18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 23 minuty temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Avatar
d................5 2014-01-12, 15:04 1
My wszyscy jesteśmy kimś kto może ich powstrzymać.
Zgłoś
Avatar
Mom and Death 2014-01-12, 15:11
no dobra ale jak zawsze nic z waszego pustego pierdolenia nie wyniknie więc...

Zgłoś
Avatar
issenpl 2014-01-12, 15:26 1
Wyjebałem z tego pierdolniętego kraju. Chuj z tym, że ciężka praca a szef to skończony idiota. Przynajmniej stać mnie na godne wychowywanie dziecka. A jak się zaciśnie pasa to i stać na dobre auto oraz jakieś wakacje w tropikach czy na wyspach.
PS W Polsce wcale mniej nie zarabiałem, ale robiłem 12-15 godzin, bez przerw itp..
A jak poprosiłem szefa o podwyżkę to kręcił nosem, a na końcu przyszedł i mówi:
- długo myślałem czy ci to dać, ale masz: 50 zł więcej co miesiąc. A to stanowiło tylko procent mojej wypłaty - takie nic. Potem płakał, jak mu wypowiedzenie przyniosłem tydzień później i mówi: "że przecież podwyżka". A tak się składa że akurat robiłem tam uproszczoną księgowość dla głównego księgowego i widziałem dokładnie kto ile zarabia i ile kasy zostaje po wszystkich opłatach. To mógł się ze swoimi 50 zł pocałować w dupę.
PS2 Tutaj dostaję gwarantowaną podwyżkę 200 zł co pół roku. I jest źle bo jestem z Polski i muszę ponarzekać.
Zgłoś
Avatar
lew3k 2014-01-12, 15:26 2
@soban2100

Nie podoba się? To wypierdalaj.

Żartowałem, całkowicie się z Tobą zgadzam. Krata zimnego dla Ciebie.
Zgłoś
Avatar
perki 2014-01-12, 15:29
gozdek napisał/a:

wszystko spoko, tyle gdyby nie unia to Polska dalej by była 3 światem, to ona w nas wpompowała ogromne pieniądze, dała ludziom dotacje, państwo by tego nam nie dało.. Dzięki temu możemy handlować z zachodem bez przeszkód i jeździć do pracy gdzie nam się podoba. I niech na unie nie narzekają osoby które są za granicą teraz.


i co myślisz że unia tą kase daje za nic ? to sie grubo mylisz . Wprowadzaja swoje zakazy , dyrektywy przez co tracimy wiecej niz ta zlodziejska unia nam daje
Zgłoś
Avatar
HEKTOR1226 2014-01-12, 15:30 6
Zamist gadac zapraszam na wybory i glos na JKM. Moj ma zawsze bo tylko w nim nasza szansa pozatym wole kurwa stad wyjechac niz oddac glos na wnuczka ssmana ktory strzelal do mojego dziadka w AK i mordowal jego pokolenia albo na aktora ktory wziol sie za polityke bo jednak nie ukradl z bratem ksiezyca to chociaz kradnie mozgi radykalnym katolikom i starym babom za pomoca polsatu i dj z Torunia. Tylko frekfecja na wyborach je wygramy.
Zgłoś
Avatar
Vadim 2014-01-12, 15:34
Hahaha "Good jobs Pollacks!" skąd ja to znam.
Zgłoś
Avatar
faurin 2014-01-12, 15:35
Kuce, Kuce wszędzie. :<
Zgłoś
Avatar
K................s 2014-01-12, 15:50 1
Kurwa jakby nie było tego jebanego socjalizmu w Polsce i demokracji,tylko kapitalizm i chociażby republika to w kilka lat byśmy się odkuli.Gdyby historia potoczyła się inaczej i po wojnie mielibyśmy prawdziwy kapitalizm to bylibyśmy potęgą na miarę Chin.Ale nie kurwa masy wolą socjal,bo pracować nie trzeba,a i tak są pieniądze.My nie potrzebujemy nawet Korwina na władcę,ale kogoś kto nie jest jebanym złodziejem.Choć w pełni zgadzam się z Korwinem,ale widzicie ile On ma już lat.Trzeba w końcu wypierdolić na bruk te świnie od koryta i najlepiej jeszcze osądzić je za zbrodnię przeciw narodowi,a na ich miejsce wstawić kogoś kto nie jest jebanym lewakiem!
Zgłoś
Avatar
Halibut 2014-01-12, 15:58 6
gozdek napisał/a:



to zapierdalaj na ulice i protestuj kto Ci broni?? a nie jesteś zwykłą ciotą co boi się wstać od komputerka, przykre ale pierdolisz jak jest źle i tylko pierdolisz bo coś to zmieni.. jedź do Chin i tam żyj sobie, dla mnie w Polsce jest dobrze, zarabiam konkretne pieniądze mam mieszkanie i się nie stresuje i nie mam bólu dupy. Jaki to cały świat jest zły ojojoj. Żałosny typ



Ćwoku, ja zarabiam pewnie więcej od ciebie więc żaden to argument.
Różnica między nami jest taka, że ja wiem co się dzieje i wiem, że zawsze tak dobrze jak teraz mam nie będzie. Ty za to jesteś jak XV wieczny chłop, "mi jest dobrze resztę mam w dupie". Płakać będziesz dopiero za kilka, kilkanaście lat...
Zgłoś
Avatar
lubobg 2014-01-12, 18:46
W Polsce sprawdza się niestety przysłowie Rzymian: dziel i rzadź. Według mnie by coś się zmieniło na lepsze, najpierw ludzie musza przestać pluć jadem jeden na drugiego, później można myśleć o rewolucjii.
Zgłoś
Avatar
tranzystor 2014-01-12, 19:21 1
O kurwa, zaczęło się wyzywanie od "lewaków" i "mądrości" szczyli, którzy wnioskując z wypowiedzi mieszkają jeszcze u starych, ale o życiu wiedzą wszystko. Najbardziej oczywiście narzekają, że w socjaliźmie jednym zabierali, aby dać drugim, tacy, którzy najwięcej brali, bo się do niczego nie nadawali. Tak jest do dzisiaj. Najbardziej wyzywają od "lewaków" gimbusy, co na śmieciówce zapierdalają w McDonaldzie i mieszkają u mamy, bo sami w życiu by popłynęli. A obecni wasi mentorzy, JKM, czy Cejrowski potrafili się w socjaliźmie nieźle ustawić. Tak bardzo naciskany przez władze (wg niego) bełkot JKM żył sobie jak pączek, podobnie jak z Cejrowskim, który nigdy problemów z paszportem nie miał, kasę kosił też niezłą na państwowej posadce. Teraz, czołowi neofici i krytycy poprzedniego systemu, a gimba się jara.
Zgłoś
Avatar
Snyc89 2014-01-12, 19:56 1
Zamiast to ciągle narzekać na nasz piękny kraj, na to jakich mamy baranów na wiejskiej w warszawie (których samych wybraliśmy). Zróbmy coś z tym. Stwórzmy Ruch Patriotyczny,nie chodzi mi odrazu o jakąś młodzieżówkę, tylko o grupe ludzi którzy mają pomysły, wiedzę i przede wszystkim chęci by coś naprawić w naszym pięknym kraju. Rząd jest dla obywateli nie na odwrót.
A co do filmu to piwko pozdro
Zgłoś
Avatar
matimateo89 2014-01-12, 22:45 4
"Dotacje dla przedsiębiorców polskich demoralizują ich i oduczają walki konkurencyjnej: jeśli 100.000 przedsiębiorców zaczyna działalność i 60.000 zbankrutuje, to będziemy mieć 40.000 znakomitych, wyselekcjonowanych przedsiębiorców oraz 60.000 ludzi mających już doświadczenie w tym, czego trzeba unikać. Jeśli przy pomocy dotacji sprawimy, że nie zbankrutuje nikt, to będziemy mieli 100.000 nie przedsiębiorców, a zebrakow, nauczonych liczyć nie na siebie, lecz na pomoc państwa".
JKM
Zgłoś
Avatar
Ozux 2014-01-12, 23:52 4
soban2100 napisał/a:

A skoro mówisz o krajach trzeciego świata, to zobacz sobie to i potem przestań odpowiadać głupoty:
youtube.com/watch?v=uEUfUQM77mM



Oh tak. Jeszcze całą ścianę tekstu mogłem zrozumieć, ale po wstawieniu Piotrka N stwierdziłem, że muszę się wypowiedzieć.

Gdybyś przyjrzał się wszystkim odcinkom i danym, które ten człowiek podaje, zauważyłbyś że manipuluje faktami. Podaje dane jednostronnie negatywne przeciwko UE. Mam go nawet w subach i sądziłem że może coś ciekawego ma do przekazania, ale po jakimś czasie miałem już dość tego fanatyzmu via Kolonko po 15 odcinku.

Powiem tak, Unia jest i nie jest zła.

1. Do końca kolejnego okresu finansowego dostaniemy z Unii więcej jako kraj niż cała Europa Zachodnia z Planu Marshalla. Oczywiście warto odjąć nasz wkład, ale wychodzi na to, że od 10 lat także korzystamy z OLBRZYMIEJ ilości pieniędzy.

2. Dopłaty dla rolników. U nas rolnik czy leży, czy uprawia ziemie dostaje hajs od wielkości pola w celu wyrównania poziomu rolnictwa w UE, gdzie Niemcy i reszta ekipy dostają dotację od efektów. Limity to coś irytującego, ale jeśli nie wiecie od czego to zależy, to zamknijcie się i poczytajcie trochę książek i wróćcie by popolemizować. Dam przykład. Świat Zachodni zobligował się do wyrównania poziomu życia i zniwelowania biedy. I tak uproszczę to sobie. Rolnik z Niemiec jest w stanie wyprodukować 200 L mleka z jednej krowy, Polak 150, a Zulus z Afrika 30. Główny eksport krajów Afrika to płody rolne i/lub surowce. Jak myślicie, jak ma przeżyć czarny z Afrika, gdy Niemiec może sprzedać swoje mleko za mniej niż Polak, bo może. Polak sprzeda za mniej niż Afrikaboj. Co ma zrobić Afrika boj, aby kupić mąkę, skoro jego mleko jest za drogie, a mąka w Afrika też będzie droższa niż od Niemca? Teraz usuńmy Afrykańczyka. Jak mam przebić cenowo jako Polak Niemca, skoro on produkuję więcej, szybciej i lepszej jakości niż ja? Od tego są te limity. Oczywiście prowadzi to do głupich zachowań typu wylanie mleka, ale jak dobrze wiecie, im większa będzie podaż, tym produkt będzie tańszy na rynku, a co za tym idzie, ja się wciąż nie utrzymam bo Niemiec może w tym przypadku więcej. Tym bardziej iż żyjemy w świecie, gdzie pewne kraje specjalizują się w pewnych dziedzinach.

Powstaje tutaj analogia do sytuacji z życia, gdzie dyskont eliminuje z rynku osiedlowe sklepy. Na pewno się z tym spotkaliście ; )

3. Mamy otwarty rynek pracy. Ok. Hipotetycznie. 2kk ludzi uciekło z kraju, drugie tyle pracowało i wróciło. Ile może być pieniędzy, które przyszły do nas jako wynik konsumpcji Polaków? Wiadomo, zapierdalali za 6 funta/h, ale wracali do kraju z kasą, która pomogła wielu w zakupie mieszkań czy rozkręceniu firm w kraju.

4. Mamy ułatwiony handel, bez ceł na granicach w UE. Wg. popularnych teorii w międzynarodowych stosunkach gospodarczych granica między państwami daje w handlu międzynarodowym dodatkowe 4000 km kosztów transportu i to jest to zajebiste ułatwienie dzięki UE. Konsekwencją tego jest fakt, iż teraz najłatwiej jest nam handlować z Zachodem, tym bardziej że dostaliśmy dostęp do rynku o wielkości 450kk ludzi.

5. Jeszcze 20 lat temu nie byliśmy pewni niczego. Nie byliśmy pewni czy Ruscy nie wrócą, nie byliśmy pewni jak zagospodaruje się przestrzeń w Europie Wschodniej. Jak wiemy geopolityka nie lubi próżni. Mieliśmy wtedy szczęście że posiadaliśmy polityków zdecydowanych. Ch. z tym, że komuchy, kaczory, donaldy itd. Mąż stanu, Krzysztof Skubiszweski (80% tego forum nawet nie wie o kim mówię) pomógł nam nakierować politykę zagraniczną, postawić jasne cele i przeć w tym kierunku. Należymy do najpotężniejszego sojuszu na świecie. Wiadomo, jak to w polityce, silniejszy - Stany - narzucają swoją wolę, ale dało to nam pierdoloną stabilizację, której nie doświadczyły Bałkany. 20 lat temu Niemcy zainteresowały się nami tak, jak nikt nie zainteresował się Bałkanami. Rosja od końca '99 roku chce powrotu do imperializmu. Jak sądzicie, co byłoby, gdyby nie te wcześniejsze zabiegi? Powtórka z Ukrainy 2013? A może sytuacja taka jak w Kazachstanie czy na Białorusi od lat?

6. Należymy OFICJALNIE, powtórzę: OFICJALNIE do świata ZACHODNIEGO od momentu przystąpienia do NATO i UE. Mieszkając tu sam się dziwie, że ktoś tak może pomyśleć. Gdy spotykam się z ludźmi z Ameryki Południowej czy Azji Wschodniej, nie mogę zrozumieć że ci ludzie zachwycają się Polską i mówią że jesteśmy 'Zachodem'. Nawet znajomi z Danii i Holandii przyjeżdżając mówią, że jest u nas lepiej i to widać.

7. Często czytam opinię zachodnich ekspertów z zakresu ekonomii, i nie wiem dlaczego, ale zachwycają się Polską. Reforma emerytalna OFE? Błąd? Poczytajcie więcej, zrozumiecie że Tusk może i kradnie, ale zmniejsza obsługę długu,a przez to pozwala nam dalej prosperować.

Wpiszcie sobie project syndicate reforma emerytalna i będziecie mieli pełną wizję na ten temat.

Oczywiście, widzę kto jest źródłem tej informacji, ale powiedzcie mi, kto w naszych mediach wyjaśnił to w taki sposób?

8. Ah. Jeszcze co do dofinansowań. W każdej ARiMR jak i w każdym urzędzie w wypizdowie dolnym siedzi ziomek pana Pawlaka, a jak nie Pawlaka, to jego ciotki z wujka strony z piątego pokolenia. To że fundusze się rozmywają, to wina jebanego 5% głosujących. Dopóki tacy ludzie jak PSL będą języczkiem uwagi, dopóty będzie kolesiostwo na tak szeroką skale.

9. Mr Donald i wcześniejsze ekipy ustawiły że dla założenia spółki z o.o potrzeba wkładu 5k. Zła UE wymusiła na całym jej terenie obniżkę tych kosztów. U nas założenie takiej firmy będzie kosztowało 1 zł. Oczywiście że ekipa rządząca powie że to wymysł m. finansów czy m. sprawiedliwości, ale nie. To zła UE to narzuca.

10. Korwin. Mistrz nad mistrzami, cudotwórca sadola. Jeszcze 3 lata temu, gdy byłem nieświadomy wielu rzeczy bym go posłuchał. Miałem przyjemność miesiąc temu być na jego wykładzie na Uniwersytecie. Facet opowiadał, jak to aby ustabilizować sytuację monetarną i wyeliminować kryzysy finansowe, trzeba cofnąć się do parytetu złota bądź innego tym podobnego mechanizmu. Ja rozumiem że szkoła austriacka ma na to argumenty i ich szanuję, jednak nie ma możliwości na to, aby kraj taki jak polska posiadał ilość złota zdolną do wyrównania wartości pieniądza w gospodarce. Rozumiem że Stany, Niemcy czy Włosi mogą mieć 3/4 rezerw walutowych tych państw, dochodzili do tego przez wiele lat cięzkiej pracy, ale z kolei Chiny, Indie czy inne państwa rozwijające się posiadają <10% rezerw w złocie. Jakbyśmy chcieli znów powrócić do złota, i oni też wtedy by się narobiło ; ) Ale Korwin wie lepiej.

Korwin chwali Chiny. Mówi o tym, że Chiny to państwo takie, jak USA 100 lat temu. Że zarabiają więcej niż my, że mają zajebiste pociągi (bo mają), autostrady (mają) i tory kolejowe (no a jak). Ale czego Chiny nie mają? A no tzw. zrównoważonego rozwoju, opieki socjalnej (ah te emerytury złe) i tylu samochodów co nawet polska na mieszkańca. Gdy u nas przypada 50 samochodów na 100 ludzi, tak tam na 100 ludzi przypadają 4 (dane 2008). Korwin nie widzi, że po polityce jednego dziecka za 20-30 lat może dojść do sytuacji, gdzie ChRL się zwinie jak dzisiejsza Japonia, zanim się zdąży wzbogacić.

To może teraz przeciw UE:

1. Słabość UE leży w biurokratyzmie i to prawda, że aparat urzędniczy pożera wiele środków. Jak temu zaradzić? Są dwie drogi. Powolne ograniczanie prawa krajowego i usuwanie przepisów, które się powtarzają, bądź w drugą stronę, przekazywanie UE coraz więcej, aby następnie. Powrót do przepisów krajowych i usuwanie aparatu Unijnego.

2. Niezgodność i kłótliwość polityków. Brak wizji i brak zgody co do drogi UE. Jesteśmy w tym momencie w letargu, odrzuciliśmy Konstytucje UE, nie mamy europejskiego systemu bezpieczeństwa i polityki zagranicznej dla całej Europy (oh tak, tego nam brakuje w stosunku do Rosji (umowy handlowe, gazowe) i brak nam tego, co przyświecało Ojcom Założycielom.

3. Brak rozwiązań dot. upadłości banków i państw w strefie euro. Brak ujednolicenia i polityki ustępstw. Nie mówię tutaj o zaciskaniu pasa Grecji, ale o wprowadzaniu np. nierówności w bilansach eksportowych Niemiec (a jak) w stosunku do innych państw strefy euro (Niemcy się jeszcze bardziej bogacą dzięki nadwyżce eksportu nad importem, ale te pieniądze są później wprowadzane w bailouty dla państw upadających aka Grecja).

4. Multikulti - nie sprawdza się. ALE warto zauważyć, że nawet w Unii zauważono, że nie warto stowarzyszać się z Turcją, bo będzie to katastrofalne. Gendery, homosie - niech się dymają, ale niech tego nie narzucają innym, normalnym ludziom.

Nie mam już ochoty pisać, ale znalazłbym jeszcze parę przeciw UE. Bądźmy racjonalni i obiektywni. Nie kierujmy się emocjami. Bądźmy rzeczowi.
Pozdrawiam,
O.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie