18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
🎉🎉🎉 🥳🎂 17 urodziny sadistic.pl 🎂🥳 🎉🎉🎉
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:05
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:41
Witam! Panowie i Panie
Sytuacja z dzisiaj
Po rozmowie ze znajomą, aż musiałem się zarejestrować i to napisać! (tak mam ból dupy!)
Historia prawdziwa! No to jak już napisałem rozmawiałem z koleżanką, która pracy sie nie boi! Dziewczyna wyjechała do NL aby zarobić sobie jakiś grosz ponieważ w domu się nie przelewa... Większość pewnie wie jak to jest, nadgodziny itp często dostaje się w koperte no i tak było tym razem! Panna zapierdalała od pon-pt + brała dodatkowe prace w weekendy aby kupić sobie mieszkanie. Po 3 latach takiego zapierdalania wróciła do PL, kupiła sobie mieszkanko za nie takie duże pieniądze, oczywiście do remontu (w małej mieścinie oczywiście) i teraz UWAGA!! Skarbówka po ok roku, 1,5 r stwierdziła, że coś jest jednak nie tak.. bo jak to kurwa tak młoda osoba mogła się dorobić na mieszkanie?! Teraz musi się poważnie tłumaczyć skąd miała hajs, co, gdzie, kiedy itd! A co jeszcze lepsze stwierdzili, że ma zapłacić zaległy podatek... (przykład Pan Stefan zarobił 50 tys zł, kupił mieszkanie za 70 tys zł i teraz Skarbówka stwierdziła, że ojebał ich na 20 tys zł ponieważ nie przedstawił tego jako dochód) DAJCIE KURWA MAŚĆ!

i jeszcze wstawie to bo lubie!
Zgłoś
Avatar
gupichuj 2014-03-18, 14:12 1
Aquado napisał/a:

W takim przypadku zeznaje sie, ze pieniazki ma sie z prostytucji.


Jak już nasi sadolowi prawnicy pisali że skarbówka żąda żeby klienów dane spisywać, ty kurwa arbuzie
Zgłoś
Avatar
Aquado 2014-03-18, 14:13 1
gupichuj napisał/a:


Jak już nasi sadolowi prawnicy pisali że skarbówka żąda żeby klienów dane spisywać, ty kurwa arbuzie



zadac moga wiele rzeczy kretynie, co nie oznacza, ze musisz to wpisac jak znasz swoje prawa, umiesz sie odwolac i wiesz o co kaman... won do szkoly

edit, zeby nie bylo zjebie, ze z dupy to wzialem:

Za takie właśnie uznaje się przychody z prostytucji ( oczywiście mówimy o przychodach osoby prostytucję uprawiającą, nie o przychodach osób korzystających z prostytucji innych- czyli nie o przychodach sutenerów, stręczycieli i kuplerów ).
Np. Naczelny Sąd Administracyjny w Gdańsku w wyroku z dnia 3 lutego 2000 r. (sygn. akt I SA/Gd 1011/99) i szerzej Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie (sygn. akt III SA/Wa 927/07) wskazuje, że „przedmiotem prawnie skutecznej umowy w rozumieniu art. 2 ust. 2 pkt 4 ustawy z 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych nie mogą być zachowania, które ze swej istoty są sprzeczne z prawami przyrody, ustawą, lub zasadami współżycia społecznego i w konsekwencji w ogóle nie mogą być określone w treści ważnej i wywołującej zamierzone skutki umowy. Chodzi więc o czynności, które w żadnych okolicznościach i warunkach, jakie przepisy prawa przewidują dla zawarcia wolnej od wad i korzystającej z ochrony prawnej umowy, nie mogą być przedmiotem stosunku prawnego. Jest to wyłączenie o charakterze przedmiotowym, które polega na tym, iż dana czynność nie może być nawet hipotetycznym przedmiotem stosunku cywilnoprawnego”.( wyrok z 15 lutego 2008 r.).

Zatem- ten dochód jest legalny, ale w Polsce nieopodatkowany.
Niestety w przypadku jego ujawnienia- właśnie poprzez transakcję kupna np. mieszkania i zainteresowania się tą transakcją US- na Pani będzie leżał ciężar przekonania czy wręcz udowodnienia, że nie są to dochody opodatkowaniu podlegające, ale nieujawnione ( czyli np. z pracy na czarno)- a do tego US będzie dążyć, gdyż chętnie obciążyłby je karną stawką 75%, o której ustawa o PIT mówi ( art. 30, ust.1 pkt. 7). oraz grzywną z art. 54 KKS.
Potrzebne będzie np. zeznanie właściciela agencji, klientów, koleżanek " z pracy". Zagraniczność działalności i dochodu to b. komplikuje. Ale też nie ma się co dziwić, bo cały świat przestępczy w razie wpadki określa swój majątek jako dochód z prostytucji właśnie próbując go w ten sposób "zalegalizować". Niestety cierpią na tym legalne, uczciwe, jakkolwiek to dla niektórych brzmi, prostytutki.
Zgłoś
Avatar
gupichuj 2014-03-18, 14:23
Nie zesraj się
Zgłoś
Avatar
Aquado 2014-03-18, 14:26
gupichuj napisał/a:

Nie zesraj się



tobie na ryj pedale
Zgłoś
Avatar
Sonal 2014-03-18, 15:06 1
ASAKKU napisał/a:


Skąd ty wziąłeś te bzdury??? A gdzie masz taki wymóg niby??? Przecież chyba wiem jak sam zeznawałem w sprawie darowizny, którą "przekazałem" do ręki...



Po co zmyślasz:
art. 4a ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku od spadków i darowizn (t.j. Dz.U. z 2009 r. nr 93, poz. 768 z późn. zm.) jednym z warunków całkowitego zwolnienia z opodatkowania darowizny otrzymanej od członków najbliższej rodziny jest "udokumentowanie otrzymania środków pieniężnych dowodem ich przekazania na rachunek bankowy nabywcy albo jego rachunek prowadzony przez spółdzielczą kasę oszczędnościowo-kredytową lub przekazem pocztowym"
Dotyczy to darowizn otrzymanych od małżonka, zstępnych, wstępnych, pasierba, rodzeństwa, ojczyma i macochy
Zgłoś
Avatar
ASAKKU 2014-03-18, 15:24
Extraordinary_Gentelmen napisał/a:



Dalej nie wierze że masz cokolwiek wspólnego z prawem, (no chyba że kiedyś studiowałeś i nie skończyłeś) człowiek który nie potrafi w wypowiedzi stosować znaków interpunkcyjnych na takim poziomie mający rzekome 34 lata i rajcuje się byle pierdołą bo "kolega kolegi" nie jest dla mnie wyznacznikiem, chodzi mi raczej o to żebyś innych nie wprowadzał w błąd swoim słodkim pierdzeniem i obiecankami cacankami o tym że coś jest proste jak drut, gdy tak nie jest.


"Słyszałem" o analogicznej sytuacji ok. roku temu, więc skończ, bo takie szczekanie dla poklasku zwyczajnie się żałosne robi...
I niech zostanie tak, że "bo kolega kolegi", jeżeli uważasz geniuszu, że powinienem przyznać się oficjalnie na forum, że omijam przepisy i, co się akurat z tym wiąże, składam fałszywe oświadczenia przed organem państwowym...itd. - to gratuluję ci bystrości umysłu...

Sonal napisał/a:

najbliższej rodziny


A może i odnośnie rodziny... No ja akurat nią nie byłem...
Ale, ale misiaczku... Czytamy ze zrozumieniem teraz art 4 ust. 1 pkt 5 tej ustawy- "Zwalnia się od podatku: nabycie w drodze darowizny pieniędzy lub innych rzeczy przez osobę zaliczoną do I grupy podatkowej w wysokości nieprzekraczającej 9.637 zł od jednego darczyńcy, a od wielu darczyńców łącznie nie więcej niż 19.274 zł w okresie 5 lat od daty pierwszej darowizny [...]"
Ale idąc dalej, to można jeszcze bardziej to ominąć, ponieważ osoba może zeznać, że całą swoją pensję odkładała a pomagali jej rodzice, chłopak... itd... Nikt mi nie zabroni przecież utrzymywać własnej kobiety...
Zresztą wszyscy, którzy piszą o prostytucji, mają rację. Jest to idealny sposób do ominięcia, ale trzeba zeznać, żeś jest kurwa...
Zgłoś
Avatar
PANzWIOSKI 2014-03-18, 15:27
grudy napisał/a:

Abstrahując od wszelkiej księgowości:

No kurwa... ciągnęła pół wypłaty na czarno, z tym mieszkaniem wystawiła się jak na talerzu i szok! Jakim prawem się dopierdolili, co za państwo, wykryło, że zostało ojebane, świnie...
Różnie u nas bywa z pokręconymi i absurdalnymi przepisami, ale kurwa... gratuluję yntelygencji.



Grudy jesteś taki głupi czy udajesz?
Wiesz lepiej ile "ciągnęła" na czarno... Nie wiem czy kiedykolwiek byłeś za granicą i do tego jeszcze pracowałeś ale mi się taka "przyjemność" trafiła pare razy w okresie wakacyjnym. Tam pracodawcy też kręcą wałki i to nawet nie wiesz jakie! Wolą zapłacić komuś za nadgodziny w kopercie niż wykazać to normalnie w zarobkach.. Mieszkanie nie kosztowała 200-300 tys zł tylko dużo, dużo mniej. Tu chodzi o to Ynteligencie, że jeden z drugim siedzą w skarbówce i nagle stwierdzą (nie mając jakichkolwiek dowodów, tylko swoje przemyślenia), że mogą kogoś ujebać bo tak im się podoba.
Zgłoś
Avatar
Sonal 2014-03-18, 15:28
Ozux napisał/a:

Prostytucja jest legalna.
Niech powie że się kurwiła, a skarbówka się odczepi.
Jedyne wyjście zgodne z prawem, do którego NIKT się nie może dopierdzielić.



Jesteś naiwny jak dziecko jak wierzysz w takie bajki. Wezmą ją w obroty i gówno z tego wyjdzie. Będzie musiała wykazać - UDOWODNIĆ - że się kurwiła. Szanse ma znikome. Który głab jeszcze myśli, że postępowanie przed USem kończy się na głupim oświadczeniu "Byłam prostytutką"?
Zgłoś
Avatar
PANzWIOSKI 2014-03-18, 15:42
Hellbringer napisał/a:

Jak masz tępą koleżankę, to twoja sprawa. I skończ kończyć każde zdanie wykrzyknikiem, jakbyś nie wiadomo co opowiadał. To jest kurwa codzienność, a jak babka nie ogarnia rzeczywistości, to chuj.

Darwinizm społeczny, pozdrawiam.



Nie będziesz mi życia układał i pisał co mam robić! :* Jak się wkurwie to napisze post, który będzie się składał tylko z wykrzykników.

@4hitch Każdy równy? W jakim ty świecie żyjesz człowieku. Oglądaj więcej TV i słuchaj czerwonych To że robisz za 1600zł to nie mój problem, dziewczyna sobie wyjechała zarabiała pewnie 4 tys + nadgodzinki a Ty łapiesz ból dupy

UWAGA UWAGA tak patrząc na niektóre komentarze to stwierdzam, że jest tu grono bałwanów, którym czytanie ze zrozumieniem sprawia trudność.. Gdzie jest napisane, że pracowała tam cały czas na czarno? Normalnie była zatrudniona, pracodawca odprowadzał podatki itp itd a no tak zaczniecie pracować to zrozumiecie
Kurwa dla ścisłości
nie było to mieszkanie za gruby hajs ( w małych miejscowościach mieszkania w średnim stanie można wyrwać za małe pieniądze)
Zgłoś
Avatar
Sonal 2014-03-18, 15:49
Aquado napisał/a:

up:
zebranie jest nielegalne w i karalne w Polsce...

ja dam wam darmowa rade prawna na przyszlosc, ktora warto znac. W takim przypadku zeznaje sie, ze pieniazki ma sie z prostytucji. Tak z prostytucji wlasnie, z dawania dupy w Polsce. Dla czego tak?? Prostytucja w Polsce jest nielegalna, ale nie KARALNA!! Wiec mozna was cmoknac w dupe. Pamietam sprawe jednego goscia z Polski, ktory wytlumaczyl sie tak z 15 MILIONOW, za ktore kupil zameczek



Ja tylko dla formalności: Aquado - zrobiłeś z siebie idiotę. Mam tylko nadzieję, że Twój zawód nie polega na dawaniu innym rad (i to odpłatnie) bo żal mi Twoich klientów.

To ja Wam jeszcze podam - może zeznać, że w latach 2000- 2008 pracowała na czarno i zarobiła miliony - a te lata się już przedawniły. Ale znów kłania się kwestia dowodowa.
Zgłoś
Avatar
D................r 2014-03-18, 18:57
@Nutzz

Robię identycznie tylko że z skrillem i netllerem. Pozdrawiam kolegę
Zgłoś
Avatar
Logiczny 2014-03-18, 20:28
ASAKKU napisał/a:

Niech szybko znajdzie ludzi, którzy zeznają, że dali jej jako darowiznę np: 5000-10000 tys. (trzeba sprawdzić jaka jest kwota wolna od podatku), sporządzasz umowę darowizny (z datą wsteczną ofc) i po ptokach, mogą jej skoczyć
Z tego co pamiętam to rodzice chyba mogą więcej dać w darowiźnie.
Jak skarbówka będzie wzywać na przesłuchania i się pytała skąd mieli, żeby jej dać, to się mówi, że odkładali, przy okazji jak wyciągali z bankomatu...
Najlepiej mój kumpel powiedział na takim przesłuchaniu:
- Skąd pan miał tyle pieniędzy?
- Zaoszczędziłem.
- To dlaczego trzymał pan te pieniądze w domu a nie w banku?
- bo ja lubię patrzeć na pieniądze...


Niestety, ale te kurwy z egzekucji nigdy nie ruszają firm, które robią wałki, bo se chuje zdają sprawę, że firmy mają prawników a oni nie chcą się kopać, tylko łatwo kogoś okraść z jego oszczędności... Wiem co mówię...



Jesteś jebnięty równo. Mam 3 firmy, kazdą z nich trzepią rok w rok. Tylko i wylacznie US. Inne urzędy również nas trzepią. Jedna firma bogatsza, druga biedniejsza. Trzepią i już. Przez takich jak ty powiela się stereotypy.

Wyjątkiem są wielkie markety, waltery solorze i inne giganty. Owszem. Ale nie firmy zwykłe. Mamy gorzej od was. Zapamietaj to a jak chcesz w hyskusje wchodzic to zaloz najpierw firme. Nie bedziesz pracował tylko ganiał do urzędu.
Zgłoś
Avatar
petru23 2014-03-18, 20:53 1
ASAKKU napisał/a:

Niech szybko znajdzie ludzi, którzy zeznają, że dali jej jako darowiznę np: 5000-10000 tys. (trzeba sprawdzić jaka jest kwota wolna od podatku), sporządzasz umowę darowizny (z datą wsteczną ofc) i po ptokach, mogą jej skoczyć
Z tego co pamiętam to rodzice chyba mogą więcej dać w darowiźnie.
Jak skarbówka będzie wzywać na przesłuchania i się pytała skąd mieli, żeby jej dać, to się mówi, że odkładali, przy okazji jak wyciągali z bankomatu...
.
.
.
Wiem co mówię...



Gówno wiesz panie kolego. Wjebałbyś się jeszcze bardziej
Już tłumaczę dlaczego

Każdą darowiznę, nieważne od kogo i na jaką kwotę ona opiewa należy zgłosić do US. Jak nie zgłosisz to kara zgodnie z ustawą i uwierz kurwa, to nie są małe pieniądze. Kwestię płacenia podatku regulują grupy podatkowe (pokrewieństwa) i tylko ci z pierwszej linii sa zwolnieni od podatku. Kolejne grupy mają limity.

To nie dość że dojebią Ci karę od kwoty do której się przyjebali to dostaniesz mandat o niezgłoszenie darowizny.

Koleżanka ma zrobić tak:
jesli pracowała legalnie powyżej 182 dni to przedsatwia papiery na to (umowę czy co tam miała z NL) i mogą ją pocałować w dupę. Nie musi wtedy rozliczać się z zarobków. A kasę na mieszkanie po prostu sobie odłożyła w NL.

i tak kurwa, jestem ekspertem
Zgłoś
Avatar
mare30ks 2014-03-18, 22:22
buahahahahaha
miala jakakolwiek robote w normalnym kraju, odlozyla kase i wrocila do tego burdelu ma za swoje, moze to ja czegos nauczy
Zgłoś
Avatar
e................y 2014-03-18, 22:26
@UP
Nazywasz ten kraj burdelem i wyśmiewasz jedyną opcję i poglądy ludzi, którzy widzą alternatywę dla tego całego syfu.
Ot logika wypierdka spod Jasła, który "swoje wie".
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie