18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (11) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Szukaj Forum Odznaki Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 9:06
📌 Konflikt izrealsko-arabski (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 18:09
Sadistic ver 2.0
Centurion • 2024-06-01, 21:33
Witajcie,

Przy okazji zbiórki zapowiadałem że tworzona jest nowa wersja serwisu i o to właśnie została ona wdrożona.
Ta wersja nie niesie ze sobą większych zmian wizualnych, jej głównym zadaniem było pozbycie się w całości poprzedniego kodu strony który był mieszaniną starego kodu forum phpBB (sprzed 20 lat) z różnymi zmianami, które wprowadziłem w przeszłości. Po latach okazało się że modyfikowanie tamtej wersji jest drogą przez mękę, więc ostatecznie postanowiłem napisać wszystko od początku opierając się przy tym o pewien aktywnie rozwijany framework. Dzięki temu w najbliższym czasie możecie oczekiwać pewnych większych modyfikacji, które od pewnego czasu chodziły mi po głowie. W ramach zmiany oprogramowania została również całkowicie zmieniona struktura bazy danych a stare dane zostały przetworzone tak aby pasowały do nowych struktur.

Żeby jednak nie było tak że jest nowa wersja a nie ma nic nowego to poniżej lista rzeczy dodanych i zmienionych.

1. Wzmianki - powiadomienia o tym, że ktoś nas wywołał w poście

Przy postach użytkowników pojawił się nowy klikalny znaczek "@" - zapisanie komentarza z @nazwa_użytkownika spowoduje wysłanie mu informacji, że został wspomniany przez Ciebie w danym temacie. Identycznie zadziała to w przypadku użycia opcji "cytuj".

Ograniczenia:
- można wywołać tylko użytkownika który udzielił się w danym temacie
- w jednym poście można wywołać nie więcej niż 5 różnych użytkowników

Dodatkowo istnieje również możliwość "wywołania" wszystkich moderatorów w danym temacie poprzez użycie w poście @mod - w ten sposób będziemy wiedzieć że coś należy sprawdzić w pierwszej kolejności. Oczywiście nadużywanie tej funkcji może skończyć się nieprzyjemnie

Powiadomienia można wyłączyć w swoim profilu.

2. Zmiana wyświetlania prywatnych wiadomości

Od teraz wiadomości są pogrupowane w wątki (stare wiadomości pozostały takie jak były) i wyświetlane bez żadnych zakładek, dzięki czemu można będzie w nich łatwiej się połapać.
Doszła też informacja o tym, czy i kiedy odbiorca przeczytał wiadomość - w przeszłości nie było to jasne.

3. Prywatne czaty w ShoutBoxie

Ta funkcja jest ściśle powiązana z prywatnymi wiadomościami dlatego właśnie musiały one być pogrupowane w wątki. Temat takiego wątku ustawi się automatycznie.

Dostęp do ShoutBoxa jest odblokowany po napisaniu 50 postów.
Na wersji mobilnej ShoutBox został przeniesiony do osobnej zakładki w menu

4. Informacja o edycji posta

Każda ingerencja w post użytkownika czy przez niego samego czy przez moderatora zostawi widoczny ślad z historią edycji.
Użytkownik może edytować swój post przez godzinę od momentu jego zamieszczenia.

5. Dodanie brakujących funkcji na wersji mobilnej

Między innymi:
- przeglądanie/komentowanie ze strony głównej bez potrzeby wchodzenia w temat
- szukanie po tagach
- szukanie po tagach przy dodawaniu tematu
- nowy przycisk "opcje" po wejściu w temat przy każdym poście na dole (dla zalogowanych)
- widoczność ankiet

Dodatkowo jest jeszcze wiele drobnych zmian o których nie chce mi się rozpisywać bo większość je i tak zauważy, oraz oczywiście naprawa wielu drobnych błędów które odkryłem przy przepisywaniu strony. Kilka rzeczy zostało też usuniętych ponieważ uznałem że nie są już dalej potrzebne

Ze względu na to że przepisany został cały skrypt mogło powstać wiele błędów, i to pomimo wielu testów Proszę je zgłaszać w komentarzach do tego tematu.
Zgłoś
Avatar
~_Yarko_ 2024-06-12, 17:44
Anal_Intruder_69 napisał/a:

Chciałbym spytać, co w sprawie funkcji usuwania własnych tematów do godziny od wrzutki?
Serio, to potrzebna funkcja, jeśli nie jest to trudne do zaimplementowania w nowym kodzie, to myślę, że warto to zrobić. Podejrzewam, że sporo użytkowników by się ucieszyło z jej przywrócenia.



Przykład.
sadistic.pl/z-uliczki-wyjechanie-vt593164.htm
Dwa takie same tematy wstawione prawie jednocześnie.
Normalnie bym usunął, ale nie ma takiej opcji.

Przydatne rzeczy zostały usunięte, ale novum jak podgląd wstawionych zdjęć, lub filmów jest.
Tak jakbym był nieświadomy co wstawiam.

Ps.
Po pijaku się nie liczy
Zgłoś
Avatar
Centurion 2024-06-12, 20:46 2
@_Yarko_

Dodałem możliwość usuwania własnego tematu do 60 min po jego napisaniu
Zgłoś
Avatar
~_Yarko_ 2024-06-13, 12:14 1
Dziękuję dobry człowieku.
Jeszcze tylko podgląd pod zakładane tematy i będzie super.
Zgłoś
Avatar
Jabolo 2024-06-17, 20:31
Jest możliwość przywrócenia zakładki "losowe"?
Zgłoś
Avatar
~Velture 2024-06-18, 19:19
Ponawiam bo to MUSI BYĆ zrobione.

Wysłany: 2024-06-08, 14:10
sadistic.pl/polityka-plikow-cookies.htm

To trzeba zaktualizować dając cały ten szajs który się automatycznie akceptuje przy logowaniu bez zgody usera.

No szanujmy się kurwa.

Ktoś tutaj już pisał o tym, że to znika od razu po zalogowaniu bez możliwości przeczytania, odrzucenia itp.
Za to regularnie są próby aby PONOWNIE akceptować albo odrzucać.

Kiedyś dało się łatwo odrzucac ten szajs a teraz nie.
Zgłoś
Avatar
Centurion 2024-06-18, 19:41
Problem musi leżeć po Twojej stronie gdyż nikt inny nie zgłaszał z tym problemu
Zgłoś
Avatar
~Velture 2024-06-20, 14:36
Centurion napisał/a:

Problem musi leżeć po Twojej stronie gdyż nikt inny nie zgłaszał z tym problemu



Czyli inni w tym linku widzą cały ten tekst który automatycznie znika?
Szanujmy się. Serio. Polityka prywatności powinna zawierać wszystko to co tam jest i to co znika bez możliwości przeczytania.

[ Dodano 2024-06-20, 14:42 ]
aż na 2 przeglądarce sprawdziłem.
Odrzuciłem PRZED logowaniem wszystkie ciasteczka a i tak zostały zaakceptowane pomimo odrzucenia.

To już jest w chuj przegięcie.
"Korzystanie z witryny Sadistic.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies." zostaje na dole strony i nie da sie odrzucić.

Zaraz po zalogowaniu to znika.

Nie da sie nigdzie wrócić do tego gówna które można akceptować albo odrzucić a w praktyce tylko akceptować.

Powinien każdy widzieć ten cały szajs który się akceptuje w linku z polityką prywatności tak jak należy.

Cytat:

Internauta powinien być również poinformowany, w jaki sposób może wyłączyć bądź zablokować pliki cookies. Treść komunikatu musi być zrozumiała dla przeciętnego użytkownika sieci.

Zobacz więcej: poradnikprzedsiebiorcy.pl/-pliki-cookies-najwazniejsze-informacje


Nie jest to nigdzie jasno i przejrzyście opisane.
Zgłoś
Avatar
kłakizesrakikupadupa 2024-06-21, 21:04
Obowiązek pozyskiwania zgody na stosowanie cookies wynika z art. 173 ustawy Prawa telekomunikacyjnego. Zgodnie z tym przepisem przechowywanie informacji lub uzyskiwanie dostępu do informacji już przechowywanej w telekomunikacyjnym urządzeniu końcowym abonenta lub użytkownika końcowego jest dozwolone, pod warunkiem że abonent lub użytkownik końcowy zostanie uprzednio bezpośrednio poinformowany w sposób jednoznaczny, łatwy i zrozumiały o celu przechowywania i uzyskiwania dostępu do tej informacji, możliwości określenia przez niego warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do tej informacji za pomocą ustawień oprogramowania zainstalowanego w wykorzystywanym przez niego telekomunikacyjnym urządzeniu końcowym lub konfiguracji usługi.
Zgłoś
Avatar
~Sunday 2024-06-24, 23:41 1
_Yarko_ napisał/a:

Jeszcze tylko podgląd pod zakładane tematy i będzie super.


* i posty ogólnie.

Podbijam. Bardzo przydatna opcja.
Zgłoś
Avatar
~_Yarko_ Wczoraj 10:19
W sekcji "Szukaj' nie działa "szukaj autora".
Na różne sposoby próbowałem, brak wyników.
Zgłoś
Avatar
~Sunday Wczoraj 12:51
@_Yarko_: a, że "Szukaj słów kluczowych" też nie działa, to nie zauważyłeś?
Zgłoś
Avatar
~_Yarko_ Wczoraj 14:34
Zauważyłem, bo "na różne sposoby próbowałem"
Zgłoś
Avatar
Centurion Wczoraj 14:36 1
Faktycznie search jest niekompletny, badam temat
Zgłoś
Avatar
~_Yarko_ Wczoraj 16:17
Na awatarze usera brak "paska postępu" nałożonej kary.
Nie wiadomo czy ma wolne czy dłuższy urlop, co może poważnie zaniepokoić użytkowników o braku jego aktywności
Zgłoś