18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Tokarka CNC
Anal_Intruder_69 • 2024-07-23, 13:26
Porządne drzwi zabezpieczające pracownika tym razem, zgodnie z zasadami BHP, były zamknięte.


A mógł się opierdalać, jak ten drugi, to by przeżył
Zgłoś
Avatar
smc 2024-07-24, 17:54 1
To działa odwrotnie.

Masz zajebisty projekt, ale konkurencja ma maszynę 95000$ tańszą od ciebie, więc kombinujesz co tu ujebać, żeby zbliżyć się cenowo do nich.usisz wyjebać najafqjniejsze rzeczy, alby nawiązać ceną. Po wykastrowanieasz taką samą chujnię jak inni, więc zatrudniasz marketingowa i dajesz łapówki, aby sprzedać ten swój badziew.

Tego ziomka, co będzie przy niej pracował nie musisz żałować, jak nie przy twojej, to oczy inneju łapy ujebie. Ale cóż, mógł się uczyć to by pracował w urzędzie za biurkiem.
Zgłoś
Avatar
Radian1 2024-07-25, 18:38 1
hastabarbendelelu napisał/a:

arzędzia, które ważą kilka kilogramów nigdy nie mają takiej prędkości skrawania, im coś jest cięższe i większe tym obroty są mniejsze, bo maszyny cnc mają czujniki przeciążeniowe i hamulce w silnikach, hamulce dynamiczne czyli hamowanie prądem i hamulce mechaniczne jak w samochodach, dużym i ciężkim narzędzie jak zajebiesz w materiał to po prostu maszyna się wyłączy, i zatrzyma w momencie

nie ma czegoś takiego jak "materiał był przymocowany w niewłaściwym miejscu" najpierw montujesz materiał a potem ustawiasz tzw. "baze" czyli od którego miejsca będziesz zaczynał obróbkę i następnie piszesz kod



Spokojnie. Czy dopuszczasz myśl, że nie na wszystkich rodzajach maszyn CNC funkcjonujących w Polsce pracowałeś? W przypadku części obrabiarek funkcjonującychg w korpo z którym współpracuję są takie, gdzie narzędzia są na prawdę cieżkie i duże a ich prędkość bez problemu przekracza 15000obr/min podczas pracy? Mówię o obrabiarkach, które posiadają po dwie leżnie po ponad 25m długości każda. A rolę osłony pełni poruszająca się po szynach praktycznie mała hala.

Co do bazy, w normalnym świecie tak powinno być. Ale zdarzają się sytuacje, kiedy dana obrabiarka obrabia seryjnie identyczne elementy a dokładność obróbki nie jest priorytetem. Wtedy czasem operatorzy ułatwiają sobie sprawę montując bazy w które po prostu osadzają obrabiany element. Ale to nie u nas, przy elementach mających po ponad 20m bazowanie opiera się o serie pomiarów Renishaw'em bo przy takich wymiarach zdarza się odkształcenie obrabianych profili związane po prostu z ich masą i wynikającą z niej 'wiotkością'. Nie jestem operatorem, współpracuję z operatorami jako kontroler jakości, moja praca to laserowe pomiary stykowe wykonywane Lasertrackerem. Więc doskonale rozumiem znaczenie poprawnego bazowania

Zdjęcia poglądowe

Zgłoś
Avatar
ScornNoob 2024-07-26, 6:57 2
joannarydwan990 napisał/a:

Czy ktoś z ekspertów może wyjaśnić co mogło się stać?



Frezarka cnc czy tolarka jak napotka kolizje i sie zblokuje to przecinak jak się wylamie wystrzeliwuje. Po to jest szyba chroniąca. Coż jak widać dojebało taką kolizje ze poszło jak kula armatnia i żadna szyba nie pomogła.
Zgłoś
Avatar
99dfrr 2024-07-28, 16:47 1
We frezarkach i tokarkach CNC szyby są pancerne ale trzeba je wymieniać bo matowieją w wyniku uderzeń wiórów. Dorobienie szyby pancernej albo kupno oryginalnej to kilka tysiaczków. Ale lokalny szklarz pan Zenek wytnie i wstawi za 200 zeta, co się bardziej opłaca?
Zgłoś
Avatar
szwarc_one 2024-08-01, 6:35 1
99dfrr napisał/a:

We frezarkach i tokarkach CNC szyby są pancerne ale trzeba je wymieniać bo matowieją w wyniku uderzeń wiórów. Dorobienie szyby pancernej albo kupno oryginalnej to kilka tysiaczków. Ale lokalny szklarz pan Zenek wytnie i wstawi za 200 zeta, co się bardziej opłaca?



Ty serio taki debil czy tylko wkręcasz laików ?

Jak to jest wg Ciebie pancerne to już sam nie wiem

Zgłoś
Avatar
99dfrr 2024-08-04, 19:56 1
szwarc_one napisał/a:

Ty serio taki debil czy tylko wkręcasz laików ?
Jak to jest wg Ciebie pancerne to już sam nie wiem



A jakie są według ciebie szyby w maszynach CNC do obróbki skrawaniem, takie jak w oknach? Gdyby szyba była tak jak należy czyli pancerna to nie ma cudu żeby detal albo połamane narzędzie ją rozbiło na wylot, co najwyżej szyba wewnętrzna mogłaby pęknąć. Wymienili oryginalną na tanie badziewie, albo używali jednej przez nie wiadomo ile lat żeby zaoszczędzić. Szyby/plexi w maszynach CNC powinno się wymieniać na nowe co około 2 lata, albo częściej gdy mają rysy, kratery, straciły częściowo przezroczystość, pęknięcie kwalifikuje się do natychmiastowej wymiany szyby. Myślę że Janusze w Polsce i nie w Polsce często jadą na jednej szybie przez 10-15 lat, sam widziałem maszyny z nieprzezroczystymi szybami od uderzeń wiórów i to było szkło a nie pleksiglas który naturalnie robi się mleczny z czasem . Wymiana szyby tej z wypadku na nową to około 5000 zł albo lepiej. Na twoim zdjęciu to jest oczywiście szkło pancerne o ile jest oryginalne lub zostało wymienione na oryginalne.
Zgłoś
Avatar
szwarc_one 2024-08-08, 7:27 1
99dfrr napisał/a:

A jakie są według ciebie szyby w maszynach CNC do obróbki skrawaniem, takie jak w oknach? Gdyby szyba była tak jak należy czyli pancerna to nie ma cudu żeby detal albo połamane narzędzie ją rozbiło na wylot, co najwyżej szyba wewnętrzna mogłaby pęknąć. Wymienili oryginalną na tanie badziewie, albo używali jednej przez nie wiadomo ile lat żeby zaoszczędzić. Szyby/plexi w maszynach CNC powinno się wymieniać na nowe co około 2 lata, albo częściej gdy mają rysy, kratery, straciły częściowo przezroczystość, pęknięcie kwalifikuje się do natychmiastowej wymiany szyby. Myślę że Janusze w Polsce i nie w Polsce często jadą na jednej szybie przez 10-15 lat, sam widziałem maszyny z nieprzezroczystymi szybami od uderzeń wiórów i to było szkło a nie pleksiglas który naturalnie robi się mleczny z czasem . Wymiana szyby tej z wypadku na nową to około 5000 zł albo lepiej. Na twoim zdjęciu to jest oczywiście szkło pancerne o ile jest oryginalne lub zostało wymienione na oryginalne.



To pokaz mi specyfikacje jakiejs maszyny z pancerna szyba. Mi kiedyś przy odcinaniu detalu z walka szybę rozpierdolilo…
Zgłoś