynu !!!
Zgłoś
Avatar
sebbar1991 2013-10-02, 14:35
KebabRemover napisał/a:

1,80zł drożej, o jesus chyba się odwodnię, borze ratuj!!
To oznacza że jak dzisiaj kupisz około 15 półlitrowych butelek wódki, to po 2014 kupisz ich tylko 14, jedna butelka w plecy, ojej. Zakładając że piję pół litra na miesiąc to po roku i dwóch miesiącach będę miał pół litra wypite mniej, jaka strata, borze ratuj!!!1
Odłóżmy różnice polityczne, nie ważne kogo popieram, choć szczerze to nikogo, ani tuska, ani kaczora, palikota, czy nawet korwina mikke. Będę popierał dopiero jak Ruch Narodowy przerodzi sie w partię. Ale to nie ważne, chcę powiedzieć tylko że to jest to o czym pisałem wcześniej, nie chujowi są politycy, tylko polacy robacy biedacy. Jakby w Niemczech weszła taka ustawa, to Niemcy by dalej kupowali alko z akcyzą, po jakimś czasie dziura budżetowa załatana, i spokój. Ale u nas wchodzi to tragedia, taki cebulak zamiast wyliczyć to i tamto usłyszy tylko PODWYŻKA ALKOHOLU!!!! i już panikuje, ucieka do alkoholu z przemytu, bo taniej, chuj że to tylko 1,80, a on nie wie, bo liczyć nie umie i myśli że tusk chce go wyruchać na 10zł za butelkę. I tak właśnie wy sami osłabiacie państwo. Tak samo było z tytoniem, podnieść ceny, załata się dziurę, ale nie, polaki zaczęły kupować z przemytu od ukraińców na rynku, chuj że jakieś obsikane, czyste może w 70%, ale tanio.



Widzę, że znalazł się pierwszy "mądry" który traktuje wszystko dosłownie.
Zgłoś
Avatar
mineten 2013-10-02, 15:59 1
KebabRemover napisał/a:

1,80zł drożej, o jesus chyba się odwodnię, borze ratuj!!
To oznacza że jak dzisiaj kupisz około 15 półlitrowych butelek wódki, to po 2014 kupisz ich tylko 14, jedna butelka w plecy, ojej. Zakładając że piję pół litra na miesiąc to po roku i dwóch miesiącach będę miał pół litra wypite mniej, jaka strata, borze ratuj!!!1
Odłóżmy różnice polityczne, nie ważne kogo popieram, choć szczerze to nikogo, ani tuska, ani kaczora, palikota, czy nawet korwina mikke. Będę popierał dopiero jak Ruch Narodowy przerodzi sie w partię. Ale to nie ważne, chcę powiedzieć tylko że to jest to o czym pisałem wcześniej, nie chujowi są politycy, tylko polacy robacy biedacy. Jakby w Niemczech weszła taka ustawa, to Niemcy by dalej kupowali alko z akcyzą, po jakimś czasie dziura budżetowa załatana, i spokój. Ale u nas wchodzi to tragedia, taki cebulak zamiast wyliczyć to i tamto usłyszy tylko PODWYŻKA ALKOHOLU!!!! i już panikuje, ucieka do alkoholu z przemytu, bo taniej, chuj że to tylko 1,80, a on nie wie, bo liczyć nie umie i myśli że tusk chce go wyruchać na 10zł za butelkę. I tak właśnie wy sami osłabiacie państwo. Tak samo było z tytoniem, podnieść ceny, załata się dziurę, ale nie, polaki zaczęły kupować z przemytu od ukraińców na rynku, chuj że jakieś obsikane, czyste może w 70%, ale tanio.


Rzad chce złupić cie na 1,80 a ty mu przyklaskujesz brawo. Jak sam zauważyłeś na jednej butelce rzad zarobi niewiele a przez samo to ze jest podwyzka to ludzie beda mniej kupowac. Zalatamy dziure ? Odwrotnie powiekszymy ja co pokazaly juz podwyzki cen paierosow. Zależność jest bardzo prosta im wyzsza cena fajek tym mniejsze wplywy do budżetu a tym wieksze dla przemytnikow.
Zgłoś
Avatar
KebabRemover 2013-10-02, 16:52
mineten napisał/a:


Rzad chce złupić cie na 1,80 a ty mu przyklaskujesz brawo. Jak sam zauważyłeś na jednej butelce rzad zarobi niewiele a przez samo to ze jest podwyzka to ludzie beda mniej kupowac. Zalatamy dziure ? Odwrotnie powiekszymy ja co pokazaly juz podwyzki cen paierosow. Zależność jest bardzo prosta im wyzsza cena fajek tym mniejsze wplywy do budżetu a tym wieksze dla przemytnikow.



Właśnie o to mi chodziło, to tylko 1,80 zł a ludzie zamiast kupić tyle samo będą uciekać do szarej strefy, przez to sytuacja się pogorszy.
Mi chodzi o to że rząd wg mnie w tym przypadku robi dobrze, lepiej zwiększyć ceny alkoholu niż czegokolwiek innego. Coś takiego zadziałałoby w Niemczech i przyniosłoby korzyści, bo Niemiec nie kupiłby lewego bimbra tylko najlepszą wódkę z akcyzą, właśnie dlatego w Niemczech jest jak jest, a u nas inaczej. Choćby nie wiem jacy byli dobrzy politycy, jeśli obywatele będą łamać prawo to z tego nic dobrego nie wyniknie. Nie po to jest coś takiego jak akcyza żeby byle jaki rusek przewoził do nas nielegalnie wódkę i zarobił, a potem nasze państwo ma mniej pieniędzy ze sprzedaży alkoholu.
Zamiast kupić wódkę za 25zł legalnie, kupujesz u ruska za 20zł, rusek zarobił 20zł, państwo mogło zarobić te 5zł, ale nie zarobiło nic, myślisz że zaoszczędziłeś 5zł, ale naprawdę tak jakbyś zajebał te 5zł od państwa. Szkodzisz samemu sobie.
Zgłoś
Avatar
mineten 2013-10-02, 17:22
Dla mnie to nie jest istotne czy ktoś mnie okrada na 1,80 czy na 100 zl kradzież to kradzież na to nie ma zgody i koniec. Gospodarki nie naprawia się zwiększaniem podatków. To nie tędy jest droga. Chcemy załatać dziurę budżetową to zmniejszmy podatki, pomóżmy przedsiębiorstwom. W podatkach nie chodzi o to żeby zajebać jak najwięcej z jednej firmy tylko wziąć mało ale za to z wielu a zysk będzie większy. Ale nasz rząd woli wykończyć połowę firm podatkami a potem łatać dziurę akcyzami i składkami emerytalnymi. Tak nie wolno to jest zwykła kradzież. Ja się zgadzam że na podwyżce cen wódki rząd zarobi kasę ale pozostaje pytanie - czy to rząd jest dla nas czy my dla niego ?
Zgłoś