18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Sport to zdrowie
kordas • 2011-11-13, 15:05
Potrącenie rowerzysty w Szczecinie. Zdarzenie miało miejsce w Szczecinie, kawałek za Mostem Pionierów - rozwidlenie ul. Eskadrowej i Leszczynowej.
Jestem głównym bohaterem filmu, kierowca Scenica spieprzył z miejsca wypadku, gdyby jakiś wasz "ulubiony sąsiad" w okolicach 9 września klepał swojego Scenica to będę wdzięczny za namiar

PS. Za poświęcenia zdrowia dla waszej rozrywki liczę na jakieś piwka
Zgłoś
Avatar
Z................z 2011-11-13, 20:40
Bez dwóch zdań, kierowca renault zawinił, ale muszę się podłączyć pod wypowiedź użytkownika Bobasse. Przepisy przepisami, ale to zdrowy Twój rozsądek powinien wziąć górę w tej sytuacji. Po za tym, złamałeś przepis. Nie ustąpiłeś pierszeństwa autobusowi włączającemu się do ruchu w terenie zabudowanym.
Artykuł 8, paragraf 1:
Cytat:

Kierujący pojazdem, zbliżając się do oznaczonego przystanku autobusowego (trolejbusowego) na obszarze zabudowanym, jest obowiązany zmniejszyć prędkość, a w razie potrzeby zatrzymać się, aby umożliwić kierującemu autobusem (trolejbusem) włączenie się do ruchu, jeżeli kierujący takim pojazdem sygnalizuje kierunkowskazem zamiar zmiany pasa ruchu lub wjechania z zatoki na jezdnię.



PS
Calmwater napisał/a:

Rozumiem, jakby jechał chłopak o zmierzchu nieoświetlony, to mógłby go nie zauważyć, ale tak to albo głupi, albo ślepy... Poza tym to nie seiczak na moje oko, a renault scenic, chyba pierwszej generacji.
Dla wszystkich, dla których to tylko muśnięcie serdeczne życzenia takiej subtelnej konfrontacji.


Weź skasuj ten post człowieku, bo się kompromitujesz. Autor postu, ani komentujący nie wspominają o seicento, a o renault scenic właśnie.
Zgłoś
Avatar
MicheLLo 2011-11-13, 20:41
@ Bobasse
z całym szacunkiem ale czy Ty jesteś normalny?!
spójrz sobie jeszcze raz na ten filmik... i jeszcze raz.... i kolejny raz i jeszcze raz, a potem raz jeszcze. dalej uważasz że rowerzysta jadąc swoim pasem, z któego można jechać prosto i w prawo ma ustępować komuś pierwszeństwa jak się ryje z lewej strony chcąc skręcić w prawo? Uważasz że rowerzysta miał czas patrzeć do tyłu? co za ziom jesteś stasiu

wg Twojego myślenia wyjeżdżając z parkingu spójrz w górę czy żaden meteoryt nie za*****la w kierunku Twojego auta z nieba.
Tłumaczysz że Scenic nie wjechał do niego od tyłu i co z tego? skoro nie jechał przed rowerzystą, to miał OBOWIĄZEK przepuścić jadącego ZGODNIE Z PRZEPISAMI rowerzystę.

Jeśli tak jeździsz jak piszesz swoje wypowiedzi i tłumaczysz winnego to teraz rozumiem, skąd tyle idiotycznych zachowań na drodze się bierze.

Obojętnie czy to rower czy samochód - zawinił Scenic, a mówić, że trzeba patrzeć wszędzie każdy potrafi, więc zamontujmy sobie też lusterka pod podwozia samochodów żeby zawsze tłumaczyć winnego i obserwować czy być może jakiś bolid formuły 1 nie wjeżdża nam właśnie pod auto.
Zgłoś
Avatar
Z................z 2011-11-13, 20:52 1
MicheLLo napisał/a:

@ Bobasse
z całym szacunkiem ale czy Ty jesteś normalny?!
spójrz sobie jeszcze raz na ten filmik... i jeszcze raz.... i kolejny raz i jeszcze raz, a potem raz jeszcze. dalej uważasz że rowerzysta jadąc swoim pasem, z któego można jechać prosto i w prawo ma ustępować komuś pierwszeństwa jak się ryje z lewej strony chcąc skręcić w prawo? Uważasz że rowerzysta miał czas patrzeć do tyłu? co za ziom jesteś stasiu


A Ty, Stasiu, powinieneś spojrzeć sobie jeszcze raz na post Bobasse... i jeszcze raz.... i kolejny raz i jeszcze raz, a potem raz jeszcze. Dalej uważasz że Bobasse pisze o ustępowaniu pierszeństwa, czy o zachowaniu zdrowego rozsądku przy kretyniźmie innych kierowców? Jestem kierowcą zawodowym, dziennie robię kilkaset kilometrów, zarówno w mieście jak i w trasie i gdyby nie mój rozsądek, wielu ludzi, w tym ja, mogłoby wąchać kwiatki od spodu. Ale nie, liczyłoby się to że miałbym pierszeństwo. Po takim poście sugeruję że jesteś jeszcze młodym człowiekiem, a na pewno nie doświadczonym w ruchu drogowym i jeszcze nie wiesz że ważniejsze jest to, by myśleć za innych (nie tylko za kretynów czy idiotów, ale także tych którym raz się noga podwinęła. No dalej, przyznawać się, czy jest tu ktoś, kto chociaż raz nie zrobił czegoś niebezpiecznego na drodze z własnej głupoty, ale tylko dzięki reakcji innego kierowcy nie doszło do dramatu?), niż "Bo miałem pierszeństwo". Oczywiście, nie wybielam kierowcy scenica, bo postąpił jak ostatni chuj. Nie dlatego że doprowadził do wypadku, ale dlatego że nie udzielił pomocy poszkodowanym. Za taką ucieczkę z miejsca zdarzenia należy się karny kutas.
Zgłoś
Avatar
~Angel 2011-11-13, 20:57
JamalBG napisał/a:

Oczywiście, nie wybielam kierowcy scenica, bo postąpił jak ostatni chuj. Nie dlatego że doprowadził do wypadku, ale dlatego że nie udzielił pomocy poszkodowanym. Za taką ucieczkę z miejsca zdarzenia należy się karny kutas.



Karny kutas ale w więziennej celi i dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów (nawet wózka w biedronce).
Zgłoś
Avatar
MicheLLo 2011-11-13, 21:02
pokaż mi przyjacielu doświadczony kierowco - że kierująćy rowerem mógł spojrzeć do tyłu skoro scenic wjechał mu praktycznie w ostatnim możliwym momencie. post bobasse w pewnym stopniu usprawiedliwia scenica zrzucajac odpowiedzialnosc na rowerzystę, że ten nie popatrzył do tyłu... ludzie gdzie my żyjemy? w kraju idiotyzmu i debilizmu? jasne jest dla mnie - z doświadczenia (więc JamalBG - nie pisz do mnie że nie jestem doświadczony i młody bo nic o mnie nie wiesz), że trzeba myśleć za innych, nieraz się o tym przekonuję i mam okazję się przekonywać codziennie, ale nie można wymuszać od rowerzysty w tym przypadku, że rowerzysta ma uważać na każdego kto jedzie po tej drodze. A skoro Jamal jesteś tak bardzo doświadczony - to dziwi mnie naprawdę fakt, że tak łatwo oceniłeś mnie jako kierowcę, a być może i sam Ty byś nie spojrzał do tyłu w tym akurat momencie (nie pisać mi tu, że mógł to zrobić wcześniej - skoro widać że Scenic 20km/h nie jechał i 3-4 sek wcześniej był dużo dużo wczesniej). Przepisy są nie od parady, sam zdrowy rozsądek nie uchroni nas od wypadków. A jeśli dalej uważasz, że jestem niedoświadczonym kierowcą i młodym to wyłącznie Twoje zdanie, a dyskusja w tym temacie nie ma sensu ))
Pozdrawiam Ciebie i życzę spokoju - jutro przed nami wiele wiele kilometrów
Zgłoś
Avatar
woocash42018x 2011-11-13, 21:37
Najlepsza droga w całym Szczecinie Miałeś fart że tam się wyszlifowałeś.
Zgłoś
Avatar
~PowerBoBass 2011-11-13, 21:54
No dobra, Stasiu pierdasiu, widzę, że temat trzeba Ci wyłożyć łopatologicznie. Po części zrobił to już JamalBG, jednak nadal nie łapiesz konkluzji. Otóż nie napisałem, że winny jest kurwa rowerzysta, że to jego gapiostwo doprowadziło do zderzenia.

MicheLLo napisał/a:

post bobasse w pewnym stopniu usprawiedliwia scenica zrzucajac odpowiedzialnosc na rowerzystę, że ten nie popatrzył do tyłu...



Nie, nie usprawiedliwiam kierowcy Scenica, bo kretynów nic nie usprawiedliwia. Napisałem o tym, że ważniejsze jest własne zdrowie i życie, niż wyznawanie zasady "idę/jadę, bo mam pierwszeństwo". Zasugerowałem też, że w tej akurat sytuacji rowerzysta miał możliwość odbić w lewo, widząc zajeżdżające mu drogę auto. Nie byłem tam, nie widziałem, opieram się jedynie na tej klatce z filmiku:



Widać na niej dokładnie, że auto jest na wysokości rowerzysty, ale jeszcze go nie dotyka. Dodatkowo, tuż przed zderzeniem widać, że Scenic jedzie z prędkością niemalże równą prędkości rowerzysty, a nie jest to kurwa jakieś Lambo, żeby nagle zwiększyło dwukrotnie prędkość. Tak więc zakładając, że auto zbliżyło się do rowerzysty z prędkością niewiele większą od poszkodowanego, miał on krótki moment na reakcję, od zobaczenia niebezpiecznie zbliżającego się auta - do zderzenia.

Nie wiadomo, jak było naprawdę, może rowerzysta słuchał sobie radia na słuchawkach, może miał przed oczami sceny rodem z harda, może płakał od bijącego po oczach wiatru, a może po prostu faktycznie pech chciał, że nie zdążył uciec. Powtarzam - nie usprawiedliwiam kierowcy auta. Sam, podobnie jak JamalBG jestem kierowcą i robię setki kilometrów, głównie po mieście (w dupie to mam czy mi wierzysz), jestem też aktywnym rowerzystą (ale tylko w lato, pierdolę zasuwanie na mrozie) i znam podobne sytuacje zarówno z jednej, jak i drugiej strony. Dlatego apeluję o rozwagę i ostrożność w każdej sytuacji, nawet w tej z pierwszeństwem przejazdu, bo to, że ktoś pójdzie siedzieć na wiele lat, ani życia, ani zdrowia Ci nie przywróci bo miałeś pierwszeństwo, przeciętny i nieprzeciętny Użytkowniku dróg (słowa skierowane do ogółu, nie do szczegółu). Autorze tematu, dla Ciebie też jasna informacja - nie uciskam Ci jąder w żaden sposób, nie mam do Ciebie pretensji czy chuj wie czego, ale masz przykład na to, że w każdej sekundzie poruszania się po ulicach (czy to samochodem, czy rowerem, czy nawet kurwa autobusem) jesteś narażony na idiotyzm innych. Uważaj na nich! To chuje!

Mam nadzieję, że dotarło wreszcie do Ciebie, MicheLLo, co miałem na myśli. Dlatego myśl, a nie sapiesz.
Zgłoś
Avatar
kordas 2011-11-13, 21:59
@Bobasse
Wybacz, ale ja jechałem z prędkością ok 30km/h, jadąc rowerem bez lusterek i słysząc samochód za sobą raczej niemożliwym jest wywnioskowanie, że ten pojazd będzie skręcał w prawo, a nie jechał prosto. Z racji tego, że strefa zgniotu rowerzysty zaczyna się na nim samym, zawsze wolę ustąpić nawet wymuszającemu pierwszeństwo niż skończyć na 2 miesiącach zwolnienia.

@JamalBG
Z nagrania które wrzuciłem nie widać wszystkiego, co widać z ujęć innych kamer zamontowanych w autobusie. Kiedy zacząłem mijać autobus z którego jest nagranie drugi włączył kierunek, zatrzymałem się puszczając go i tym samym wylądowałem między dwoma autobusami. Z racji tego, że filmik jest wrzucony tutaj w celach rozrywkowych, a nie dowodowych widać jedynie ujęcie z jednej kamery pokazując głównie sam moment wypadku. I generalnie wypadki się zdarzają, gdyby kierowca Scenica się zatrzymał i spróbował w jakikolwiek sposób pomóc to nie miałbym do niego wielkich pretensji, ale ponieważ uciekł to jest dla mnie przechujem.

@Exoone
Ścieżka oczywiście jest po prawej stronie i zakręca w prawo (na prawobrzeżu bywam nieczęsto, ale nie kojarzę trasy która biegłaby dalej prosto w kierunku w którym jechałem) , natomiast ja jechałem prosto i musiałem się dość szybko dostać na osiedle Słoneczne (trasa na wprost). Na dzień dzisiejszy droga rowerowa łącząca prawobrzeże i lewobrzeże Szczecina jest w trakcie budowy.
Zgłoś
Avatar
b................0 2011-11-13, 22:10
bedziesz mial nauczke, na drugi raz nie wpierdalaj sie rowerem na droge szybkiego ruchu (wiem, to jeszcze nie jest express, ale niedługo będzie) po to sa sciezki rowerowe zeby po nich jezdzic i nie mow mi ze w szczecinie ich nie ma
Zgłoś
Avatar
Popielniczka 2011-11-13, 22:11
Dobra ale on nie powinien wg "przepisów" jechać po tej drodze...
Zgłoś
Avatar
b................0 2011-11-13, 22:19
co do przepisow to nie mozesz rowerem po autostradzie i expresie popylac, to jeszcze nie jest express, ale zdrowy rozsadek podpowiada zeby nie ladowac sie na taka trase rowerem
Zgłoś
Avatar
zukennuken3d 2011-11-13, 22:19
jebany, kurwa chuj
Zgłoś
Avatar
kordas 2011-11-13, 22:58
W skrócie, gdzieś mam tłumaczenie jak wyglądają lub czy w ogóle są ścieżki rowerowe w Szczecinie na trasie z lewobrzeża do ul.Struga, jak kogoś interesuje to może/mógłby wejść np. na scyscrapercity rowerowy Szczecin lub inną stronę gdzie są takie inf. i pooglądać mapki i zdjęcia. Ostatnia rzecz gwoli wyjaśnienia, cała trasa którą przebywałem nie jest ani autostradą, ani ekspresówką, tylko normalną drogą w terenie zabudowanym gdzie ze względu na remonty oraz standardowe ustawienie znaków obowiązujące prędkości wahają się od 40 do 70km/h z pourywanymi fragmentami ścieżek rowerowych (w związku z budową drogi rowerowej dotychczasowa nawierzchnia miejscami jest/była zerwana i jest/był tam piach po którym jechać nie da rady).
Druga sprawa to to, że nie jechałem sobie rekreacyjnie bo ot tak sobie lubię zapierdalać pomiędzy samochodami, ale w pracy musiałem podrzucić pewną rzecz, a z racji tego że auto zostało w garażu jedynym dostępnym środkiem szybkiego transportu był rower.
Filmik wrzuciłem by zainteresowani mogli się nacieszyć widokiem tego jak samochód pierdolnął w rowerzystę, a nie po to by tłumaczyć wszelkie okoliczności dotyczące miejsca i samego wypadku... i tym miłym akcentem zakończę dalsze opisywanie.
Zgłoś
Avatar
Zephi 2011-11-13, 23:27
Skurwiel ze scenika w dobie drogiej wachy postawil na ekonomiczna jazde i zaoszczedzenie tych paru kropel benzyny kosztem twojego zdrowia, badz po prostu niesamowicie spieszyl sie do Zdroji (Zdroi/Zdrojow?). Nie widac na nagraniach numeru rejestracyjnego, co bys go w jakis sposob mogl pociagnac do odpowiedzialnosci? Nieudzielenie pomocy poszkodowanemu w wypadku, ktory sam spowodowal, wymuszenie pierwszenstwa, pewnie jeszcze troche by sie nazbieralo - raczej musialby swojego gruchota na dluzej zaparkowac pod blokiem.
Zgłoś
Avatar
M1n1s7eR 2011-11-13, 23:54
Następnym razem polecam jechać środkiem pasa, tak żeby samochód nie mógł się zmieścić razem z rowerzystą. Może nie w tym przypadku, ale w innych, nie jedź 10-15cm od krawężnika, bo inaczej w podobnym przypadku nie będziesz miał gdzie odbić w prawo, zawsze min. ~70cm. Tutaj jechałeś na samej linii w momencie uderzenia, gdybyś jechał środkiem, może by do tego nie doszło.

Zdrowiej i wskakuj spowrotem na rower, choć chyba już nie ten, bo koło ładnie wykrzywione.
I dorwania tego buca
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie