18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 60 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
Tryboluminescencja
eksperymentujpl • 2012-06-27, 0:59
Rozrywając kopertę wzdłuż sklejonych krawędzi można zauważyć niebieskie rozbłyski. To ciekawe i niewyjaśnione do końca zjawisko nosi nazwę tryboluminescencji. Eksperymentujcie w ciemnościach!



Otwieranie listów już nigdy nie będzie takie samo

pl.wikipedia.org/wiki/Tryboluminescencja
Zgłoś
Avatar
jamci 2012-06-27, 1:01 15
O kurwa! To działa!
Zgłoś
Avatar
NWC 2012-06-27, 1:06
No nie do konca dziala, bo moich rachunków nie da rady tak otworzyć, chyba używają mocniejszego kleju :/
Zgłoś
Avatar
JarekJUHC 2012-06-27, 9:34
mowa o kopertach których lizać nie trzeba.
Zgłoś
Avatar
Attero132 2012-06-27, 11:26
zwykle elektryzowanie
Zgłoś
Avatar
jackalski 2012-06-27, 11:31 34
Jeśli nikt tego nie wyjaśnił, i ja tego nie rozumiem, to musi być nadprzyrodzone. Nadprzyrodzone czyli boskie. Rozbłyski przy otwieraniu koperty są dowodem na istnienie Boga! Alleluja!

A jeśli ktoś kiedyś wyjaśni to zjawisko, to ogłosi się go heretykiem i czeka go kara śmierci.
Zgłoś
Avatar
Achtung88 2012-06-27, 11:33 2
większość taśm klejących tak działa. Duct Tape, czyli zbrojona szara/srebrna taśma na pewno.
Zgłoś
Avatar
scorfild 2012-06-27, 11:41
hm a może rachunek za prąd?
Zgłoś
Avatar
k................5 2012-06-27, 11:49 4
Kurwa... czyli jednak mnie nie pojebało i takie zjawisko faktycznie istnieje. Uffff
Zgłoś
Avatar
k................0 2012-06-27, 12:05
kurwa nic nie widać w huja walenie!
Zgłoś
Avatar
Człowiek Skurwiel 2012-06-27, 12:11
Może to sprawa tej kaczki w tle?
Zgłoś
Avatar
a................0 2012-06-27, 13:21 1
Czy nie posądzą mnie o jakąś fobię, jeśli będę otwierał listy dopiero po zmroku i przy zgaszonym świetle?
Zgłoś
Avatar
konradssc 2012-06-27, 13:25 1
jackalski napisał/a:

Jeśli nikt tego nie wyjaśnił, i ja tego nie rozumiem, to musi być nadprzyrodzone. Nadprzyrodzone czyli boskie. Rozbłyski przy otwieraniu koperty są dowodem na istnienie Boga! Alleluja!

A jeśli ktoś kiedyś wyjaśni to zjawisko, to ogłosi się go heretykiem i czeka go kara śmierci.


Kurwa to pierdolone hejtowanie religii stało się nudne. Zacznij myśleć samodzielnie bo nie każdy wierzący napierdala do kościoła z klapkami na oczach... Ateizm jest tak samo popierdolony jak fanatyzm, fanatyk nie może obrażać ateisty, ale w drugą strone już można tak? Kurwa ludzie pierdolnijcie się w te puste łby i zacznijcie myśleć samodzielnie. Powiecie, że wiara to nie samodzielne myślenie? Gówno prawda jestem wierzący, ale na własny i może popierdolony sposób, ale MYŚLE i szukam odpowiedzi nie tak jak pseudo-ateiści z gimnazjum czy liceum uważający sięza wielkich naukowców którzy pozjadali wszelkie rozumy. Kurwa ile można... No ale macie doktoraty z fizyki kwantowej i nie tylko więc możecie kwestionować wszystko. Kurwa
Zgłoś
Avatar
ogurx 2012-06-27, 13:35
Logicznie rzecz ujmując rozrywający się klej wydziela taką o to poświatę z powodu cząsteczek które to są oddzielane od siebie w ultra szybki sposób (na poziomie cząsteczkowym), to samo możemy zauważyc podczas nakurwiania młotkiem w stal(rozgrzewa sie,odkształca i idą iskry) taka o teoria
Zgłoś
Avatar
Stefan_Sigal 2012-06-27, 13:44
A matka zawsze pukała się w łeb i kazała mi odstawić dopalacze jak jej to chciałem pokazać
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie