18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:04
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Avatar
Archeolog 2013-11-18, 13:47 4
Machol napisał/a:

Niestety, ale trzeba mieć trochę obiektywizmu i wiedzy na temat funkcjonowania wojska, plus kwestii honoru i przysięgi. Akowcy działali na zlecenie państwa polskiego które miało swój rząd w Londynie. Rząd rozwiązano po wojnie. To, że robiliśmy cyrk z wybieraniem "prezydenta na uchodźstwie" w towarzystwie wzajemnej adoracji nie obchodziło już nikogo i nikogo obchodzić nie powinno. Nie można uznawać dwóch rządów tego samego państwa. Reszta świata miała łeb na karku, bo nikt nie chciał przykładać ręki ani nogi do tej politycznej schizofrenii i kabaretu.
Akowcy stracili ważność przysięgi po tym, jak upadło państwo któremu składali przysięgę. Stali się wtedy rebeliantami walczącymi z obcym państwem na jego terenie.

Żołnierz to żołnierz kurwa! A nie rebeliant! Być żołnierzem to walczyć w obronie państwa któremu się służy. Tzw. żołnierze wyklęci nie służyli już żadnemu(!) państwu. Ich akcji nie można nazwać operacjami wojskowymi tylko burdami i zamieszkami. Żołnierz po upadku państwa składa honorowo broń. Bo komu by służył swoją agresją, zabijaniem, wprowadzaniem chaosu?
Czy wy kurwa wierzycie w to, że pozostali przy życiu akowcy przejęli by władzę? Przywrócili II RP ??? Oni sami musieli mieć pojęcie, że tak by nie było. Nie służyli nikomu = walczyli dla samego siebie. Nie dla Polaków, swojego narodu. Polakom dali tylko chaos, zamieszki i wzmożoną aktywność UB, które czując się zagrożone tylko zwiększało swoją brutalność. NIKT tymi wyklętymi nie kierował, to była samowola żeby tylko zabić jak najwięcej ubeków zanim oni ich położą. CZY TO JEST KURWA WOJSKO ??? CZY TAK POSTĘPUJĄ ŻOŁNIERZE ???



Głos rozsądku w tej dzikiej i obmierzłej sworze ujadających, prawacko-narodowych kundli.
Zgłoś
Avatar
Avalanger 2013-11-18, 14:01 1
@Machol : Sprawdź, czy Cię nie ma w PZPR. Albo SLD. Tam potrzebują takich jak Ty.

@wodzu11 : Sprawdź pajacu pojęcia "okupacja" "powstanie" "partyzantka", tak jak Ci Frytas93 polecił i skończ szerzyć herezje, bo mnie krew zalewa jak widzę coś takiego.

Dla Senyszyn zaś szykuje się specjalne miejsce w piekle, inaczej takiego skurwysyństwa w żywe oczy wycenić się nie da. Śmierć w męczarniach to dla tego ścierwa za mało.
Zgłoś
Avatar
Crossblade 2013-11-18, 14:07
...to kurwa jebana no :/ i tacy popierdoleni ludzie są i wypowiadają się publicznie w tym kraju. Chuj strzela w grobach naszych przodków, koledzy i koleżanki. Polska to serio stracony kraj.
Zgłoś
Avatar
Sylarr 2013-11-18, 14:34
Lewaki wyżej powtarzają kłamstwa i propagandę komunistów, która stała się ich prawdą.
Zgłoś
Avatar
wodzu11 2013-11-18, 14:57 1
Avalanger napisał/a:

@wodzu11 : Sprawdź pajacu pojęcia "okupacja" "powstanie" "partyzantka", tak jak Ci Frytas93 polecił i skończ szerzyć herezje, bo mnie krew zalewa jak widzę coś takieg



Ale wy mnie wkurwiacie..... Pofatygowałem się i sprawdziłem, termin okupacja dotyczy zajmowania terenów w czasie wojny a w 45 wojna się SKOŃCZYŁA, wiec termin tego nie dotyczy.

Co do partyzantki to zazwyczaj wymagana jest "kooperacja" ludności, a z tego co mi wiadomi, oni raczej nie mieli dużego poparcia....

A powstanie.... jakie kurwa powstanie ? Po 45 miałeś polska flagę, polskie godło ,polski rząd, polski język, nawet na mapie był taki kraj jak Polska, a że był zależny od ZSRR to inna sprawa, ale nie nazywaj tego "okupacją" kmiocie, bo okupacja kończy się wraz z końcem wojny. A teraz porównaj sobie jak wyglądała "okupacja" za czasów zaborów. I nie porównuj lat powojennych z zaborami bo to 2 rożne sytuacje, a ty spinasz się jakby Polska nie istniała w czasach powojennych kurwa tak samo jak przed I wojna światowa. I przeciwko komu chcesz występować ? Przeciwko własnemu narodowi, który na dodatek dość dostał wpierdol podczas wojny i na bank chciałby się trochę dłużej ponapierdalać....

A do do jebanych prawicowych quasi-patriotycznych kurew opamiętajcie się debile, bo robicie to sam co żydzi i homisie: spinacie dupy jak ktoś powie coś złego na was lub waszych "ziomków", czyli: powiesz coś o żydach: antysemita, powiesz coś o gejach: homofob, powiesz coś o "patriotach": lewak ;/ No kurwa identyczna taktyka ;/
Zgłoś
Avatar
Nordam 2013-11-18, 15:18 2
@wodzu11

to pofatyguj się jeszcze raz, tylko teraz rusz dupe sprzed komputera i weź słownik jezyka polskiego. Przytoczyłeś definicje "okupacji wojennej" (takie coś wyskakuje jako pierwszy link w google przy wpisaniu hasła okupacja) i też niedokładnie.

Co za różnica jak wyglądała ta Twoja okupacja po '45 i w czasie zaborów. Raz byliśmy na mapach raz nie, ale tak czy owak byliśmy niesuwerennym państwem.

W ostatniej kwestii masz racje, ale i tak wypierdalaj do słownika, bo poza tym pierdolisz głupoty.
Zgłoś
Avatar
wodzu11 2013-11-18, 15:29 2
Cytat:

@wodzu11

to pofatyguj się jeszcze raz, tylko teraz rusz dupe sprzed komputera i weź słownik jezyka polskiego. Przytoczyłeś definicje "okupacji wojennej" (takie coś wyskakuje jako pierwszy link w google przy wpisaniu hasła okupacja) i też niedokładnie.

Co za różnica jak wyglądała ta Twoja okupacja po '45 i w czasie zaborów. Raz byliśmy na mapach raz nie, ale tak czy owak byliśmy niesuwerennym państwem.

W ostatniej kwestii masz racje, ale i tak wypierdalaj do słownika, bo poza tym pierdolisz głupoty.



I co będziemy się spinać o definicje ? Chodziło ci o okupacje pokojowa, a ja opisałem wojenna ? Ojej, wybacz mi, ale dla pojebów dla których wojna skończyła się dopiero w 1989 nie mam siły ani chęci tego dalej drążyć....

Nooo a co do samej " okupacji" to całkiem spora ta różnic a miedzy po 45 a zaborami, wiesz, nie można było np. publicznie rozmawiać po polsku + wiele innych, które zależały od zaborcy, wiec sam wypierdalaj do książek się douczyć skoro nie widzisz różnicy między tymi dwoma "okupacjami" ;/ Spinać o definicje się chcesz jak historii nie znasz...
Zgłoś
Avatar
Machol 2013-11-18, 15:40 1
Ale się piekiełko rozpętało... Nie, nie jestem lewacką kurwą i nie trzeba mnie szczuć Natankiem Uważam, że to co się działo po 1945 r. w Polsce do końca z terminem "Rzeczpospolita" nie miało wiele wspólnego i w zasadzie to w wyniku przeróżnych konwenansów nie zostaliśmy nazwani Polską Socjalistyczną Republiką Radziecką. Bierut i spółka byli sowieckimi ścierwami a UB ich pieskami.
Mimo wszystko to niektórzy nie zrozumieli iż żołnierz służy państwu, więc i obywatelom. Powstania wielkopolskie i śląskie jak to zostało wymienione, były zrywami w których walczyli ŻOŁNIERZE. Miały one swoje dowództwo wybrane wśród Polaków, inspirowane przez określone cele i służące rodakom. Grupy AKowców powojennych, bez jednolitego dowództwa to niestety ale banda oszołomów która powyższych warunków nie spełnia. Londyńska śmietanka Sikorszczyków ich opuściła, Polacy w kraju nie mieli sił ich przyjąć.
Jak ktoś słusznie zauważył, na wojnie to co innego. Jest cienka granica pomiędzy Hubalem a powojennym AKowcem.
Zgłoś
Avatar
K................s 2013-11-18, 15:40
@wWodzu11
No i co z tego że prawicowcy robią to samo.Chyba normalne,że każdy broni swoich racji,tylko że prawica chce po prostu żeby ludzie byli wolni zero socjalu itd.A lewica kradnie ci większość pensji(jeśli jakąś masz,bo przez nich w dzisiejszych czasach trudno zarobić na chleb),wpierdalają się do tego co masz robić,oglądać,jak masz myśleć,jak masz wychowywać dzieci itd
I niech mi lewaki nie pierdolą,że teraz jest dobrze i gospodarka kwitnie,20 lat temu za 100zł ludzie kupowali zakupy na pół miesiąca,albo miesiąc,a teraz?Za ponad 200 masz zakupy na tydzień.(chodziło mi tu o samą żywność)Wszystkie podatki rosną,co przekłada się też na wzrost cen produktów,a pensja jakoś nie rośnie.
Zgłoś
Avatar
Frytas93 2013-11-18, 16:07 1
wodzu11 napisał/a:



Ale wy mnie wkurwiacie..... Pofatygowałem się i sprawdziłem, termin okupacja dotyczy zajmowania terenów w czasie wojny a w 45 wojna się SKOŃCZYŁA, wiec termin tego nie dotyczy.

Co do partyzantki to zazwyczaj wymagana jest "kooperacja" ludności, a z tego co mi wiadomi, oni raczej nie mieli dużego poparcia....

A powstanie.... jakie kurwa powstanie ? Po 45 miałeś polska flagę, polskie godło ,polski rząd, polski język, nawet na mapie był taki kraj jak Polska, a że był zależny od ZSRR to inna sprawa, ale nie nazywaj tego "okupacją" kmiocie, bo okupacja kończy się wraz z końcem wojny. A teraz porównaj sobie jak wyglądała "okupacja" za czasów zaborów. I nie porównuj lat powojennych z zaborami bo to 2 rożne sytuacje, a ty spinasz się jakby Polska nie istniała w czasach powojennych kurwa tak samo jak przed I wojna światowa. I przeciwko komu chcesz występować ? Przeciwko własnemu narodowi, który na dodatek dość dostał wpierdol podczas wojny i na bank chciałby się trochę dłużej ponapierdalać....

A do do jebanych prawicowych quasi-patriotycznych kurew opamiętajcie się debile, bo robicie to sam co żydzi i homisie: spinacie dupy jak ktoś powie coś złego na was lub waszych "ziomków", czyli: powiesz coś o żydach: antysemita, powiesz coś o gejach: homofob, powiesz coś o "patriotach": lewak ;/ No kurwa identyczna taktyka ;/



Do większości wyżej się nie odniosę, bo zrobili to ludzie wyżej.
Pamiętaj tylko, że takie powstanie listopadowe odbyło się w trakcie istnienia Królestwa Polskiego (kongresowego), miała również własne godło (flag wtedy nie wprowadzano), język, władze. Coż tego, ze zależne.

Jak widzisz, w tym momencie znowu twoje teorie zostały obalone.

A co do "Co do partyzantki to zazwyczaj wymagana jest "kooperacja" ludności" to nie wiem jak ty, ale dla mnie sami powstańcy są ludnością, a nie jakąś odrębną grupą. Tak więc poparcie ludności mieli.

I ostatnia prośba - szanuj język. Nie chodzi mi o to że obraziłeś mnie czy coś, ale ludzie o których mówimy, niezależnie czy Ci się to podoba czy nie, zginęli za ten język.
Zgłoś
Avatar
SharpSe 2013-11-18, 16:12 2
Choć za kobietą nie przepadam to tutaj powiedziała świętą prawdę. Tak zwani żołnierze wyklęci - gdy już nie byli w stanie kolaborować z hitlerowcami w zwalczaniu ruchu komunistycznego - zaczęli robić to samodzielnie, poświęcając się bez reszty terroryzmowi, zamachom i bestialskim poczynaniom.

Ich ofiarą padali nie tylko członkowie PPR, żołnierze Wojska Polskiego i Armii Czerwonej, milicjanci, funkcjonariusze bezpieczeństwa, ale także ci, którzy choćby przyjęli ziemię w ramach reformy rolnej lub byli podejrzani o sympatię do władzy ludowej. Z zimną krwią "żołnierze wyklęci" mordowali nawet partyzantów z byłej Armii Krajowej! Ginęli działacze bynajmniej nie komunistycznych partii politycznych - PPS, PSL, ZSL, SD. Ginęli weterani walki z faszyzmem. Ginęli - po bestialskich torturach - krewni "bolszewików", także ich matki, żony i dzieci.

Poczytajcie gimbozjeby trochę a nie łykajcie jedynej prawdy objawionej.
Zgłoś
Avatar
wielkilowczy 2013-11-18, 16:41
Za nich i za nas mój dziadek przelewał krew w NSZ, każdemu kto nazwie go bandytą przypierdolę w mordę.
Zgłoś
Avatar
Els 2013-11-18, 17:00
Że tak się nieładnie wyrażę...jebie lewactwem.
Spędziłam trochę czasu przy badaniach nad sprawą Żołnierzy Wyklętych i to przykre patrzeć, jak dzisiaj wielu obrzuca ich błotem.
Zgłoś
Avatar
Archeolog 2013-11-18, 17:04 1
Els napisał/a:

(...)
Spędziłam trochę czasu przy badaniach nad sprawą Żołnierzy Wyklętych (...)



Oglądanie filmików na youtubie i przeglądnie kwejka się nie liczy.
Zgłoś
Avatar
Els 2013-11-18, 17:19 1
@up fajnie, że tym dla Ciebie są badania nad tematem. Przynajmniej wiemy skąd czerpiesz wiedzę na ten temat. Ja miałam na myśli studia z zakresu archeologii sądowej.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie