18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:57
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:05
Może ktoś zastanawia się jak wygląda przejazd alarmowy wozem strażackim przez miasto od środka. Jeden z ciekawszych filmików.



Dla niecierpliwych i tych co uważają, że zmarnują 6 minut cennego siedzenia przed komputerem ciekawe wydarzenia:
0:55 - inteligentne zachowanie kierowcy cysterny oraz kretyn z dostawczaka
1:28 - ciekawe przecisniecie się pomiędzy pojazdami*
2:04 - ciekawy przejazd przez rondo*

*obsadą wozu musiało nieźle rzucać a potem trochę pobujać jak się woda w zbiorniku przelewała. Kto nie jechał ciężarówką ten nie wie jak fajnie takie przechyły wyglądają

Od siebie dodam, że mam zawsze szacunek dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych (poza policją oczywiście bo oni to bez powodu jeżdżą alarmowo). Nie ma co się oszukiwać ale kierowca karetki czy też dużego wozu gaśniczego ma przej***ne zadanie, kiedy liczy się każda sekunda. W końcu to on odpowiada za szybkość podjęcia działań ratowniczych, czy gaśniczych a musi na miejsce dowieźć wszystkich w jednym kawałku. Polskie prawo też nie idzie im na rękę. Pomio tego, że pojazd niby jest uprzywileojowany to przy większości wypadków wina jest po stronie kierującego pojazdem 'uprzywilejowanym'.
Zgłoś
Avatar
Xiaq 2012-10-29, 16:09 1
SemirN napisał/a:



Zapraszamy na przejazd alarmowy GCBA Mercedesem Atego, GBA Renault Midlinerem i nawet zgodzę się na GLBARt Iveco Daily, przy dużym i szybkim skręcie na pochyłej powierzchni np. ronda czy też większe zakręty. Warto dodać, że nie zawsze zbiornik jest do końca zalany bo przecież, wozy ciągle jeżdża do innych zdarzeń niż pożary. Tak więc wody ubywa i gdy zbiornik pełen nie jest to można to odczuć bo przelewowy już też nie zawsze załapie wodę



U nas Atego jest idealnie wyważony i jedyne co można odczuć to poślizgi przy wiekszych prędkościach i zakrętach. Raz miałem okazję jechać Renault Midliner i on rzeczywiście bujał ale myślałem, że to tylko dlatego, że miał 1/3 zbiornika wody. A co do Iveco - aż dziwne, że nie ma grodzi. Który to rok produkcji? 4 albo 6 lat temu weszły nowe przepisy w UE i każdy lekki musi mieć zbiornik z grodziami. My staramy się utrzymać poziom wody w zbioniku na 95% wypełnienia i po każdym praktycznie wyjeździe uzupełniamy go.

edit
Już nie wspomnę, o GCBA na podwoziu Scanii R480(9000l+3000l) w którym nie odczuwa się nawet spowalniaczy drogowych.
Zgłoś
Avatar
SemirN 2012-10-29, 16:17
Xiaq napisał/a:

Który to rok produkcji? 4 albo 6 lat temu weszły nowe przepisy w UE i każdy lekki musi mieć zbiornik z grodziami.


Posiada takowe ale praktycznie to i tak czuć jak woda się przemieszcza. Wszystko zależy też od poduch jakie są zamontowane np. w przypadku MAN'a. Znajome jednostki dostały takie ale jedna z innymi poduchami, druga z innymi. W jednej wszystko fajnie wypoziomowane/wyważone a w drugiej właśnie mają problemy z bujaniem.

A co do wody... czasami załoga tego nie czuje, tylko sam kierowca. Sytuacje te zdarzają się szczególnie w okresie zimowym gdy drogi są oblodzone. W ubiegłą zimę jechaliśmy do wypadku prawie godzinę bo była taka straszna sytuacja na drodze i szybciej się nie dało jeździć bo jeden wóz szedł prost a drugi na prawo i lewo chodził. Całe szczęście wsparcie ze strony OSP było. Tak czy inaczej śmiertelny.
Zgłoś
Avatar
Naranha 2012-10-29, 16:19
1. Otwock to nie miasto .

2. Mam wrażenie że wszyscy ci, którzy bronią bezpodstawnego używania przez policje sygnału, są po prostu Psami. Zrozumcie ich
Zgłoś
Avatar
makabrax 2012-10-29, 16:19
r4f43ll napisał/a:

kierowcy dostawczaków to najwięksi idioci na drodze. niedaleko za nimi plasują się kierowcy pasatów 1.9TDi. Kto jeździ ten wie o czym piszę.



ja bym to sklasyfikował dostawczaki > służbowe WE czy tam inne rejestracje leasingowe > umc wozy gdzie nie słyszą sygnałow i dopiero potem reszta

kiedyś pojazd uprzywilejowany jadący do akcji miał bezwarunkowe pierwszeństwo na drodze, teraz jest chujnia gdy może ci taki wyjechać bo on miał zielone i chuj, wina kierowcy eRki czy straży...
Zgłoś
Avatar
pitrak4 2012-10-29, 16:30 2
artiee napisał/a:

Jedyna służba jaką darzę szacunkiem w Polsce.


Życzę ci żeby ratownik medyczny ci to kiedyś przypomniał np po wypadku, lub policjant jak podpieprzą ci rower/telefon...
Zgłoś
Avatar
P(r)OLAND 2012-10-29, 16:46
Sprawa jest prosta, rozmawiajac o szacunku.
Kazdy sam na swoja opinie zapracowal.
Za granica kazdy z "panstwowej" jest szanowany, nie powiem juz o zolnierzach.
U nas?
Urzednikow wysmiewaja, o policjantach mnostwo kawalow.
Zgłoś
Avatar
Miki6830 2012-10-29, 16:50 1
Szkoda że nasze OSP ma wóz konny :/
Zgłoś
Avatar
l................e 2012-10-29, 16:52 2
zonu napisał/a:


Jako, że jestem strażakiem bardzo mi miło czytać takie komentarze, nawet i w serwisie jakim jest Sadistic



Jako, że ja również jestem strażakiem muszę przyznać, że miło się czyta takie komentarze Piwko, za film. Kierowca musi mieć wyczucie, zapierdalając 80 km/h z pełnym zbiornikiem, między samochodami, no i kurewskiego skilla.
Sam kiedyś chciał bym powozić takim sprzętem, bo jak na razie jestem za głupi na to.
Zgłoś
Avatar
SemirN 2012-10-29, 16:55 1
P(r)OLAND napisał/a:

Za granica kazdy z "panstwowej" jest szanowany


Wcale nie. Ostatnio byłem w jednostce w Edinburghu na Crewe Toll i gadałem z Polakiem, który tam pracuje. Jak jadą na dzielnice za swoją jednostkę (Pilton chyba) to za nimi jedzie policja bo rzucają w nich kamieniami dla zabawy. W Szkocji strażak to strażak - praca jak każda inna. Po prostu jest i jakoś nie budzi tam podziwu.
Zgłoś
Avatar
teken 2012-10-29, 17:02 1
Strażak to dla mnie jeden z zawodów, które zasługują na ogromny szacun, nie dosyć, że praca w stresie, cały czas pod telefonem to jeszcze weź ogarnij taki wóz i w nikogo nie przypierdol. Stare Mietki mają już skilsy niezłe ;D
Zgłoś
Avatar
�................a 2012-10-29, 17:42 1
Autorze jeśli posiadasz więcej takich filmików , to prosiłbym o wrzutkę
Zgłoś
Avatar
uladrakula 2012-10-29, 17:45
artiee napisał/a:

Jedyna służba jaką darzę szacunkiem w Polsce.



a ratownicy medyczni?
Zgłoś
Avatar
SemirN 2012-10-29, 17:46 2
łódźpodwodna napisał/a:

Autorze jeśli posiadasz więcej takich filmików , to prosiłbym o wrzutk


Będę wrzucał - mam ich baaaaaaaaaaaaardzo dużo Obserwować profil
Zgłoś
Avatar
P................3 2012-10-29, 17:53 1
Jako strażak piwko leci
Zgłoś
Avatar
pozeracz_kotow 2012-10-29, 18:08
A tutaj filmik z wyjazdu wieśniaków (bo jak ich kurwa inaczej nazwać) z OSP z mojej okolicy.

Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie