18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (7) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:02
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Avatar
issues182 2012-08-29, 17:28 1
Co do pracy w naszym kochanym kraju bywa różnie, przeważnie tak jak piszą przedmowcy. Lecz z drugiej strony fakty są takie że jak chce sie pracować, to prace sie znajdzie. Ja obecnie musze na swój koszt odbębnić pakiet kursów programowania, pisania kart technologicznych i obsługi orabiarek sterowanych numerycznie (Lasery i frezarki CNC). Powiem że pracuje na takowych maszynach już od 5 lat. Gdy kończylem szkolenie w swojej firmie( szkolenie przeprowadzała firma niemiecka, dostawca maszyn) pracodawca powiedzial w prost ze certyfikatów ukończenia kursu nie bedzie bo uciekniemy gdzie indziej do pracy. Frezer nie jest moim zawodem wykonywanym w pracy jest częścią skladową do nadrzędnego zawodu jakim jest Eguterzysta-Stereotyper (szkolenie zawodowe trwa 10 lat, a robota ma być k****sko precyzyjna), w sklad którego wchodzi, ślusarstwo precyzyjne, jubilerstwo, obsługa róznego rodzaju sprzętu specjalistycznego, odlewnictwo itd. Zarobki?? typowo krajowe, lecz na akceptowalnym poziomie. Co sądze o poszukiwaniu pracy.... Trzeba mieć fach w ręku i inwestować w siebie żeby tę pustkę miedzy uszami wypelnić. Co do studiów fajnie je mieć ale zależy do czego, byłem wybrałem nie ten kierunek przerwalem ale mam zamiar zacząć od nowa bo pociąga mnie konstruowanie. Wyboru stódiów nie warto pozostawiać przypadkowi i rodzinie, na to czego chca naprowadziła mnie cieżka praca z potem lejącym sie po jajach włącznie. Możecie mnie zjeżdżać za co chcecie ale nie wstydze sie jednego ja umiem coś zrobić i pracy sie nie boje. Pozdrowionak dla wszystkich sadoli.
Zgłoś