18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
aż dziwne, że temat tak roztrząsany przy każdym dzwonie z udziałem policji, straży itd jeszcze tu się nie pojawił.
Strażacy z PSP przypominają i proszą. Może pomoże Wam to uniknąć spotkania z rozpędzonymi 12tonami strażaków Samów

Zgłoś
Avatar
~DMT 2016-02-08, 12:29 5
Słaba kampania. PRZEDE WSZYSTKIM!, jeśli jakaś kampania, ma coś wnieść do społeczeństwa, trzeba w niej zawrzeć, o co tak naprawdę się rozchodzi (czasem łopatologicznie, bo niestety do niektórych osób nie dociera inaczej). Tutaj mamy tylko pokazane nieudolne zachowania kierowców, ALE, nie ma nic kurwa kompletnie, jak jeszcze niedoświadczeni kierowcy powinni się w danej sytuacji zachowywać. Wg mnie, bubel jak chuj, pokazany problem, bez podania rozwiązania.
Zgłoś
Avatar
KrisCFC 2016-02-08, 16:08
Jeden kierowca napierdala basem tak, że nie słyszy sygnału straży/policji, w drugim aucie babka napierdala przez telefon jak opętana, a w trzecim gość ma słuchawki na uszach i muzyki słucha. No to jak mają kurwa ustąpić jak nawet nie wiedzą, że coś jedzie?
Zgłoś
Avatar
SwietyDiabel 2016-02-08, 16:10
Bo ludzie to tępe dzidy które nie potrafią się zachować. Chuj tam z kierowcami aut ale właśnie jebani rowerzyści ze słuchaweczkami i goście na sedesach są najgorsi, aż chce się zapchać takiego pierdolca z drogi.

Tak, znam temat z autopsji, jeżdżę na "bombach".
Zgłoś
Avatar
4................h 2016-02-08, 16:20 5
U mnie w technikum to pokazywali porozwalane głowy, mózg na drodze jakiegoś motocyklisty, pokaz się skończył nie po tym jak dwie osoby pobiegły do łazienki, nawet nie po tym jak jedna nie wytrzymała i rzygnęła w sali, a po tym jak jedna zemdlała i nie można było ocucić. Piękne czasy, dziś pokazuje się słabe wypadki, nie odbijające się na psychice, bo dzieci lub młodzi mogą mieć koszmary. Lepiej mieć koszmary przez tydzień i pamiętać do końca życia, że droga to nie piaskownica, a auto trzeba prowadzić z pełnym skupieniem niż dziecko co nie myśli i zapierdala.
Zgłoś
Avatar
woofer51 2016-02-08, 16:50
A ja mam pytanie do Was: wiedząc, że straż pożarna jedzie do zgłoszenia wozem ciężarowym, policja natomiast osobówką to która z tych służb będzie ostatnia na miejscu (zakładając, że wyjeżdżają z jednego punktu w mieście) i dlaczego będzie to policja?
Zgłoś
Avatar
hellbwoi 2016-02-08, 18:11 1
Dlatego w Stanach montuje się specjalne syreny emitujące infradźwięki. Czytałem o tym już kilka lat temu. Dwie marki, któe obecnie można spotkać to Rumbler i Howler. Ze względu na specyfike infradzwięków nie słyszymy ich ale czujemy je jako wibracje. Tu przykłąd w okolicach 0:50 choć na filmie ciężko to pokazać. Miałem raz okazje doświadczyć tego w praktyce, w Warszwie. Zdaje się, że jeden ambulans z lotniska miał je zainstalowane.



autoblog.com/2012/01/23/howler-police-siren/
Zgłoś
Avatar
Dziad_Inżynier 2016-02-08, 21:26
KrisCFC napisał/a:

Jeden kierowca napierdala basem tak, że nie słyszy sygnału straży/policji, w drugim aucie babka napierdala przez telefon jak opętana, a w trzecim gość ma słuchawki na uszach i muzyki słucha. No to jak mają kurwa ustąpić jak nawet nie wiedzą, że coś jedzie?


Nie, po prostu jeden pierdolony debil instaluje syreny, których nie słychać. Za czasów Polonezów i pierwszych Sprinterów syrena napierdalała tak, że ją z drugiego końca miasta było słychać. Wczoraj lecę sobie Opolską w Krakowie i będąc na prawym pasie widzę w lewym lusterku karetkę. Ale słychać ją było dopiero tak w odległości 4-5 samochodów ode mnie i to tak ledwo ledwo, a wcale nie mam super wyciszonego auta. No to jak oni mają przejechać gdzieś sprawnie? Już pominę fakt, że karetka napierdala lewym wolnym pasem, a ludzie na prawym jak widzą, że mryga w lusterku, to hamulec w podłogę... Po chuj? Tego nie wiem.
Zgłoś
Avatar
zieli88 2016-02-09, 10:00 4
woofer51 napisał/a:

A ja mam pytanie do Was: wiedząc, że straż pożarna jedzie do zgłoszenia wozem ciężarowym, policja natomiast osobówką to która z tych służb będzie ostatnia na miejscu (zakładając, że wyjeżdżają z jednego punktu w mieście) i dlaczego będzie to policja?



Odpowiedź jest prosta: wozu bojowe straży pożarnej a także karetki pogotowia stoją w remizach/szpitalach i czekają na wezwanie. Natomiast policja wykonuje szereg innych zadań w tzw międzyczasie jak kontrola pojazdów, kolizje, domowki, zakłócenia itd.
Nikt nie rzuci jednej roboty żeby ładować się w drugą.
Zgłoś
Avatar
Gen 2016-02-09, 16:53 7
Ludzie którzy nie usłyszeli/ nie zauważyli pojazdu uprzywilejowanego, to nawet nie połowa problemu. O wiele gorsi są Ci którzy zauważyli, ale reagują nieprawidłowo, czy wręcz panicznie.

Dla tych którzy wciąż nie wiedzą jak się zachować: (dźwięk można śmiało wyłączyć)


Filmik kiepski, ale przedstawia kilka podstawowych błędów wraz z poprawnym zachowaniem. Kierowcy nie muszą go oglądać, ale jest szansa, że kilku amebom posiadającym prawko pomoże. Niestety mało filmów o tej tematyce w internecie, a jak widzę bezmyślne zachowanie ludzi na drodze, to mam wrażenie, że przydały by im się instruktarze krok po kroku... a jeszcze lepiej by było, gdyby nie dawali im prawa jazdy.
Zgłoś
Avatar
MrDarkSide 2016-02-09, 19:08
Dużo jeszcze na naszych drogach musi się zmienić
edukacji i wychowania kierowców nigdy za wiele
ale jeżeli nawet ruscy nam zazdroszczą to nie jest tak źle



Zgłoś
Avatar
SzaraWydra 2016-02-09, 21:32
@Darkside, ten drugi filmik to akurat Wegry. Zwróć uwagę na dziwne znaki informacyjne oraz bus pasem z napisem BUSZ
Zgłoś
Avatar
mihkks 2016-02-10, 4:01
Zawsze przepuszczaj karetkę i straż. Kiedyś mogą jechać do Ciebie. Nigdy nie przepuszczaj policji. Kiedyś mogą jechać po Ciebie
Zgłoś
Avatar
coopra 2016-02-10, 14:16 1
mihkks, bez urazy - ale Ty głupi jesteś. Ktoś ci będzie spuszczał kiedyś wpierdol albo włamie się do Twojego mieszkania gdy będzie tam tylko żona z dziećmi, to inaczej zaśpiewasz.
Zgłoś
Avatar
ojciec112 2016-02-10, 20:52
Chyba na wyspach jest tak że gdy pojazd blokuje wjazd/drogę pojazdowi uprzywilejowanego to ten ma prawo staranować/przepchnąć go, a winę za szkody i tak ponosi właściciel pojazdu blokującego wjazd.
Zgłoś