18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 18:32
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 19:55
🔥 Głaskanie misia - teraz popularne
ukraincy o Polakach 0_0
roman1556 • 2014-03-01, 17:39
Z wczorajszej gazety, wywiad z ukrainką.
Czytajcie wnioski nasuwają się same.

"...
-ukraińcy na Majdanie podziękowali Polakom
,a przecież nas też dzielą bolesne doświadczenia.


-Mówisz o Wołyniu?

-Tak. Obie przecież jesteśmy jakoś związane z tamtymi terenami.
Ja poprzez dziadków, ty z urodzenia.
Babcia opowiadała mi o wsiach które zniknęły wraz z mieszkańcami w czasie rzezi.


-Moja babcia i dziadek byli w UPA,
w partyzantce powojennej walczącej z NKWD.
I też mi opowiadała różne straszne rzeczy.
W żadnym wypadku nie mogę wytłumaczyć zabicia
niewinnych dzieci i kobiet na Wołyniu.
Jest mi bardzo przykro... ale, jak opowiadała moja babcia,
Polacy czynili z ukraińskim narodem to samo.
Byliśmy w niewoli u Polaków.

Gdy wybuchła wojna przyszli Rosjanie, i jak mówi babcia, oni byli najokrutniejsi.

-Kiedy w 1941 roku przyszli niemcy, ukraincy na zachodzie liczyli,
że dadzą im własne państwo.


-Ale nie dali. Dlatego UPA walczyła z niemcami,
Polakami i ruskimi. W niedzielę był marsz poparcia dla Ukrainy. Szłam w nim.
Wołaliśmy "Sława ukrainie, herojom sława".
Z boku stała grupka młodych chłopaków, ktorzy zaczeli na nas gwizdać.

-Gwizdał NOP.

-Może. Zapytałam czemu to robią.
Powiedzieli, że to hasło morderców. Próbowałam tłumaczyć,
że to zawołanie ukraińskie nie ideologiczne, przypisane UPA.
Kiedy słucham mojej babci wiem, że działy się rzeczy straszne,
ale wiem też, że to przeszłość. Nie możemy być jej zakładnikami.
//ALE TEŻ NIGDY NIE MOŻEMY ZAPOMNIEĆ!
Babcia ciągle się upewnia, czy Polacy mnie nie obrażają, nie pokazują pogardy,
a ja ciągle za każdym razem, tłumaczę jej, że nie.
..."

p.s
Moja babcia też mi co nie co mówiła o ukraińcach.
I podzielam jej zdanie "Dobrze im tak, niech sie sami wybiją".
p.p.s
Lwów i ziemie wschodnie dostaliśmy w spadku,a po 600 latach
ukrainców na nas napuszczali Austriacy, potem ruscy, potem niemcy i potem znowu ruscy.

Gazeta Wrocławska, z Iriną Zhytynska rozmawiała Katarzyna Kaczorowska
Zgłoś
Avatar
crystaldragon 2014-03-01, 18:03 12
Tak to jest propaganda ukraińska, wejdźcie na ukraińską wikipedię i znajdźcie artykuł o rzeźni wołyńskiej
Napisane jest tam że są to wzajemne czystki, dane są zaniżone i to samo jest napisane w ukraińskich podr. Historii.
Zgłoś
Avatar
Websterthe1 2014-03-01, 19:52 1
crystaldragon napisał/a:

Tak to jest propaganda ukraińska, wejdźcie na ukraińską wikipedię i znajdźcie artykuł o rzeźni wołyńskiej
Napisane jest tam że są to wzajemne czystki, dane są zaniżone i to samo jest napisane w ukraińskich podr. Historii.



No jasne bo przecież polacy byli rąbani siekierami ot tak bez powodu i dla relaksu.
Zgłoś
Avatar
Hrodgar 2014-03-01, 20:06
@up, bo właśnie tak było. To i tak mieli szczęście jak zostali zarąbani, a nie zatłuczeni, czy zarżnięci piłami.
Byli mordowani przez upowców tylko za to że mówili po polsku, lub niebyli grekokatolikami. Każdego Ukraińca który pomagał Polakom czekał taki sam los jak Polaka, i jego rodziną, ba całą wioskę.
Zgłoś
Avatar
gacus 2014-03-01, 20:42 3
roman1556 napisał/a:


Wołaliśmy "Sława ukrainie, herojom sława".
Próbowałam tłumaczyć,
że to zawołanie ukraińskie nie ideologiczne, przypisane UPA.



To tak jakby próbować tłumaczyć, że sieg heil znaczy tylko: niech żyje zwycięstwo.
Zgłoś
Avatar
o................n 2014-03-01, 23:28 2
@gacus, ale wrzeszczenie potem "Chwała bohaterom" i "zamawianie 5 piw" najlepsze co nie? Hipokryzja wasza jest tak wielka, że nawet nie wiem co mam tu napisać.

No i wasze ciągłe wałkowanie, że to UPA zajebało, że to komunizm był, że nasza husaria to najlepsza, że to my uratowaliśmy Europę pokazuje jak wielkie macie kompleksy i do jakich skrajności doprowadza sam bycie gorszymi.

2014 - wszystkie narody już się pogodziły i współpracują, tylko jedna Polska ma ból pizdy do wszystkich, a jak jej wypomni się, że ich samozwańczy "marszałek" obalił demokratyczny rząd, zamordowali powyżej 20 000 jeńców w pierwszych w Europie obozach koncentracyjnych, palili prawosławne cerkwie i zabraniali nauki Ukraińskiego, a potem w odwecie za UPA mordowali ukraińskie kobiety i dzieci to zaczynają wrzeszczeć, że to lewactwo, że to jeszcze nic nie znaczy, że ich cierpienie jest większe niż innych narodów.

2050 - mało jaki naród pamięta już o krzywdach, Rosja dalej sobie robi obchody 9 maja, ale Rosjanie z przyjemnością współpracują z Niemcami. Japonia współpracuje z Koreą i Chinami. Tymczasem w Polsce do władzy doszło obecne pokolenie i cały kraj jest pogrążony w głębokim maraźmie i martyrologii, codziennie obchodzone jest święto które tylko nakręca naród przeciwko innym. Kolejne pokolenia otrzymują zakłamaną historię w której Polska taka biedna, przez wszystkich dręczona, sama sobie nie jest winna. Wiersz Tuwima "Do prostego człowieka" czy Potockiego "Pospolite ruszenie" są zabronione bo antypolskie. Polacy nie potrafią identyfikować się w Europie i każda rozmowa z obcokrajowcem zaczyna się od wyłuskania wszystkich zbrodni jego narodu na Polakach i wszystkich zasług, które jego naród zawdzięcza polakom. Polska uważana za mentalną Etiopię, zero stosunków dyplomatycznych ze wschodem, bo żąda się Lwowa i Wilna, nikłe stosunki dyplomatyczne z zachodem, bo w czasie 2 wojny nie pomogli.

TAK BĘDZIE
Zgłoś
Avatar
raza 2014-03-02, 20:06 2
Tylko Polska? DUST DEVIL to przykład klasycznego idiotyzmu. Jeżeli my jesteśmy tak krzykliwi, a inni żyją już w zgodzie i rajskim ogrodzie, to jak wytłumaczysz traktowanie Polaków na Litwie i bezczeszczenie naszych cmentarzy, lub biuletyny historyczne tłumaczące, że Kraków założyli Rusini i ziemie etnicznie ukraińskie sięgają linii wisły? Bo takie postulaty głosi Prawy Sektor, najbardziej charakterystyczne ugrupowanie z Majdanu.
Zgłoś
Avatar
Tradyt 2014-03-02, 22:57 2
Dust devil z całym szacunkiem ale pierdolisz jak potłuczony.O jakich obozach mówisz ? O obozach jeńców wojennych z 1920 roku ? A kto ich kurwa zapraszał do nas ? Wpierdolili się sami do naszego kraju i chwała za to, że powstrzymaliśmy czerwoną zarazę.Mamy teraz was przepraszać za to, że wygraliśmy ?Historię trzeba pamiętać bo ona lubi się powtarzać.

Tak ograbiliście nasz kraj podczas zaborów, że ci jeńcy po prostu zdechli z głodu.Także w sumie to wasza wina
Zgłoś
Avatar
o................n 2014-03-03, 0:20
@Tradyt tyle że wiesz, po dziś dzień Polska nie przekazała list ze zmarłymi więźniami, co już jest jawnym pogwałceniem konwencji, które Polska podpisała. Na dodatek większość nie zmarła z głodu, bo akurat jako tako ich karmili, a zmarła z powodu beznadziejnych warunków, zerowej pomocy medycznej i ogólnej wyjebki Polaków na te obozy. Wielu mówi, że Katyń to była zemsta właśnie za Strzałków i Tucholę. A to kto gdzie i kogo zaprosił nikogo nie interesuje, ponieważ tak jak Niemcy w Francuskich czy Brytyjskich obozach jenieckich mieli warunki, tak jak amerykanie mieli warunki w niemieckich obozach, tak Polacy powinni byli zapewnić warunki żołnierzom którzy się poddali. Owszem, jest to trochę głupie, ale tak dział i działa świat.

A co do okradania - z tego co wiem to nie tylko Rosja miała kawałek Polski i wcale Polaków jakoś strasznie nie wyzyskiwali (powiedziałbym, że po prostu w nich nie inwestowali). O wiele większa bieda była w Austro-Węgierskim zaborze gdzie mieli tak bardzo wyjebane na rozwój, bo trzeba było codziennie bale w Wiedniu robić... No i w większości winę ponosiła Wielka Wojna, która przetoczyła się przez tereny Polski. Hah, tak swoją drogą, to gdyby nie ta czerwona zaraza to Polska by nie odzyskała niepodległości w 1918 Wszak nie bez powodu Polskę obok Finlandii czy Czechosłowacji nazywano bękartem wersalskim - niepodległość to była "zasługa" Lenina, który wypiął się na Entantę i żeby go pokarać ustalono, że między granicą niemiecką a linią frontu wschodniego powstanie teren na którym będą mogły powstać nowe państwa

@raza, hmm... na Litwie to pewnie dlatego, że Polacy zachowują się tam jak bydło i uważają, że Wilno należy do nich. Ciekawi mnie jak Ty byś traktował np 25% Rosjan w Warszawie, którzy domagaliby się nazw ulic po rosyjsku i rosyjskiej matury i z ogromną flagą robili by pochody żeby zademonstrować jacy to oni są ważni i silni. Niech zgadnę - nie lepiej niż Litwini Polaków. Ci co tam mieszkają nie mają hmm... "klasy" i zamiast z szacunkiem i uśmiechem odnosić się do gospodarzy kraju to oni ciągle podpadają Litwinom i jak tylko coś to dzwonią z krzykiem do Warszawy. Gdyby Polacy zachowywali się tam tak jak Niemcy u nas w Opolskim to sądzę, że nikt by ich nawet palcem nie dotknął.
O bezczeszczeniu Polskich cmentarzy to bardzo dawno już nie słyszałem. Słyszę natomiast co pewien czas o bezczeszczonych cmentarzach i pomnikach żołnierzy radzieckich.
A traktowanie ze śmiertelną powagą paru oszołomów z ukraińskiego NOPu skomentuję tak - u nas też znajdziesz co żądają całej Litwy, Łotwy, Białorusi, Ukrainy, Mołdawii i kawałka Rumunii, ale raczej na serio ich nie traktujemy
Zgłoś
Avatar
Tradyt 2014-03-03, 5:48
Widzisz takie życie kto sieje wiatr ten zbiera burze.Napisałeś, że zamordował wcale nie zamordował zginęli z powodu fatalnych warunków, Polska jako młody kraj była biedna brakowało pieniędzy na wszystko , więc i na opiekę i jedzenie w obozach, stąd takie warunki i taka śmiertelność. Na pewno nikt im w tył głowy nie strzelał.Z tego Lenina taka dobrota, że po 2 latach postanowił nam tą niepodległość zabrać.
Zgłoś
Avatar
darkollo 2014-03-04, 16:46 1
DUST DEVIL, poczytaj sobie o sytuacji gospodarczej Polski po I wojnie światowej, to może się czegoś dowiesz. A o UPA to mój dziadek wspominał, że musieli uciekać z domu, bo ukraińcy mordowali wszystkich w wiosce i podpalili ich gospodarstwo. Zawsze też mówił, że nie chciałby mieszkać z ukraińcami, bo nigdy nie potrafili się gospodarzyć(przykład: ukrainiec z sąsiedniej wioski miał więcej ziemi od mojego pradziadka i pod koniec zimy pożyczał zboże). Poza tym nasi wschodni sąsiedzi przez 20 lat od zakończenia komuny, nie zrobili ze swoim krajem nic. Cały czas tylko się burzą i kłócą, a kraj jak stał tak stoi. I teraz mam pytanie po co się mieszać w sprawy ukrainy? Nie mamy swoich problemów? Przejmiemy Lwów? Po co nam to miasto i zacofane gospodarczo tereny z bandą nierobów?

ps
Z "polskimi" obozami koncentracyjnymi też się zgadasz?
Zgłoś