18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Szpitalom nie opłaca się używać sprzętu Owsiaka
p................o • 2014-01-08, 16:10

Szpitalom nie opłaca się używać sprzętu Owsiaka

Jerzy Owsiak, kreowany przez media na wielkiego filantropa, musi zmagać się ze zmasowaną krytyką. W ostatnich dniach w sieci pojawiła się taki tekst:

„W tym samym roku, w którym Owsiak promując przy okazji satanizm i orgie w błocie zebrał 30 mln – Caritas zebrała… 300 mln zł. Koszty operacyjne Caritas to ok 2%. Koszty „operacyjne” Owsiaka oblicza się na 50%.

Poza tym dwie Firmy Owsiaków, dzięki WOŚP, mają zyski idące w miliony. Promocję uzyskują grupy, które bezpośrednio i pośrednio przyczyniają się do niszczenia zdrowia fizycznego, psychicznego i moralnego.

Cały tekst: wolna-polska.pl/wiadomosci/szpitalom-nie-oplaca-sie-uzywac-sprzetu-ows...

Nie dawajcie na WOŚP.
Zgłoś
Avatar
chłop_małorolny 2014-01-09, 8:01 1
shegge.reggae napisał/a:

Wyjebać! Wszyscy wbijają na owsiaka, i choćby 90% zysków z wośpu trafiało do jego kieszeni to i tak zrobił więcej niż niejeden bogaty polak :/


A ty skąd wiesz idioto co robią wszyscy bogaci Polacy, mówię tu o prawdziwych Polakach a nie o tych żydach z sejmu.
Kiedyś pewien bogaty Polak (właściciel wielkiej firmy komputerowej którą zrujnował urząd skarbowy) ufundował w pełni wyposażoną karetkę pogotowia. Skończyło się na tym że jeszcze musiał zapłacić podatek od darowizny.
Zgłoś
Avatar
Kajdanello 2014-01-09, 8:53
Nie dawajcie na caritas! Caritas to współczesne lebensborn. Nie wierzysz to poczytaj o tym!
Zgłoś
Avatar
Arturroant 2014-01-09, 9:26 1
Jednym i drugim kurwą nic nie daje. Chcesz dać kasę. Spytaj w banku o jaką lokalną akcje pomocy dla kogoś potrzebującego.
Żeby nie było. Do Caritasu się zraziłem bo jak szefowa z Nyskiego Caritasu wjebała się z podporządkowanej ulicy pod tira. To na miejscu pierwszy pojawił się ubezpieczyciel ksiądz i kilka jaskółek. I na kierowce tira żeby się przyznał że to on zawinił. Ale parkingowy fajnym tekstem zapodał. Nie dam niewinnego chłopaka tym kurwa klechom niewinnego chłopaka oskarżyć jestem świadkiem i wszystko widziałem, jak ta święta krowa chciała mu wymusić na ostatnich sekundach.
Zgłoś
Avatar
Aftar2 2014-01-09, 10:37 3
ok, to w sumie się zainteresowałem i zrobiłem małe zestawienie. Robię to tylko po to, żeby pokazać, że autor się myli, a nie po to, że mam za złe iż caritas wydaje "za dużo", bo to by było bez sensu. Robimy sobie dyskusję, którą już toczyłem ze znajomymi na srakbooku, więc czasami mogę też się odnieść do dodatkowych danych. Rozmowa tam dotyczyła także reklamy i PR obu organizacji.

materiał na podstawie którego robiłem to wszystko:

caritas.pl/images/stories/raporty/RAPORT_CP_2010.pdf

s.wosp.org.pl/Files/Bilans%20Fundacji%20za%202010%20(1)(1).pdf

ok, trochę danych dotyczących wośp w 2010:
przychody:
finał: prawie 43 mln
darowizny: 9mln
1% podatku: 3mln 600tys.
zbiórka dla powodzian: 2mln 750tys.

łącznie: ok 58 500 000 zł

wydatki:
zaopatrzenie placówek (głównie szpitale): 45 mln
program badań słuchu noworodków (jeżeli chodzi o argument, że tylko sprzęt kupują) 1 800 000 zł
program pierwszej pomocy: ok. 4 800 000 zł
inne programy: ok. 200 000 Zł
łącznie wydatków na pomoc: ok 52 mln

reklama: 4 800 000 zł
utrzymanie: ok. 2mln zł
gdzieś w tym wszystkim są wydatki też na woodstock/bródstock - zależnie kto jaką nazwę woli:)

dane, które nie zostały uznane za błędne przez izbę podatkową i inne organy odpowiedzialne za ten stuff. Jako, że żyjemy w państwie prawa, to zakładamy, że instytucje państwowe znają się na tym co robią.

nie wiem którego roku dotyczyć miał ten obrazek i tekst, ale zakładając, że ta sytuacja jest zbliżona co roku, to analogicznie widzimy, że wydatki na inne duperele są na poziomie 10-15%, a nie tak jak sugeruje obrazek w okolicach 50%.

dalej podtrzymuje, że zestawianie wośp i caritas naprzeciw siebie jest bez sensu, czy to pod względem sposobu działania, czy wielkości organizacji. Jedna nie wyklucza drugiej i żadna z nich nie ucierpiała z powodu działalności innej.

------------------------------------------------------------------------
WPŁYWY MATERIALNE I FINANSOWE DIECEZJALNYCH CARITAS łącznie: 291 891 847,66 zł
wydatki caritas polska związane ze statutem: 276 268 010,84 zł
reszta poszła na utrzymanie i reklamę: ok. 15 000 000 zł
obrazek mówi, że 99% wydatków caritas poszła na cele statutowe. 15 mln z 290 mln, to nie 1%, tylko ok. 4,7-5%

po prostu ktoś sobie na oko zrobił dane zestawienie. Nie jestem ekonomistą, szkole się totalnie w innym kierunku, wiec jest duża szansa, że coś poknociłem i się mylę, ale jakoś bardziej mnie przekonała opcja, że umiem odczytać dane z tabelek i je dodać. Zestawianie przeciwko sobie tych dwóch organizacji mija się z celem. Nie działają one przeciwko sobie.

autorze proszę zastanów się i nie powtarzać populistycznych tekstów. Bądź prawicowy, ale z umiarem i rozsądkiem

pozdor!
Zgłoś
Avatar
WolfManGoth 2014-01-09, 11:10 1
Psychofani Jurka atakują :v
Zgłoś
Avatar
Aftar2 2014-01-09, 11:24
@up- sobie uważaj co chcesz, ale tyle się mówi na sadolu o tym, żeby nie słuchać tvn-u i innego ścierwa, bo przecież trzeba myśleć "samemu", a jak gdzieś się pojawi jakiś artykuł, to wszyscy z klapkami na oczach w niego wierzą.

Starałem ograniczyć swoje opinie na ten temat do suchych faktów, które zostały zgłoszone i rozliczone przez skarbówkę, a u nich akurat hajs zawsze musi się zgadzać.

nie byłem na bróódstocku, nie byłem na żadnym koncercie wośp, każdego roku wrzucę przy okazji od 5 do 10zł do puszki. 150% psychofana

jeśli zbierzesz faktyczne dane, zestawisz je i przekonasz mnie, że jest inaczej, to Ci przytaknę, ale tak jak autor tekstu robił wszystko "na oko", tak i ja na oko mogę powiedzieć, że większość forumowiczów nawet nie spojrzała w jakieś sensowne i potwierdzone dane. No chyba, że uważacie, że zostały sfałszowane, ale to wtedy zaczynamy się bawić w teorie spiskowe:)
Zgłoś
Avatar
POW667 2014-01-09, 12:16
Ekspertem napisał/a:

Pieniądze najlepiej wpłacać cały rok BEZPOŚREDNIO na konto fundacji którą chcemy wesprzeć (niekoniecznie WOŚP i Caritasu).

Większość dzieciarni łażąca z puszkami tak naprawdę zbiera nie z potrzeby serca, tylko dla zysku (puszkę po całym dniu łowów można przechylić i trochę kasy wybrać). Myślicie że po co dzieciaki 13-16 letnie łażą cały dzień po mieście? Dla idei?



Nie mierz innych swoją miarą.
Zgłoś
Avatar
vass 2014-01-09, 15:14
RYJ23 napisał/a:

Najbardziej smieszne jest pierodolenie w tym temacie osob ktore nie mieli stycznosci ani z jednym ani z drugim,w dupie byliscie gowno widzieliscie,obyczaj nakazuje milczec w tematach o ktorych sie nic tak naprawde nie wie.Tak sie sklada ze pracuje w miejscu ktore bardzo blisko wspolpracuje z caritas i dobrze wiem jak ''lobbowany'' jest owsiak przez media,wladze (chociazby lokalne) a jakie klody stawia sie caritasowi ''pod nogi''.Widze to na codzien jaka dorazna pomoc niesie Caritas,znam osobiscie ludzi ktorym pomogli,jak i tym ktorym pomagaja caly czas (hospicja etc).Owsiak odstawi teraz szopke jak co roku,hajs wleci na konto,kupi troche sprzetu ktory w wiekoszci wyladuje w szpitalnym magazynie a on sie bedzie wylegiwal na cieplych wyspach...zyc nie umierac.


To ja stwierdzam, że jesteś katolską zazdrosną kurwą, w dupie byłeś i gówno widziałeś.
Zgłoś
Avatar
Gordon 2014-01-09, 16:01 2
@Aftar2

Kilka postów wyżej zrobiłem podobne zestawienie. I dokładnie tak samo wyszło, że administracja to 3.6%, wynagrodzenia też 3,5. Wyliczone co do złotówki, bo potrafię czytać i analizować tabelki. Ale nie tylko - ważne są również informacje w opisie sprawozdania. Generalnie koszty utrzymania mają baaardzo zbliżone do Caritasu, z tym że efektywność realizowanych programów i ich oddźwięk społeczny jest zdecydowanie lepsza. I dlatego mają taką nagonkę ze strony KK, bo trudne do zaakceptowania jest, że można za 1/4 budżetu Caritasu zrobić kilka razy więcej.

Sam przez przypadek skorzystałem z efektów pracy WOŚP, kiedy urodziła mi się córka i miała badania przesiewowe słuchu. I są to jedyne takie badania prowadzone na taką skalę na świecie.

I tutaj mała uwaga - WOŚP nie może realizować spotów reklamowych dla Woodstock. Księgowo jest to bardzo łatwe do uchwycenia, a biorąc pod uwagę naszych urzędników, to od razu by im przypierdolili karę za takie coś.
Zgłoś
Avatar
warder 2014-01-09, 19:17
Zgłoś
Avatar
sidian 2014-01-09, 19:42
A propos Caritasu to dodam, że Owsiaka jak na razie nie złapali z ręką w cudzym hajsie, a Caritas kilkukrotnie. Przez Caritas wiele mniejszych, znacznie bardziej pomysłowych organizacji nie dostaje środków, bo prawie wszystko w pomocy społecznej leci na nich. Moja kobieta pracowała kiedyś w MOPS i na Caritas narzekają strasznie. Akurat musieli oddać 17mln za to, że niby postawili pod Toruniem coś tam dla domu dziecka, a po dwóch latach inspektorzy zastali puste pole. To tyle w temacie Caritasu. Poza tym to organizacja przykościelna, a ja czarnej zarazy nie trawię i nie zamierzam ich paść.
Zgłoś
Avatar
harinezumi 2014-01-09, 19:56 1
Ponad 100 postów Ładnie, zabrakło tylko 1 pytania, jaka fundacja na świecie działa za darmo i bezinteresownie? ....... Żadna? no co wy? A jednak, każdy chce coś w zamian za swój czas i pracę i nikt nie pracuje za darmo ...
Zgłoś
Avatar
xiontZ 2014-01-09, 20:38
to mój komentarz z innego tematu o owsiaku:
Zdajcie sobie sprawę, (ci co dają na "Owsiaka") że dajecie te pieniądze wcale nie na chore dzieci czy osoby starsze. Minister finansów wiedząc ile szacunkowo uzbiera orkiestra, automatycznie przeznaczy mniej funduszy na służbę zdrowia. Nie jest tak? Służba zdrowia jest w strasznym stanie i zebranie paru milionów nic tu nie da. Prywatyzacja i 100% wolny rynek to jest jedyna opcja. Odciąć tym pośrednikom (drogim, skądinąd) dostęp do pieniędzy podatników. Owsiak, kurwa. Zbawca narodu, iskierka nadziei :rzyg:
Zgłoś
Avatar
adun 2014-01-09, 22:20 1
Nie dawać na nic i po problemie.
Zgłoś
Avatar
pit@ 2014-01-16, 19:16
Moderatorze - nie zmienię zdania po usunięciu mego posta.
Moderatorze - po Twoim usunięciu mojego posta moja córka nadal słyszy, dzięki sprzętowi od Owsiaka.
Moderatorze - dołącz do autora posta
Zgłoś