18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Samoloty
R................Q • 2013-01-31, 22:58
Samoloty w locie, widziane dzięki usłudze Google Earth

Zgłoś
Avatar
SoapGG 2013-02-01, 18:29 1
flightradar24.com/ - też dobra stronka.
Zgłoś
Avatar
Moby_Dick 2013-02-01, 18:35
okar19 napisał/a:


Wiesz, że twoje zdanie znaczy zupełnie co innego?

Życie satelita? Kim jest "satelit"?

Widzisz różnicę?



No fakt jest różnica, mój błąd. Ale dzięki mojej gafie i tym podobnym, co na sadolu się zdarzają - takim jak Ty - Staje!
Zgłoś
Avatar
o................9 2013-02-01, 18:43 4
arkadoss napisał/a:

@up :

ale jesteś zdupiony...


Cytat:

Do stworzenia tego wywodu i tym samym zanudzania Was moimi bredniami , skłoniła mnie pewna sytuacja z tego forum. Mianowicie dostałem ostrzeżenie za wulgaryzmy - oczywiście słuszne, to nie podlega dyskusji. Cały post oczywiście nie był bezsensowną łaciną, a miał na celu zwrócić uwagę pewnemu użytkownikowi na Jego straszne błędy ortograficzne. Nieistotne jaki użytkownik - it's not a point. Moje narzekanie może zostać uznane za legitymację patriotyzmu czy wrażliwości kulturalnej, ale ja naprawdę jestem 26-letnim przeciętnym gościem. Nie jestem również polonistą, ani purystą językowym z jakąś misją. Nic tych rzeczy!

Nikogo na pewno to nie zdziwi, ale jestem jeszcze użytkownikiem kilku innych for, o różnych tematykach. W czasach gdy internet jest taką potęga, grzechem jest nie korzystać z jego dobrodziejstw. Na tych forach mogę pogłębiać swoje zainteresowania, wymieniać się opiniami, dyskutować - zupełnie jak na benchmarku. Jest jednak jedna dla mnie istotna rzecz, która wszystkie te fora odróżnia od benchmarka. To jest poprawna polszczyzna wśród użytkowników. Naprawdę wszędzie ortografia jest przestrzegana. Dlaczego więc tutaj są takie problemy? Dlaczego tak często i bez konsekwencji użytkownicy tego forum kaleczą ortografię? I to jest główny temat moich wypocin.

Rozrzut naszych roczników jest bardzo duży, jednak zakładam, że większość z nas skończyła co najmniej podstawówkę. Każdy może sobie przypomnieć jak uczył się o środowisku, jak poznawał historię Polski, jak poznawał jej granice na geografii, czy próbował pojąć magię matematyki, a również setki dyktand oraz wypracowań, które napisał na języku polskim. Jak sama nazwa szkoły wskazuje, wszystkie te przedmioty miały na celu nauczyć nas PODSTAW wiedzy powszechnej i w tym właśnie ortografii. Ortografii przede wszystkim, bo gdziekolwiek człowiek się nie ruszy ta ortografia nas prześladuje. Niektórzy z nas niestety mieli lepsze zajęcia i przespali lekcje języka polskiego, demonstrując nam teraz swoje możliwości, czyli błędy ortograficzne. Błędy z reguły są zawsze czymś niezamierzonym, a przed niezamierzonym skutkiem powinna bronić świadoma praca. Takiej pracy można i należy wymagać od każdego posługującego się językiem pisanym. Jednak użytkownicy naszego forum nie wstydzą się swoich błędów, nie potrafią ich nawet poprawić i zazwyczaj mają wiele do powiedzenia na swoją obronę. (Muszę również wspomnieć, że mam na myśli tutaj błędy typu hardcore, jak np. rze, wogule, rzycie, puźniej, pomorzecie mi? itp. itd. Nie czepiam się przecinków, braku polskich znaków czy innych pierdół - to mnie nie boli i wiem, że tylko najlepszy polonista nie popełnia błędów w ogóle). Poniżej kilka takich tłumaczeń, wszystkie z tego forum:

- Zazwyczaj piszę szybko gdy szef nie patrzy i nie mam czasu sprawdzać
- Piszę jak chcę! Fuck You!
- Piszę z komórki ?! (do tej pory nie wiem jakie to ma znaczenie?)
- Mam dys-gówno (tiaaaaaa)
- Pomyliłem się, literówka ( np. przy rze...)
- Ty też robisz błędy!
- Za bardzo się czepiasz!

I kilka innych, które wypadły mi z głowy. Jaki widać powody są dosyć prozaiczne, a najgorsze na tym forum jest to, że mało kto (nawet MODERATORZY tego POLSKIEGO FORUM!) zwraca uwagę na te błędy. Jest nas garstka osób, które takie błędy piętnują i prosi o sprawdzenie poprawnej pisowni. Właśnie na innych forach to głównie użytkownicy sprawiają, że dana osoba wstydzi się swojego błędu, bo jest po prostu przez nich wyśmiewana. Moderator interweniuje dopiero w skrajnych wypadkach, których u nas jest mnóstwo. Ostatnio doszło do takiej patologicznej sytuacji, że to ja byłem karcony przez innych przez to, że zwróciłem komuś uwagę na mocno niepoprawną pisownię.
Drodzy użytkownicy forum benchmark.pl proszę Was o przykładanie się do poprawnej pisowni. NIC nie usprawiedliwia tak strasznych błędów. Przez Waszą ignorancję i lenistwo odechciewa się czytać niektóre tematy. Od takich błędów jak "ktury", "karzdy" czy "rzaden" oczy bolą! To Wy będziecie cierpieć w przyszłości. Interpunkcja też jest istotna, na ten przykład:

- "wylaczylem wczoraj komputer byla burza balem sie wypilem dwa piwa poszedlem spac za oknem padalo" - wygląda fatalnie, ale

- "Wyłączyłem wczoraj komputer, bo była burza. Bałem się, wypiłem dwa piwa i poszedłem spać. Za oknem padało" - wygląda zdecydowanie lepiej i przede wszystkim jest czytelne!

O polskie znaki spór trwa od zawsze, a nawet przyznam, że sam kiedyś byłem po drugiej stronie barykady. Tłumaczone to jest lenistwem, ale to tak samo jakbyśmy tłumaczyli przejeżdżanie na czerwonym świetle tym, że nie chciało nam się wcisnąć pedału. Ale to mogę wybaczyć, jednak jeżeli możesz używaj ich!

BARDZO PROSZĘ NIE UŻYWAJ RÓWNIEŻ CAPS LOCKA, W INTERNCIE PRZYJĘTE JEST TO ZA KRZYK, A NIKT NIE LUBI GDY SIĘ NA NIEGO KRZYCZY!!!!`~!~!~!~!~!~!!~Ograniczaj używanie Caps Locka oraz wykrzykników.

Jest wiele przydatnych narzędzi, które pomogą Wam sprawdzać pisownię. Już nie mówię o papierowych słownikach, a o ich internetowych odpowiednikach. Wujek google pomoże, każdy z Was sobie poradzi. Są różne wtyczki do przeglądarek, które automatycznie poprawią błędy. Możliwości jest wiele, więc do dzieła!

Nie mogę wymagać, ale mogę prosić moderatorów o rozdawanie ostrzeżeń za rażące błędy ortograficzne. Odwiedza nas dużo młodzików, skrzywdzonych wystarczająco przez gimnazjum. Nie uczmy ich błędnej pisowni. Tacy młodzi ludzie spędzają mnóstwo czasu przed komputerem i to właśnie w takich miejscach utrwalają sobie błędną pisownię. Wystarczy, że stereotyp mówi o nas "grube pi.zdy w okularach, bez dziewczyn, robiące fap fap do monitora i grające w durne gierki 24h na dobę". Nie pozwólmy by do tego kojarzono nas analfabetami. Jak jeden z drugim kilka razy dostanie ostrzeżenie lub jego post zostanie skasowany - na następny raz się zastanowi. A nawet jak nie, wartościowych użytkowników nam nie brakuję. Szkoda z tego forum robić "mordownię", bo naprawdę wypowiada się tutaj kilkudziesięciu specjalistów, których naprawdę fajnie się czyta i wiele ciekawych informacji można wyłapać.

Cholera, miał być krótki temat a tu wypracowanie wyszło. Jeżeli doszedłeś tutaj z czytaniem, high five!

Zgłoś
Avatar
Mrocb 2013-02-01, 18:48
maps.google.com/maps?z=18&q=52.10054,21.023484
Taki tam pod Warszawa
Zgłoś
Avatar
kermiot 2013-02-01, 20:14 2
0:31 slychac strzaly...
Zgłoś
Avatar
conrad303 2013-02-01, 20:27
no tak wszyskkie sa, a gdzie Tu-154 nad Smolenskiem???
Zgłoś
Avatar
Siekiera1992 2013-02-01, 21:35
Piękny świat
Zgłoś
Avatar
gindek 2013-02-01, 21:44 2
Dick napisał/a:

Spoko. Ale jak tupolew w brzozę jebnął to znając życie satelita była wyłączona wtedy



akurat kasete wideło zmieniali.
Zgłoś
Avatar
dumad 2013-02-01, 21:53
dziwne że akurat są zdjęcia z satelity kilka sekund po katastrofie
Zgłoś
Avatar
matol 2013-02-02, 10:47 1
@up & Dick

Bo satelita wleciał w mgławicę i zdjęcia wyszły zamgławicone, czyli takie czarno-białe z przewagą białego.
Zgłoś
Avatar
Krak 2016-09-09, 9:16
Kurwa, w jednej sekundzie jest kilka tysięcy samolotów w powietrzu a tu jaracie się kilkoma.
Tu tylko częśc z nich:
flightradar24.com/
Zgłoś