18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:32
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:44
Toyota - gaz, hamulec, debil.
mcmt • 2010-03-11, 10:28


Trzeba byc na prawde kretynem lub zyciowym nieudacznikiem, zeby nie umiec zmienic biegu na N a w manualu wcisac sprzegla. Typowy amerykanski trep i heroiczna amerykanska propaganda policji wystepujaca w roli "amerykanskich naukowcow".

W kazdym razie jesli nie glupota to propaganda przeciwko Toyocie.
Zgłoś
Avatar
zaa 2010-03-11, 10:53 3
dzwignia selektora w priusie, tak samo jak gaz połączony jest wyłącznie elektronicznie, więc może być to trudne, gdy komuter uzna, że podczas jazdy N się nie ustawia. Prius nie wychodzi z manualną skrzynią. a zgasić się też nie da, bo gaz wciśnięty, więc przycisk start/stop jest nieaktywny. zostają tylko hamulce, i jak coś to tarcie o bandę. pozdrawiam
Zgłoś
Avatar
mcmt 2010-03-11, 11:02
zaa napisał/a:

dzwignia selektora w priusie, tak samo jak gaz połączony jest wyłącznie elektronicznie, więc może być to trudne, gdy komuter uzna, że podczas jazdy N się nie ustawia. Prius nie wychodzi z manualną skrzynią. a zgasić się też nie da, bo gaz wciśnięty, więc przycisk start/stop jest nieaktywny. zostają tylko hamulce, i jak coś to tarcie o bandę. pozdrawiam



Nie ma lewarka przy kierownicy To po jaka cholere ten policjant sie wymadrza, zeby odlaczyc bieg?

Cos ci sie chyba pomylilo, koles sam opowiedzial, ze zgasil silnik.

Pozatym kazde auto ma mozliwosc przelaczenia napedu na luz (D na N) podczas jazdy, wlasnie na takie przypadki. Jezdzilem nowszymi autami i w kazdym nie bylo problemu. Dodam, ze przelaczenie z D na N powinno odbywac sie w sposob niezalezny, najlepiej mechaniczny.

Inna sprawa - rozumiem jesli w srodku siedzialaby kobieta, ktora nie wiedzialaby co robic, bo sie na tym nie zna. Ale facet?
Zgłoś
Avatar
ferro 2010-03-11, 12:10 1
@up ne wymądrzaj sie. Jeździłes kiedykolwiek toyotą prius? zapewne nie. I jestem pewny że srodka nawet nie widziales.
Prius ma bezstopniową skrzynię biegow...
a co do lewarka masz tu ladne zdjecie
Zgłoś
Avatar
zaa 2010-03-11, 14:02 1
@mcmt - sam wyskakujesz z pedałem sprzęgłem, kiedy mowa o priusie, co świadczy o tym, że do końca tematu nie ogarniasz. co do przełączania pomiędzy D a N - nie twierdzę, że to niemożliwe, tylko że selektor nie ma połączenia mechanicznego ze skrzynią. Nie wiem jak wygląda sprawa zależności softowej, ale często skrzynie/silniki są chronione przed głupotą kierowcy - vide kontrola obrotów i prędkości w tiptronic i podobnych. Jeżeli masz pojęcie jak zbudowany jest automat, to nie muszę Ci tłumaczyć czym skutkuje wbicie N podczas jazdy, szczególnie z wyższymi prędkościami. No chyba, że wydaje Ci się, że to tak jak w manualu, można się toczyć na N. A co do problemów - to z czym nie było? Włączałeś N w jadącym automacie? inna sprawa - lepiej skasować napęd niż siebie.
Zgłoś
Avatar
byrrt 2010-03-11, 14:45
Jeżeli prawdą jest że:
- skrzynia jest sterowana elektronicznie i w przypadku awarii tejże elektroniki lub po prostu podczas jazdy nie ma możliwości wrzucenia na luz
- nie ma możliwości wyłączenia zapłonu gdy samochód jedzie,
- pedał gazu ma priorytet nad pedałem hamulców

.. to to najbardziej popier****ny samochód na ziemi..

Jedno mnie tylko zastanawia - hamulec ręczny też jest elektroniczny? Rozumiem, że ma znacznie mniejszą skuteczność od hamulców głównych ale powinien to być osobny obwód mechaniczny który z pewnością zwolniłby priusa..

Wciąż w tym wszystkim są bardzo duże rozbieżności - silnik podobno kierowca wyłączył czyli się da.. hamulce było czuć więc też działały.. I co nie zwolnił? Po zatym gość w pewnym momencie jechał 160km/h - to wydaje mi się że gdyby tak było to nie jechałby tak spokojnie między samochodami jak na tym filmie tylko przyspieszał maksymalnie jak się da czyli zależnie od motoru jaki tam był osiągnął by tą prędkość po powiedzmy 20-30 sekundach.. Nie wiem ile idzie ten prius ale też wydaje mi się że więcej.. Cała masa dziwnych nieścisłości..
Zgłoś
Avatar
papa_Smerff 2010-03-11, 15:06
czy wy nie słyszeliście o tej akcji, że toyota wypuściła na rynek w chuj samochodów właśnie z tą "usterką" polegającą na tym, że blokował się pedał gazu..
Zgłoś
Avatar
grigori 2010-03-11, 15:22 4
i znow wszystko kreci sie dookola pedalow...
Zgłoś
Avatar
ferro 2010-03-11, 15:27
@byrrt w większości nowych samochodów ręczny jest już elektroniczny.
A tutaj kolesiowi skończyly sie hamulce i darł metalem o metal..
Pedał gazu nie zablokował sie w max. połozeniu tylko na prędkosci 160km/h potem zwolnił ( co widać na filmiku).
Zgłoś
Avatar
zaa 2010-03-11, 15:28
@byrrt ręczny jest bębnowy na tył, połączenie mechaniczne. masz rację, że to trochę mało - łatwo spalić okładziny, gdy się jedzie z zaciągniętym (przy okazji - z okazji minionego dnia kobiet, raz jeszcze najlepsze życzenia;) ). ale normlane hamulce dadzą radę, tyle, że "chwilkę" dłużej im to zajmie. w nowym sofcie Toyota daje priorytet dla hamulca - pewnie będzie tak jak w vw tdi - naciśnięcie hamulca odcina wtryski, przez to trochę kiepsko się prowadzi je "lewą nogą". z wyłączeniem zapłonu - jest procedura awaryjna, ale uzależniona od położenia pedału gazu, więc trochę zamknięte koło.
@papa_Smerff - dokładnie to ponad 8 mln, plus problemy z przekładnią w corolli, no i hamulcami w hybrydach. tyle, że z tym gazem to sami nie wiedzą co jest problemem. na początku było, że to wina dywaników, a teraz już nie mają pojęcia.
Zgłoś
Avatar
papa_Smerff 2010-03-11, 15:36
@zaa dzięki. teraz wiem ile to jest "w chuj"
Zgłoś
Avatar
revtech 2010-03-11, 15:37
@wszyscy up wy już się kurwa nie macie o co kłócić?!
Zgłoś
Avatar
papa_Smerff 2010-03-11, 15:44 1
to nie kłótnia tylko otwarta dyskusja. możesz się przyłączyć jak masz coś ciekawego do powiedzenia
Zgłoś
Avatar
trauma 2010-03-11, 15:47 1
Kto wziął tego świszczącego kolesia na lektora?
Zgłoś
Avatar
musiek 2010-03-11, 15:50
nie wiem, czy ktos wie, ale jakis czas temu bylo glosno o toyotach, ktore maja problemy z pedalem gazu, z tego co pamietam chodzi o samochody 2004-2007. moze to jakies wytlumaczenie. pzdr
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie