18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 59 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
Avatar
muraaas 2016-11-02, 0:12 1
baraq napisał/a:

A ja sie pochwale ze mam membrane pasywna kto wie co to jest to zrozumie dlaczego sie chwale (kolumny od B&W jakby co)



Miałem Bang & Olufsen z membraną pasywną i nie ma się czym chwalić
Zgłoś
Avatar
baraq 2016-11-02, 0:29
@muraaas

Ja osobiscie sobie bardzo chwale takie rozwiazanie; u mnie konstrukcja lat 90tych, maja "charakter" i naprawde ladne brzmienie, no ale wiadomo to subiektywna opinia i zapewne znajda sie fani bassrefleksow i nowoczesnych konstrukcji, ktorzy beda mieli swoje argumenty, ja jednak wole stare modele, nie ukrywam ze w znacznym stopniu ze wzgledow finansowych
Zgłoś
Avatar
erpi 2016-11-02, 2:23
Like a G6...

If u know what i mean
Zgłoś
Avatar
xorxor 2016-11-02, 3:50
eunstachy napisał/a:

Serio potrzeba Ci do tego eksperta?

No dobrze... Fala dźwiękowa (fala mechaniczna) powstaje na wskutek drgań w powietrzu. Membrana głośnika tworzy w/w falę wychylając się w przód i tył. Przy ruchu do przodu w głośniku powstaje podciśnienie, w związku z tym przez rezonator (czy jak wolisz tubę basową) wsysane jest powietrze do środka. Wraz z tym powietrzem została również wessana puszka napoju który widzimy na filmie.

Trzeba być idiotą żeby nie rozumieć podstawowych praw fizyki.



A Taki chuj !!!

Puszka odkąd zacznie być wciągana do momentu wypadnięcia z tunelu wewnątrz kolumny porusza się dobrą sekundę. choćby nie wiem jak nisko ten wooferek był zestrojony to w tym czasie membrana jak i powietrze w tunelu kilkadziesiąt razy zmieniło kierunek. To inne zjawisko, nie zgadłeś. Podpowiedzią niech będzie puszczanie kółek z dymu.
Zgłoś
Avatar
normale 2016-11-02, 6:48 1
wysyp kurwa inżynierów widzę. 3/4 tych która go zjechała nie potrafi tego wyjaśnić. Ale, bo tak i chuj debilu...
Zgłoś
Avatar
BrunerOvned 2016-11-02, 8:35
KrisCFC napisał/a:



Trzeba być idiotą, żeby wyzywać innych od idiotów tylko dlatego, że czegoś nie wiedzą, poluzuj pasek.


Może to już wie... Teraz czekamy na Jego eksperckie pytanie: jakie to uczucie, kiedy puka się pierwszy raz?
A potem sobie pojedziemy po Koledze...
Zgłoś
Avatar
Irenvelle 2016-11-02, 10:49
KrisCFC napisał/a:



Trzeba być idiotą, żeby wyzywać innych od idiotów tylko dlatego, że czegoś nie wiedzą, poluzuj pasek.



Jak by koles mial 15 lat i o to pytal, to spoko. Ale on ma kurwa 21 lat i nie zna podstaw z gimnazjum, wiec jest idiota albo gorzej.
Zgłoś
Avatar
KrisCFC 2016-11-02, 15:15
Velture napisał/a:


Aha. Ok.

Czyli nie wolno mi zwyzywać kogoś od idiotów jak ma powiedzmy 20 lat i nie umie pisać albo jakiegoś kogoś kto pierdoli, że ziemia jest płaska itd.?



O kurwa...
Idąc Twoim tokiem rozumowania przeprowadź sobie mały test:
Pokaż każdemu z rodziny i znajomych powyżej 20 roku życia (szczególnie kobietom) ten filmik i zapytaj dlaczego tak jest (ale przy rozmowie w 4 oczy, a nie przez internet, żeby sobie nie poszukali w necie). Pochwal się ilu idiotów masz w rodzinie. Co w tym dziwnego, że ktoś nie wie jak działa głośnik? No, kurwa... Tak samo ma prawo nie wiedzieć jak działa fontanna, no i chuj, zamiast wyzywać weź kurwa mu wyjaśnij co i jak, to będzie chłop mądrzejszy a od wyzwisk mądrości nikomu nie przybyło, co najwyżej się zamknie w sobie jak ma kruchą psychikę i już o nic nie zapyta bo się będzie bał (znałem takich).

muraaas napisał/a:



Można nie znać kolejności zapłonu na cylindrach w silniku wieśwagena 1,9 TDI. Ale jak działa głośnik to uczą się dzieci na pierwszych lekcjach fizyki.



Może 10 lat temu uczyli, odwiedź szkołę jakąś to się załamiesz.
Zgłoś
Avatar
NessTV 2016-11-02, 15:20
Eee jakim cudem ta puszka zostaje wessana jak membrana drga minimum 20 razy na sekundę?
Zgłoś
Avatar
highlogic 2016-11-02, 19:07
eunstachy napisał/a:

Serio potrzeba Ci do tego eksperta?

No dobrze... Fala dźwiękowa (fala mechaniczna) powstaje na wskutek drgań w powietrzu. Membrana głośnika tworzy w/w falę wychylając się w przód i tył. Przy ruchu do przodu w głośniku powstaje podciśnienie, w związku z tym przez rezonator (czy jak wolisz tubę basową) wsysane jest powietrze do środka. Wraz z tym powietrzem została również wessana puszka napoju który widzimy na filmie.

Trzeba być idiotą żeby nie rozumieć podstawowych praw fizyki.



A co z tzw "odwrotką basową"?
Zgłoś