18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: 59 minut temu
Co o tym myślicie?

"Informatyk ze stolicy wyłowił 211 przestępczych wpisów na forach internetowych i wysłał je do ABW.

Mężczyzna wydrukował wpisy z kilkudziesięciu portali i wysłał do ABW wraz z informacją, skąd pochodzą. Agencja przekazała je prokuraturze Warszawa-Śródmieście, która jako jedyna w stolicy zajmuje się postępowaniami dotyczącymi mowy nienawiści.

Informatyk wyłapał np. deklarację „Zacznę zabijać muzułmanów" albo „Hitler wiedział, co zrobić z Żydami, szkoda, że mu czasu zabrakło" i wezwania takie jak „Żydzi do gazu". Teraz śledczy będą namierzać właścicieli komputerów, na których owych wpisów dokonywano, a potem stawiać zarzuty. – Te działania mogą powstrzymać niektórych użytkowników internetowych forów – uważa policjant znający sprawę.

Śledczy wszczęli postępowania dotyczące publicznego propagowania ustroju faszystowskiego, nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych oraz publicznego znieważania mniejszości narodowych i wyznaniowych. – Każdy z tych wpisów to osobne postępowanie. Chyba że okaże się, że będzie można je połączyć z uwagi na sprawcę – tłumaczy Zdzisław Kuropatwa, szef śródmiejskiej prokuratury. – To są przestępstwa internetowe. W pierwszej kolejności będziemy ustalać operatorów domen, na których były te serwisy, potem będziemy zwalniać operatorów z zachowania tajemnicy i ustalać sprawców. To postępowanie długotrwałe.

Informatyk, który o wszystkim doniósł, na razie nie został przesłuchany.

Wiadomo, że wpisy pochodzą z kilkudziesięciu różnych forów, m.in. Wiocha.pl, Kicze.pl, Sfora.pl czy Wulgaryzmy.pl. Poprosiliśmy administratorów tych stron o komentarz. Odpowiedź dostaliśmy tylko z firmy Dualmedia, do której należy portal Kicze.pl."

Całość artykułu tutaj:
rp.pl/artykul/21,1060293-Megadonos-na-nienawistnikow.html
Zgłoś
Avatar
Nóż 2013-10-29, 8:32
Spora część tej mowy nienawiści pewnie nie jest niczym dobrym ani wartościowym, ale nieważne jak mnie wkurzą sadolowi konserwatyści, nie będę za zniesieniem wolności słowa. A przynajmniej za złe zachowanie w internecie powinno się karać w obrębie internetu.
Zgłoś
Avatar
Misiek_ 2013-10-29, 21:51
Jak wpadną na sadola, to pół portalu poleci.
Zgłoś
Avatar
AdresatkaNieznana 2013-10-30, 23:47


Nie wiem czy widzieliście, Drodzy Sadole.

Widzimy się za kratami.

A tak na poważnie, to już Korea Północna czy jeszcze nie? Gdzie się podziały takie wartości jak honor, duma, lojalność? Ciekawe czy ujawnią dane pana informatyka.


Po tagach nie było.
Zgłoś
Avatar
brudny 2013-10-30, 23:49
w sumie anonimy są niehonorowe.
i ciekawe kto jest kapusiem bo to pewnie o sadola chodzi ;D
Zgłoś
Avatar
stery_srh 2013-10-30, 23:55 2
AdresatkaNieznana napisał/a:

...Po tagach nie było.


Niestety było: donos :: warszawa :: informatyk :: hejterzy :: fora
Zgłoś
Avatar
pemb 2013-10-31, 10:02
I chuj z tego, że ktoś wyjechał. Jak chce to niech wyjeżdża. Śmieszą mnie teksty typu "nie wyjadę, bo jestem patriotą".
Zgłoś
Avatar
Taumantis 2014-12-03, 17:39
zrobię bump, dostałem własnie wezwanie jako oskarżony w sprawie mojego postu napisanego wyżej....
Zgłoś