18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:56
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 13:07
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
🔥 Wodowanie samochodu - teraz popularne
🔥 Zamach na Netanjahu - teraz popularne
🔥 No to zabłysnął ... - teraz popularne
🔥 Naśladowca brauna dauna ... - teraz popularne
Ukraina
premium122 • 2013-12-05, 21:27


Żeby nie było, że sam obrazek to na marginesie dodam(chociaż co to kogo obchodzi), że byłem na początku listopada na ukrainie.
Jak się wsłuchać to bieda tam piszczy,wszystko jest skansenem i brzydko pachnie.Pociągi mają mimo , że z zewnatrz wyglądajace jeszcze jako tako to w srodku XIX wiek.
Na plus zaliczam niższe ceny(porzadny obiad w dobrej restauracji 10-15 zł,piwo tamże 4-5 zł,hotel 4 gwiazdkowy 70 zł,taxi przez pół miasta 5-7 zł,kurs busem 80 km - 8 zł,paczka marllboro - 5 zł) oraz atrakcyjne kobiety,miłych ludzi i fakt , że wszędzie można porozumieć się po polsku.
Jeżeli ktos chce poczuć to co czuja angole przyjeżdzający do Polski to polecam się wybrać.
Na koniec zacytuje słowa taksówkarza tamtejszego którego pytałem o opinie o Polakach " Polacy to bogaci ludzie".(nie wiedziałem czy się śmiać czy płakać)

Ps
Na cmentarz Orląt można bez problemu dojechać tramwajem pod samo wejście, wstęp na cmentarz jednak płatny.
W razie utracenia orientacji można pytać śmiało tubylców o droge , możliwe jednak że sami pierwsi zagadają aby udzielić wskazówek.
Będąc we Lwowie wielokrotnie natkniemy się na innych "turystów" z Polski.
Zgłoś
Avatar
Camel_06 2013-12-05, 21:44 9
Na Ukrainie jest fajnie. Byłem 2 lata temu, we Lwowie paczka fajek kosztowała 11 hrywien (wówczas jakieś 3,60 zł.), a litr nienajgorszej gorzały w sklepie 50 hrywien (16,50 zł.). Zajebista wycieczka, polecam tym co mają paszport. Aha, żeby nie było - miasto piękne, cmentarz Orląt obowiązkowo należy odwiedzić, ukrainki też fajne dupencje.
Zgłoś
Avatar
ye-baka 2013-12-05, 22:51 3
Cennik taki szczegółowy podajesz. A ile za loda, anala albo piss?
Zgłoś
Avatar
masaq 2013-12-05, 22:53
ukraina jest biedna, ale kijów jest bogatszy niż warszawa, poznań, łódź, kraków i trójmiasto razem wzięte - i piekniejszy

obiad w dobrej restauracji 15 zł ? chyba kpisz, albo jadasz na mega wioskach albo pod polska granicą - w kijowie bez 100 hrywien nie podchodź nawet do restauracji
Zgłoś
Avatar
premium122 2013-12-06, 0:22
masaq napisał/a:

ukraina jest biedna, ale kijów jest bogatszy niż warszawa, poznań, łódź, kraków i trójmiasto razem wzięte - i piekniejszy

obiad w dobrej restauracji 15 zł ? chyba kpisz, albo jadasz na mega wioskach albo pod polska granicą - w kijowie bez 100 hrywien nie podchodź nawet do restauracji



100 hrywien to 36 zl.Dwa lata temu byłem w kijowie i tam faktycznie drożej - w końcu stolica.Za 200 hrywien można było sie najesc i napic do porzygu.W tym roku byłem we Lwowie i jadłem w normalnych restauracjach(standard jak na poznanskim starym rynku tylko lepsza obsluga) a nie w 5 gwiazdkowych hotelach i za 30-35 hrywien można było porządnie sie najeść (nie kebabem).
Zgłoś
Avatar
myth000 2013-12-06, 12:10
Dąbrowska ? Nie sądziłem ,że ta piczka od programowania też rysuje...
Zgłoś
Avatar
t................m 2013-12-06, 18:18
Po pierwsze pisz od razu, że byłeś we Lwowie, a nie na Ukrainie.
Po drugie Kijów taki tani nie jest, ale jedzenie za 100 hrywien? Co za burżuj?! No chyba, że za dwie osoby.
Znajdź hotel 4 gwiazdki w Kijowie lub Odessie za 70 zł... Chyba nie...
Zgłoś
Avatar
moskalowy 2013-12-08, 0:57 20
Zgłoś
Avatar
Sławihuj 2013-12-08, 1:19 1
@up

HAhahahahaha
Zgłoś
Avatar
p................n 2013-12-08, 3:18 2
Szlag, Ukraina siedzi gołą dupą na ostrzu noża. Albo ich UE połknie, albo Rosja. Tak źle i tak niedobrze.
Zgłoś
Avatar
F................6 2013-12-08, 8:56
@moskalowy Z jakiego filmu ten GIF?
Zgłoś
Avatar
extremetube 2013-12-08, 9:32
Lwów jest super, kto nie był niech jedzie!
Zgłoś
Avatar
P................8 2013-12-08, 12:31 4
Na Ukrainie jest tak jak w Polsce 20 lat temu.Czas się zatrzymał.Ceny niskie,imprezy dobre i oczywiście dobre dupeczki.
Ludzie życzliwsi,otwarci taki swojski klimat.

Ale i tak im chuj im w dupę za Upa
Zgłoś
Avatar
Szczwany_Lisek 2013-12-08, 13:07
premium122 napisał/a:

wszędzie można porozumieć się po polsku.


Małe sprostowanie dla dobra wszystkich, którzy faktycznie chcą się wybrać na Ukrainę po raz pierwszy. Po polsku można się porozumiewać we Lwowie i w ogóle w zachodniej Ukrainie. Ale im dalej na wschód tym większa szansa, że komuś się to nie spodoba. Przykładowo, jeśli ktoś wybiera się na Krym, to albo Rosyjski, albo ew. Angielski, albo Polski i wpierdol.
Zgłoś
Avatar
masaq 2013-12-08, 14:31
DrOPL napisał/a:

Po pierwsze pisz od razu, że byłeś we Lwowie, a nie na Ukrainie.
Po drugie Kijów taki tani nie jest, ale jedzenie za 100 hrywien? Co za burżuj?! No chyba, że za dwie osoby.
Znajdź hotel 4 gwiazdki w Kijowie lub Odessie za 70 zł... Chyba nie...



Naprawdę dobry hotel *** w kijowie za 2 osoby to musisz liczyć 400 hrywien za noc. Masz w tym śniadanie, duże wygodne łóżko, prysznic, wannę, tv, lodówkę, fajny widok, super obsługę i sporo bajerów.

W centrum kijowa za hotel jak za czasów prlu masz 270 hrywien za 2 osoby, bez śniadania, marny prysznic i łóżka jak dla dzieci + marne jedzenie.

Możesz wydać też 100 hrywien i masz pokój do którego zabierasz dziwkę i wychodzisz, nawet kibel wspólny na korytarzu - parę razy już tak trafiłem i radzę uciekać z takich miejsc bo jak ukraińskie dziwki które tam siedzą wyczują, że jesteś z polski to już tak łatwo nie wypuszczą bez zostawienia paru euro lub $ - a skubane niezłe są

W kijowie hoteli jest opór - zostały wybudowane na euro a teraz stoją.

Tego miasta po prostu nie da się opisać, trzeba je zobaczyć

Dla osób które nigdy nie były dodam , że łunę światła nad kijowiem widać już ze 100 km w pogodną noc ... a samo miasto ma ponad 30km x 30km ...

Po więcej info zapraszam na pw
Zgłoś