18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 18:39
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
🔥 Się zagapił - teraz popularne
Avatar
ptasiorex2 2024-08-27, 10:25 2
To tylko zwykłe małpie figle
Zgłoś
Avatar
gdfgdf 2024-08-27, 10:26 1
jakbym umierał to bym prędzej poszedł z pomocą do czarnoskórego czarownika niż do klechy kościoła rzymsko-katolickiego. Ten drugi weźmie tylko kasę, a ci czarni to znają parę sztuczek zawsze może coś zaskoczy
Zgłoś
Avatar
Antoni79 2024-08-27, 10:36
Kiedyś nagrywałem sobie robotę przy sprzedaży jakichś cudownych odkurzaczy, nawilżająco-uzdrawiająco-sprzątających w cenie samochodów, którymi zazwyczaj jeżdżę. Koledzy mówią mi, że mam taką charyzmę, że do najgorszej głupoty przekonam, więc chciałem to wykorzystać. Myślę sobie-złoję staruchy ze dwie w tygodniu i będę zarobiony. Chwilę po telefonie od pracodawcy przychodzi gostek. Twarz, sylwetka, głos znajome, no miał maskę. Ja po nocy, na osiedlu robiłem, sporo lekarzy, aptekarzy. Słuchaj, pożycz 100 zł, aptekę zamykam, raportu nie mogę zrobić, a za 15 minut ci oddam. O tu na rogu. Wyjąłem i mu dałem. Uznałem ten incydent za wyraźny osobisty głos Boga, bo w chwili gdy moje myśli wchodziły w czyn i myślałem ile osób okłamię, żeby zarobić, sam zostałem zrobiony na szaro w dziecinny sposób.
Zgłoś
Avatar
Zulu-Gula 2024-08-27, 10:41 5
Antoni79 napisał/a:

Nie będę negował istnienia Pana, czy też bronił tego istnienia. Wiara istnieje od początku ludzkości, jest elementem kultury.



Religia powstała, gdy pierwszy oszust spotkał pierwszego głupca.
Religia i szerzej wiara religijna są domeną ludzi z deficytem inteligencji.
Zgłoś
Avatar
smc 2024-08-27, 11:05
Antoni79 napisał/a:

bo wykorzystują ludzkie umiejętności hipnozy, sugestii do swoich celów.


W biznesie nazywa się to charyzmą. W polityce wizjonerstwem. W kościele chcecie to nazwać kuglarstwem? To tylko projekcja siły wiary na ogół społeczeństwa. Takie zobrazowanie działania.
Nic w tym zdrożnego, przecież ci ludzie chcą tam być.
Niech żyją po swojemu, aby nie czynili noc złego.
Zgłoś
Avatar
adny123 2024-08-27, 11:15 1
Eeeee teatr?
Zgłoś
Avatar
Heliar 2024-08-27, 11:18
Nowoczesne kościoły to jakieś popierdolenie z poplątaniem, aż dziw, że ilość wiernych im rośnie. W sumie nie dziw, coraz więcej debili na tym świecie, zamiast mózgu papka.

gdfgdf napisał/a:

jakbym umierał to bym prędzej poszedł z pomocą do czarnoskórego czarownika niż do klechy kościoła rzymsko-katolickiego. Ten drugi weźmie tylko kasę, a ci czarni to znają parę sztuczek zawsze może coś zaskoczy



Żeby cię tylko po tym dupa nie bolała
Zgłoś
Avatar
Antoni79 2024-08-27, 11:20 2
smc napisał/a:

W biznesie nazywa się to charyzmą. W polityce wizjonerstwem. W kościele chcecie to nazwać kuglarstwem? To tylko projekcja siły wiary na ogół społeczeństwa. Takie zobrazowanie działania.
Nic w tym zdrożnego, przecież ci ludzie chcą tam być.
Niech żyją po swojemu, aby nie czynili noc złego.



To nie charyzma, wizjonerstwo, tylko okłamywanie tych ludzi, wykorzystywanie. Władza kapłańska zawsze konkurowała ze świecką i miała nad nią przewagę, bo wykorzystywała ludzką głupotę, lęki. Kapłan krzyknął przed zaćmieniem, że za chwilę zgaśnie słońce bo ludzie zbłądzili i wszyscy byli posłuszni wiele lat. Mojżesz nie mógł przetłumaczyć ludowi, że trzeba myć ręce przed jedzeniem, niezdrowo jeść owady i zwierzęta pełzające to powiedział że Jahwe tak kazał. Z zabiegów higienicznych zrobiono czynności obrządku religijnego i oni do dziś je stosują. Zarżnięcie na żywca zwierzęcia i spuszczenie jak największej ilości krwi miało duże znaczenie głównie praktyczne przy późniejszym przechowywaniu mięsa, a te dzbany do dzisiaj do tego zatrudniają specjalnych szamanów. Nasza religia na tle innych na prawdę jest lajcikowa i daje dużą swobodę.
Zgłoś
Avatar
TwójCzarnyPan 2024-08-27, 11:27 2
SlimShady napisał/a:

Widocznie nie wiesz o co chodzi w naszej wierze.


Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.
Zgłoś
Avatar
Antebot 2024-08-27, 11:57 1
Dezodorantem psiknął, padli jak muchy, po muchozolu.
Zgłoś
Avatar
baronturbina 2024-08-27, 12:08
Antoni79 napisał/a:

Nie będę negował istnienia Pana, czy też bronił tego istnienia. Wiara istnieje od początku ludzkości, jest elementem kultury. Umrzemy, to się dowiemy, lub nie. Są ludzie uczciwi wśród ateistów, są kanalie przy ołtarzu. Wkurwiają mnie tylko tacy kuglarze, bo wykorzystują ludzkie umiejętności hipnozy, sugestii do swoich celów.


Ta y jak Tomasz czy mahoniowy gość z filmu są bezkarni. Nikt ich niemodalni bo ludzie dobrowolnie biorą udziale. Tych szopkach.
Zgłoś
Avatar
PabloSkills 2024-08-27, 12:22
SlimShady napisał/a:

Widocznie nie wiesz o co chodzi w naszej wierze.



No to masz szansę aby mnie oświecić.
Zgłoś
Avatar
pawelns1 2024-08-27, 12:37 1
łiskas zamiast mózgu
Zgłoś
Avatar
Stachtypowacebula 2024-08-27, 13:05
Miota nimi i nim jak szatan. To sprawka Harego potera.
Zgłoś
Avatar
rayananer 2024-08-27, 13:18
magia chrzescijanstwa, no chyba ze to jakies inne plemie ale tam glownie islam i chrzescijanstwo tak czy siak jedna z wiar ktora stworzyli żydki
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie