18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:04
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:22
🔥 Polak patriota wygania ukraińca - teraz popularne
🔥 TVN dostaje bęcki - teraz popularne
Byłem przeciwko dopalaczom. Teraz jestem za! Powinni im je rozdawać za darmo
Cytat:

Duszności, osłabienie organizmu, obrzęki w płucach - to skutki zażycia pastylek zwanych dopalaczami przez młodych ludzi z Krefeld. Lekarze stwierdzili u nich bardzo poważne uszkodzenia serca (to te chuje mają serce?) - czekają ich przeszczepy.

Lekarze szpitala Helios-Klinik w Krefeld byli zaszokowani, w jak ciężkim stanie troje młodych pacjentów zgłosiło się do szpitala. Okazało się, że dopalacze, jakie zażywali przed weekendowym rajdem po klubach, wywołały u nich poważne uszkodzenia serca. Po zapytaniach, skierowanych przez lekarzy do szpitali w całych Niemczech, okazało się, że kardiolodzy stwierdzili ogółem 37 podobnych przypadków. Informacje nadchodzące ze szpitali w ubiegłych tygodniach pozwalają przypuszczać, że poszkodowanych w ten sposób osób jest jeszcze więcej.

Troje pacjentów z Krefeld jest w wieku od 19 do 23 lat. U każdego z nich wystąpiły te same objawy: trudności z oddychaniem, dramatyczny spadek kondycji fizycznej i obrzęki. Stan ich był tak ciężki, że trafili do szpitala. Żaden z pacjentów nie miał wcześniej żadnych schorzeń kardiologicznych. Teraz mają ciężkie uszkodzenia serca, jak zaznacza prof. Heinrich Klues, ordynator oddziału kardiologicznego szpitala w Krefeld. W trakcie obszernych wywiadów lekarze stwierdzili jeden wspólny element u trojga pacjentów: zażywali pastylki lub inhalowali proszek, który miał działanie dopalacza. Bez uczucia zmęczenia mieli bawić się przez całą noc.

Nieodwracalne uszkodzenia

Lekarze podkreślają, że szczególne jest to, iż poważnemu uszkodzeniu uległo całe serce, które ma znacznie powiększone obydwie komory i obniżoną skurczliwość. Mięśnie serca są zatrute toksynami (toksyczna kardiomyopatia).

Jakie substancje, czy mieszanki substancji, miały tak destrukcyjne działanie, tego lekarze nie potrafią jeszcze powiedzieć. U trojga pacjentów w Krefeld stwierdzono śladową obecność amfetamin i kofeiny. W jednym przypadku, w którym dodatkowo wystąpił zawał serca, stwierdzono także ślady zażywania kokainy. Jak potwierdziła rzeczniczka kliniki w rozmowie z Deutsche Welle, dwoje pacjentów szpitala w Krefeld czekają przypuszczalnie za 2-3 lata przeszczepy serca.

Poszkodowani w całych Niemczech

Sprawa nabiera takiego zasięgu, że zainteresowało się nią tymczasem Niemieckie Towarzystwo Kardiologiczne. Podobne przypadki odnotowali bowiem także kardiolodzy w Hamburgu, Hanowerze, Monastyrze, w zagłębiu Ruhry, Kolonii, Eschweiler, Stuttgarcie, Biberach, Augsburgu, Monachium, Eisenach, Meiningen, Eisleben, Halle, Brandenburgii, Berlinie i Dreźnie.

Kardiomyopatia jest schorzeniem mięśnia sercowego zakłócającym mechaniczne funkcjonowanie całego narządu. Jej objawami są duszności, spadek kondycji i obrzęki nóg. Z reguły schorzenie to występuje w następstwie infekcji, zaburzeń metabolizmu czy innych chorób serca czy odziedziczonych genów, oraz w wyniku długoletniego nadużywania alkoholu i lekarstw.


Wielki browar dla twórcy dopalaczy za każdego upierdolonego hitlerowca
Zgłoś
Avatar
lapsikoss 2012-10-10, 20:23 20
BongMan napisał/a:


Wielki browar dla twórcy dopalaczy za każdego upierdolonego hitlerowca


Zdaje mi się, że dużo ich już nie upierdolą, mało który staruszek używa takich specyfików
Zgłoś
Avatar
BongMan 2012-10-10, 20:54 3
Oj tam, to był skrót myślowy
Zgłoś
Avatar
eragon2201 2012-10-10, 21:24 3
Ale tak serio to po co te dopalacze brać jak mamy alkochol marihuane laske do wydu***enia . A jak ktos potrzebuje pobudzenia a nie chce sie truć to wystarczy podejść do faceta swojej postury i wyjeba* mu z byka adrenalinka gwarantowana a jak jeszcze by byli kumple tego goscia to nocleg w szpitalu gratis
Zgłoś
Avatar
S................k 2012-10-10, 21:35 5
Następny dumny polaczek wyżywa się przez internet...
Zgłoś
Avatar
slawekfmx 2012-10-11, 0:53
ale w polsce dopalacze nadal sa legalne wiec to nie jest tylko problem niemiec
Zgłoś
Avatar
pakicito 2012-10-11, 17:16
@autor
coś mi się zdaje, że szwaby ci coś przykrego zrobiły za młodu, że tak po nich lecisz; a że kiedyś ich dużo przyjeżdżało w lato do twego miasta..
Zgłoś
Avatar
tralalala1 2012-10-11, 20:06
hehe ciekawe ile będzie browarów za ten temat...;d
Zgłoś
Avatar
ojojoj 2012-10-12, 9:32
ta ja tez uwazam ze Polakom za darmo powinni rozdawac. wszystkie te cpuny by wyzdychaly.
Zgłoś
Avatar
Kamilarz 2012-10-13, 13:21
I chuj ja postawiłem 15 piwo i trafia to na główną. Jestem Bogiem
Zgłoś
Avatar
cannabis7777 2012-10-13, 13:33 9
jak ktoś ma ponad 20 lat i dalej żywi nienawiść do szwabów tylko dla tego, że są to sam niech te dopy wpierdoli, bo z nienawiści nie rodzi się nic innego jak nienawiść...

Trzeba wybaczyć, nie można zapomnieć.
Zgłoś
Avatar
ksy89 2012-10-13, 13:33
Jestem ciekaw co palili, wciągali...
A co do dopalaczy, wiadomo że to świństwo... Ale życie to świństwo. Wiec po co się ograniczać do jednego?
Jak ktoś chce spróbować to niech próbuje, byle zdychał sam i nikt takiemu nie przeszkadzał.

Odnośnie narkotyków, wszyscy się żalą że marycha zakazana, że koks zakazany, ze państwo nas ogranicza. Są takie środki, które są legalne, są narkotykami o mocnym psychodelicznym działaniu, pobudziającym czy o działaniach podobnych do marychy...
W dodatku są legalne. Czytałem jak faceta złapała policja z tymi środkami, roblili testy co to za chemia, puścili go wolno po paru godzinach bo nic nie wykryli...
Dobranoc.
Zgłoś
Avatar
kroplowa 2012-10-13, 13:57
Kto jara jest świadomy zagrożenia i będzie jarał, tak samo z alkoholem.. Po chuj robić szum? Lepiej zalegalizować niech się trują jak lubią, dziury w budżecie by załatali chociaż..
Zgłoś
Avatar
Anders Breivik 2012-10-13, 14:02 2
Jak można brać dopalacze nie wiadomo z czego robione skoro jest możliwość brania normalnych, "zdrowych", nielegalnych narkotyków
Zgłoś
Avatar
senor_peralta 2012-10-13, 14:08 3
~BongMan, zapewne marzy Ci się, żeby utworzyć obóz koncentracyjny, w którym wykańczałbyś niemców, niezależnie od tego czy którykolwiek w ogóle na to zasługuje. Po Twoich pełnych nienawiści wobec tej narodowości wypowiedziach wnioskuję, że taki sam z Ciebie pozbawiony serca skurwysyn jak prawdziwy hitlerowiec. Brawo!
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie