18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Sport to zdrowie
kordas • 2011-11-13, 15:05
Potrącenie rowerzysty w Szczecinie. Zdarzenie miało miejsce w Szczecinie, kawałek za Mostem Pionierów - rozwidlenie ul. Eskadrowej i Leszczynowej.
Jestem głównym bohaterem filmu, kierowca Scenica spieprzył z miejsca wypadku, gdyby jakiś wasz "ulubiony sąsiad" w okolicach 9 września klepał swojego Scenica to będę wdzięczny za namiar

PS. Za poświęcenia zdrowia dla waszej rozrywki liczę na jakieś piwka
Zgłoś
Avatar
klema 2011-11-14, 0:45
Jak widzę tą napinkę na rowerzystów to mnie bierze tutaj ostro.
Szkoda facet Ciebie, kierowca samochodu zawinił. Dorwij pierdolca, a wszystkim nie szanującym zdrowia kolegi życzę aby was to spotkało. W samochodzie. A scenikiem z filmu będzie tir z naczepą.
Zgłoś
Avatar
ojojoj 2011-11-14, 8:53
pl.wikipedia.org/wiki/Zasada_ograniczonego_zaufania poczytaj i zastosuj czasem.
Zgłoś
Avatar
kickinyo 2011-11-14, 19:33
Ale gleba na ryj, po wywrotce odpoczynek na asfalcie.
Zgłoś
Avatar
AngryCow 2011-11-14, 21:04
Ciekawy jestem czy sprawa się wyjaśni. Powodzenia i szybkiego powrotu do zdrowia.
Zgłoś
Avatar
~PowerBoBass 2011-11-14, 23:03
M1n1s7eR napisał/a:

Następnym razem polecam jechać środkiem pasa, tak żeby samochód nie mógł się zmieścić razem z rowerzystą. Może nie w tym przypadku, ale w innych, nie jedź 10-15cm od krawężnika, bo inaczej w podobnym przypadku nie będziesz miał gdzie odbić w prawo, zawsze min. ~70cm.



No kurwa, następny najmądrzejszy. Jeszcze pieszo zacznij popierdalać, najlepiej środkiem środkowego pasa

Temat Scenica i Rowerzysty zamknięty, kordas, zdrowiej!
Zgłoś
Avatar
kordas 2011-11-16, 18:01
Generalnie jako ciekawostkę mogę napisać, że dziękuję ludziom z sadistic.pl gdyż dzięki nim sprawa mojego wypadku rozprzestrzeniła się po sieci i znalazło się wiele prywatnych osób gotowych do pomocy, a także sprawą zainteresowały się media (zaczęło się od wiadomości osoby z forum, która chciała umieścić info na jednym z lokalnych portali i tak poszło dalej), dzięki czemu mam w końcu nadzieję na profesjonalną obróbkę filmu.
Zgłoś
Avatar
M1n1s7eR 2011-11-16, 19:45
Bobasse napisał/a:



No kurwa, następny najmądrzejszy. Jeszcze pieszo zacznij popierdalać, najlepiej środkiem środkowego pasa

Temat Scenica i Rowerzysty zamknięty, kordas, zdrowiej!



Możesz troche rozwinąć swoją myśl? Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi.
Zgłoś
Avatar
~PowerBoBass 2011-11-16, 23:27
M1n1s7eR napisał/a:

Możesz troche rozwinąć swoją myśl? Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi.



Generalnie chodzi o to, że poruszać się jednośladem (zresztą jak i każdym innym pojazdem) należy możliwie najbliżej prawej krawędzi jezdni/pasa ruchu. Całkiem niedawno przepisy zmieniły się, umożliwiając przejeżdżanie przez skrzyżowanie środkiem pasa ruchu:

Cytat:

Jazda rowerem środkiem pasa na skrzyżowaniu

Dotychczas rowery tak jak inne pojazdy, zobowiązane były do jazdy jak najbliżej prawej krawędzi jezdni. Zmiana w przepisach zapobiec ma sytuacjom, w których kierujący samochodem wyprzedza na skrzyżowaniu rowerzystę, a następnie skręca w prawo zajeżdżając mu drogę.

Po zjechaniu ze skrzyżowania, rowerzysta znów musi trzymać się możliwie najbliżej prawej krawędzi jezdni.



Dlatego ironicznie napisałem, że zamiast rowerem, zacznij chodzić sobie ulicą, możliwie najbardziej jej środkiem, bo wtedy będziesz bezpieczniejszy. A środkiem pasa możesz jechać tylko przez skrzyżowanie, gdzie prędkości są mniejsze, kierowcy zwracają na wszystko większą uwagę i nie powinni (w teorii w ogóle nie mogą) zmieniać pasa ruchu będąc na skrzyżowaniu.

PS Nie, ten rozjazd na filmiku to nie jest skrzyżowanie.

PS 2 Włącz myślenie i wyobraźnię, na przykład sytuacja taka, jak na tym filmiku (od 0:40) sadistic.pl/srodkowy-pas-vt91977.htm

Załóżmy, że są wyznaczone trzy pasy ruchu i środkowym jedzie rowerzysta (środkowym dlatego, bo np. przebija się na lewo, żeby skręcić w lewo). I co? I zamiast stłuczki jak na filmiku, masz piękne potrącenie, a może nawet zabicie rowerzysty, bo jechał środkiem pasa. Gdyby jechał blisko prawej krawędzi pasa, wtedy kierowca miałby duuuużo większe szanse na ominięcie go, ewentualnie ocierając o auto jadące lewym pasem. I nie wmawiaj nikomu, że "tak nie można", "to zabronione" itp. Zresztą o tym pisałem wcześniej.

Już wiesz, o co cho? Szkoda, że trzeba było Ci tłumaczyć proste rzeczy. Myśleć, kurna!
Zgłoś
Avatar
M1n1s7eR 2011-11-17, 0:47
Trochę mnie nie zrozumiałeś. Chodziło mi o środek skrajnie prawego pasa. W prawie polskim minimalna odległość od wyprzedzanego jednośladu wynosi 1m, ale ta odległość jest niemal w 75% przypadków wyprzedzania łamana - wiem to z doświadczenia i obserwacji lusterek które niemal zahaczają o kierownicę mojego roweru. Wielokrotnie samochód wyprzedzając mnie zajeżdzał mi drogę, gdyż w ostatnim momencie kończył manewr, a wiele kierowców jednak woli zajechać droge rowerzyście niż uderzyć czołowo Gdybym jeździł 10cm od krawężnika, a taki samochód zajechałby mi drogę - gdzie miałbym odbić? Po prostu ładnie wypolerowałbym asfalt swoją twarzą. Materiał na harda pierwszej klasy, ale jednak wolę oglądać niż odgrywać pierwszoplanowe role.

Mam prawo jazdy, jeżdzę samochodem, jeżdzę też rowerem - dzięki temu potrafię się postawić na miejscu obu stron. Jak to jest z Tobą?
Zgłoś
Avatar
~PowerBoBass 2011-11-17, 19:37
M1n1s7eR napisał/a:

Trochę mnie nie zrozumiałeś.



Zrozumiałem doskonale. Za to Ty nie czytasz ze zrozumieniem. Nieważne, czy mówimy o lewym, środkowym czy prawym pasie. Należy poruszać się możliwie najbliżej prawej krawędzi jezdni/pasa. Przytoczyłem cytat na ten temat w poprzednim poście. Jedynie na skrzyżowaniu i bezpośrednio przed nim można jechać środkiem pasa ruchu.

Co do mojego jeżdżenia, też już o tym pisałem, nie będę powtarzał. Masz to w tym poście: sadistic.pl/sport-to-zdrowie-vt92768,30.htm847924

Jeśli nadal czegoś nie rozumiesz, spal prawo jazdy i sprzedaj rower
Zgłoś
Avatar
M1n1s7eR 2011-11-17, 23:42
Czytałeś cały mój powyższy post? Myślałem, że dobrze wyjaśniłem dlaczego bezpieczniej jest nie jeździć przy prawej krawędzi - widać albo ja nie umiem tłumaczyć, albo ktoś nie potrafi zrozumieć. Jak wszyscy kierowcy nauczą się wyprzedzać rowerzystów tak jak stoi w Kodeksie Ruchu Drogowego, ja z największą chęcią zacznę jeździć przy prawej krawędzi jak to tylko możliwe - teraz szkoda mi zdrowia

//edit

Bym zapomniał, zwracam honor odnośnie mojego pytania - rzeczywiście udzieliłeś już na to odpowiedzi. Umknęło mi.
Zgłoś
Avatar
~PowerBoBass 2011-11-18, 18:16
Chwila - dyskutujemy o tym, jak bezpieczniej, czy jak prawidłowo (czyt. zgodnie z przepisami) się poruszać? Bo rzucałeś paragrafami, 1m przy wyprzedzaniu itd. Tak, ja też rzucałem. A potem piszesz, że bezpieczniej jest jechać środkiem prawego pasa. OK, może w Twoim mniemaniu bezpieczniej (jak już wiesz, jestem odmiennego zdania), ale za to niezgodnie z przepisami. Najbezpieczniej jest tak naprawdę rowerem jechać chodnikiem/poboczem/gdziekolwiek byle nie ulicą.

Kończąc tę raczej mało owocną peplaninę (bo kto będzie czytać tak długie posty, by dodatkowo musieć jeszcze myśleć), stwierdzam, że podejście różnych ludzi do zachowania się na drodze i samo zachowanie się zawsze będzie zróżnicowane, dlatego spory w kwestiach "jak bezpieczniej", "czy dany przepis jest słuszny", "jak należy", itp. będą się zawsze pojawiać. Ja wyznaję zasadę "nie ufaj nikomu na drodze" i jak do tej pory, dobrze na niej wychodzę. I nie muszę przy tym jeździć 40km/h
Zgłoś
Avatar
Pablo 2011-11-18, 22:15
Ja się pytam. Co to ma być ? Wrzucasz ścierwo sprzed 2 miesięcy i szukasz sprawcy ?!
Zgłoś
Avatar
slawek7s 2011-11-18, 22:28
No Michał, teraz jesteś gwiazdą.
Przed chwilą oglądałem materiał na PolsatNews o tym wypadku.
Ten sam filmik zawitał na ich antene, jestem pod wrażeniem rozkręcenia tej sprawy
Zgłoś
Avatar
M1n1s7eR 2011-11-19, 11:47
@Bobasse - od samego początku chodziło mi o to jak bezpieczniej, bo chyba to jest najważniejsze w tym przypadku. Jadąc przy samym krawężniku zaliczasz studzienki zazwyczaj, a jak trafisz na głębszą akurat podczas gdy wyprzedza Cie samochód to nie masz gdzie odbić. Jak trafi się mega dziura, to może się to skończyć bardzo źle.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie