18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 5:31
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Spotkanie 2 bezmózgów
Dżepetto • 2023-09-06, 16:43
W miejscowości Jabłoń na Lubelszczyźnie doszło do potrącenia 17 latka na przejściu dla pieszych. Młodemu nic się nie stało. Zachowanie zarówno pieszego jak i kierowcy pozostawiam do oceny.

Zgłoś
Avatar
Siriuz 2023-09-06, 20:21
PedałyiUkryDoGazu napisał/a:

Jest takie coś jak PRD i poruszając się po drogach stosujemy się do niego. Ty sobie coś ujebałeś w tej zjebane grzechotce że znajdując się na drodze jesteś ponad prawem



Ja pierdole, jaki służbista. Tacy jak Ty w czasie IIWŚ donosili na żydów, bo "takie było prawo". W sklepie pewnie też jak nie dostaniesz paragonu to zaraz do skarbówki dzwonisz... Pomyśl o emigracji do jakiegoś bardziej totalitarnego państwa. Marnujesz się tutaj w kraju kombinatorów.

Do wszystkich pozostałych. Prawo może być głupie, można go przestrzegać ze strachu przed konsekwencjami, ale otwarta obrona takiego prawa to zwyczajne popieranie kretynizmu i świadczy to o Was. Natomiast dla odważnych zawsze jest droga obywatelskiego nieposłuszeństwa - postawa tępiona tym bardziej im system jest bardziej totalitarny.
Zgłoś
Avatar
Pie-sse 2023-09-06, 20:25
VeIture napisał/a:

Co tu oceniać? Możemy się produkować na 20 stron komentarzy "na chłopski rozum" albo uznać przepisy, że kierowca nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu.
Policjant na miejscu nie będzie miał nawet przez 0.1sek wątpliwości czyja wina i dopierdoli kierowcy mandat.
Jeśli chodzi o moją opinię to jest prosta - kierujący to pierdolony dzban i powinien stracić prawo jazdy. Widać od początku, że bus wysadza ludzi, jest skrzyżowanie z oczekującym autem oraz przejście dla pieszych 2 metry za busem wysadzającym ludzi...
No trzeba być albo ślepą pizdą albo kretynem aby nie przewidzieć, że coś się może wydarzyć... jak to się nazywa? aaaa... ZACHOWANIE SZCZEGÓLNEJ OSTROŻNOŚCI.



To ja z innej beczki, zarządca drogi, jej architekt w pizdu do więzienia - przejście powinno być przed busem. Case kurwa closed.
Zgłoś
Avatar
woki 2023-09-06, 20:27 1
~VeIture napisał/a:

Co tu oceniać? Możemy się produkować na 20 stron komentarzy "na chłopski rozum" albo uznać przepisy, że kierowca nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu.
Policjant na miejscu nie będzie miał nawet przez 0.1sek wątpliwości czyja wina i dopierdoli kierowcy mandat.
Jeśli chodzi o moją opinię to jest prosta - kierujący to pierdolony dzban i powinien stracić prawo jazdy. Widać od początku, że bus wysadza ludzi, jest skrzyżowanie z oczekującym autem oraz przejście dla pieszych 2 metry za busem wysadzającym ludzi...
No trzeba być albo ślepą pizdą albo kretynem aby nie przewidzieć, że coś się może wydarzyć... jak to się nazywa? aaaa... ZACHOWANIE SZCZEGÓLNEJ OSTROŻNOŚCI.



Jestem zdania, że tu akurat policjant dopierdoli po mandacie i kierowcy i pieszemu. Zresztą jak czytam całą gównoburzę kto zawinił... Wiecie czasami sprawców może być więcej niż jeden, a tu obaj nie zachowali ostrożności.
Zgłoś
Avatar
hlavaa 2023-09-06, 20:42
VeIture napisał/a:

Co tu oceniać? Możemy się produkować na 20 stron komentarzy "na chłopski rozum" albo uznać przepisy, że kierowca nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu.
Policjant na miejscu nie będzie miał nawet przez 0.1sek wątpliwości czyja wina i dopierdoli kierowcy mandat.
Jeśli chodzi o moją opinię to jest prosta - kierujący to pierdolony dzban i powinien stracić prawo jazdy. Widać od początku, że bus wysadza ludzi, jest skrzyżowanie z oczekującym autem oraz przejście dla pieszych 2 metry za busem wysadzającym ludzi...
No trzeba być albo ślepą pizdą albo kretynem aby nie przewidzieć, że coś się może wydarzyć... jak to się nazywa? aaaa... ZACHOWANIE SZCZEGÓLNEJ OSTROŻNOŚCI.



Velture zastanawia mnie czym bys nacisnal pedał hamulca

Zgłoś
Avatar
dżonyłojlker 2023-09-06, 20:46 2
hlavaa napisał/a:

Velture zastanawia mnie czym bys nacisnal pedał hamulca



Jemu cukrzyca chyba lewą nogę urwała, więc normalnie, a że jeździ automatem, to nic się nie zmieniło. Choć w instrukcjach od starszych mercedesów, producent zalecał hamowanie lewą nogą w automatach - dlatego robili taki szeroki pedał.
Zgłoś
Avatar
Maras0803 2023-09-06, 20:56 1
~VeIture napisał/a:

Co tu oceniać? Możemy się produkować na 20 stron komentarzy "na chłopski rozum" albo uznać przepisy, że kierowca nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu.
Policjant na miejscu nie będzie miał nawet przez 0.1sek wątpliwości czyja wina i dopierdoli kierowcy mandat.
Jeśli chodzi o moją opinię to jest prosta - kierujący to pierdolony dzban i powinien stracić prawo jazdy. Widać od początku, że bus wysadza ludzi, jest skrzyżowanie z oczekującym autem oraz przejście dla pieszych 2 metry za busem wysadzającym ludzi...
No trzeba być albo ślepą pizdą albo kretynem aby nie przewidzieć, że coś się może wydarzyć... jak to się nazywa? aaaa... ZACHOWANIE SZCZEGÓLNEJ OSTROŻNOŚCI.



Jakim kretynem trzeba być, żeby wychodzić zza busa i nie sprawdzić czy coś jedzie? Jeden i drugi zjeb, ale jeden przynajmniej ma obie sprawne nogi.
Zgłoś
Avatar
Elkan 2023-09-06, 21:34 1
Pieszy jest winny bo to pierdolony debil który nawet się nie rozejrzał jebany chuj a potem wielkie zdziwienie że na masce wylądował. Ja również wpierdalam się na pasy a jak któryś samochód się nie zatrzyma to na niego krzyczę że nie ma prawa bo ja mam pierwszństwo.

Tylko szkoda że samochód to dość sporo kilogramów rozpędzonej stali która w bezpośredniej konfrontacji ze mną mnie rozsmaruje na drodze. Pieszy wpierdala się na jezdnię nie rozglądając się na boki czy coś jedzie. Kierowca nie ma obowiązku zatrzymać się przed kazym przejściem jakby to był przejazd kolejowy i rozglądać się czy ktośidzie czy nie. Możesz najwyżej liczyć na łaskę kierowcy że Cię puści a i tak to nie zwalnia Cię z obowiązku rozglądanie się dla pewności że obie strony się zatrzymały.

Równie dobrze można wprowadzić prawo że przedmioty nie mogą spadać z wysokości ludziom na głowę na budowie ale to nie zwalnia Cię z obowiązku noszenia kasku czy innych zabezpieczeń. Jakim debilem trzeba być żeby nie rozumieć podstawowych zasad funkcjnowania w społeczeńśtwie skoro zasad ruchu pieszego uczy się w pierdolonym przedszkolu? Ale chuj cocojambo i do przodu a potem szok że ktoś mnie pierdolnął bo nie zatrzymał się w miejscu a miał kilku metrową drogę hamowania. Argument o autobusie też jest z dupy i jest żałosną i skurwiałą próbą usprawiedliwiania debilizmu pieszego. Tak kurwa bo kierowca ma się domyśleć że pieszy to jebany fiut z mózgiem z dykty i gówna że nie rozejrzy się na pasach. Pieszy tu był jak jebany jeleń na drodze w środku nocy. Jedziesz i nagle ciul wyskakuje Ci na maskę. Czasem unikniesz zderzenia a czasem nie. Szkoda że bardziej nie poturbował tego debila to może kiep nauczyłby się że na przejściu należy rozejrzeć się w obie strony. Kierowca mają obowiązki ale pieszy równieżzwłaszcza że w wypadku samochód lediwe będzie miał karoserię wgniecioną a pieszemu spadną buty.
Zgłoś
Avatar
Huherko 2023-09-06, 21:34
Art. 14. Zabronione zachowania pieszego
Zabrania się:
1) wchodzenia na jezdnię lub drogę dla rowerów:
a) bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych,
b) spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi;


a propos pkt b) gdzie nie jest napisane, że nawet na przejściu dla pieszych a tylko na jezdnię podrzucam dodatkowo definicję "przejścia dla pieszych":

Art. 2. o ruchu drog.
Objaśnienie pojęć
Użyte w ustawie określenia oznaczają:
11) przejście dla pieszych – powierzchnię jezdni, drogi dla rowerów lub torowiska, przeznaczoną do przekraczania tych części drogi przez pieszych, oznaczoną odpowiednimi znakami drogowymi;


Dodatkowo pieszy także:

Art. 13. Zasady przechodzenia przez jezdnię, drogę dla rowerów lub torowisko
1. Pieszy wchodzący na jezdnię, drogę dla rowerów lub torowisko albo przechodzący przez te części drogi jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz korzystać z przejścia dla pieszych.


Na nagraniu widać, że pieszy w trakcie przechodzenia zajęty był zapinaniem plecaka a nie rozglądaniem się czy może bezpiecznie przejść na drugą stronę.

Czy kierujący złamał przepisy ... no cóż ... jak na moje, to kurde 30km/h przy przejściu to jest tyle, co się da na składaku wyciągnąć ...

Dodatkowo co za debil wymyślił przystanek (o ile to był przystanek) w okolicy przejścia dla pieszych. Wg GDDKiA takie rzeczy są maknamentami i są do likwidacji.
[źródło: archiwum.gddkia.gov.pl/frontend/web/userfiles/articles/p/podsumowanie-... ]

A jeżeli nie był to przystanek, to kierowca busa:

Art. 49. Zakazy dotyczące zatrzymywania i postoju pojazdu
1.Zabrania się zatrzymania pojazdu:

2) na przejściu dla pieszych, na przejeździe dla rowerów oraz w odległości mniejszej niż 10 m przed tym przejściem lub przejazdem; na drodze dwukierunkowej o dwóch pasach ruchu zakaz ten obowiązuje także za tym przejściem lub przejazdem;
Zgłoś
Avatar
KrwawyEric 2023-09-06, 22:12 3
Nie rozumiem co tutaj jest do oceny, kierowca nawet nie zmniejszył prędkości zbliżając się do zasłoniętego przez bus przejścia dla pieszych. Jeśli ktoś ma tak mało rozumu żeby to rozumieć to powinien mieć natychmiastowo odebrane uprawnienia do prowadzenia jakichkolwiek pojazdów mechanicznych.
Zgłoś
Avatar
Mirek19850509 2023-09-06, 23:59 1
To jest właśnie autopizda , i piechopizda , jeden i drugi mają wyjebane na przepisy , pieszy ma obowiązek się umówienic czy może bezpiecznie wtargnąć na pasy , a kierowca ma zwolnić przed pasami do prędkości umożliwiającej zachamowanie w razie atragniecia pieszego , j danym słowem dwa półgłówki się spotkały i jest efekt , ale pamiętajcie jedno i drugie jest wykształcone , i beżowy maiło lub ma prawa wyborcze , to jest sic , a prawo jazdy jedno i drugie powinno mieć zabrane na. 1 rok nauczki !!
Zgłoś
Avatar
hardowski 2023-09-07, 0:19 1
PIs napisał/a:

W miejscowości Jabłoń na Lubelszczyźnie doszło do potrącenia 17 latka na przejściu dla pieszych. Młodemu nic się nie stało. Zachowanie zarówno pieszego jak i kierowcy pozostawiam do oceny.



No co, wycieraczki włączył, wzorowo...
Zgłoś
Avatar
Bodziosowy111 2023-09-07, 0:20 1
~VeIture napisał/a:

Co tu oceniać? Możemy się produkować na 20 stron komentarzy "na chłopski rozum" albo uznać przepisy, że kierowca nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu.
Policjant na miejscu nie będzie miał nawet przez 0.1sek wątpliwości czyja wina i dopie**oli kierowcy mandat.
Jeśli chodzi o moją opinię to jest prosta - kierujący to pie**olony dzban i powinien stracić prawo jazdy. Widać od początku, że bus wysadza ludzi, jest skrzyżowanie z oczekującym autem oraz przejście dla pieszych 2 metry za busem wysadzającym ludzi...
No trzeba być albo ślepą p*zdą albo kretynem aby nie przewidzieć, że coś się może wydarzyć... jak to się nazywa? aaaa... ZACHOWANIE SZCZEGÓLNEJ OSTROŻNOŚCI.



nie ustąpił pieszemu który nawet nie wszedł na przejście bo ściął droge od busa ale chuj
Zgłoś
Avatar
Mietecki 2023-09-07, 2:13
Spora wina kierowcy busa za nie prawidłowe parkowanie. 10m za lub przed pasami, stoi prawie na skrzyżowaniu plus dwie linie ciągle nie pozwalają kierowcy z tylu busa bezpiecznie go wyprzedzić.
Zgłoś
Avatar
vladok 2023-09-07, 4:59
Stoi "Agatka", więc wzmóż czujność, bo się tu roi od gówniaków.
Zgłoś
Avatar
Bul_od_bytu 2023-09-07, 8:58 3
Refleks szachisty po wylewie u prowadzącego. Młody panicz niech się cieszy, że to nie była ciężarówka bo miałby zwolnienie z WF do końca szkoły. Ważne, że miał pierwszeństwo i je wyegzekwował bez oglądania się na prawo lub lewo

bakus1233 napisał/a:

Dlatego mam dobry zwyczaj hamować do 0 i się rozejrzeć w takich sytuacjach polecam.



Ja jeszcze wysiadam z samochodu i pukam do drzwi okolicznych domów z pytaniem czy ktoś nie będzie przechodził. Nie należy zapomnieć o zapytaniu pasażerów busa
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie