18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (6) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:57
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:05
Może ktoś zastanawia się jak wygląda przejazd alarmowy wozem strażackim przez miasto od środka. Jeden z ciekawszych filmików.



Dla niecierpliwych i tych co uważają, że zmarnują 6 minut cennego siedzenia przed komputerem ciekawe wydarzenia:
0:55 - inteligentne zachowanie kierowcy cysterny oraz kretyn z dostawczaka
1:28 - ciekawe przecisniecie się pomiędzy pojazdami*
2:04 - ciekawy przejazd przez rondo*

*obsadą wozu musiało nieźle rzucać a potem trochę pobujać jak się woda w zbiorniku przelewała. Kto nie jechał ciężarówką ten nie wie jak fajnie takie przechyły wyglądają

Od siebie dodam, że mam zawsze szacunek dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych (poza policją oczywiście bo oni to bez powodu jeżdżą alarmowo). Nie ma co się oszukiwać ale kierowca karetki czy też dużego wozu gaśniczego ma przej***ne zadanie, kiedy liczy się każda sekunda. W końcu to on odpowiada za szybkość podjęcia działań ratowniczych, czy gaśniczych a musi na miejsce dowieźć wszystkich w jednym kawałku. Polskie prawo też nie idzie im na rękę. Pomio tego, że pojazd niby jest uprzywileojowany to przy większości wypadków wina jest po stronie kierującego pojazdem 'uprzywilejowanym'.
Zgłoś
Avatar
pauauek 2012-10-29, 18:08 1
Piwko dla strażaków, ale nie pijcie na służbie
Zgłoś
Avatar
Darson666 2012-10-29, 18:13
nie graliście w GTA San Andreas? tam też można mieć widok prawie jak z wewnątrz
Zgłoś
Avatar
shave88 2012-10-29, 18:14
wrzucanie takich filmikow jest niezgodne z zachowaniem tajemnicy słuzbowej jesli jestes strazakiem zawodowym i ślubowales to powinienes cos o tym wiedziec
Zgłoś
Avatar
SemirN 2012-10-29, 18:21
pozeracz_kotow napisał/a:

A tutaj filmik z wyjazdu wieśniaków (bo jak ich kurwa inaczej nazwać) z OSP z mojej okolicy.


Głupie wieśniaki i mistrzowie BHP - szczególnie kierowca.

U nas w powiecie na szczęście każdy taki jest goniony. Już teraz rzadko się zdarza aby ktoś był bez umundurowania. Współpraca z większością OSP przebiega wzorowo... No i podsumuję cały film: idioci.

shave88 napisał/a:

wrzucanie takich filmikow jest niezgodne z zachowaniem tajemnicy słuzbowej


Ja nie widze tutaj w żaden sposób ujawnienia tajemnicy służbowej. Nie przekazuje informacji dotyczących zdarzenia, danych osobowych czy innych szczegółów. To jest jedynie przejazd alarmowy, który nawet nie zawiera jakichkolwiek informacji prócz jazdy i komentarzy. Poza tym w takim razie tajemnice służbowe pokazują media w trakcie nagrywania działań ratowniczo-gaśniczych. Nie napinaj się tak bo to i tak bez sensu.
Zgłoś
Avatar
Siedem 2012-10-29, 19:01
Powinni jeździć taranem lub czołgiem.
Kutas nie zjeżdża z drogi? - gaz do dechy i na pohybel skurwysynom!
Zgłoś
Avatar
ASAKKU 2012-10-29, 19:16
"jak się woda w zbiorniku przelewała"

Co Ty pierdolisz????
SP nie może jeździć na akcje z pół zbiornikiem bo by ich na pierwszym lepszym zakręcie wyjebało!!!
Na akcje pełny a po akcji pusty...
Zgłoś
Avatar
jarekddz 2012-10-29, 19:19 1
Zawsze jak przejeżdża eRka , bądź wóz strażacki, to mam ciary. Szacun dla ich pracy, ratują komuś życie, chciałbym być kiedyś kierowcą właśnie eRki.
Zgłoś
Avatar
amre 2012-10-29, 19:21 1
Naranha napisał/a:

1. Otwock to nie miasto .

2. Mam wrażenie że wszyscy ci, którzy bronią bezpodstawnego używania przez policje sygnału, są po prostu Psami. Zrozumcie ich



Chyba Cię popierdoliło. Nie dość, że Otwock to miasto to jeszcze powiatowe więc szczym ryj jak nie wiesz o czym mówisz.

A dla straży z sąsiedniego miasta oczywiście piwo. Tym nie mniej nie wiem czemu hejty na dostawczaka. Może zwyczajnie nie widział wozu strażackiego bo jechał za cysterną? Nie jest to przecież taksówkarz w mercedesie żeby go nienawidzić za same istnienie
Zgłoś
Avatar
x................s 2012-10-29, 19:50
śmiech na sali z tymi komentarzami typu "hwdp". Jak mieszkanko opierdolą czy samochodzik spod chlewu to z płaczem na komendę i błaganie na kolankach "Panie władzo zrób coś"
Zgłoś
Avatar
vass 2012-10-29, 19:56
r4f43ll napisał/a:

kierowcy dostawczaków to najwięksi idioci na drodze. niedaleko za nimi plasują się kierowcy pasatów 1.9TDi. Kto jeździ ten wie o czym piszę.


Tak wiem, wkurwiają Cie bo za chuja nie możesz ich dogonić swoim bolidem na LPG
Zgłoś
Avatar
BulletTime 2012-10-29, 22:47
Serducho rośnie jak się widzi ludzi ładnie ustępujących i chowających się po poboczach, przystankach i parkingach
Zgłoś
Avatar
LwiaKaszanka 2012-10-30, 14:00
super! dzięki za ten filmik
Zgłoś
Avatar
Skowroniasty 2012-10-30, 19:35 1
SemirN napisał/a:



Ponieważ są sytuacje, w których są totalnie niepotrzebni. Przykład:
jedziemy na akcje, pożar poddasza domu letniskowego w miejscowości X. Wyprzedza nas policja alarmowo jadąc. Dojeżdża do miejscowości X. Jak wiadomo byli szybciej niż my, gdzies tak o około 4 minuty, ale nie było ich na miejscu tylko stali na początku miejscowości. No to sobie myślimy: "pewnie chcą nas poprowadzić na miejsce bezpośrednio już" a oni za nami dopiero pojechali bo nie wiedzieli gdzie sie pali.

To samo jazda alarmowa policji do wypadku, lub techników policyjnych. Po co alarmowo jechać do trupa i narażać bezpieczeństwo innych osób? Nie oszukujmy się, że taka jazda stanowi spore zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. Sami wychodzimy z zalożenia, że do mniej ważnych zdarzeń jeździmy bez sygnałów bo to nie ma sensu..

Oczywiście, jeżeli jest zagrożone bezpieczeństwo - napad czy rabunek albo coś takiego no to nie ma mowy aby alarmowo nie jechali, ale w większości przypadków jazdy alarmowo do pijaczka.. no proszę... Tak przynajmniej na moich terenach to wygląda.



Podpisuje się pod tym rękoma i nogami. Tak się składa, że posiadacze licencji krótkofalarskich moga sobie podsłuchiwać rozmowy policyjne (swoją drogą poronione polskie prawo, można słuchać, ale nie można wykorzystywać tej wiedzy ) rozmówki policyjne. Zanim patrol o numerze x będzie chciał sobie pojeździć z dyskoteką na dachu, musi to albo zgłosić, albo poinformować, że podjęli np pościg.

Z tej okazji czesto pojawiały się rozmówki typu
Cytat:

- W11 do 00, czy te zgłoszenie z ul. Wiejskiej jest pilne?
- Tak średnio, dlaczego pytasz?
- Jest tutaj koreczek
- Dobra włączcie górę i jedźcie.

Zgłoś
Avatar
hejcior 2012-11-03, 22:45
CBŚ napisał/a:

Wytlumacz mi kurwa dlaczego uwazasz, ze Policja "bez powodu jeżdzi alarmowo"?



Bo tak jest, a po twoim poście można stwierdzić dodatkowo, że jesteś przedstawicielem "tępej" części policji, bo pomimo wszystkiego powinieneś zachowywać i wypowiadać się z godnością, którą nakłada na Ciebie mundur. Prostaku!
Zgłoś
Avatar
Dzawor 2012-11-04, 3:12
Ja Tu widze samych ynteligentów wyzywających policjantów od tępych debili.
I nie, nie jestem policjantem(swoją drogą tak łatwo sie nie dostaje do policji, zwłaszcza w dużych miastach).

A może debilu pomyślałbyś troche i skojarzył. Jest korek jedzie do zgłoszenia jakiegoś mało ważnego. Chyba lepiej, aby szybciej załatwił to zgłoszenie i był wolny na ewentualne ważniejsze akcje niż czekać bezsensu w korku, bo królewicze nie mogę zjechać na bok? Widać jak niektórym słoma z butów wychodzi.. a taki rechot z Rosji, a niestety duża część Polaków ma taką samą mentalność..
Zgłoś