18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 19:56
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 2:07
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: 2024-09-20, 16:24
Avatar
McMenel 2015-01-27, 21:39 1
cysio0407 napisał/a:



Troll czy idiota?

Nie podobają Ci się polskie podatki to jedź do somali.
Masz 20000 na wyłożenie na operację jak będziesz jej potrzebował ? Albo 10mln na drogę do pracy ? A może chcesz za każdą interwencje policji płacić 1000 zł ? Betablokery kosztują bez refundacji 270 PLN miesięcznie, z refundacją 10. Gdyby nie NFZ to by kosztowały jeszcze więcej, bo nikt by nie wynegocjował ceny, ale za prawo do życia ludzie są skłonni sporo zapłacić.


Posłuchaj podatki podatkami ale bzdurne przepisy wymagające bzdurnego wkładu aby przystąpić do korporacji taksówkarskiej to co innego. Czym się różni kierowca taksówki od przeciętnego kierowcy ?? Trzeba mieć jakieś specjalne uprawnienia ?? NIE. Nie dość iż musisz płacić za możliwość posiadania uprawnień to jeszcze musisz część zarobków przeznaczać na korporacje. Tu jest problem. Gdyby tu chodziło o podatki to sprawą zajął by się Urząd Skarbowy. Nie tu chodzi o zamykanie rynku pracy dla ludzi spoza korporacji. To zabijanie przedsiębiorczości. Gdyby zlikwidować korporacje taksówkowe praca taksiarza była by o wiele bardziej konkurencyjna. Nie dość iż oferował by niższe ceny to jeszcze by na tym zarabiał.
Zgłoś
Avatar
cysio0407 2015-01-27, 21:54
Stryj napisał/a:


Oczywiście, zdaje sobie sprawe, ale wciąż nie łapie skad ci sie tam wzięło 1000PLN? Nijak ma się jedno do drugiego.



To akurat kwota z dupy, a nie kalkulacja. Ale to by też swoje kosztowało - musi ich być co najmniej dwójka, muszą mieć samochód, zezwolenia na broń, dyspozytornie, sprzęt, wyszkolenie, badanie i wszystkie te duperele, podałem 1000zł bo się słyszy, że wyjazd do fałszywego zgłoszenia kosztuje tyle a tyle...

Cytat:

(art. 66 kw: kto ze złośliwości lub swawoli, chcąc wywołać niepotrzebną
czynność fałszywym alarmem, informacją lub innym sposobem,
wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo inny organ
ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, podlega karze
aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 złotych, a jeżeli wykroczenie
spowodowało niepotrzebną czynność, można orzec nawiązkę do
wysokości 1000 złotych)

Zgłoś
Avatar
Stryj 2015-01-27, 22:04
cysio0407 napisał/a:



To akurat kwota z dupy, a nie kalkulacja. Ale to by też swoje kosztowało - musi ich być co najmniej dwójka, muszą mieć samochód, zezwolenia na broń, dyspozytornie, sprzęt, wyszkolenie, badanie i wszystkie te duperele, podałem 1000zł bo się słyszy, że wyjazd do fałszywego zgłoszenia kosztuje tyle a tyle...



Oczywiście że troche by to kosztowało. Ale gdybys czytał co piszę... Napisałem przecież wyżej że podatki są potrzebne na służby publiczne między innymi te mundurowe. Ale utrzymywanie tych służb z prywatnych pieniedzy tez jest w sumie do zrobienia... Zasada jest taka - jesli z prywatnych pieniedzy interwencja kosztowałby cie 1000zl, to z panstwowych kosztuje cie 2000. Z tym że mniej to czujesz, bo placi kazdy dookola

cysio0407, błagam. Daj mi do siebie jakis kontakt. Naucze Cie otwarcie myslec...
Zgłoś
Avatar
cysio0407 2015-01-27, 22:05
Stryj napisał/a:


McMenel napisał/a:


Posłuchaj podatki podatkami ale bzdurne przepisy wymagające bzdurnego wkładu aby przystąpić do korporacji taksówkarskiej to co innego. Czym się różni kierowca taksówki od przeciętnego kierowcy ?? Trzeba mieć jakieś specjalne uprawnienia ?? NIE. Nie dość iż musisz płacić za możliwość posiadania uprawnień to jeszcze musisz część zarobków przeznaczać na korporacje. Tu jest problem. Gdyby tu chodziło o podatki to sprawą zajął by się Urząd Skarbowy. Nie tu chodzi o zamykanie rynku pracy dla ludzi spoza korporacji. To zabijanie przedsiębiorczości. Gdyby zlikwidować korporacje taksówkowe praca taksiarza była by o wiele bardziej konkurencyjna. Nie dość iż oferował by niższe ceny to jeszcze by na tym zarabiał.



Dziękuję bardzo. NIE ZABIJAĆ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI!!



McMenel - i co do tego się z tobą nie będę spierał

Stryj - I jak twoje odpowiedzi na moje posty się mają do twojej początkowej wypowiedzi którą pozwolę sobie zacytować ?

Stryj napisał/a:

Wytłumaczysz mi skarbie sens płacenia podatków? Żeby pomagać ludziom płytkim, głupim i próżnym? Ludzie... Obudźmy się z tego socjalnego snu. Podatki są gówno warte. Im mniej podatków tym mniej pieniędzy do zajebania przez elity i stada urzędników. Taka smutna prawda.

Zgłoś
Avatar
Stryj 2015-01-27, 22:15
cysio0407 napisał/a:



Stryj - I jak twoje odpowiedzi na moje posty się mają do twojej początkowej wypowiedzi którą pozwolę sobie zacytować ?



Podatki zabijają potencjał przedsiębiorczych ludzi. Zabijanie potencjału to najgorsze co można zrobić...
Zgłoś
Avatar
cysio0407 2015-01-27, 22:25
Stryj napisał/a:



Podatki zabijają potencjał przedsiębiorczych ludzi. Zabijanie potencjału to najgorsze co można zrobić...



Wg mnie kastracja jest gorsza, ale co ja tam wiem.
Zgłoś
Avatar
Stryj 2015-01-27, 22:35
cysio0407 napisał/a:



Wg mnie kastracja jest gorsza, ale co ja tam wiem.



Nie wypowiem się, nigdy mnie jeszcze nie wykastrowano.
Zgłoś
Avatar
McMenel 2015-01-27, 22:40
Stryj napisał/a:



Podatki zabijają potencjał przedsiębiorczych ludzi. Zabijanie potencjału to najgorsze co można zrobić...


Nie podatki tylko nieprzejrzysty system podatkowy. Jeżeli ustawa o VAT ma kilkadziesiąt stron to coś jest nie tak. Im bardziej przejrzyste podatki tym tańsza i łatwiejsza praca. Ujednolicenie VAT i brak towarów od niego zwolnionych. Jednolita interpretacja przepisów podatkowych. Abolicja podatkowa co kilka lat pozwalająca przejść ze szarej strefy do normalnego systemu. TO jest ważniejsze niż nierealne założenia jak likwidacja wszystkich podatków.
Zgłoś
Avatar
wrobel102 2015-01-28, 1:29 1
Smieszy nnie to ile jest tutaj jebanych idiotów myślących, że płaćenie zusu i innych wysokich danin publjcznych rozwija Państwo i staje sie bogatsze. Kurwa dojebcie 99% vat i akcyze na chleb zeby był po 10zł to się nikt nie wywinie. Polecam poczytać Rothbarda, Misesa... W dupie sie wam poprzewracało od tego dobrobytu.
Zgłoś
Avatar
Stnq 2015-01-28, 2:57
@Visainfinity "Państwo się musi wpie**alać w życie obywateli"
Weź ty wypierdalaj z takimi pomysłami z łaski swojej. Jesteś tępy to poproś mamę żeby za ciebie decyzje podejmowała, tumanie a od innych obywateli się odpierdol w podskokach. Ja głosuję na mądrych ludzi, że reszta ich nie wybiera, to mam zbiorowo odpowiadać z debilami? Dlatego wyjechałem z tego jebanego kraju. Przez zbiorową odpowiedzialnośc z debilami, no i przez takich pojebów jak ty, co to myślą, żej ak ci się państwo wpierdala w twoje sprawy, "to to dobrze bo ludzie gupi" kurwa co za jełop. Dajcie maść, wkurwiłem się.
Zgłoś
Avatar
betonowy_asfalt 2015-01-28, 3:15
Bandyci normalnie! Dlaczego jedynie 10000zl kary? Do więzienia pozamykać i będzie spokój!
Zgłoś
Avatar
vass 2015-01-28, 4:26
Omikron napisał/a:

I jak to państwo ma się rozwijać, skoro osoby które chcą zarobić nie oszukując nikogo są karane?

Głosujcie dalej na PO i PiS niedojebani


Jesteś taki głupi czy udajesz debila ?
Jak nie oszukują ?
Oszukują Państwo Polskie.
Oszukują innych taksówkarzy, którzy płacą podatki. zus itp.
Oszukują bo klient nie wie z kim jedzie, a dzwonił po taxi.
Zgłoś
Avatar
rigsuit 2015-01-28, 7:24
Co niektórych ból, i żal kapsko ściska pierdolone lemingi... To że koleś próbuje dorobić do swojej marnej wypłaty, to nie znaczy że jest bandyta i chuj wie kto jeszcze. Oczywiste jest to że większość z nas by wybrała podwózkę za 15 zł niż kurwa za 60 zł za 2-3 kilometry. Jebać ten totalitaryzm pod przykrywką demokracji, kontrole, inwigilowanie, i niewolenie człowieka niech ten syf już upadnie -.-
Zgłoś
Avatar
maladiwa 2015-01-28, 7:27 2
Wypowiem się jako były taksówkarz ..
Przez przewóz osób przestałem pracować jako kierowca ..
Żeby zrobić licencje wystarczy zdać egzamin i otrzymamy i już na taxi smigamy..
W czym problem dlaczego nie można iść zdać i uczciwie jezdzić ..
Przewóz osób to patologia ludzie nie z tych miast nie mający pojęcia o jezdzie ...

WYTĘPIĆ PATOLOGIE!!!
Zgłoś
Avatar
mk61 2015-01-28, 8:12
Kurwa, nie widzicie potencjału. Przecież to darmowy transport. DARMOWY! Zamawiasz takiego łba, on Cię zawozi i rozmowa jest krótka...
- 50zł poproszę.
- Rachunek poproszę.
I koniec dyskusji.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie