18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Szukaj Forum Odznaki Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 16:36
📌 Konflikt izrealsko-arabski (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:01
Avatar
KrisCFC 2016-03-09, 19:26 6
A jak będzie:

Przepraszam pana, która jest godzina?

ukryta treść
Dawaj telefon, bo ci wpierdolę.
Zgłoś
Avatar
G................D 2016-03-09, 19:32 1
odmień poprawnie i się zastosuj do tego
Zgłoś
Avatar
Dzisiaj 2016-03-09, 19:39 1
"Jak w języku dresiarzy jest zdanie" ja pierdole... a w jakim to jest języku ?
Zgłoś
Avatar
Hvsarz 2016-03-10, 0:51 2
Lennon90 napisał/a:

Gdzieś, kiedyś przeczytałem w internecie.

Jak w języku dresiarzy jest zdanie: "Zawiódł, upadł, zepsuł i uciekł."?
"Spierdolił, spierdolił się, spierdolił i spierdolił."


Otóż jako ekspert muszę stwierdzić iż jest to błędne tłumaczenie.
Powinno być spierdolił, wypierdolił się, rozjebał i zjebał.
określenie spierdolił się oznacza - spierdział się lub spadł z czegoś,
psucie czegoś, zawsze jest rozjebywaniem. A ucieczka zjebywaniem lub kulturalniej - paleniem wrotów.
Zgłoś
Avatar
gluchygitarzysta 2016-03-10, 1:07 4
Od kiedy zjebać znaczy uciec? :O
Zgłoś
Avatar
kopnijkota 2016-03-10, 1:08 1
Hvsarz
mądrze gada, wódki mu polać a autor jak się nie zna to niech spierdala bo wpierdol i huj, tyle w temacie.
Zgłoś
Avatar
h................o 2016-03-10, 1:10 1
@Hvsarz: no już prawie byłeś śmieszny, już prawie ci wyszło, poćwicz trochę i będzie ok.
Zgłoś
Avatar
yippe_ki_yay 2016-03-10, 1:11 5
@Hvsarz
Można polemizować w tej materii, ponieważ nawet wedle tego co napisałeś to:
spierdzielał się lub spadł z czegoś - spierdolił, czyli tym samym można upaść z krzesła, czyli spierdolić się z krzesła, niemniej jednak słowo wypierdolił byłoby bardziej adekwatne, jednak w pewnych środowiskach wypierdolił także zostanie posądzone za błąd, ponieważ należący do nich uznają, że również można wypierdolić komuś lepa na ryj.
Co do psuć jako rozjebać, nie mogę się zgodzić. Rozjebać jest często używane w sytuacji gdy zniszczenie/popsucie czegoś było naumyślnym celem podmiotu, lecz gdy stało się to przypadkiem częściej mówimy o spierdoleniu bądź zjebaniu czegoś, na przykład "aleś spierdolił tą karoserię", "kto tu tak zjebał to tynkowanie?".
Być może nie jestem obeznany ale słowo "zjebywać" widzę po raz pierwszy, a usłyszeć jeszcze mi się go nigdy nie udało. Rozumiem tutaj wykorzystanie deklinacji oraz odpowiedniego przedrostka ale dochodzimy do słowotwórstwa, które kończąc dygresję także jest dopuszczalne. Kontekst "zjebywać" nijak ma się do ucieczki, natomiast adekwatnym dla niego jest nadal niszczyć coś naumyślnie, toteż nie mogę znaleźć bardziej wulgarnego określenia dla ucieczki niż spierdalać. Oczywiście istnieją sytuacje gdzie słów jebać i pierdolić można używać zamiennie zależnie od zamiłowań językowych oratora.

Same przedrostki już z prostego słowa, które w domniemaniu oznacza tyle co przyprawiać tą przyprawą potrawę jakim jest pieprzyć dają naprawdę duże pole manewru semantycznego wypowiedzi.
Przypieprzyć, rozpieprzyć, wypieprzyć, dopieprzyć, przepieprzyć, napieprzyć, odpieprzyć i tym podobne...
Zgłoś
Avatar
rav7777 2016-03-10, 1:19 17
Jest godzina 01:16, a tu trwa merytoryczna dyskusja na temat języka dresów...
I jak tu nie lubić sadola?
Zgłoś
Avatar
mieszambeton 2016-03-10, 1:21
zajebiste zdanie
Zgłoś
Avatar
BrunerOvned 2016-03-10, 2:30 1
Idźcie już stąd, dajcie spokój, przestańcie, wystarczy już tych głupot - spierdalajcie
Zgłoś
Avatar
C................n 2016-03-10, 7:03
Wincyj Wincyj tego !
Zgłoś
Avatar
g................1 2016-03-10, 12:05
spierdoliłeś mi auto-jest ok
Zgłoś
Avatar
wulfgarval 2016-03-10, 16:44 1
Kiedyś już o tym było coś wspomniane
Zgłoś