18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 18:40
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:23
🔥 Wyprzedzanie po polsku - teraz popularne
🔥 Kibic kopie ukraińca - teraz popularne
Avatar
żmij 2024-08-28, 22:03 2
Ej, ale Tetris jest faktycznie ruski...
Zgłoś
Avatar
tigertm 2024-08-28, 22:09 9
no pomógł gościowi w dostawczaku odpalił i pojechał
Zgłoś
Avatar
Halman 2024-08-28, 22:11 3
żmij napisał/a:

Ej, ale Tetris jest faktycznie ruski...



połowa Polaków myśli że ukraiński
Zgłoś
Avatar
żmij 2024-08-28, 22:16 8
Halman napisał/a:

połowa Polaków myśli że ukraiński



Jak pierogi. Debile.



Chociaż nazwa pierogów nie pochodzi od moskali, a od nazwy Województwa Ruskiego.
Zgłoś
Avatar
TytanowaSzafkaNaButy 2024-08-29, 2:03 5
żmij napisał/a:

Jak pierogi. Debile.
Chociaż nazwa pierogów nie pochodzi od moskali, a od nazwy Województwa Ruskiego.



Nigdy nie przestanie mnie śmieszyć tą ignorancja fajnopolaczkow xD Większość z nich myśli że chodzi o Rosję, a nie region Rusi.
Zgłoś
Avatar
kakalos 2024-08-29, 4:30 1
no ale co? Naprawil mu auto ?, no wkonu ruszyl z miejsca !
Zgłoś
Avatar
__ 2024-08-29, 7:41 4
TytanowaSzafkaNaButy napisał/a:

Nigdy nie przestanie mnie śmieszyć tą ignorancja fajnopolaczkow xD Większość z nich myśli że chodzi o Rosję, a nie region Rusi.


A najlepsze jest że widlaki nie mają nic wspólnego z Rusią kijowską. Ukry to pomieszane kundle z odpadów kozaków i tatarów także koniec końców nawet ze Słowianami nie mają nic wspólnego. Stety/niestety do ruskich nam bliżej niż do widlaków
Zgłoś
Avatar
lebol1990 2024-08-29, 9:13
Kom dla muzyczki przerobionej z tetrisa. Piwo leci
Zgłoś
Avatar
TytanowaSzafkaNaButy 2024-08-29, 9:31 3
__ napisał/a:

A najlepsze jest że widlaki nie mają nic wspólnego z Rusią kijowską. Ukry to pomieszane kundle z odpadów kozaków i tatarów także koniec końców nawet ze Słowianami nie mają nic wspólnego. Stety/niestety do ruskich nam bliżej niż do widlaków



No niestety fajnopolactwo ma syndrom wyparcia i próbuje naginać fakty w każdy sposób, byleby tylko przypadkiem nie chuchnąć na swoich dobrodusznych, kochających braciszków ukraińskich.
Zgłoś
Avatar
xMichaUx 2024-08-29, 10:40
żmij napisał/a:

Ej, ale Tetris jest faktycznie ruski...



Dokładnie, a powstała w 1984.
Zgłoś
Avatar
Szary_Jeleń 2024-08-29, 18:34
Halman, mistrz spierdolonej muzyki.
Zgłoś
Avatar
WąsatyZbój 2024-08-31, 11:56
żmij napisał/a:

Jak pierogi. Debile.
Chociaż nazwa pierogów nie pochodzi od moskali, a od nazwy Województwa Ruskiego.



Nie wiem, czy w czasach Rzeczypospolitej Obojga Narodów, jedzono w Polsce takie pierogi, ale w czasach II RP, w knajpach wileńskich, krakowskich czy poznańskich, pierogi z ziemniakami, serem i cebulą nazywano ukraińskimi. Tylko w Warszawie, te same pierogi nazywano ruskimi. Za to w Łodzi i w Wolnym Mieście Gdańsku, to były pierogi galicyjskie. Dzisiejszą popularność nazwy: "pierogi ruskie", zawdzięczamy głównie barom mlecznym z czasów PRL.
Trudno jednak, o jakąś twardą regułę. Moja babcia, pochodząca z okolic Łowicza, nazywała je ukraińskimi, a dziadek z Poznania, nazywał je ruskimi. Zabawne jest to, że dla znacznej części Ukraińców, to... pierogi polskie i tak samo nazywano je we Lwowie przed II w. św.
Jak zwał, tak zwał. Mi smakują.
Zgłoś
Avatar
żmij 2024-08-31, 12:46 1
WąsatyZbój napisał/a:

Nie wiem, czy w czasach Rzeczypospolitej Obojga Narodów, jedzono w Polsce takie pierogi, ale w czasach II RP, w knajpach wileńskich, krakowskich czy poznańskich, pierogi z ziemniakami, serem i cebulą nazywano ukraińskimi. Tylko w Warszawie, te same pierogi nazywano ruskimi. Za to w Łodzi i w Wolnym Mieście Gdańsku, to były pierogi galicyjskie. Dzisiejszą popularność nazwy: "pierogi ruskie", zawdzięczamy głównie barom mlecznym z czasów PRL.
Trudno jednak, o jakąś twardą regułę. Moja babcia, pochodząca z okolic Łowicza, nazywała je ukraińskimi, a dziadek z Poznania, nazywał je ruskimi. Zabawne jest to, że dla znacznej części Ukraińców, to... pierogi polskie i tak samo nazywano je we Lwowie przed II w. św.
Jak zwał, tak zwał. Mi smakują.



Dla jednych moich dziadków, z Krakowa, i dla drugich, spod Inowrocławia, to były pierogi ruskie.
Też lubię.

Czym jest nazwa? To, co zwiemy różą, pod inną nazwą równie by pachniało.
William Shakespeare, Romeo i Julia
Zgłoś