18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:30
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:24
Sadistic ver 2.0
Centurion • 2024-06-01, 21:33
Witajcie,

Przy okazji zbiórki zapowiadałem że tworzona jest nowa wersja serwisu i o to właśnie została ona wdrożona.
Ta wersja nie niesie ze sobą większych zmian wizualnych, jej głównym zadaniem było pozbycie się w całości poprzedniego kodu strony który był mieszaniną starego kodu forum phpBB (sprzed 20 lat) z różnymi zmianami, które wprowadziłem w przeszłości. Po latach okazało się że modyfikowanie tamtej wersji jest drogą przez mękę, więc ostatecznie postanowiłem napisać wszystko od początku opierając się przy tym o pewien aktywnie rozwijany framework. Dzięki temu w najbliższym czasie możecie oczekiwać pewnych większych modyfikacji, które od pewnego czasu chodziły mi po głowie. W ramach zmiany oprogramowania została również całkowicie zmieniona struktura bazy danych a stare dane zostały przetworzone tak aby pasowały do nowych struktur.

Żeby jednak nie było tak że jest nowa wersja a nie ma nic nowego to poniżej lista rzeczy dodanych i zmienionych.

1. Wzmianki - powiadomienia o tym, że ktoś nas wywołał w poście

Przy postach użytkowników pojawił się nowy klikalny znaczek "@" - zapisanie komentarza z @nazwa_użytkownika spowoduje wysłanie mu informacji, że został wspomniany przez Ciebie w danym temacie. Identycznie zadziała to w przypadku użycia opcji "cytuj".

Ograniczenia:
- można wywołać tylko użytkownika który udzielił się w danym temacie
- w jednym poście można wywołać nie więcej niż 5 różnych użytkowników

Dodatkowo istnieje również możliwość "wywołania" wszystkich moderatorów w danym temacie poprzez użycie w poście @mod - w ten sposób będziemy wiedzieć że coś należy sprawdzić w pierwszej kolejności. Oczywiście nadużywanie tej funkcji może skończyć się nieprzyjemnie

Powiadomienia można wyłączyć w swoim profilu.

2. Zmiana wyświetlania prywatnych wiadomości

Od teraz wiadomości są pogrupowane w wątki (stare wiadomości pozostały takie jak były) i wyświetlane bez żadnych zakładek, dzięki czemu można będzie w nich łatwiej się połapać.
Doszła też informacja o tym, czy i kiedy odbiorca przeczytał wiadomość - w przeszłości nie było to jasne.

3. Prywatne czaty w ShoutBoxie

Ta funkcja jest ściśle powiązana z prywatnymi wiadomościami dlatego właśnie musiały one być pogrupowane w wątki. Temat takiego wątku ustawi się automatycznie.

Dostęp do ShoutBoxa jest odblokowany po napisaniu 50 postów.
Na wersji mobilnej ShoutBox został przeniesiony do osobnej zakładki w menu

4. Informacja o edycji posta

Każda ingerencja w post użytkownika czy przez niego samego czy przez moderatora zostawi widoczny ślad z historią edycji.
Użytkownik może edytować swój post przez godzinę od momentu jego zamieszczenia.

5. Dodanie brakujących funkcji na wersji mobilnej

Między innymi:
- przeglądanie/komentowanie ze strony głównej bez potrzeby wchodzenia w temat
- szukanie po tagach
- szukanie po tagach przy dodawaniu tematu
- nowy przycisk "opcje" po wejściu w temat przy każdym poście na dole (dla zalogowanych)
- widoczność ankiet

Dodatkowo jest jeszcze wiele drobnych zmian o których nie chce mi się rozpisywać bo większość je i tak zauważy, oraz oczywiście naprawa wielu drobnych błędów które odkryłem przy przepisywaniu strony. Kilka rzeczy zostało też usuniętych ponieważ uznałem że nie są już dalej potrzebne

Ze względu na to że przepisany został cały skrypt mogło powstać wiele błędów, i to pomimo wielu testów Proszę je zgłaszać w komentarzach do tego tematu.
Zgłoś
Komentowanie tego tematu zostało zablokowane
Avatar
SkoPio1 2024-06-02, 1:41
To jak mam usunąć wiadomości?
Zgłoś
Avatar
b................e 2024-06-02, 1:42 5
chcę wejśc w harda i wyskakuję błąd 500
Zgłoś
Avatar
Baronessa 2024-06-02, 1:42 4
Na harda nie idzie się wjebać...
Zgłoś
Avatar
Koniczek 2024-06-02, 1:48
My chcemy harda!
Zgłoś
Avatar
Boniu1337 2024-06-02, 2:26
Na desktopowej wersji w ogóle nie działają filmiki, dodatkowo są rozjebane na cała szerokość ekranu bo jest okropne w designie.
Ogólnie zajmuje się programowaniem i pracuję jako front i back end developer więc jakbyś miał jakieś pytania jak coś ogarnąć to pisz na maila, jak jesteś admem to sam sobie sprawdzisz mój mail

Ps. najprawdopodobniej nie jest to błąd kodu tylko błąd ładowania ze strony hosta jakiś css'ów i skryptów. Polecam to zabezpieczyć w kodzie aby nawet jak sie nie załaduje CSS albo skrypt to w HTML aby była ograniczona szerokość i działanie play buttonów bez skryptów.
Zgłoś
Avatar
Mikka1212 2024-06-02, 3:32 3
Czy na dziale hard będą te zakładki dla dewiantów, zboków i innych dziwadłach? Koleżanka pyta.
Zgłoś
Avatar
Caanonierka 2024-06-02, 4:29
Ani z przeglądarki Chrome ani z Avast Secure Browser nie mogę się zalogować,tylko z Edge!Nawet nie chce zmienić mi hasła,mimo że wysłaliście mi maila na mój adres mailowy,w celu zresetowania hasła!!Po tym wszystkim udało mi się zalogować na stare hasło w Microsoft Edge!Co jest grane?
Zgłoś
Avatar
trytodie 2024-06-02, 6:31
1.Problem ze stylami w wersji mobilnej. Nie mieszczą się informacje.



2. Drugi problem wersja „komputerowa” na telefonie. Chyba że kierunek i układ menu zamierzona, to wygląda to bardzo źle na moje amatorskie oko.



3. W wyszukiwarce po tagach nie ma miniaturek. Chyba że to chwilowe.

Zgłoś
Avatar
Necro 2024-06-02, 6:57
Po kliknięciu na nick w prywatnej wiadomości.

ibb.co/q7JH6ZK
Zgłoś
Avatar
Dżepetto 2024-06-02, 8:08 1
Brak możliwości edycji wiadomości na shoutoboxie
Zgłoś
Avatar
duchman 2024-06-02, 8:26 5
Brak opcji 10 losowych na hard
Zgłoś
Avatar
Con4terPro96 2024-06-02, 9:00 1
Czy wydajność ładowania filmów uległa zmianie?? wcześniej albo film się płynnie ładował i nie było problemu albo nie ładował się wcale - a aktualnie potrafi mi ścinać w połowie , w losowych ww sumie miejscach z różną częstotliwością

Dodam że sama w sobie strona zapierdala jak wściekła - mega odczuwalna różnica
Zgłoś
Avatar
Payan 2024-06-02, 9:02 2
Za te "wzmianki", należy się ogromne piwo. W końcu.
Zgłoś
Avatar
~Velture 2024-06-02, 9:55
jak pozbyć się ikonki nieprzeczytanych wiadomości bez klikania w kilkanaście wiadomości?
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie