18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 6 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
W związku z nawałnicami na pomorzu, w których tragicznie zginęły dwie młode dziewczyny - szef ZHR wydał taki komunikat.



Cytat:


– Nie potrafimy zrozumieć jaki Boży Plan przewidział takie wydarzenie […]. Pokładamy w Bogu nadzieję i ufamy, że mamy w Nim oparcie i znajdziemy u Niego tak potrzebne dziś pocieszenie. Wierzymy, że wezwanych do siebie otoczył blaskiem i ciepłem Najwyższego



Mój komentarz jest taki:

Jakby ZHR poświęcił tyle czasu co na modły - na naukę podstaw meteorologii (albo chociaż analizował oficjalne komunikaty) - to bez problemu rozpoznałby charakterystyczne "wały" chmur i duże natężenie wyładowań towarzyszące takim nawałnicom.

Oczywiście nie było szans na uniknięcia strat w mieniu, ale chociaż istniałaby szansa na uratowanie życia ludzkiego.
Zgłoś
Avatar
nnvmen 2017-08-16, 12:15
voidinfinity napisał/a:



Przewidzieć miejsce i czas takiego zjawiska meteo odpowiednio wcześniej? Jasne, że się nie da (nie potrafimy tego jeszcze zrobić).

Ale to nie tak, że nie było żadnych sygnałów i z niczego pojawiła wichura Ostrzeżenia były - tylko albo nie dotarły, albo zostały zignorowane zgodnie ze świętą zasadą "jakoś to będzie".



Jak już pisałem wcześniej też dostałem powiadomienie i nie wynikało z niego, że będzie aż taki rozpierdol. Sprawdziłem też kilka innych serwisów.
Nigdy nie zagłębiałem się mocno w systemy wczesnego ostrzegania, więc mogę nie wiedzieć o ich możliwościach No, ale fakt- zlewanie takich ostrzeżeń to norma i raczej się to nie zmieni
Zgłoś
Avatar
666trololo666 2017-08-16, 12:24 3
Debile jebane, nie pierdolcie, że nikt nie mógł tego przewidzieć.
O tym, że jeżeli powstania burz nic nie zahamuje, to mogą być one bardzo niebezpieczne, wiedziano od kilku dni.
Że rzeczywiście doszło do rozwoju układu burzowego i że zmierza on w takim a nie innym kierunku, było wiadomo dobre kilka godzin wcześniej.
Że ta burza jest bardzo niebezpieczna (głównie jeżeli chodzi o wiatr) i że na Pomorzu i okolicach *na pewno* będzie srogo, było wiadomo 2 godziny przed tragedią.
Tylko że kurwa media powinny wtedy przerwać programy i wydać ostrzeżenie dla ludności. Ale nie, w tym czasie leciały Zdrady, Trudne Sprawy i dyskusje o jebanym Trybunale albo Sądzie Najwyższym, który normalni ludzie mają w dupie.
Zgłoś
Avatar
sezamkowyRozpierdol 2017-08-16, 12:56 3
@up

No i co z tego, że jakieś służby meterologiczne mogły to przewidzieć i co z tego? nie miałyby na to wpływu bo Bóg ma plan, wszystko rozplanował, te dziewczynki miały umrzeć
Zgłoś
Avatar
The_Generat 2017-08-16, 13:24
Japończycy mają system ostrzegania przed tsunami, amerykanie mają system ostrzegania przed huraganami a i tak rok w rok tysiące albo dziesiątki tysięcy tracą majątki albo życie bo natura jest nieprzewidywalna.

A jeśli już pierdolimy o boskim planie, to zakładając, że bóg wie wszystko, może przewidział, że za 20 lat te dziewczynki urodzą nowych trolli-debili, którzy po skończeniu patentu sternika, kursu kucharskiego albo zrobieniu karty rowerowej będą prawić "mądrości" na sadisticu i postanowił nam tego oszczędzić.
Zgłoś
Avatar
sezamkowyRozpierdol 2017-08-16, 13:28 3
@up

Jest więc niemiłosierny
Sadystyczny skurwysyn
Zgłoś
Avatar
voidinfinity 2017-08-16, 13:35
nnvmen napisał/a:

Jak już pisałem wcześniej też dostałem powiadomienie i nie wynikało z niego, że będzie aż taki rozpierdol.



Oczywiście, bo nie da się (jeszcze) z wyprzedzeniem przewidzieć aż takiego rozpierdolu - ale to że miały być wichury, burze itd. nie było przecież zaskoczeniem.

Poza tym fajnie byłoby mieć oficjalne komunikaty meteo, a nie komunikaty z apek, które wiadomo nie traktuje się równie poważnie jak informacji z kanałów publicznych.

Mnie po prostu dziwi, że nie postanowiono przenieść na czas tego rozpierdolu tych dzieci w jakieś bezpieczniejsze miejsce niż las
Zgłoś
Avatar
Piotru70 2017-08-16, 13:48
voidinfinity napisał/a:



Facet mówi że:

1. istnieje jakiś plan boży
2. nie rozumie tego planu bożego

W tym, że są niekompetentni.



Facet mówiąc o bożym planie stara dać się otuchę rodzicom że dzieci trafiły do lepszego miejsca. Przecież nie powie dzieci zginęły przez walące się drzewa wiec trzeba cisnąć Szyszkę aby przestał wycinać puszczę aby było wincej drzew. Bo tak chce lord dowódca z Unijnej straży Donald Tusk. Jesteś albo idiotą albo masz interes w pisaniu takich pierdół.
Zgłoś
Avatar
voidinfinity 2017-08-16, 13:52 3
@up

Walące się drzewa walącymi drzewami, a brak wyobraźni ZHR oraz zaniedbania strukturalne jeżeli chodzi o system ostrzegania meteo to inna sprawa.

Swoją drogą jesteś o krok od stwierdzenia, że bóg spiskuje przeciwko patriotom z pis No bo skoro nawałnice to sprawka boga, a teraz pis ma problemy ze skutkami tych nawałnic - to znaczy że bóg jest żydem albo niemcem i sprzyja PO.
Zgłoś
Avatar
TheDud 2017-08-16, 13:56 1
Od co najmniej dwóch tysięcy lat chrześcijanie zadają sobie pytanie dlaczego Bóg pozwala na śmierć niewinnych, a tu nagle użytkownik Sadistica dopiero się o takim procederze dowiedział. Jak ktoś jest wierzący, to z automatu tak właśnie powinien sądzić. Wszystko ma być "Bożym" planem, więc wszystko co miało się wydarzyć, się wydarzy. Oczywiście takie myślenie uwzględnia ignorowanie "wolnej" woli jako woli w istocie "wolnej". Bo skoro jakiś byt ma plan i wie co ma się wydarzyć, to nic poza nim, a nawet prawdopodobnie on sam, nie ma "wolnej" woli.

Co, według wierzącego w jakiegoś boga wywołało tą nawałnicę? Szatan, Pan Zniszczenia, Gwiazda Zaranna, Antychryst, Diabeł, Bies, Lucyfer, Książę Ciemności, Beelzebub, Upadły Anioł, Kusiciel, Belial, Lewiatan, Wielki Smok, Król Babiloński, Władca Tyru, Kusiciel, Syn Zatracenia, Ojciec Kłamstwa, czy Przechuj Chuj nad Najchujowsze Chuje!?
Zgłoś
Avatar
voidinfinity 2017-08-16, 14:04 5
TheDud napisał/a:

Oczywiście takie myślenie uwzględnia ignorowanie "wolnej" woli jako woli w istocie "wolnej". Bo skoro jakiś byt ma plan i wie co ma się wydarzyć, to nic poza nim, a nawet prawdopodobnie on sam, nie ma "wolnej" woli.



Nie da się pogodzić koncepcji wolnej woli i planu boskiego.

Zresztą badania mózgu już udowodniły, że decyzja zapada w ramach deterministycznych procesów w mózgu, zanim człowiek sobie uświadamia decyzję.

Po prostu fani prawdziwości obu koncepcji naraz - nie zdają sobie sprawy jakim zwyrolem byłby ich bóg, który tworzy człowieka z wadami konstrukcyjnymi, które go doprowadzają do tak straszliwych zbrodni jakich się dopuszczamy. Przewidując to oczywiście.

To tak jakby namówić małe dziecko do wejścia pod samochód.

Spoko bóg. Nie ma co.
Zgłoś
Avatar
piotrek_poldek 2017-08-16, 14:45
voidinfinity napisał/a:



Nie da się pogodzić koncepcji wolnej woli i planu boskiego.


Oczywiście, że się da. Tylko żeby to wiedzieć, trzeba czytać trochę więcej niż prognozy meteo.
Zgłoś
Avatar
voidinfinity 2017-08-16, 14:55 4
@up

Bez zrobienia kurwy z logiki się nie da.
Zgłoś
Avatar
Wiewór 2017-08-16, 15:42
Tak patrzę na zdjęcia tego przystarego zucha. Przecież jego można wsadzić do kryminału za pedofilię na 15 lat za sam wygląd. Nie trzeba żadnych innych dowodów.
Zgłoś
Avatar
S................k 2017-08-16, 16:54 2
Abraxus napisał/a:


Nie przemawiają do mnie te argumenty. Wojsko kisi się na jednostkach i nic nie robi. Jak jest potrzeba to dalej nic nie robią.
Do odgruzowania posesji, wywiezienia drewna i prac porządkowych nie trzeba wojsk inżynieryjnych. Wystarczy trep wyposażony w łopatę, miotłę, pół litra chleba w płynie, panzerwafle w kieszeni i może zapierdalać - pomagać ludziom w sprzątaniu.



Bo chuja wiesz o działaniu kryzysowym i dlatego pierdolisz głupoty. Wojsko to nie służby porządkowe! Mamy likwidować skutki klęsk żywiołowych, a nie sprzątać kurwa czyjeś posesje! Wojsko jest od obrony kraju, od bezpieczeństwa wewnętrznego masz Policję, Straż Pożarną i Służbę Cywilną (de facto już w praktyce nie istniejącą). Od wojewody wychodzi wniosek o pomoc Wojska w akcji kryzysowej, Wojsko nie ma prawa działać z własnej inicjatywy!

Nie wiesz co się dzieje w jednostkach więc się nie wypowiadaj.
Zgłoś
Avatar
Wiewór 2017-08-16, 17:02 1
Szwejk napisał/a:



Bo chuja wiesz o działaniu kryzysowym i dlatego pierdolisz głupoty. Wojsko to nie służby porządkowe! Mamy likwidować skutki klęsk żywiołowych, a nie sprzątać kurwa czyjeś posesje! Wojsko jest od obrony kraju, od bezpieczeństwa wewnętrznego masz Policję, Straż Pożarną i Służbę Cywilną (de facto już nie istniejącą). Od wojewody wychodzi wniosek o pomoc Wojska w akcji kryzysowej, Wojsko nie ma prawa działać z własnej inicjatywy!

Nie wiesz co się dzieje w jednostkach więc się nie wypowiadaj.


No ja wiem. Wy jesteście od leżenia na wyrach, brania kasy, picia wódki i to chyba wszystko czym się zajmujecie.
Do roszczeń jak im źle to kurwa pierwsi. Do roboty ostatni.
Chuja robicie w tych bazach to byście ludziom pomogli. Nawet swoich własnych baz nie pilnujecie bo was pilnują emeryci z rakami.

Chuj mnie obchodzi od kogo wychodzi rozkaz do pomocy. Jest klęską więc powinniście zapierdalać dzień i noc tak, żeby wam się pot lał po jajach bo od tego kurwa jesteście.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie