18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Avatar
srapple 2012-07-19, 13:20 1
Tylko warto wziąć pod uwagę ile osób żyje w poszczególnych miastach a ile w Warszawie. Poza tym Warszawska komunikacja opiera się na tramwajach które działają dobrze a których w większości powyższych miast nie ma.

Przy obecnej infrastrukturze i wydatkach nie widzę potrzeby budowania więcej niż dwóch linii metra. Metro nie jest też czymś co świadczy o wyższości jednego miasta nad drugim tylko o jego zapotrzebowaniu na inne niż autobusy formy transportu.
Zgłoś
Avatar
lapsikoss 2012-07-19, 13:23
Po wojnie cała Polska pompowała w stolicę, żeby ją odbudować. Rozwalano kamienice we Wrocławiu, żeby cegły zawozić do Warszawy, celem jej odbudowania. Wszystko szło do biednej, zburzonej stolicy. I po co? Żeby pokazać, że się odbudowujemy po wojnie?
Chęć udowodnienia dobrej kondycji Polski przerosła normalność i teraz wszyscy warszawki nienawidzą. I dobrze
Zgłoś
Avatar
M................f 2012-07-19, 13:28
Za to Polska jest jedynym krajem, w którym rozkład jazdy metra może być drukowany na długopisach
Zgłoś
Avatar
Yasiu99 2012-07-19, 13:32
@margdrag
do góry jajami to kolego sympatyczny leżą emeryci wyjeżdżający z warszawy na wieś.
A ludzie którzy mieszkają i pracują/prowadzą działalność gospodarczą produkcyjną a nie jakieś złodziejskie biura rachunkowe itp. Naprawdę ciężko zapierdalają.
Zgłoś
Avatar
Cavaran 2012-07-19, 13:39 1
Niedługo będzie krzyżyk
Zgłoś
Avatar
alhazar 2012-07-19, 13:41
@margdrag

Możesz rozwinąć swoją idiotyczną myśl? Bo za skurwegosyna nie wiem o co ci chodzi. Że niby Wawa pompuje kasę w moje miasto? Przecież to jest stolica idioto. Tam idzie nasza kasa i tam jest rozdzielana.
Zgłoś
Avatar
smartboy 2012-07-19, 13:45
te metra to jest dowód na to że z tego kraju proste trzeba spierda***
Zgłoś
Avatar
e................7 2012-07-19, 13:48
Ale się patriotów narobiło xd A tak obiektywnie patrząc to bynajmniej nie komplikujemy sobie życia skomplikowanymi trasami ;D Jest prosto i elegancko! haha
Zgłoś
Avatar
C................1 2012-07-19, 13:51 2
Lizbona Ma większe niż Warszawa
Zgłoś
Avatar
w................x 2012-07-19, 13:55 9
Nie jestem z warszawy i dawno w niej nie byłem. Ostatnio jednak przejeżdżałem nową trasą toruńską - robi megawrażenie. A metro się rozbuduje, już przecież robią drugą linię. Miałem okazję jechać metrem w Wiedniu - syf, brud, bezdomni itd. Do tego, jak już ktoś wspomniał - na 13 - 14 mld budżet Warszawy, 0,8 mld idzie na " janosikowe ". Za taką sumkę można byłoby z pewnością otworzyć z jedną, dwie dodatkowe staje na drugiej lini. A do tego Wawa ma fajny SKM
Zgłoś
Avatar
Maros 2012-07-19, 14:01
poprosze jeszcze mińska, kijowa, pragi i sztokholmu to zobaczycie jak odstajemy ; )
Zgłoś
Avatar
clemenza 2012-07-19, 14:26
byłem w berline, londynie, paryżu, pradzę do warszawy nigdy nie pojadę
Zgłoś
Avatar
C................1 2012-07-19, 14:27 1
Maros napisał/a:

poprosze jeszcze mińska, kijowa, pragi i sztokholmu to zobaczycie jak odstajemy ; )


Praga:


Mińsk:

Kijów: od środka Plan:

Sztokholm:
Zgłoś
Avatar
elaks 2012-07-19, 14:28
Porównywać Warszawę do NYC albo Londynu, no kurwa brawo! A co mieliśmy stawiać dziesiątki kilometrów tuneli za miliardy złotych, kiedy na powierzchni przez te 46 lat powojennej okupacji ludzie niemal ssali kamienie. Warszawa odbudowywała się z gruzów przez lata, infrastruktura, mieszkaniówka, fabryki itp itd. Teraz nadrabiamy ale to kosztuje potężne pieniądze, wszystko z czasem, krok po kroku - to nie spada z nieba
Zgłoś
Avatar
Uchy 2012-07-19, 14:31 5
Przypierdalajcie się do Warszawy, ale i tak 90% z was jak już skończy gimnazjum i obleje maturę to będziecie tu przyjeżdżać roboty szukać, bo w tych waszych niesamowicie dobrze skomunikowanych wsiach z jednym zakrętem i skrzyżowaniem, roboty nie ma i nie będzie. Zobaczymy czy wtedy jeden z drugim będzie tak hejtował.
A poważnie to jeśli chodzi o polskie miasta, obiektywnie rzecz mówiąc, to Warszawa ma naprawdę jedną z lepszych komunikacji miejskich w kraju. Do tego w ciągu najbliższych kilka lat będzie jeszcze lepiej wiec spieprzajcie na drzewo z tymi długopisami i żalami.
I nie jestem z Warszawy, mieszkam i pracuję tu, ale wkurwia mnie niesamowicie takie gadanie jak kilku tu obecnych "Miastowych" z Nowego Jorku pod Pyżowicami Górnymi w wielkopolskim, prezentuje.
W dupie byliście i gówno wiecie. Bez odbioru.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie