18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
🎉🎉🎉 🥳🎂 17 urodziny sadistic.pl 🎂🥳 🎉🎉🎉
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 12:23
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:07
Tak pająk zmienia skórę
kesnall • 2012-09-12, 12:50
Pająki posiadają twarde, chitynowe pancerze – które chronią je przed innymi drapieżnikami. Jednak materiał ten ma jedną wadę – pająki szybko ze swojej „skóry” wyrastają przez co muszą ją co jakiś czas zmieniać. A tak wygląda proces linienia w ich wykonaniu.




Sam proces linienia pająków jest zjawiskiem bardzo ciekawym – poprzez specjalne enzymy rozmiękczają one swoje stare pancerze, a następnie przez miejscowe podwyższenie ciśnienia krwi powodują ich zrzucenie. Nowa powłoka ma inny kolor – gdyż potrzebuje ona nieco czasu na świeżym powietrzu do stwardnienia. W tym czasie pająki są najbardziej narażone i najczęściej giną – dlatego tak rzadko zrzucają one „skórę” (ok. 11 razy w ciągu życia).
Zgłoś
Avatar
dumad 2012-09-12, 12:57
gdybym sie tyle czasu nie mył też bym pewnie ściągał
a tak w ogóle szkoda że pająki nie wydobywają żadnych dźwięków, efekt pewnie byłby lepszy
Zgłoś
Avatar
Roszp 2012-09-12, 13:10 5
kesnall napisał/a:

W tym czasie pająki są najbardziej narażone i najczęściej giną


E tam, przed solidnym kapciem nawet chitynowy pancerz nie osłoni.
Zgłoś
Avatar
Kaśka 2012-09-12, 13:13
Wygląda jakby miał padaczkę
Zgłoś
Avatar
R................s 2012-09-12, 13:16 2
Twardy pancerz powiadasz....



dziękuję i tyle w tym temacie.. takiego cholerstwa nie trzymałbym w domu
Zgłoś
Avatar
poganin 2012-09-12, 14:34 5
jak bym miał takiego skurwiela w terarium w pokoju to nigdy juz bym sie nie wyspał.
Zgłoś
Avatar
3m 2012-09-12, 14:52
Znajomy miał niezłego pajączka, taki "standardowy" ptasznik. W nocy mu uciekł. Dowiedział się o tym rano jak jak wychodził z pokoju. Jako, że pod zawiasem w drzwiach ma dosyć duża szparę, a pająk był dosyć młody, wlazł w nią. Otwierając drzwi usłyszał tylko chrupnięcię i zobaczył jak coś się jeszcze wije na podłodze. I tak oto 100zł poszło się gryźć.
Zgłoś
Avatar
Luis 2012-09-12, 15:26
kesnall napisał/a:

Pająki posiadają twarde, chitynowe pancerze – które chronią je przed innymi drapieżnikami.


No, są tak twarde, że jak pająk (mówimy o ptasznikach oczywiście) spadnie z byle szafki to odwłok pęka i pająk zdycha. Mega super twarda dupa

Kaśka napisał/a:

Wygląda jakby miał padaczkę


mam nadzieje, że wiesz, że film jest przyspieszony?
Zgłoś
Avatar
Borutałkię 2012-09-12, 16:25 1
Ciekawe jaki to "standardowy" i "młody" ptasznik za stówę. A zdawało mi się że standardowe są za dychę... A w bonusie było słychać chrupnięcie kiedy był zgniatany. No cóż.

Padaka? Spróbowałbyś wydostać się z ciasnego ubrania przez jeden otwór i to mając 8 nóg, filmik z tego byłby niezły.

I przede wszystkim, to cholerstwo jest lepsze i czystsze niż niejeden cudowny włochaty pupil, ot co.
Zgłoś
Avatar
Nililgard 2012-09-12, 17:52
Kiedyś miałem 3 ptaszniki biało kolanowe ok. L4/5, ale pewnego razu zapominałem zamknąć terrarium i do dzisiaj nie mam pojęcia czy zdechły czy też nie...
Zgłoś
Avatar
Coliber 2012-09-12, 17:52
Arachnofobicy również pozdrawiają autora...
Zgłoś
Avatar
darkoo 2012-09-12, 18:01
Efekt jakby SSJ robił
Zgłoś
Avatar
liana 2012-09-12, 18:16
Wiem że to piękno natury itd.Aczkolwiek jakoś czuję lęk i strach przed takimi "braćmi mniejszymi".
Zgłoś
Avatar
seergiei71 2012-09-12, 18:16 1
Można powiedzieć, że chłopak wychodzi z siebie
Zgłoś
Avatar
Pan_Doktur 2012-09-12, 18:18
Na drugi filmie wygląda jakby z czołgu wychodził
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie