18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:56
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 45 minut temu
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Spotkanie 2 bezmózgów
Dżepetto • 2023-09-06, 16:43
W miejscowości Jabłoń na Lubelszczyźnie doszło do potrącenia 17 latka na przejściu dla pieszych. Młodemu nic się nie stało. Zachowanie zarówno pieszego jak i kierowcy pozostawiam do oceny.

Zgłoś
Avatar
mariusz3pl 2023-09-06, 18:19 6
Gównoburza o to czy lepiej wpaść pod koła czy przejechać pajaca.

Obecne przepisy są wbrew logice i usypiają instynkt samozachowawczy.

Kierowca ma zachować szczególną ostrożność ale ten pajac z plecakiem wyszedł zza autobusu więc to tak jakby wtargnął na przejście. Kierowca spóźnił reakcję o sekundę ale mogło go coś rozproszyć np. stara swoim pierdoleniem lub telefon który akurat zadzwonił.

Gdzie jest zasad że pieszy ma obowiązek upewnić się że może bezpiecznie wejść na przejście. Chuj z nim, po tym strzale się nauczy.
Zgłoś
Avatar
dżonyłojlker 2023-09-06, 18:24 4
Dyngus napisał/a:

wypierdalaj na ukraine



Spokojnie Andrzeju, nie denerwuj się, ja ci wszystko wyjaśnię: On pisze o tym jak powinno być, a ty o przestrzeganiu pokurwionych, postawionych na głowie przepisów, które mają na celu m.in. jeszcze bardziej ogłupić społeczeństwo.
Zgłoś
Avatar
Pan_Cernik 2023-09-06, 18:25 1
motylekwbrzuchu napisał/a:

Kiedyś też tak przewiozłem gówniaka na masce. Znaczy, sytuacja nie całkiem taka sama, bo nie było tam przejścia dla karaluchów, a ja omijałem stojący autobus. Gówniak był taki zesrany, że spierdalał do domu aż się kurzyło.



Gówniak gówniakiem...

Teraz to możesz sobie tak cwaniakować, ale wtedy to dopiero musiałeś dostać sraczki że prawko pójdzie się na perę miechów jebać, a może jeszcze w promocji jakiś wyrok ci dorzucą...
Przyznaj się bez bicia. Tapicerka na fotelu poszła do wymiany czy udało się ją doprać
Zgłoś
Avatar
dżonyłojlker 2023-09-06, 18:45 2
Pan_Cernik napisał/a:

Teraz to możesz sobie tak cwaniakować, ale wtedy to dopiero musiałeś dostać sraczki że prawko pójdzie się na perę miechów jebać, a może jeszcze w promocji jakiś wyrok ci dorzucą...
Przyznaj się bez bicia. Tapicerka na fotelu poszła do wymiany czy udało się ją doprać



Nie cwaniakuję. Na początku się wkurwiłem i chciałem go opierdolić, ale jak się podniósł, zebrał plecak i zaczął spierdalać, to miałem niezły ubaw. Jakby to było obecnie, to sam musiałbym spierdalać jak ten gówniak
Zgłoś
Avatar
Leesniczy 2023-09-06, 18:52 7
Siriuz napisał/a:

Ale pierdolisz. Mam się kurwa bać stojącego na drugim pasie busa? Bo kurwa coś? Potem jade za takim dzbanem, który przyhamowuje bo byle cień zobaczy na jezdni lub poboczu. Nie rób kurwy z logiki. To cymbał pieszy nie upewnił się, że nic nie jedzie i wlazł prosto pod koła.
Prawidłowe zachowanie pieszego w tej sytuacji to - zatrzymać się w cieniu busa, wychylić głowę aby upewnić się ze nic nie jedzie i dopiero wtedy ruszyć dalej. Szczególną ostrożność na jezdni ma zachowywać przede wszystkim PIESZY.



Jesteś kurwa głupszy niż się tego spodziewałem. Żyjesz w społeczeństwie, społeczeństwie, które się opiera na pewnych ustalonych zasadach. Jest prawo, swoją drogą zjebane, które mówi, ze pieszy ma pierwszeństwo przed nadjeżdżającym pojazdem na przejściu dla pieszych. Znając tę zjebaną zasadę, gdy jedziesz samochodem i widzisz przejście dla pieszych, które zasłania Ci jakiś inny pojazd, to zwalniasz tak, by móc wyhamować, gdy jakiś kretyn bezmyślnie, bez rozglądania się, zgodnie z obecnie panującymi, ogólnie przyjętymi zasadami, wejdzie Ci pod maskę.
Zgłoś
Avatar
Dyngus 2023-09-06, 18:55 3
Leesniczy napisał/a:

Jesteś kurwa głupszy niż się tego spodziewałem. Żyjesz w społeczeństwie, społeczeństwie, które się opiera na pewnych ustalonych zasadach. Jest prawo, swoją drogą zjebane, które mówi, ze pieszy ma pierwszeństwo przed nadjeżdżającym pojazdem na przejściu dla pieszych. Znając tę zjebaną zasadę, gdy jedziesz samochodem i widzisz przejście dla pieszych, które zasłania Ci jakiś inny pojazd, to zwalniasz tak, by móc wyhamować, gdy jakiś kretyn bezmyślnie, bez rozglądania się, zgodnie z obecnie panującymi, ogólnie przyjętymi zasadami, wejdzie Ci pod maskę.



On tego nie rozumie., jego wozi PKS, MZK itd. On jest ponad nami wszytkimi bo jeździ komunikacją miejską albo z mamą na siedzeniu pasażera Leesniczy.
Zgłoś
Avatar
Siriuz 2023-09-06, 19:07 2
Leesniczy napisał/a:

gdy jedziesz samochodem i widzisz przejście dla pieszych, które zasłania Ci jakiś inny pojazd, to zwalniasz tak, by móc wyhamować, gdy jakiś kretyn bezmyślnie, bez rozglądania się, zgodnie z obecnie panującymi, ogólnie przyjętymi zasadami, wejdzie Ci pod maskę



Jaka w tym logika i sens, wytłumacz mi? Dlaczego to właśnie kierowca ma uważać a nie pieszy? Dlaczego to ja mam myśleć o pieszych na jezdni a nie pieszy wchodzący na jezdnie o samochodach, które po niej jeżdżą? Przecież to jest wywracanie zdrowego rozsądku na lewą stronę.
Zgłoś
Avatar
Piecu88 2023-09-06, 19:28 8
Siriuz napisał/a:

Jaka w tym logika i sens, wytłumacz mi? Dlaczego to właśnie kierowca ma uważać a nie pieszy? Dlaczego to ja mam myśleć o pieszych na jezdni a nie pieszy wchodzący na jezdnie o samochodach, które po niej jeżdżą? Przecież to jest wywracanie zdrowego rozsądku na lewą stronę.



No kurwa wyjątkowy przykład idioty



Jest takie coś jak PRD i poruszając się po drogach stosujemy się do niego. Ty sobie coś ujebałeś w tej zjebane grzechotce że znajdując się na drodze jesteś ponad prawem
Zgłoś
Avatar
mariusz3pl 2023-09-06, 19:32 2
Siriuz napisał/a:

Jaka w tym logika i sens, wytłumacz mi? Dlaczego to właśnie kierowca ma uważać a nie pieszy? Dlaczego to ja mam myśleć o pieszych na jezdni a nie pieszy wchodzący na jezdnie o samochodach, które po niej jeżdżą? Przecież to jest wywracanie zdrowego rozsądku na lewą stronę.



Już wystarczy by pieszy o sobie by pomyślał i nie byłoby problemu...

PedałyiUkryDoGazu napisał/a:

No kurwa wyjątkowy przykład idioty

Jest takie coś jak PRD i poruszając się po drogach stosujemy się do niego. Ty sobie coś ujebałeś w tej zjebane grzechotce że znajdując się na drodze jesteś ponad prawem



Chyba nie dotarło do Ciebie że prawo robi krzywdę pieszym...
Zgłoś
Avatar
Leesniczy 2023-09-06, 19:35 4
Siriuz napisał/a:

Jaka w tym logika i sens, wytłumacz mi? Dlaczego to właśnie kierowca ma uważać a nie pieszy? Dlaczego to ja mam myśleć o pieszych na jezdni a nie pieszy wchodzący na jezdnie o samochodach, które po niej jeżdżą? Przecież to jest wywracanie zdrowego rozsądku na lewą stronę.



Jest to ultra proste i to, że tego nie rozumiesz najbardziej mnie dziwi.
Żyjesz w społeczeństwie z określonymi zasadami. Jeśli ich nie przestrzegasz i kogoś potrącisz, to w najlepszym wypadku dostaniesz mandat, w gorszym stracisz prawo jazdy, a w najgorszym Cię zamkną do więzienia. To że ktoś się z tymi zasami nie zgadza to jedno, to że ich nie potrafi zrozumieć i nie dostrzega potencjalnych konsekwencji ich nieprzestrzegania to zupełnie coś innego.
Zgłoś
Avatar
420710247365 2023-09-06, 19:46 1
Na filmie jest trzech a nie dwóch idiotów. Bus nie powinien stać tak blisko przejścia, kierowca powinien zwolnić widząc przejście i busa a pieszy powinien uważać gdzie lezie.
Polska to durny kraj, kazali pieszym przechodzić na pasach i nigdzie indziej. W Anglii można przechodzić wszędzie tylko trzeba używać oczu żeby się upewnić że można.
Zgłoś
Avatar
bakus1233 2023-09-06, 19:52
Dlatego mam dobry zwyczaj hamować do 0 i się rozejrzeć w takich sytuacjach polecam.
Zgłoś
Avatar
mariusz3pl 2023-09-06, 19:57 3
bakus1233 napisał/a:

Dlatego mam dobry zwyczaj hamować do 0 i się rozejrzeć w takich sytuacjach polecam.



Ja to z domu nie wyjeżdżam dla pewności
Zgłoś
Avatar
Wodzu94 2023-09-06, 20:08
Wina zarówno pieszego wychodzącego zza busa, kierowcy niezachowujacego ostrożności jak również kierowcy busa wysadzajacego osoby w miejscu niedozwolonym zaraz za prześcieradło
Zgłoś
Avatar
Lassska 2023-09-06, 20:17 2
Siriuz napisał/a:

Jaka w tym logika i sens, wytłumacz mi? Dlaczego to właśnie kierowca ma uważać a nie pieszy? Dlaczego to ja mam myśleć o pieszych na jezdni a nie pieszy wchodzący na jezdnie o samochodach, które po niej jeżdżą? Przecież to jest wywracanie zdrowego rozsądku na lewą stronę.



Niestety, czy tego chcesz czy nie, ale prawo jazdy to dokument poświadczający posiadanie pewnej wiedzy i umiejętności, potwierdzonych zaliczonym egzaminem państwowym. To do czegoś zobowiązuje. Pieszy (też niby uczestnik ruchu) w przeciwieństwie do kierowcy nie potrzebuje żadnych uprawnień. Może być nim zarówno kierowca posiadający prawo jazdy z kategoriami A-Ź ale też i zjeb o IQ na poziomie banana.

Osobną kwestią jest powszechne zachowanie sporej części pieszych, w wyobrażeniu których pierwszeństwo = nieśmiertelność.

Z punktu widzenia prawa - wina wyłącznie kierownika. Z punktu widzenia zdrowego rozsądku - wina obydwu.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie