18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 2 minuty temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Avatar
namron 2013-06-25, 14:42 8
Ruski Syryjczyk dzięki temu portalowi mozna pooglądać kupe różności ze świata dzięki ci Sadistic
Zgłoś
Avatar
Splifcior 2013-06-25, 15:59
jak sie nie ma co sie lubi, to sie lubi co sie ma
Zgłoś
Avatar
Gus 2013-06-25, 16:47 1
@namron

Nie ruski syryjczyk tylko Abchazka telewizja (Abkhazian Network News Agency = ANNA).

Plota wśród milfagów głosi iż do Syrii do walki z rebeliantami (którzy są w odwrocie) trafi batalion "ochotników" z Federacji Rosyjskiej (wszak mają tam zaokrentowaną marynarkę).
Zgłoś
Avatar
Ratilt 2013-06-25, 17:09 96
Cwani są. Wiedzą że żadna grubość płyty pancerza nie jest w stanie powstrzymać siły ładunku kumulacyjnego. Jedynie ceramika i tym podobne materiały.

Dla niezorientowanych - od czasów 2giej wojny światowej prawie całkowicie zmieniła się wojna (przeciw)pancerna. Wcześniej sprawa była niby prosta, grubszy pancerz = lepsza osłona przed eksplozjami i pociskami. Żeby przebić taki pancerz, stosowano większe pociski, a żeby temu przeciwdziałać zaczęto stosować jeszcze grubsze pancerze i tak w koło...
W pewnym momencie ktoś wpadł na prosty pomysł. Broń skonstruowana z 2ch elementów - ładunku wybuchowego i kawałka miedzi w kształcie stożka. Tak jest. Kiedy wszystko zawiodło, taka prosta konstrukcja okazała się postrachem wszystkich czołgistów.
W wyniku eksplozji, stożek z miedzi ulega stopieniu i wypchnięciu w postaci strumienia płynnej miedzi. Taka broń bez problemu przebijała najgrubsze pancerze, robiąc z załogi czołgu... no cóż.


Od około 1:20 przygotowanie pocisku, 1:50 zaprezentowane jak to działa a od 3:00 jebnięcie i efekty trafienia

Jednak każda broń ma swoje wady, ta również. Obecnie stosuje się przynajmniej dwie metody ochrony przed ładunkami kumulacyjnymi.
Pierwszą jest tzw pancerz aktywny lub pancerz reaktywny. To te wystające prostokąciki na pancerzu. Jest to perfidnie przyczepiony ładunek wybuchowy do czołgu. "Toż to idiotyczne" ktoś może powiedzieć. Okazuje się że nie. Gdy płynna miedź natrafia na ten ładunek, ulega jego detonacja, a w związku z tym odepchnięcie całego ładunku od pancerza. Dzięki temu zapał arabusów szybko mija gdy trafiony pojazd, mimo wielkiej eksplozji jedzie dalej.
Druga metoda to stosowanie różnego rodzaju materiałów ceramicznych, które nie topią się tak łatwo pod wpływem miedzi. Tutaj widać też ktoś wpadł na coś podobnego, taki gruz też pewnie w jakiś sposób pomoże.
Zgłoś
Avatar
GrzesMk4 2013-06-25, 17:27 1
Ratilt dzięki za piękne wytlumaczenie piwko poszło
Zgłoś
Avatar
miszczcieniu 2013-06-25, 17:36
Ratilt dokładnie tak,kiedyś nawet na Discovery leciał o tym dokument
Zgłoś
Avatar
Pszszemek 2013-06-25, 18:26
Amerykanie wydają miliony dolarów na pancerze odporne na ładunki kulminacyjne a arbusy wykorzystały złom,blachę i gruz.
Zgłoś
Avatar
bloodwar 2013-06-25, 18:27 1
@Ratilt - jest jeszcze trzeci sposób -"klatka" z prętów na wieżyczce (widoczna nawet na tym czołgu tylko hmm... mniej profesjonalnie wykonana dzięki której czujnik zbliżeniowy głowicy odpala ładunek wcześniej przez co ładunek kumulacyjny ma mniejszą moc i nie daje rady przebić pancerza
Zgłoś
Avatar
mr_9mm 2013-06-25, 18:33 3
Wojsko Polskie ma swojego twardziela

Cytat:

ERAWA 1 i ERAWA 2 – pancerz reaktywny produkowany w Polsce, stosowany w czołgach PT-91.
Kostka pancerza reaktywnego składa się z trzech warstw: dwóch płytek stalowych i sprasowanych warstw ładunku wybuchowego (trotyl) umieszczonych pomiędzy płytkami. Typy ERAWA-1 i ERAWA-2 różnią się liczbą warstw.
(tak wiem, wiki)

Zgłoś
Avatar
borisklinga 2013-06-25, 18:41 1
PT-91 to kupa złomu, zmodernizowany T-72 z awaryjna elektroniką, taką opinie słyszałem od człowieka który miał okazje na tym służyc spory czas.

Wszyscy sie jaraja tym Abramsem ze najlepszy, ze taki hamerykanski itp. W czasach kiedy każdy czołg można zniszczyć, namierzyc laserem, najwazniejsze jest to żeby czołg sie nie rzucał w oczy i byl trudny do wykrycia-namierzania

Abrams jest wysoki jak wiezowec i blado wypada w porownaniu z ruskim T-90 który jest bardzo niski.
Oczywiscie zaraz zacznie się hejt, ale takie są realia. Jednym z atutów abramsa jest silnik, który "pojedzie" na wszystkim, od rozpuszczalnika, poprzez spirytus, nafte a na benzynie i ropie kończać. Tutaj pola ustępuje paliwożerny dizel T-90.
Zgłoś
Avatar
panzer_IVh 2013-06-25, 18:42
bloodwar, to też nie do końca tak działa jak opisałeś, może i opóźnia czujnik (ale wątpię żeby coś takiego się tam znajdowało, ale nie neguje bo znam się super na pociskach kumulacyjnych (wg mnie jest tam kontaktowy zapalnik)

Metoda działania takiej siatki polega na niszczeniu wkładki kumulacyjnej przed detonacją, przez co nie tworzy się strumień kumulacyjny i pocisk jest wuja warty. Takie coś można zobaczyć np. na rosomakach.

Możliwe że oba mechanizmy unieszkodliwiania pocisków są prawdziwe.
Zgłoś
Avatar
borisklinga 2013-06-25, 18:43
Ale co jest wazniejsze to ocencie sami
Zgłoś
Avatar
o................n 2013-06-25, 18:58
Wiem, że w czasie Drugiej Wojny czołgiści radzieccy owijali swoje maszyny MATERACAMI, które świetnie broniły ich przed Panzerfaustami i Panzerschreckami.

Natomiast Amerykanie używali worków z piaskiem i kawałków kół nośnych.

Nie widzę nic nowego, tego typu działania prewencyjne mają już ponad 60 lat...

Łapcie widok na wieżyczkę T-90 z systemem ochrony pasywnej:

Zgłoś
Avatar
Piortuś 2013-06-25, 19:07 3
Dlatego w Gta jak sie uderzyło czołgiem samochód to od razu wybuchał
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie