18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Szampan - smacznego sylwestra!
mcvice • 2012-12-20, 18:55
Cześć koledzy i koleżanki, jako że niedługo już będzie Nowy Rok i zapewne większość z was będzie raczyć się różnymi napojami z zawartością alkoholu myślę, że warto przeczytać co mam wam do powiedzenia.

Będę się streszczał bo nie chce mi się za bardzo rozpisywać, tylko przedstawię wam w telegraficznym skrócie jak powstaje szampan (który wielu lubi pić ale niewielu wie jak się go robi).

Otóż szampan (a właściwie wina musujące dostępne w sklepach pod nazwą szampana) powstaje bardzo podobnie jak wino. W beczkach zamyka się winogrona, dosypuje cukier i drożdże. Bakterie drożdży żrą cukier i wysrywają C2H5OH czyli tak uwielbiany przez wielu napój. Tak sobie siedzą i jedzą i srają tym alkoholem (około 2 lata tak siedzą w temperaturze około 13 stopni w całkowitej ciemności). Po tych dwóch latach bakterie te wysrały już dość waszego ulubionego szampana jest tylko jeden problem - nie ma on jeszcze bąbelków! otóż tu mała niespodzianka - włącza się tym bakteriom pod sam koniec procesu bardzo jasne intensywne światło na skutek czego doznają szoku i umierają lecz najpierw przed śmiercią z tego szoku puszczają gazy.

No i tak w telegraficznym skrócie wygląda proces tworzenia szampana, kiedy będziecie wznosić toast na sylwestra i bąbelki wam zaszumią w głowach wspomnijcie sobie mój post i te biedne bakterie które tak się męczyły srając i puszczając gazy.
Zgłoś
Avatar
rafiki 2012-12-24, 22:14
mcvice napisał/a:

nigdzie nie napisałem że drożdże to bakterie, a wszystkich "mędrców" hejterów odsyłam do jakiejkolwiek naukowej publikacji na temat konkretnie co to są "bakterie drożdży" (tzn jakie bakterie towarzyszą przemianom drożdżowym).



No jakież to bakterie i czym są te owiane tajemnicą przemiany drożdżowe? Kolego, w życiu większych głupot nie czytałem.
To jest podstawowa wiedza z zakresu biologii na poziomie gimbazjum.

Doucz się chociaż podstaw, tudzież nie troluj dalej:

pl.wikipedia.org/wiki/Fermentacja_alkoholowa

Dodam tylko, że podczas fermentacji jeśli odetnie się drożdżakom dopływ tlenu to produktem przemiany materii jest głównie CO2 i C2H5OH, ale wystarczy natlenić zacier i zamiast alkoholu drożdżaki niczym Burneika idą w masę.
Zgłoś