18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 19:35
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:32
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 16:24
🔥 Jak przewozić rzeczy windą - teraz popularne
"Smaczek" w niemieckim serialu o dzielnych nazi
o................n • 2013-06-26, 5:03
To niemcy dojebali tym razem. Kto by pomyślał, że w swoim serialu dokonają tak jawnego gwałtu na "Rudym"



Jeden z lepszych reportaży TVN.

Co na to obrońcy serialu?
Zgłoś
Avatar
Ziombello 2013-06-26, 9:36
Szkoda, że reportaż wykonany przez największego leminga z ekipy TVN - Macieja Mazura.
Zgłoś
Avatar
andrewerty 2013-06-26, 9:40 19
biedni niemcy...
nie dość że tylu żydów uratowali w czasie wojny to jeszcze teraz po nich jadą jak po burej suce
Zgłoś
Avatar
M4rkOPL 2013-06-26, 9:43
Po pierwszym odcinku byłem zdumiony tymi wszystkimi negatywnymi komentarzami, drugi i trzeci to tragedia. Gdy widziałem tą sztuczną grę polaków to aż masakra, a okazywanie na każdym kroku że AK to jebane dzikusy z lasu najbardziej mnie wkurwiało. Każda scena w której brali udział Ci polacy była o nienawiści do żydów. Efekty specjalne też godne podziwu te wybuchy <haha>, najbardziej rozśmieszyła mnie akcja rozstrzelania ruskiej rodziny, gdy została jedna osoba do zabicia, a ten młodszy brat podchodzi wali jej kule w łeb. Na czole zero ran od kuli, a z tyłu głowy mózg rozjebany. No brawo postarali się. Serial jako dramat może i całkiem przyzwoity(chodzi mi o psychikę ludzi, nie ważne jakiego narodu, na wojnie).
Zgłoś
Avatar
higuain 2013-06-26, 9:51 2
te ścierwa specjalnie pusciły ten serial, nie mają za grosz honoru z resztą w większości to żydzi a dla nich pamięć i prawda nie istnieje. Przy jednoczesnym szkalowaniu Polaków i przekłamaniu historii uzyskali nowy temat zastępczy. Skutecznie odwracając uwagę od rozgrabiania i zadłużania Polski, od afer i od innych planów mających organiczyć naszą wolność.

stopsyjonizmowi.wordpress.com/2010/11/10/zydowski-plan-dominacji-swiata/
Zgłoś
Avatar
m_mytnik 2013-06-26, 9:54 5
Nie czepiałbym się naszej TVP, według mnie dobrze że to wyemitowali. Uświadomili polaków, że mimo tylu lat od wojny to nadal każdy widzi historię na swój sposób.

Mimo że nie lubię naszej telewizji to akurat w tym przypadku będę ich bronił. Jeszcze wczoraj Max po nich pocisnął, tak go lubię i podzielam jego poglądy to wczoraj gadał od rzeczy. Mam zupełnie inne zdanie na ten temat.
Zgłoś
Avatar
jeloo 2013-06-26, 10:06 30
capoeiramen napisał/a:

Ja pierdole

Pamiętam jeden odcinek jak 'Rudy' rozwalił jednym hitem Tygrysa z przodu, to była bajeczka.
Jakby ktoś nie wiedział, to niemieckie Tygrysy miały twardy pancerz przedni, że za chuja nie szło go przebić działem 95 z T34, po za tym ruskie działa były w chuj niecelne. Po wynalezieniu działa 120mm już poszło inaczej, mimo że działa następnych generacji nadal nie były celne, to i tak przy pierdolnięciu nie było co zbierać



Za dużo WoT'a kolego.

1) Nazwy radzieckich czołgów piszemy z myślnikiem.
2) T-34-85 przedstawiony w filmie, ani tym bardziej t-34 nigdy nie jeździł z działem 95mm. T-34 strzelał z armaty 76mm, natomiast T-34-85 z armaty o kalibrze 85mm i tyle.
3) Niecelność ruskich dział nie była spowodowana ich konstrukcją, ale zaawansowaniem, a raczej brakiem zaawansowania przyrządów celowniczych. Niemcy w swoich Tygrysach mieli montowaną optykę Carl Zeiss chyba, więc to mówi samo za siebie. To optyka i umiejętności załogi decydowały o celności działa.
4) Działo 85mm, na krótkim dystansie, czyli poniżej około 1000m, dało radę przebić czołowy pancerz kadłuba w tygrysie. Czołg z działem 76 mm, też dał radę to zrobić, tylko musiał zbliżyć się na odległość nieco ponad 400m. Tygrys przebijał i trafiał większość maszyn z odległości dochodzącej do 2-3 kilometrów. Jakie straty stronie rosyjskiej to przynosiło - domyśl się sam. Jednak nie mów, że było to niemożliwe, bo to bzdura.
5) Działo 122mm pojawiło się dopiero pod koniec wojny, i wcale nie było niecelne. Problemem było, jak już wspomniałem wyszkolenie załogi i kiepska optyka. Aha, problemem tego działa było też to, że nie korzystało z pocisku zintegrowanego. Czyli ładowniczy najpierw ładował pocisk, a dopiero potem, oddzielnie ładunek miotający. Znacznie wydłużało to czas przeładowania, i sprawiało, że niemiecka 88 strzelała prawie dwa razy szybciej jednocześnie przewyższając armatę 122mm skutecznością i celnością.

EdiT#2:
I jeszcze jedno, Tygrys nigdy nie spotkał dział nowej generacji. Nigdy nie prowadził walk z IS-3, IS-6, IS-8, ST-1, T29, T34, T32, T30, różnego rodzaju magazynkowymi AMX, T60, T71, T69, T-54 i innymi cudami zamieszczonymi w tej grze.

Czyli, mniej WoT'a
Zgłoś
Avatar
Kluska 2013-06-26, 10:22
Ale końcówka trafna.
"czterej..." byli filmem propagandowym. PROPAGANDOWYM!
i porównanie go do tego wytworu niemieckiej kinematografii jest nie przypadkowe również z tego powodu...
Zgłoś
Avatar
Duath 2013-06-26, 10:26
Jak przeczytałem Rudy w opisie to myślałem że to coś o tusku .
Zgłoś
Avatar
olekst 2013-06-26, 10:29 2
SZAJBAAA napisał/a:

Ja pierdolę TVN w obronie prawdy historycznej



Bez paniki. TVN nie broni prawdy historycznej tylko mówi o tym o czym jest aktualnie głośno w społeczeństwie.
Zgłoś
Avatar
Cossmos 2013-06-26, 10:42 7
Owszem, że Czterej Pancerni to serial propagandowy. Sam skład załogi, wielka przyjaźń Polsko-Radziecka i pan pułkownik pojawiający się w sekundę po ostatnim wystrzale. Jednak jeśli przymknie się na to oko zostaje całkiem fajna produkcja przygodowa, która może i się zestarzała, ale nadal ją się fajnie ogląda. Jeszcze nie oglądałem tego niemieckiego tworu, ale stawiam, że nawet to przymknięciu oka na propagandę nie zostanie mi nic innego jak zwymiotowanie na ten gniot.
Zgłoś
Avatar
Soniac 2013-06-26, 10:49 1
Pasują tu dwa odwołania do reportaży Mówię jak jest.

Po pierwsze w sprawię samego serialu, ostatnio dodany na sadisticu:
"Ich Matki, Ich Ojcowie - Max Kolonko MaxTV"
sadistic.pl/ich-matki-ich-ojcowie-max-kolonko-maxtv-vt209825.htm

Druga sprawa,to hipokryzja jaka objawia się coraz częściej na sadolu ;C
Ciśnie się tvn i inne chu.stwa (i słusznie) ale mimo to ciągle pojawiają się tu ich reportaże.
Polecam fragment GOTCHA JOURNALISM po polsku - Max Kolonko Mówię Jak Jest:
8:50->9:30
sadistic.pl/gotcha-journalism-po-polsku-max-kolonko-mowie-jak-jest-vt204322.htm
Piszecie, że tym razem -o dziwo- tvnowski rep. w słusznej sprawie ale to i tak jest podbijanie oglądalności/wejść na strone serwisowi,który w 90% ściemnia i przekręca.

Fragment serialu z udziałem Rudego:
/watch?v=4nm2owD4XYw
Zgłoś
Avatar
Black-Sheep 2013-06-26, 10:53
Pod każdym fragmentem "Faktów" wrzuconym za sadola ktoś się dziwi, że to TVN. Może pora zmienić wyobrażenia?
Zgłoś
Avatar
filipczax_ck 2013-06-26, 11:16
Nie będzie niemiec pluł nam w twarz !!!!!
Zgłoś
Avatar
woland 2013-06-26, 11:22
SZAJBAAA napisał/a:

Ja pierdolę TVN w obronie prawdy historycznej
To chyba się nie dzieje na prawdę...


Ja pierdolę wielki "patriota" nieumiejący pisać po polsku
Zgłoś
Avatar
Szczam_na_Zakrystii 2013-06-26, 11:26
woland napisał/a:


Ja pierdolę wielki "patriota" nieumiejący pisać po polsku




Nie no, jak ja uwielbiam takich idiotów
Synku masz jakieś kompleksy?
Tego że w szkole cie bili nie zaleczysz wytykaniem komuś błędów
Ale odpowiem tak co byś zrozumiał jebie mnie to!

A tu masz jeszcze co byś się mógł dowartościować:

szłęm przes gury i doliny obok plynoł sobie strómień przy strumienió siedziała dópeczka która powiedziałą rze da karzdemu byle nie miał nicka "Woland".
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie