18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:56
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 36 minut temu
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Spotkanie 2 bezmózgów
Dżepetto • 2023-09-06, 16:43
W miejscowości Jabłoń na Lubelszczyźnie doszło do potrącenia 17 latka na przejściu dla pieszych. Młodemu nic się nie stało. Zachowanie zarówno pieszego jak i kierowcy pozostawiam do oceny.

Zgłoś
Avatar
jasiek.kulaga 2023-09-07, 9:10 2
VeIture napisał/a:

Co tu oceniać? Możemy się produkować na 20 stron komentarzy "na chłopski rozum" albo uznać przepisy, że kierowca nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu.
Policjant na miejscu nie będzie miał nawet przez 0.1sek wątpliwości czyja wina i dopierdoli kierowcy mandat.
Jeśli chodzi o moją opinię to jest prosta - kierujący to pierdolony dzban i powinien stracić prawo jazdy. Widać od początku, że bus wysadza ludzi, jest skrzyżowanie z oczekującym autem oraz przejście dla pieszych 2 metry za busem wysadzającym ludzi...
No trzeba być albo ślepą pizdą albo kretynem aby nie przewidzieć, że coś się może wydarzyć... jak to się nazywa? aaaa... ZACHOWANIE SZCZEGÓLNEJ OSTROŻNOŚCI.



Ty w dupie byles i gowno widziales... kazdy kto ma troche rozumu wie, ze wina pieszego... i miejsca gdzie niby wysiada. Zycze Ci glabie jebany zebys Ty byl madry wysiadajac z busa przechodzil i gapil sie w telefon...
Zgłoś
Avatar
krzakkk 2023-09-07, 10:52
tl/dr
winny nie jest jeden ani drugi
ale ten dzban który mieścił przystanek za pasami w takiej odległości
albo pasy przed przystankiem w takiej odległości
Zgłoś
Avatar
Siriuz 2023-09-07, 12:33 2
jasiek.kulaga napisał/a:

Ty w dupie byles i gowno widziales... kazdy kto ma troche rozumu wie, ze wina pieszego... i miejsca gdzie niby wysiada. Zycze Ci glabie jebany zebys Ty byl madry wysiadajac z busa przechodzil i gapil sie w telefon...



On już jedną nogę stracił, ale nadal nie wyciągnął wniosków
Zgłoś
Avatar
Makulata 2023-09-07, 13:47 3
Dyngus napisał/a:

słuchaj gościu,
widać że na codzień chyba zapierdalasz do roboty czy tam do szkoły komunikacją miejską więc na chuj tu wysrywasz swoje żale ? Prawo jest jakie jest i jeśli masz prawo jazdy i przejechałeś "kilka km" to wiesz z czym to się je ! Zrób kurwa prostest żeby jelenie, dziki i sarny z terenów leśnych nie wchodziły na jezdnie albo najlepiej wypierdalaj na ukraine albo do rosji bo tam posmarujesz na wszystko i bedzie cacy nawet jak kogos zabijesz gamoniu.



Porównałeś pieszych do bezmyślnych zwierząt? Bardzo mi się to podoba, tylko dlaczego upierasz się przy karaniu kierowców za potrącenie jednych zwierząt, skoro za drugich się tego nie robi?

Tak ma to wyglądać. Macie się bać poruszać niezależnym środkiem transportu.
Zgłoś
Avatar
bakus1233 2023-09-07, 15:24 2
Bul_od_bytu napisał/a:

Refleks szachisty po wylewie u prowadzącego. Młody panicz niech się cieszy, że to nie była ciężarówka bo miałby zwolnienie z WF do końca szkoły. Ważne, że miał pierwszeństwo i je wyegzekwował bez oglądania się na prawo lub lewo
Ja jeszcze wysiadam z samochodu i pukam do drzwi okolicznych domów z pytaniem czy ktoś nie będzie przechodził. Nie należy zapomnieć o zapytaniu pasażerów busa



Się śmiej, ale moja porada może serio uratować komuś życie. Każdy myślący kierowca powinien tak robić, bo ryzyko jak nic nie widać jest duże, a zakładanie, że pieszy myśli jest naiwne.
Zgłoś
Avatar
mazga50 2023-09-07, 18:21 2
Kierowca jechał prawidłowo, z połową dopuszczalnej prędkości nawet.
Kretynem i jednym z winnych jest młodociany debil, który wtargnął zza busa na jezdnię bez rozglądania się, nie będąc na przejściu. Wyszedł zaraz za busem, czyli około 3m przed przejściem, nie spojrzał w obie strony, bo grzebał w plecaku. Do tego przechodził na ukos przez jezdnię, a nie prostopadle.
Drugim kretynem jest kierowca bus, który wysadza pieszych na skrzyżowaniu, zatrzymał się przy ciągłej i zaraz za przejściem.
Pamiętajcie też, że kierowca ma lewy przedni słupek, który skutecznie zasłonił młodocianego debila na jezdni wychodzącego zza przeszkody.
Zgłoś
Avatar
Wiewór 2023-09-07, 19:11
Wina kierowcy ale ja bym tak nie wszedl na pasy…
Zgłoś
Avatar
dżonyłojlker 2023-09-07, 20:04 1
Wiewór napisał/a:

Wina kierowcy



Nie pierdol głupot jak kuternoga. Oświadczenie policji: "Mimo obowiązujących przepisów, które na pasach chronią pieszego w sposób szczególny, trudno jednoznacznie stwierdzić, kto w tej sytuacji zawinił. Sierż. szt. Anna Borowik w oficjalnym komunikacie zaapelowała o dbanie o bezpieczeństwo"
Zgłoś
Avatar
Antypolak666 2023-09-07, 21:11
Komentarz powinien być jeden: polacki morderca zapierdalał jak pojebany żeby kogoś zabić.

Przecież to norma w tym gównostanie.
Zgłoś
Avatar
dżonyłojlker 2023-09-07, 21:23 2
Antypolak666 napisał/a:

polacki morderca zapierdalał jak pojebany żeby kogoś zabić



Jeszcze trochę i rozbujałby się może nawet do 30km/h
Zgłoś
Avatar
b................u 2023-09-07, 23:40 1
mariusz3pl napisał/a:


Chyba nie dotarło do Ciebie że prawo robi krzywdę pieszym...



Nie prawo, tylko niestosujacy go kierowcy. Pierwszeństwo na przejściu pieszy miał jeszcze przed niedawnymi zmianami prawa drogowego. Również od dawna istnieje zasada zachowania szczególnej ostrożności przed pasami.
Zgłoś
Avatar
Bul_od_bytu 2023-09-08, 4:08
bakus1233 napisał/a:

Się śmiej, ale moja porada może serio uratować komuś życie. Każdy myślący kierowca powinien tak robić, bo ryzyko jak nic nie widać jest duże, a zakładanie, że pieszy myśli jest naiwne.



Racja, ale temat notorycznie jest przedstawiany jednostronnie. Pieszy na przejściu ma pierwszeństwo, ale już nikt nie wspomina o tym, że pieszy ma też zakaz wchodzenia pod nadjeżdżający pojazd nawet jak korzysta z przejścia. Niejednokrotnie widziałem sytuację jak ktoś idący wzdłuż drogi gdy doszedł do przejścia to bez spojrzenia się w lewo wbił od razu na drogę pod nadjeżdżające auto i gdyby nie refleks kierowcy to by skończył jak ten. Żaden przepis nie powinien nikogo zwalniać z myślenia o swoim bezpieczeństwie, a obecnie obowiązujące prawo daje fałszywe poczucie bezpieczeństwa pieszym "bo to kierowca ma zawsze myśleć". Każdy kto wysiądzie z samochodu jest pieszym i powinien pamiętać, że łatwiej jest zatrzymać kroku przed przejściem aby się upewnić, że da się przejść niż zmuszać kierowców do paranoi przy każdym przejściu. Na drodze spotykałem już idiotów, którzy przed każdym przejściem zwalniali do 20-30 kmh mimo, że pieszego nie było nigdzie w promieniu 30 metrów od drogi, ale paranoja "przejście jest święte" weszła za mocno.
Najzabawniejsze jest to, że jeżdżąc po stolicy wciąż wiele razy spotykam się z wyprzedzaniem przed przejściem, które tak naprawdę stanowi przyczynę większości poważnych wypadków z udziałem pieszych. Zamiast pilnować tego to policja próbuje prokurować wykroczenia na przejściach czego też kilkukrotnie byłem świadkiem bo hajs się musi zgadzać.
Zgłoś
Avatar
Huherko 2023-09-08, 9:56
Bul_od_bytu napisał/a:

Najzabawniejsze jest to, że jeżdżąc po stolicy wciąż wiele razy spotykam się z wyprzedzaniem przed przejściem, które tak naprawdę stanowi przyczynę większości poważnych wypadków z udziałem pieszych. Zamiast pilnować tego to policja próbuje prokurować wykroczenia na przejściach czego też kilkukrotnie byłem świadkiem bo hajs się musi zgadzać.



Całkowicie się z Tobą zgadzam, ale co do tych przejść dla pieszych, to uważam, że przy okazji ogólnie błędem jest istnienie przejść dla pieszych przez dwa pasy ruchu w jedną stronę - jakby je zdelegalizował to problem wyprzedzania przed sam by się rozwiązał. A na dwóch pasach światła z przejściem sugerowanym. Bo jak widać na filmie, nie tylko wyprzedzanie w pobliżu przejść jest w tym momencie niebezpieczne, ale i omijanie i wymijanie.
Zgłoś
Avatar
mariusz3pl 2023-09-09, 18:56 2
babazwozu napisał/a:

Nie prawo, tylko niestosujacy go kierowcy. Pierwszeństwo na przejściu pieszy miał jeszcze przed niedawnymi zmianami prawa drogowego. Również od dawna istnieje zasada zachowania szczególnej ostrożności przed pasami.



Rozumiesz w ogóle co miałem na myśli? piesi bez rozwagi wchodzą na pasy.

Ten film jest na to dowodem.
Zgłoś
Avatar
mazga50 2023-09-10, 19:29
Antypolak666 napisał/a:

Komentarz powinien być jeden: polacki morderca zapierdalał jak pojebany żeby kogoś zabić.
Przecież to norma w tym gównostanie.



"Ależ ty masz silną osobowość", tylko gówno się znasz na przepisach ruchu drogowego. A no, i nie masz silnej osobowości - żartowałem, odpadzie społeczny. Ani kierowca nie zapierdalał, ani nie norma i ani nie gównostan. No chyba, że masz na myśli swój raj i ruski mir, jebany trolu.

Niczym się nie różni to zdarzenie od tego:
sadistic.pl/wychodzenie-zza-przeszkody-vt579948.htm
Zgłoś