18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 16:58
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Avatar
KMD 2013-04-26, 17:37
@kamqusek, czekam na materiał własny

Co do Mariuszka, to dobrze gada. Unia debilna nam piece powyłącza, a USA wystrzeli jedną rakietę i rozpierdoli tyle atmosfery, co cała Unia w rok.
Btw. Póki co nie powiedział nic takiego, żeby samobójstwo mieli mu popełnić Nie mogę się doczekać następnego widejło.
Zgłoś
Avatar
mr.Mad 2013-04-26, 18:43
Skoro są tacy mądrzy i potrafią zrobić broń która zniszczy urządzenia elektryczne w promieniu kilkuset kilometrów, to dlaczego nie zbudują takiej ogromnej anteny która potrafiłaby pochłonąć energię wywołana przez uderzenie pioruna i wykorzystać ją do ładowania akumulatorów? Kilka takich anten mogłoby zaopatrywać w prąd całą Hamburgeryke, a ci nam wciskają kit że freon z lodówek i dym z pieców niszczą atmosferę. Nosz kurwa mać. Tak samo rakiety, tylko że trzeba spojrzeć na to z drugiej strony. Gdyby nie programy kosmiczne to w TV dalej byśmy mieli 3 kanały (fakt że zazwyczaj tam gówno puszczają, czasami jakiś dobry film się znajdzie). Inna sprawa, to fenomem Pana Tesli. Wyprzedził wszystkich myślicieli o kilka dekad, potrafił przesyłać prąd bezprzewodowo. I teraz pomyślcie, ile to jest oszczędności na tych wszystkich kablach i masztach. Tak samo, jak podobno, ujarzmił "promienie kosmiczne" i jeździł samochodem elektrycznym cały dzień. Według mnie to żadne promienie kosmiczne, ten pojazd musiał być zasilany tym prądem który wysyłał on z elektrowni bezprzewodowo. To samo napięcie w gniazdach, dlaczego mamy 50Hz? Taka częstotliwość jest zabójcza dla ludzi, nie można by zastosować np. 1000Hz? Przy takiej częstotliwości to nawet 100k Voltów człowieka nie zabije.
Zgłoś
Avatar
wolek14 2013-04-26, 19:42
Cytat:

To samo napięcie w gniazdach, dlaczego mamy 50Hz? Taka częstotliwość jest zabójcza dla ludzi, nie można by zastosować np. 1000Hz? Przy takiej częstotliwości to nawet 100k Voltów człowieka nie zabije.


Cooooooooooooo? Buhahahahahaha
Gdzie żeś takie coś wyczytał??
Jak chcesz uzyskać z turbiny 1000Hz? wiesz jak ona by musiała zapierdalać? Wiesz ile by kosztował rdzeń do takiego transformatora? Co jest zabójczego w 50Hz? I czemu 1000Hz nas nie zabije?

Efekt naskórkowy pojawia się dopiero przy setkach kHz jesli o to chodzi...
Zgłoś
Avatar
dooniu 2013-04-26, 20:42
Ja pierdole
Zgłoś
Avatar
mr.Mad 2013-04-27, 11:00
wolek14 napisał/a:


Cooooooooooooo? Buhahahahahaha
Gdzie żeś takie coś wyczytał??
Jak chcesz uzyskać z turbiny 1000Hz? wiesz jak ona by musiała zapierdalać? Wiesz ile by kosztował rdzeń do takiego transformatora? Co jest zabójczego w 50Hz? I czemu 1000Hz nas nie zabije?

Efekt naskórkowy pojawia się dopiero przy setkach kHz jesli o to chodzi...



Co jest zabójczego w 50Hz? to włóż palce do gniazdka następnie zbuduj/znajdź kogoś kto ma transformator Tesli, przyłóż do niego palce i podziwiaj jak przepływa po twoim ciele kilka milionów Voltów, a tobie nic sie nie dzieję. Człowieku, ucze się już 3 rok w technikum elektrotechnicznym więc wiem kilka faktów na temat prądu . Jakby musiała zapierdalać taka turbina prądotwórcza? Ano nie musiałaby koniecznie zapierdalać. Jest to generator trójfazowy, ty myślisz że jak mamy w gniazdku 50Hz to turbina kręci się z prędkością 50obr/sekunde? A to dobre D
Zgłoś
Avatar
synu24 2013-04-27, 12:39
Kurwa uwielbiam słuchać tego gościa
Zgłoś
Avatar
wolek14 2013-04-27, 19:36
Cytat:

Co jest zabójczego w 50Hz? to włóż palce do gniazdka następnie zbuduj/znajdź kogoś kto ma transformator Tesli, przyłóż do niego palce i podziwiaj jak przepływa po twoim ciele kilka milionów Voltów, a tobie nic sie nie dzieję. Człowieku, ucze się już 3 rok w technikum elektrotechnicznym więc wiem kilka faktów na temat prądu . Jakby musiała zapierdalać taka turbina prądotwórcza? Ano nie musiałaby koniecznie zapierdalać. Jest to generator trójfazowy, ty myślisz że jak mamy w gniazdku 50Hz to turbina kręci się z prędkością 50obr/sekunde? A to dobre D


Ale cewka tesli pracuje na częstotliwości kilku Mhz, a nie 1000Hz! Widzisz różnicę?

A prędkość turbiny jest zależna od rodzaju energii jaką przetwarza. Parowe pracują z dokładnie taką prędkością (3000/min), bo im większa prędkośc, tym mniejsze straty. Wodne i wiatrowe turbiny mają przekładnie, lub pracują z obrotami 2, 4 lub 8 razy mniejszymi, wtedy na jeden obrót przypadają 2, 4 lub 8 okresów.
pl.wikipedia.org/wiki/Turbina rozdział: prędkość obrotowa.

Jak chcesz przesyłac po linii napowietrznej Mhz, to powodzenia z pasozytniczymi pojemnościami i indukcyjnościami. Poczytaj co to impedancja falowa linii przesyłowej. Zastanów się co z polem EM wokół takich "nadajników" (linia przesyłowa pracująca na takiej częstotliwości to książkowy przykład nadajnika), i jaki to będzie miało wpływ na eter.

No i na koniec zastanów się jaką powierzchnie musiałby mieć przewód, żeby przesłać nawet kilka kA, skoro prąd o takiej częstotliwości płynie tylko po powierzchni przewodnika (efekt naskórkowy o którym cały czas piszesz).

Fajnie że się uczysz, tylko przyłóż się do tego chociaż trochę.
Zgłoś
Avatar
K................n 2013-09-18, 1:08
jebłem posta xD
Zgłoś
Avatar
herschel 2013-10-18, 21:11
Jak zawsze leci piwko za fajny filmik. Tak trzymać!
Zgłoś