18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:04
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
U doktora.
Sadix123 • 2014-08-10, 21:43
Aby dostać się na główną powiem, że to autentyk.

Pewien gościu poszedł do lekarza i dowiedział się, że jest chory na bardzo ciężką chorobę no i rozpoczyna się dialog.
- Przykro mi, ale nie mam dobrych wieści.
- O co chodzi?
- Ma pan raka i daję panu pół roku. Chyba, że przeprowadzimy operację.
- Ale nie mam pieniędzy na operację!
- Nic nie szkodzi, dam panu jeszcze pół roku.
Zgłoś
Avatar
Rax 2014-08-10, 22:48 2
tak kurwa autetntyk, pierdolenie

w naszym pieknym kraju gdzie ludziom socjalizm wyzarl resztki mozgu nie moze sie zdarzyc...

a nie kurwa, rzeczywiscie...
Zgłoś
Avatar
g................d 2014-08-10, 22:59 3
Co z tego, że uzbiera jak i tak z 5 lat będzie musiał czekać na operację?
Zgłoś
Avatar
a................a 2014-08-10, 23:32 6
Ta, autentyk. Uzbiera i do kolejki. Wszyscy to narzekają jak kiepsko z jakością, jak długo w kolejkach, a niech tylko ktoś powie o tym żeby składkę zdrowotną podnieść chociaż o 10zł to wszyscy dostają kurwicy.
Zgłoś
Avatar
tentierienten 2014-08-11, 0:04
Jaki kraj taka służba zdrowia
Zgłoś
Avatar
Autor 2014-08-11, 9:10 1
Henny Youngman opowiadał ten dowcip w nocnym klubie Copacabana w filmie "Chłopcy z ferajny"
Zgłoś
Avatar
eligurf 2014-08-11, 10:57
Kawał stary jak świat, był już na pewno w Masztalskich w latach 80-tych XX wieku.
Zgłoś
Avatar
DanJ93 2014-08-11, 13:02 12
adi_sagara napisał/a:

Ta, autentyk. Uzbiera i do kolejki. Wszyscy to narzekają jak kiepsko z jakością, jak długo w kolejkach, a niech tylko ktoś powie o tym żeby składkę zdrowotną podnieść chociaż o 10zł to wszyscy dostają kurwicy.


Ty jesteś chyba jebnięty. Za te tysiące złotych które każdy z nas już oddał na ZUS itp. mogli by przeprowadzić każdemu z nas specjalistyczne operacje w PRYWATNYCH gabinetach BEZ KOLEJKI
Zgłoś
Avatar
krzywycfx 2014-08-11, 14:39 1
Za historie własne zawsze piwko
Zgłoś
Avatar
_Radzias 2014-08-11, 19:49 2
Jak na sadola przystało całkiem zabawne, ale w życiu codziennym kurwa przykre...
Zgłoś
Avatar
rivet 2014-08-11, 20:46 1
- Ma pan raka i Alzheimera.
- Ale przynajmniej nie mam raka!
Zgłoś
Avatar
jabol666 2014-08-11, 21:06
za autentyk zawsze piwo!
Zgłoś
Avatar
GhostRider32 2014-08-11, 23:32
Najgorsze jest to, że mimo tego, że mam ubezpieczenie prywatne, to i tak muszę płacić składkę zdrowotną ZUS
Zgłoś
Avatar
SadystaSebol 2014-08-12, 13:34
Sad but True :/
Zgłoś
Avatar
michal_jerzy 2014-08-13, 16:33
Chłopaki, zwykle jesteście spoko ale tutaj muszę przyznać że pierdo*icie jak szczeniactwo z Wiochy/Kwejka. To jest dobry amerykański kawał z dobrego amerykańskiego filmu a Wy chyba nie macie zielonego pojęcia jak funkcjonuje ochrona zdrowia w Polsce a co dopiero za granicą.
W Polsce nikt nie płaci za operację, k-a, ludzie. Jak potrzebuje jej natychmiast to ma ją natychmiast - oczywiście jeżeli jest w stanie ją przeżyć. Jak potrzebuje natychmiast chemii to ją dostaje a później może operacja lub odwrotnie. Pacjenci onkologiczni nie czekają w kolejkach! Nawet to ostatnio usprawnili jak lekarze zrobili o to awanturę w NFZ i MZ.

W USA działa zasada współpłacenia i prywatni ubezpieczyciele zdrowotni (w Breaking Bad fajnie to pokazali że dostajesz tyle ile gwarantuje wykupiony pakiet - jeżeli mało płacisz a jak zachorujesz i chcesz mieć jednak deluxe to bulisz extra - ryzyk-fizyk).

W Polsce odeszliśmy od prlowskiego systemu finansowania typu Siemiaszki i nasza "służba" zdrowia (nienawidzę tego zwrotu) jest już trochę bardziej ochroną zdrowia. Stare dziady-komuchy i tak wbijają z przyzwyczajenia z mordą "im się należy" ale to inna bajka. Mieliśmy przez chwilę system Bismarcka - na wzór niemiecki Kasy Chorych, rozkręcał się powoli, bywało ciężko a jak zaczął działać to go prawicowi socjaliści roz*ebali. Chodziło o to że jedne Kasy funkcjonowały lepiej inne gorzej. W jednym województwie były astronomiczne kolejki a np. Śląsk nie miał co robić z kasą to rozdał wszystkim ludziom karty czipowe. Utworzył się wolny rynek. Za bardzo było widać nieudolność partyjniaków na wysokich stanowiskach. Kto wie może zaczęłyby powstawiać też prywatne Kasy Chorych do których można by się przepisać? Więc zrobili NFZ. Kaczyńskiemu się nie podobało jak prywatny biznes się zbliża do ochrony zdrowia. Poza tym jak się wszędzie je*ie to nie wiadomo kto jest winny, no nie?
Parafrazując mamy socjal, lekko zmodyfikowany i wg ekspertów taka mieszanka systemów jest teoretycznie najlepiej funkcjonującą. Tylko że u nas lekarz za każde pół godziny z pacjentem drugie tyle wpisuje do kompa i papierów żeby biurwy (rym nieprzypadkowy) miały łatwiej bo cała administracja "sie robi" w gabinecie.

A to i tak wszystko psu na budę bo społeczeństwo polskie leczy się na Izbie Przyjęć. Idzie taki ulicą i jeb! O Boże mam raka! Zawał! Trzydzieści lat fajki, nadciśnienie, cukrzyca, cholesterol 300 i łazi taki aż padnie i ma do wszystkich pretensję że umiera. Byli tacy co przyszli do lekarza dopiero jak zwisający między nogami nowotwór do kolan jednak utrudniał im chodzenie...
Zgłoś