18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (7) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 1:05
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 2024-09-13, 13:31
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:33
ruskie
nine • 2014-09-03, 10:38
Moskwa. Zima. Śnieg. Chłopczyk rzuca śnieżkami. Nagle - brzęk tłuczonego szkła. Wybiega stróż, prawdziwy stróż - o surowej minie, z miotłą i goni chłopca. Chłopiec ucieka przed nim i myśli:
- Po co? Po co mi to wszystko? Po co mi ten cały image dziecka ulicy, te śnieżki, ci koledzy... Po co? Przecież odrobiłem już wszystkie lekcje i mógłbym leżeć w domu na łóżku i czytać książkę mego ulubionego pisarza - Ernesta Hemingwaya...

Hawana. Ernest Hemingway siedzi w swym pokoju, w ogromnej willi, dopisuje ostatnie zdanie kolejnego romansu i myśli:
- Po co? Po co mi to wszystko? O, jakże dość już mam tego wszystkiego! Tej Kuby, tych plaż, bananów, trzciny cukrowej, upałów i tych ludzi! Przecież mógłbym być w Paryżu. Mógłbym ze swoim najlepszym przyjacielem, Andre Maurois, w towarzystwie dwóch pięknych kurtyzan, popijając poranny aperitif prowadzić dysputy o sensie życia...

Paryż. Andre Maurois leży w sypialni na ogromnym łożu. Gładząc kształtne biodro pięknej kurtyzany i popijając poranny aperitif myśli:
- Po co? Po co mi to wszystko? Ten cały Paryż, ci grubi Francuzi, te tępe kurtyzany... Dość mam tej wieży Eiffla, z której plują mi na głowę! Mógłbym przecież być w Moskwie, gdzie mróz, śnieg, siedzieć u mego przyjaciela, Andrieja Płatonowa, przy szklance wódki i dyskutować o sensie życia...

Moskwa... Zima... Śnieg... Andriej Płatonow... W czapce uszance... W walonkach... Z miotłą... Goni małego chłopca i myśli:
- Ku**uur**rrwa!!! Jak dogonię, to zaj**ię gnoja!!!


Pierwszy post. Zej**ane z komentarza na portalu informacyjnym.
Zgłoś
Avatar
Meph1k 2014-09-03, 11:34 8
Czy to ma mieć takie przesłanie, że po dłuższym czasie wszędzie nam źle?
Zgłoś
Avatar
nowynick 2014-09-03, 12:06 61
Up

nie, to oznacza, że Andriej Płatonow ma zajebiste życie, bo nie narzeka...
Zgłoś
Avatar
cys23 2014-09-03, 12:13 7
image kurwa...nie dało się napisac wizerunek?
Zgłoś
Avatar
Nutzz 2014-09-03, 12:16 6
To znaczy że życie albo nie ma sensu albo sensem życia jest życie. Po co więc marnować szare komórki nad tego typu nieprzydatnym zagadnieniami skoro można ten czas spożytkować na nakurwianie dzieci miotłą po ryju.

Dziękuję.
Zgłoś
Avatar
MasterExploder666 2014-09-03, 12:25 4
Już myślałem, że mnie wylogowało. Po kiego te gwiazdki?
Zgłoś
Avatar
gracii 2014-09-03, 12:46 1
Zajebista historia, łap piwo.
Zgłoś
Avatar
Krak 2014-09-03, 13:43 8
nine napisał/a:

Ernest Hemingway (...) dopisuje ostatnie zdanie kolejnego romansu.



Myślę, że za to zdanie masz wpierol u Erniego
Zgłoś
Avatar
Tyreel 2014-09-03, 14:14 1
Dawno się tak nie uśmiałem. To chyba pierwszy kawał z Sadola, który sobie zapiszę. Jednym słowem: PIWO.
Zgłoś