18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (6) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:57
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:05
Może ktoś zastanawia się jak wygląda przejazd alarmowy wozem strażackim przez miasto od środka. Jeden z ciekawszych filmików.



Dla niecierpliwych i tych co uważają, że zmarnują 6 minut cennego siedzenia przed komputerem ciekawe wydarzenia:
0:55 - inteligentne zachowanie kierowcy cysterny oraz kretyn z dostawczaka
1:28 - ciekawe przecisniecie się pomiędzy pojazdami*
2:04 - ciekawy przejazd przez rondo*

*obsadą wozu musiało nieźle rzucać a potem trochę pobujać jak się woda w zbiorniku przelewała. Kto nie jechał ciężarówką ten nie wie jak fajnie takie przechyły wyglądają

Od siebie dodam, że mam zawsze szacunek dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych (poza policją oczywiście bo oni to bez powodu jeżdżą alarmowo). Nie ma co się oszukiwać ale kierowca karetki czy też dużego wozu gaśniczego ma przej***ne zadanie, kiedy liczy się każda sekunda. W końcu to on odpowiada za szybkość podjęcia działań ratowniczych, czy gaśniczych a musi na miejsce dowieźć wszystkich w jednym kawałku. Polskie prawo też nie idzie im na rękę. Pomio tego, że pojazd niby jest uprzywileojowany to przy większości wypadków wina jest po stronie kierującego pojazdem 'uprzywilejowanym'.
Zgłoś
Avatar
Skowroniasty 2012-10-29, 15:36 4
qbann666 napisał/a:

ja jestem ciekaw jak by to wygladalo u ruskich


Pewnie inni kierowcy chcieliby wjebać strazakowi który wjechał wozem strażackim przed nich.

Leci piwo, bo co jak co Straż i Pogotowie zawsze musi mieć miejsce na drodze.
Zgłoś
Avatar
kiziamizia 2012-10-29, 15:44
Do tego dla kierowcy dochodzi jeszcze znajomosc miasta, najszybsze drogi na dany adres itd
Zgłoś
Avatar
pierzi 2012-10-29, 15:45
fajnie ale muzę to mogli dać np eternal flame z top guna - lepiej pasuje ihmo
Zgłoś
Avatar
SemirN 2012-10-29, 15:46 3
CBŚ napisał/a:

Wytlumacz mi kurwa dlaczego uwazasz, ze Policja "bez powodu jeżdzi alarmowo"?



Ponieważ są sytuacje, w których są totalnie niepotrzebni. Przykład:
jedziemy na akcje, pożar poddasza domu letniskowego w miejscowości X. Wyprzedza nas policja alarmowo jadąc. Dojeżdża do miejscowości X. Jak wiadomo byli szybciej niż my, gdzies tak o około 4 minuty, ale nie było ich na miejscu tylko stali na początku miejscowości. No to sobie myślimy: "pewnie chcą nas poprowadzić na miejsce bezpośrednio już" a oni za nami dopiero pojechali bo nie wiedzieli gdzie sie pali.

To samo jazda alarmowa policji do wypadku, lub techników policyjnych. Po co alarmowo jechać do trupa i narażać bezpieczeństwo innych osób? Nie oszukujmy się, że taka jazda stanowi spore zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. Sami wychodzimy z zalożenia, że do mniej ważnych zdarzeń jeździmy bez sygnałów bo to nie ma sensu..

Oczywiście, jeżeli jest zagrożone bezpieczeństwo - napad czy rabunek albo coś takiego no to nie ma mowy aby alarmowo nie jechali, ale w większości przypadków jazdy alarmowo do pijaczka.. no proszę... Tak przynajmniej na moich terenach to wygląda.
Zgłoś
Avatar
zonu 2012-10-29, 15:46 10
artiee napisał/a:

Jedyna służba jaką darzę szacunkiem w Polsce.


gemini2009 napisał/a:

Za strażaka zawsze dam browara.

:r4f43ll zgadzam się z Tobą, ale dodam jeszcze do tego kierowców BMW rocznik 1990 w LPG.


bujaszaka napisał/a:

Dla strażaków zawsze piwo


Jako, że jestem strażakiem bardzo mi miło czytać takie komentarze, nawet i w serwisie jakim jest Sadistic
Zgłoś
Avatar
SemirN 2012-10-29, 15:48
kiziamizia napisał/a:

Do tego dla kierowcy dochodzi jeszcze znajomosc miasta, najszybsze drogi na dany adres itd



Teraz jest już dobrze zrobiony GPS lub na garażu jest umieszczona tablica z karteczkami jak dojechać na daną ulice. Wszystko ułożone w kolejności alfabetycznej więc tylko bierzesz taką karteczkę i widzisz drogę od jednostki do danej ulicy - gdzie skręcić itd. Co nie zmienia faktu, że jak już jakiś czas człowiek służy w jednostce, która obsługuje dany teren to adresy zna się na pamięć
Zgłoś
Avatar
Xiaq 2012-10-29, 15:55 2
Filmik jak filmik, widziałem na zywo ciekawsze przejazdy.

Niestety nie obejrzałem do końca bo zacząłem czytać głupoty od autorskie np na temat bujania autem spowodowanym wodą w zbiorniku.
Po pierwsze primo - większość średnich i lwia część ciężkich wozów bojowych ma grodzie w zbiornikach i nie ma prawa niczym bujać, mi się jeszcze nie zdażyło odczuć żadnego bujania ani przechyłu a już trochę czasu spędziłem w samochodzie gaśniczym. Poza tym, każde auto ze zbiornikiem wyposazone jest w przelew, który zapobiega takim sytuacjom.(Przez to na zakrętach często zostaje mokry ślad po przejeździe wozu gaśniczego).

Po drugie - kierujący pojazdem uprzywilejowanym ma prawo tylko i wyłącznie do ignorowania ograniczeń prędkości. Wszystkie inne przepisy obowiązują go jak każdego innego kierowcę. Była u nas jakiś czas temu głośna sprawa, kiedy to cysterna strażacka wjechała na skrzyowanie na czerwonym świetle i spowodowała kolizję. Tylko dzięki temu, że kobieta prowadząca osobówkę pojechała prosto z pasa do prawoskrętu mandatu nie otrzymał kierowca cysterny. Polskie przepisy nie są w ogóle dostosowane do warunków na drogach przez co wszystkie służby działają wolniej i mniej sprawnie.

Zapewne sa ludzie, którzy wiedzą wszystko lepiej na ten temat ale z nimi nie chce mi sie dyskutować.
Zgłoś
Avatar
Marshal 2012-10-29, 15:56
Z mudurowych to tylko Straz, Pogotowie i Wojsko zasluguja na szacunek.
Policja, BOR i innego tego typu rzeczy np. kolumny z politykami - niech sobie stoja
Zgłoś
Avatar
ray19 2012-10-29, 15:58 1
Otwock moje miasto. Propsy dla panów strażaków! Jedyna służba, do której NIEMOŻNA się przyczepić!
Zgłoś
Avatar
sovva 2012-10-29, 15:58
Wikileaks ostatnio opublikowało materiał dotyczący mistyfikacji II WŚ
Zgłoś
Avatar
borisklinga 2012-10-29, 15:59
takich buców jak ten z dostawczaka powinni TARANOWAĆ, a cwiczyc to codziennie po 2 razy
Zgłoś
Avatar
SemirN 2012-10-29, 16:01
Xiaq napisał/a:

nie zdażyło odczuć żadnego bujania ani przechyłu a już trochę czasu spędziłem w samochodzie gaśniczym. Poza tym, każde auto ze zbiornikiem wyposazone jest w przelew, który zapobiega takim sytuacjom.(Przez to na zakrętach często zostaje mokry ślad po przejeździe wozu gaśniczego).



Zapraszamy na przejazd alarmowy GCBA Mercedesem Atego, GBA Renault Midlinerem i nawet zgodzę się na GLBARt Iveco Daily, przy dużym i szybkim skręcie na pochyłej powierzchni np. ronda czy też większe zakręty. Warto dodać, że nie zawsze zbiornik jest do końca zalany bo przecież, wozy ciągle jeżdża do innych zdarzeń niż pożary. Tak więc wody ubywa i gdy zbiornik pełen nie jest to można to odczuć bo przelewowy już też nie zawsze załapie wodę
Zgłoś
Avatar
j................� 2012-10-29, 16:03
ray19,
Co to znaczy "prospy"
Czy ktoś może mi to kurwa wytłumaczyć bo kurwa gdzie ostatnio nie spojrzę to widzę propsy i porpsy , sropsy i dorpsy kurwa
Zgłoś
Avatar
p................s 2012-10-29, 16:06
@up props to taki PRO ps. dziękuję dobranoc.
Zgłoś
Avatar
S................k 2012-10-29, 16:08
Jak jechałem rowerem to mi karetka z bramy wyskoczyła (sygnały włączyła jak byłem kilka metrów od bramy, przy prędkości około 35km/h rowerem łatwo się nie hamuje), gdyby coś jechało na lewym pasie to pogotowie by mogło mnie od razu zebrać . Jadąc autem na sygnałach też trzeba uważać.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie