18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 29 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: 46 minut temu
Avatar
Koperek 2013-03-01, 15:50
Mówcie sobie co chcecie ,ale Andrzej robił lepsze uniki ,niż wszyscy sadolowi wojownicy razem wzięci.
Zgłoś
Avatar
E................k 2013-03-01, 18:35
Andrzej zawsze na PROPSIE
Zgłoś
Avatar
mateuszowy 2013-03-01, 21:24
opson napisał/a:

grrrr Mam wystarczająco dużo znajomych podniecających się boksem , aby tu jeszcze to czytać. Kiedy wy zrozumiecie , że boks to jedna wielka ustawka. Od moemntu jak pojawił się boks odtąd pojawiła się ustawka . Bez ustawek możzna dojść do pewnego momentu i tyle o mistrzostwa walczy się już jak Ci zagrają. Strzały Andrzeja w jakja to niby co było? Walka z lenoxem pewnie ustawką nie była bambus mu poprostu wjebał. Jak się przyjrzeć całemu boksowi to Ci wszyscy mistrzowie sa poprostu naciągani i promowani dla kasy. Gołota Adamek? Prawie się Mariola wygadała , że umowa była , że endriu wjebie tam w którejś rundzie , państwo Gołota postawili przeciwko sobie i się wkurwili , że Adamek za szybko wystartował i położył Andrzeja wbrew umowie. Jak prześledzić pocynania Andrzeja to się okazuje niestety , że po walce z Adamkiem cała rodzina wpadła w masakryczne kłopoty finansowe. W piłce nożenej ustawia się całe ligi , a wy wciąż wierzycie , że boks 1vs1 + sedzia ringowy i 3 sędziów za stołem to czysty sport. Ale btw mam poejrzenie , że Saleta - Gołota to była jedyna od lat nie ustawiona walka i to też było widać .

Super fani boksu lub pseudo patryioci mogą sobie jechać na mnie , ale fakt to fakt . W świecie , gdzie jeden z najlepszych sportowców dekad wapda na dopingu (Armstrong) i kilka innych afer choćby niedawne śledztwa korupcyjne w Lidze Mistrzów Ligi Europejskiej itp itd chyba nie wierzycie , że bokst to akurat ta czysta dyscyplina. Nawet najczystszy sport świata snooker miał nie tak dawno temu ogromną aferę . Nie oszukujmy się tam gdzie można postawić kasę na wygraną lub przegraną zawsze będą wały.



Muszę Cię zmartwić, ale życie to też jedna i pierdolona ustawka. Jesteśmy kontrolowani na każdym kroku. Niby jest wolni, a tak naprawdę nie mamy nad niczym kontroli, bo jesteśmy jebanymi niewolnikami. I ty śmiesz pierdolić jakieś smuty o boksie. Wyjdź kurwa z domu i zobacz, że wszędzie są przekręty pierdolone. Wszystko jest robione dla pieniędzy i rozrywki, aby człowiek miał jakiekolwiek zajęcie. I tak na końcu żywotu zdechniesz i zgnijesz.
Zgłoś
Avatar
Sylwester_1916 2013-03-02, 15:10
W tedy nie były potrzebne napisy do jego wywiadów
Bez spiny szacunek dla Pana Andrzeja za to co zrobił dla polskiego boksu
Zgłoś
Avatar
kamanes 2013-03-02, 17:28
Który napisał że Babiarz ma jaja ??!!
Zgłoś
Avatar
polonez12 2013-03-02, 17:31
Polecam przeczytać książkę, szanownego Pana Andrzeja Zielińskiego ps.Słowik. ,,Skarżyłem się grobowi``
wtedy dowiecie się, jak doszedł do sławy szanowny Pan Andrzej Gołota, i wiele wiele więcej.
Zgłoś
Avatar
artis1990 2013-03-02, 19:01
Szacuken dla Andrzeja, ale moim zdaniem to już wtedy tłumacza potrzebował.
Zgłoś
Avatar
Mathii90 2013-03-02, 20:58
Ja mam na tyle slabo, ze dziala mi tylko lewa sluchawka
Zgłoś
Avatar
piorko 2013-03-02, 23:33 2
Hi, i am Andrew Golara, professional fire
Zgłoś
Avatar
SzczadoWazy 2013-03-03, 10:09
al bundy pełna gębą
Zgłoś
Avatar
jadzionator99 2013-03-04, 11:38
wtedy to by Salecie najebał
Zgłoś
Avatar
premium122 2013-10-12, 23:52 148
Jak to pewne osoby mowia "niezly z niego wariat byl".Niestety ze wzgledu , ze zatraca juz zdolnosc mowy i nic nam o sobie nie opowie to wklejam artykul o nim.



Z młodością Gołoty nie było najlepiej. Unikał kary dzięki wstawiennictwu działaczy sportowych - tak było przed igrzyskami olimpijskimi w Seulu w 1988 roku (przywiózł stamtąd brązowy medal), kiedy wywołał olbrzymią bijatykę przed warszawskim klubem Park, po której w szpitalu znalazło się kilka osób, w tym ochroniarze dyskoteki.

W 1990 roku bokser pobił na dyskotece we Włocławku Pawła Białostockiego i groził mu bronią - prawdopodobnie pistoletem gazowym. Proces w 1997 roku zakończył się wyrokiem w zawieszeniu - Gołota przyjechał do Polski dzięki listowi żelaznemu wystawionemu przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Rok później Gołota wpłacił 100 tysięcy dolarów na konto fundacji Porozumienie bez Barier Jolanty Kwaśniewskiej.

Nie zostały nigdy wyświetlone epizody z życia Gołoty. Choćby historia z Gdańska, gdy 21 lutego 1989 roku Gołota razem z kolegą, nieżyjącym już trójmiejskim gangsterem o pseudonimie "Wolf", wybrali się do dyskoteki Romantica. Lokal opuścili w towarzystwie Ewy M. Zaciągnęli dziewczynę na klatkę schodową jednego z wieżowców. Tam - jak zeznała na policji poszkodowana - Gołota zgwałcił ją w zsypie na śmieci.

Krzyki Ewy M. sprowadziły milicyjny patrol. Kiedy obaj mężczyźni wychodzili z bloku, już czekał na nich radiowóz. Pierwszy milicjant, który próbował zatrzymać napastników, dostał od Gołoty dwa ciosy - jeden w szczękę, drugi w oko. Kiedy drugi funkcjonariusz trzykrotnie strzelił w powietrze, Gołota i "Wolf" dali sobie nałożyć kajdanki.

Prokuratura Rejonowa w Gdańsku wszczęła śledztwo, jednak wkrótce sprawę przekazano do Prokuratury Marynarki Wojennej w Gdyni, ponieważ Gołota był jeszcze wtedy zawodnikiem CWKS Legia Warszawa w stopniu kaprala. Po tygodniu Ewa M. wycofała wniosek o ściganie za gwałt. - Wszyscy dobrze wiedzieliśmy, jak to się stało - mówił jeden z prokuratorów w artykule "Gazety" z 1997 roku. - Do pani Ewy przyjechał kapitan J. z sekcji bokserskiej Legii i wręczył jej 200 dolarów. Wycofała wniosek i sprawę umorzono. Za pobicie milicjanta bokser musiał popracować 20 godzin na Centrum Zdrowia Dziecka.

Akta tamtej sprawy powinny być w archiwum Prokuratury Marynarki Wojennej w Gdyni, ale kilka miesięcy przed procesem we Włocławku, nie wiadomo dlaczego, zostały przesłane policji. - Z tego, co wiem, papiery wypożyczył komisariat w Gdańsku Przymorze. Już dawno powinny wrócić do Gdyni, ale gdzieś wsiąkły - mówił "Gazecie" prokurator w artykule z 1997 roku.

"Pershing", mój przyjaciel

Nigdy też nie wyjaśniono, czy Gołota miał związek z gangiem kieszonkowców na warszawskim Dworcu Centralnym, o czym media spekulowały od czasu, gdy polski bokser stał się słynną osobistością.

W lipcu 1996 roku na trybunach Madison Square Garden zamieszkom po walce Bowe - Gołota przyglądał się Andrzej Kolikowski, ps. "Pershing", boss mafii pruszkowskiej, bywalec walk polskiego pięściarza. Gołota był członkiem warszawskiej Legii podobnie jak Kolikowski, były zapaśnik. W 1991 roku Gołotę ścigała w Polsce policja za sprawą listu gończego wystawionego przez włocławską prokuraturę. Bokser uciekł do USA. Ale przed ucieczką schronił się w domu "Pershinga" w Ożarowie.

W połowie lat 90. "Pershing" i Marek M., ps. "Oczko", szef mafii na polskim zachodnim Wybrzeżu, regularnie latali na mecze Gołoty. Później udział w takich meczach był w ich środowisku w dobrym tonie. Bywali na nich m.in. "Słowik", "Wańka", jego brat "Malizna", Wojciech P. oraz rezydent "Pruszkowa" na Austrię, nieżyjący już Jeremiasz Barański, ps. "Baranina".
Zgłoś
Avatar
Sushy 2013-10-12, 23:55 23
Z Tysonem to już nie był taki kozak
Zgłoś
Avatar
Damciciastko 2013-10-12, 23:58 1
Jak masz wiecej to dawaj
Zgłoś
Avatar
i................y 2013-10-13, 0:04 11
Olaboga, boksera oskarżajo.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie