18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 26 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:24
Sadistic ver 2.0
Centurion • 2024-06-01, 21:33
Witajcie,

Przy okazji zbiórki zapowiadałem że tworzona jest nowa wersja serwisu i o to właśnie została ona wdrożona.
Ta wersja nie niesie ze sobą większych zmian wizualnych, jej głównym zadaniem było pozbycie się w całości poprzedniego kodu strony który był mieszaniną starego kodu forum phpBB (sprzed 20 lat) z różnymi zmianami, które wprowadziłem w przeszłości. Po latach okazało się że modyfikowanie tamtej wersji jest drogą przez mękę, więc ostatecznie postanowiłem napisać wszystko od początku opierając się przy tym o pewien aktywnie rozwijany framework. Dzięki temu w najbliższym czasie możecie oczekiwać pewnych większych modyfikacji, które od pewnego czasu chodziły mi po głowie. W ramach zmiany oprogramowania została również całkowicie zmieniona struktura bazy danych a stare dane zostały przetworzone tak aby pasowały do nowych struktur.

Żeby jednak nie było tak że jest nowa wersja a nie ma nic nowego to poniżej lista rzeczy dodanych i zmienionych.

1. Wzmianki - powiadomienia o tym, że ktoś nas wywołał w poście

Przy postach użytkowników pojawił się nowy klikalny znaczek "@" - zapisanie komentarza z @nazwa_użytkownika spowoduje wysłanie mu informacji, że został wspomniany przez Ciebie w danym temacie. Identycznie zadziała to w przypadku użycia opcji "cytuj".

Ograniczenia:
- można wywołać tylko użytkownika który udzielił się w danym temacie
- w jednym poście można wywołać nie więcej niż 5 różnych użytkowników

Dodatkowo istnieje również możliwość "wywołania" wszystkich moderatorów w danym temacie poprzez użycie w poście @mod - w ten sposób będziemy wiedzieć że coś należy sprawdzić w pierwszej kolejności. Oczywiście nadużywanie tej funkcji może skończyć się nieprzyjemnie

Powiadomienia można wyłączyć w swoim profilu.

2. Zmiana wyświetlania prywatnych wiadomości

Od teraz wiadomości są pogrupowane w wątki (stare wiadomości pozostały takie jak były) i wyświetlane bez żadnych zakładek, dzięki czemu można będzie w nich łatwiej się połapać.
Doszła też informacja o tym, czy i kiedy odbiorca przeczytał wiadomość - w przeszłości nie było to jasne.

3. Prywatne czaty w ShoutBoxie

Ta funkcja jest ściśle powiązana z prywatnymi wiadomościami dlatego właśnie musiały one być pogrupowane w wątki. Temat takiego wątku ustawi się automatycznie.

Dostęp do ShoutBoxa jest odblokowany po napisaniu 50 postów.
Na wersji mobilnej ShoutBox został przeniesiony do osobnej zakładki w menu

4. Informacja o edycji posta

Każda ingerencja w post użytkownika czy przez niego samego czy przez moderatora zostawi widoczny ślad z historią edycji.
Użytkownik może edytować swój post przez godzinę od momentu jego zamieszczenia.

5. Dodanie brakujących funkcji na wersji mobilnej

Między innymi:
- przeglądanie/komentowanie ze strony głównej bez potrzeby wchodzenia w temat
- szukanie po tagach
- szukanie po tagach przy dodawaniu tematu
- nowy przycisk "opcje" po wejściu w temat przy każdym poście na dole (dla zalogowanych)
- widoczność ankiet

Dodatkowo jest jeszcze wiele drobnych zmian o których nie chce mi się rozpisywać bo większość je i tak zauważy, oraz oczywiście naprawa wielu drobnych błędów które odkryłem przy przepisywaniu strony. Kilka rzeczy zostało też usuniętych ponieważ uznałem że nie są już dalej potrzebne

Ze względu na to że przepisany został cały skrypt mogło powstać wiele błędów, i to pomimo wielu testów Proszę je zgłaszać w komentarzach do tego tematu.
Zgłoś
Komentowanie tego tematu zostało zablokowane
Avatar
Centurion 2024-06-28, 13:22
@_Yarko_: @Sunday: Z tego co widziałem to wyszukiwarka się przeindeksowała
Zgłoś
Avatar
~_Yarko_ 2024-06-29, 9:49
Centurion napisał/a:

@: @: Z tego co widziałem to wyszukiwarka się przeindeksowała



Nadal nie działa "szukaj autora".
Działa tylko "szukaj słów kluczowych".
Zgłoś
Avatar
Centurion 2024-06-29, 11:09
@_Yarko_: no to się używa łącznie
Zgłoś
Avatar
~_Yarko_ 2024-06-29, 19:25
Brak możliwości przeniesienia własnego tematu do działu "było".
Kiedyś dublerzy posiadali ikonę "B" do byłowania tematów, teraz jej nie ma.
Nie można zgłosić jako dubla tematu którego jestem autorem.
No i jest pat, a dubel sobie wisi.
Zgłoś
Avatar
CrazyEdek 2024-07-02, 11:13
Wjebało ilość zgłoszonych duplikatów i widzę, że nie tylko u mnie.
Zgłoś
Avatar
~Velture 2024-07-07, 11:24
Tagi musza mieć 3 znaki więc wszystkie tagi "uk" poszły się jebać bo nic się nie da odszukać co miało kiedyś tag "UK"

Przypominam o polityce prywatności która ciągle nie została zaktualizowana jakby coś było ukrywane niezgodnego z prawem.
Zgłoś
Avatar
lacrimal 2024-07-09, 10:15
Chciałem wyrazić bezkrytyczne podziękowania za odświeżenie portalu. Widzę zmiany i są to dobre i wygodne zmiany.
Zgłoś
Avatar
~_Yarko_ 2024-07-28, 12:56
Szanowny Centurionie.

Nowość w Sadistic 2.0
"Domyślnie prezentujemy otrzymane i wystawione piwa z ostatnich 6 miesięcy. Możesz je także wyświetlać w podziale na miesiące."

Filmy użytkownika można dosyć szybko wyszukać ( podział na lata), ale spróbuj wyszukać wystawione piwa przez użytkownika od 2010 bez irytacji (podział na miesiące).
Chodzi o Twój wkład pracy w nowości, które w starej wersji były po prostu prostsze/lepsze.

Ps.
A podglądu pod wstawiane tematy dalej "niet".
Zgłoś
Avatar
Centurion 2024-07-28, 13:43
@_Yarko_: "Piw" jest w bazie dziesiątki milionów więc ich przeglądanie powoduje ogromne obciążenie serwera, dlatego w profilach muszą być podzielone na mniejsze okresy. Nie jestem sobie w stanie wyobraić sytuacji w której komuś potrzebne jest przejrzenie piw z 2010 roku.

Podgląd tworzonych tematów i postów dodałem już kilka tygodni temu.

Zgłoś
Avatar
~_Yarko_ 2024-07-28, 13:49
Dziękuję za powiększenie czcionki, powinienem zmienić szkła.


Dziękuję za ten "magiczny" przycisk i przepraszam za niesłuszne "przypierdalaniesię"

[ Dodano 2024-07-28, 13:53 ]
Centurion napisał/a:

Nie jestem sobie w stanie wyobraić sytuacji w której komuś potrzebne jest przejrzenie piw z 2010 roku.



No i jestem.
Chciałem zobaczyć komu Sunday dał te dwa piwa.
Zgłoś
Avatar
Dżepetto 2024-07-29, 16:13
A co z opcją zgłaszania tematów, np. za niepoprawne otagowanie które zdarza się nagminnie?
Zgłoś
Avatar
Centurion 2024-07-29, 16:44 1
Dżepetto napisał/a:

A co z opcją zgłaszania tematów, np. za niepoprawne otagowanie które zdarza się nagminnie?



Opcji zgłaszania nie będzie, ale będzie opcja zasugerowania dodania bądź usunięcia tagów dla tematu
Zgłoś
Avatar
~_Yarko_ 2024-08-14, 17:33
Cześć

sadistic.pl/wietnamskie-babsko-na-ulicy-vt596477.htm

Jakiś błąd się wkrada.
Film do niewyszukania po tagach.
Zostaje pominięty w wyszukiwarce.
Zgłoś
Avatar
Dżepetto 2024-08-14, 17:53
_Yarko_ napisał/a:

Cześć
Jakiś błąd się wkrada.
Film do niewyszukania po tagach.
Zostaje pominięty w wyszukiwarce.



Normalnie wyszukuje, choćby po tagu #wietnam
Zgłoś
Avatar
~_Yarko_ 2024-08-14, 18:04
Teraz tak, może któś to naprawił.
Zgłoś