18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Tokarka CNC
Anal_Intruder_69 • 2024-07-23, 13:26
Porządne drzwi zabezpieczające pracownika tym razem, zgodnie z zasadami BHP, były zamknięte.


A mógł się opierdalać, jak ten drugi, to by przeżył
Zgłoś
Avatar
joannarydwan990 2024-07-23, 13:34 8
Czy ktoś z ekspertów może wyjaśnić co mogło się stać?
Zgłoś
Avatar
h................u 2024-07-23, 13:37 17
Bo tokarki i frezarki mają zwykły szybki z plexy 4mm a nie żadne hartowane chroniące przed takimi sytuacjami to jest pic na wodę, frez + wysokie obroty + kolizja = wystrzał
Zgłoś
Avatar
Kriski 2024-07-23, 13:37 20
joannarydwan990 napisał/a:

Czy ktoś z ekspertów może wyjaśnić co mogło się stać?



Maszyna dała operatorowi do zrozumienia że coś spierdolił.
Zgłoś
Avatar
h................u 2024-07-23, 13:38 10
Pewnie testował program od razu z narzędziem zamiast bez i był błąd w programie, to wyjebało
Zgłoś
Avatar
Subhuti 2024-07-23, 13:46 26
Jako że robie w cnc pozwolę sobie na zdanie jako ekspert.

Mocowanie puściło, albo zera były źle ustawione i narzędzie przywaliło w materiał. Albo to i to.
Zgłoś
Avatar
Siriuz 2024-07-23, 14:44 6
hastabarbendelelu napisał/a:

Bo tokarki i frezarki mają zwykły szybki z plexy 4mm a nie żadne hartowane chroniące przed takimi sytuacjami to jest pic na wodę, frez + wysokie obroty + kolizja = wystrzał



Dlaczego te kurwie nie montują grubej szyby poliwęglanowej? Toć taka tokarka kosztuje pewnie ze 100k najmniej a 2cm poliwęglanu 1k. Kichuj?
Zgłoś
Avatar
Radian1 2024-07-23, 14:52 9
joannarydwan990 napisał/a:

Czy ktoś z ekspertów może wyjaśnić co mogło się stać?



tam są zamontowane narzędzia, które potrafią ważyć kilka kilogramów, kurwi to czasem kilkadziesiąt tysięcy obrotów na minutę, wystarczy za szybko wjechać w materiał i w efekcie mamy taki rozpierdol.

Może tak jak pisze
hastabarbendelelu napisał/a:

Pewnie testował program od razu z narzędziem zamiast bez i był błąd w programie, to wyjebało


a może obrabiany materiał był przymocowany w niewłaściwym miejscu
Zgłoś
Avatar
contracts 2024-07-23, 15:16 16
Zgłoś
Avatar
Novik 2024-07-23, 15:32 2
Chyba była kolizja
Zgłoś
Avatar
h................u 2024-07-23, 16:02 13
Radian1 napisał/a:

tam są zamontowane narzędzia, które potrafią ważyć kilka kilogramów, kurwi to czasem kilkadziesiąt tysięcy obrotów na minutę, wystarczy za szybko wjechać w materiał i w efekcie mamy taki rozpierdol.
Może tak jak pisze
a może obrabiany materiał był przymocowany w niewłaściwym miejscu



Narzędzia, które ważą kilka kilogramów nigdy nie mają takiej prędkości skrawania, im coś jest cięższe i większe tym obroty są mniejsze, bo maszyny cnc mają czujniki przeciążeniowe i hamulce w silnikach, hamulce dynamiczne czyli hamowanie prądem i hamulce mechaniczne jak w samochodach, dużym i ciężkim narzędzie jak zajebiesz w materiał to po prostu maszyna się wyłączy, i zatrzyma w momencie

nie ma czegoś takiego jak "materiał był przymocowany w niewłaściwym miejscu" najpierw montujesz materiał a potem ustawiasz tzw. "baze" czyli od którego miejsca będziesz zaczynał obróbkę i następnie piszesz kod

Pewne jest to wg. mnie że to było małe narzędzie i prędkość narzędzia była ogromna i za szybko wjechał w materiał lub błąd w programie operatora maszyny (może używali MULTIPLIKATORA bo wyjebało solidnie, Multiplikator to taka malutka skrzynia biegów ze sprzęgłem gdzie mnoży Ci obroty maszyny x2,3,4,5,6 itd)

Obstawiam na Frez z węglika spiekanego, one mają to do siebie że są mega twarde za to są mega kruche, po prostu pęknie i wystrzeli a się nie wygnie

Siriuz napisał/a:

Dlaczego te kurwie nie montują grubej szyby poliwęglanowej? Toć taka tokarka kosztuje pewnie ze 100k najmniej a 2cm poliwęglanu 1k. Kichuj?

tego nie wiem, często takie rzeczy się zdarzają przez błąd operatora, pracowałem na maszynach za 150 tys zł, 1.2 mln i takiej co prawie 3 mln kosztowała i wszystkie miały szyby takie same, plexa 4mm a drzwi (blacha) grubości ok. 2 mm
Zgłoś
Avatar
Siriuz 2024-07-23, 16:10 3
hastabarbendelelu napisał/a:

pracowałem na maszynach



Pytanie bonusowe, dlaczego używasz formy męskiej a identyfikujesz się jako kobieta?
Zgłoś
Avatar
h................u 2024-07-23, 16:14 3
Siriuz napisał/a:

Pytanie bonusowe, dlaczego używasz formy męskiej a identyfikujesz się jako kobieta?



xD bo to moje bonusowe konto, do pierwszego zapomniałem emaila i nie wiem jak go odzyskać a drugie tworzyłem next next next (tu nie zaznaczyłeś) next next, submit
Zgłoś
Avatar
Haw_haw 2024-07-23, 16:56 1
A już byłem przekonany, że ujrzymy drugą część "Mechanika precyzyjnego".
Zgłoś
Avatar
kafaros 2024-07-23, 17:11 2
Dobra to ja powiem jeszcze tak, tam pewnie był uchwyt samocentrujący, ktoś za mało ciśnienia dał i w pewnym momencie, mogło być spowodowane kolizją noża z detalem, ale niekoniecznie i po prostu uchwyt nie utrzymał detalu... Bo gość dostał czymś dużym a nie kawałkiem freza z węglika ....
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie