18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Szukaj Forum Odznaki Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:34
📌 Konflikt izrealsko-arabski (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: 2024-07-04, 11:38
🔥 "Nietolerancyjna" Hiszpania - popularne w ostatnich 24h
Avatar
marcineker 2022-11-30, 11:04 5
wyluzowany koleś, przynajmniej częściowo
Zgłoś
Avatar
Prof_Dr_Wiktor_Traktor 2022-11-30, 11:31 17
Proszę eksperta o objaśnienie, która kość, ścięgno, miesień pierdolną i jakie dalsze konsekwencje ?
Zgłoś
Avatar
Oponka 2022-11-30, 11:42 11
patrzcie świnie! ręka jak złamana! nakurwiam węgorza! na-na-na-na-na-na
Zgłoś
Avatar
dennissliwa 2022-11-30, 12:12 1
Widac że danonków nie jadał za młodu
Zgłoś
Avatar
dżonyłojlker 2022-11-30, 12:13 2
Prof_Dr_Wiktor_Traktor napisał/a:

Proszę eksperta o objaśnienie, która kość, ścięgno, miesień pierdolną i jakie dalsze konsekwencje ?



Aha, czyli tu trzeba eksperta
Zgłoś
Avatar
ratford 2022-11-30, 12:49 3
Prof_Dr_Wiktor_Traktor napisał/a:

j



jako ekspert wypowiem się jasno: jebło i będzie boleć
Zgłoś
Avatar
Leatherface 2022-11-30, 14:39 6
Niedoświadczeni, którzy nie wiedzą jak się ustawić ryzykują złamanie spiralne, które mówiąc bez ogródek jest przejebane.
Zgłoś
Avatar
rafalxp 2022-11-30, 17:33 1
Geslerka kilka lat temu też tak typa załatwiła w kuchennych.... spiralne złamanie mmm ile to trzeba śróbek ;p
Pamiętać bark zawsze do wewnątrz a nie się wychylać ... ramieniem na zewnątrz.
Zgłoś
Avatar
BezSerca 2022-11-30, 19:26 29
Prof_Dr_Wiktor_Traktor napisał/a:

Proszę eksperta o objaśnienie, która kość, ścięgno, miesień pierdolną i jakie dalsze konsekwencje ?



Nadchodzę z pomocą a więc jest to ukośno spiralne złamanie kości ramiennej bardzo często z odłamami.Przy okazji bardzo często obrywa nerw promieniowy (to ten który jak uderzymy się w łokieć to przechodzi prąd).Zespolenie kości odbywa się operacyjnie poprzez doświadczonego chirurga gdyż trzeba działać blisko owego nerwu, uszkodzenie go może powodować tkzw rękę opadająca.Po takiej operacji zespolenia śrubami i płytką w większości przypadków zostaję tak do końca życia ze względu na ryzyko uszkodzenia nerwu .Sam w taki sposób najpierw złamałem komuś rękę a miesiąc później złamano mi i teraz po 2 operacjach nadal ręka boli i jest problem pozdrawiam.
Zgłoś
Avatar
DużyKutas 2022-11-30, 19:45 11
BezSerca napisał/a:

Nadchodzę z pomocą a więc jest to ukośno spiralne złamanie kości ramiennej bardzo często z odłamami.Przy okazji bardzo często obrywa nerw promieniowy (to ten który jak uderzymy się w łokieć to przechodzi prąd).Zespolenie kości odbywa się operacyjnie poprzez doświadczonego chirurga gdyż trzeba działać blisko owego nerwu, uszkodzenie go może powodować tkzw rękę opadająca.Po takiej operacji zespolenia śrubami i płytką w większości przypadków zostaję tak do końca życia ze względu na ryzyko uszkodzenia nerwu .Sam w taki sposób najpierw złamałem komuś rękę a miesiąc później złamano mi i teraz po 2 operacjach nadal ręka boli i jest problem pozdrawiam.



Ale takiego eksperta to my nie chcielismy, szukalismy cos w stylu "moj wujek ma kumpla ktory..."
Zgłoś
Avatar
neo001 2022-11-30, 21:33 4
DużyKutas napisał/a:

Ale takiego eksperta to my nie chcielismy, szukalismy cos w stylu "moj wujek ma kumpla ktory..."



Po co w cudzysłowu? Tak wiemy że Twój wujek ma kumpla i cię często odwiedza pod nieobecność rodziców.
Zgłoś
Avatar
smc 2022-11-30, 22:56 1
"Będziesz się trzepał lewą ręką..."

Zgłoś
Avatar
Adamam 2022-12-01, 0:08 4
BezSerca napisał/a:

Nadchodzę z pomocą a więc jest to ukośno spiralne złamanie kości ramiennej bardzo często z odłamami.Przy okazji bardzo często obrywa nerw promieniowy (to ten który jak uderzymy się w łokieć to przechodzi prąd).Zespolenie kości odbywa się operacyjnie poprzez doświadczonego chirurga gdyż trzeba działać blisko owego nerwu, uszkodzenie go może powodować tkzw rękę opadająca.Po takiej operacji zespolenia śrubami i płytką w większości przypadków zostaję tak do końca życia ze względu na ryzyko uszkodzenia nerwu .Sam w taki sposób najpierw złamałem komuś rękę a miesiąc później złamano mi i teraz po 2 operacjach nadal ręka boli i jest problem pozdrawiam.



Witam. Potwierdzam. Jestem 5 lat po operacji zespolenia kości. Powikłania złamania,operacji,śrub i blachy w ręce nie są warte siłowania się na ręke ! Zapalenie stawu łokcia mam średnio raz na 6 miesięcy . Ból ramienia na zmianę pogody , ograniczenie ruchomości i różne takie uciążliwe sprawy są wpisane chyba w ten uraz. A przy naszej służbie zdrowia wyleczyć się z tego na 100 % jest chyba nierealne ;/.
Zgłoś
Avatar
Prof_Dr_Wiktor_Traktor 2022-12-01, 7:20 3
BezSerca napisał/a:

Nadchodzę z pomocą a więc jest to ukośno spiralne złamanie kości ramiennej bardzo często z odłamami.Przy okazji bardzo często obrywa nerw promieniowy (to ten który jak uderzymy się w łokieć to przechodzi prąd).Zespolenie kości odbywa się operacyjnie poprzez doświadczonego chirurga gdyż trzeba działać blisko owego nerwu, uszkodzenie go może powodować tkzw rękę opadająca.Po takiej operacji zespolenia śrubami i płytką w większości przypadków zostaję tak do końca życia ze względu na ryzyko uszkodzenia nerwu .Sam w taki sposób najpierw złamałem komuś rękę a miesiąc później złamano mi i teraz po 2 operacjach nadal ręka boli i jest problem pozdrawiam.



Serdecznie dziękuje za objaśnienie.

DużyKutas napisał/a:

Ale takiego eksperta to my nie chcielismy, szukalismy cos w stylu "moj wujek ma kumpla ktory..."



Nie pierdol co chcieli inni jak nie masz pewności.

Adamam napisał/a:

Witam. Potwierdzam. Jestem 5 lat po operacji zespolenia kości. Powikłania złamania,operacji,śrub i blachy w ręce nie są warte siłowania się na ręke ! Zapalenie stawu łokcia mam średnio raz na 6 miesięcy . Ból ramienia na zmianę pogody , ograniczenie ruchomości i różne takie uciążliwe sprawy są wpisane chyba w ten uraz. A przy naszej służbie zdrowia wyleczyć się z tego na 100 % jest chyba nierealne ;/.



Tu chyba kwestia podejścia. Kontuzje, możesz złapać czy to podnosząc ciężary czy nawet biegając. Brak rozgrzewki, brak techniki, brak doświadczenia. A może słabsza budowa. Choć faktycznie przejebana sprawa.
Zgłoś