18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 57 minut temu
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
Avatar
wiochmen1993 2012-08-31, 14:38

Cytat:

"Ciągnik siodłowy - popularnie określany mianem TIRa." - nie czepiaj się tylko odpal google.com i sprawdź sobie, że już "można mówić" tir na "zestaw".

Cytat:

TIR - (= Transport International de Marchandises par la Route – międzynarodowy transport nieoclonych towarów),

tir - «duży samochód ciężarowy służący do przewozu towarów na trasach międzynarodowych»

You got trolled

nie ma czegos takiego jak TIR JUZ
Zgłoś
Avatar
thez 2012-08-31, 19:04
Od czasów Schengen z TIRami jest krucho ale się utarło tak i chuj z tym. Ale na prawko A i B powinni uczyć o martwym polu. Może by się ludziom troche horyzonty poszerzyły. Bo tak to większość kierowców osobówek ocenia sytuacje na drodze tylko z własnego punktu widzenia, a niestety trzeba się trochę wczuwać w rolę innych.

Mnie osobiście wkurza (jeżdze solówką wywrotką) jak typek jedzie tuż za mną, momentami tak sprytnie się chowa, że w ogóle go nie widać.
Zgłoś
Avatar
kszysztoff 2012-08-31, 21:02 1
Dokładnie, kiedyś był taki artykuł bodajże w Motorze, o tym jak unikać takich sytuacji z ciężarówkami.Wielu kierowców zapomina też, że naczepa zachodzi przy skręcie i potem płacz, że błotnik pogięty.Na drodze trzeba myśleć...
Zgłoś
Avatar
FFFFF 2012-09-01, 14:03
Karnety TIR nadal obowiązują poza granicami UE, a w granicach UE jest takie coś jak CMR. (Nie mylić z CRM - też pojęcie logistyczne )
Zgłoś
Avatar
wronek89 2012-09-01, 17:53
avox napisał/a:

A widzisz, ja tak, nawet prawo jazdy kat. C mam. to siedź cicho. Dodam jeszcze, że z lewej strony masz jedno lustro, a z prawej dwa. (przy kierownicy po lewej stronie)



gratulacje, ale masz czy używasz?

pewnie jechaleś jakimś starym rumplem (celuje w Atego I gen), nowe solówki mają lusterko szerokokątne po obu stronach, ale tego nie wiesz, bo prawko masz ale nie używasz.

a teraz dobra rada, nie chwal się dookoła żeś szofer bo szacunku tym na dzielni nie zdobędziesz.
Zgłoś