Strona wykorzystuje mechanizm ciasteczek - małych plików zapisywanych w przeglądarce internetowej - w celu identyfikacji użytkownika. Więcej o ciasteczkach dowiesz się tutaj.
Obsługa sesji użytkownika / odtwarzanie filmów:


Zabezpiecznie Google ReCaptcha przed botami:


Zanonimizowane statystyki odwiedzin strony Google Analytics:
Brak zgody
Dostarczanie i prezentowanie treści reklamowych:
Reklamy w witrynie dostarczane są przez podmiot zewnętrzny.
Kliknij ikonkę znajdującą się w lewm dolnym rogu na końcu tej strony aby otworzyć widget ustawień reklam.
Jeżeli w tym miejscu nie wyświetił się widget ustawień ciasteczek i prywatności wyłącz wszystkie skrypty blokujące elementy na stronie, na przykład AdBlocka lub kliknij ikonkę lwa w przeglądarce Brave i wyłącz tarcze
Główna Poczekalnia (4) Soft (2) Dodaj Obrazki Dowcipy Popularne Losowe Forum Szukaj Ranking
Wesprzyj nas Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie Tylko dla osób pełnoletnich - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:43
📌 Konflikt izraelsko-arabski Tylko dla osób pełnoletnich - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:47
W słusznej sprawie
Vof • 2013-11-16, 10:26
Polska broń i amunicja dla Mali

170 ton uzbrojenia i amunicji, między innymi karabinki AKM i wyrzutnie pocisków, przekazał nieodpłatnie Republice Mali polski rząd. Dostawa dotarła do Bamako na pokładzie dwóch samolotów An 124-Rusłan. Wartość przekazanej broni to ponad 11 milionów złotych.

Na pokładzie samolotów wyczarterowanych w ramach NATO-wskiego programu strategicznego transportu lotniczego (Strategic Airlift Interim Solution – SALIS) znalazło się między innymi 100 karabinków AKM, wyrzutnie niekierowanych pocisków rakietowych, różne rodzaje amunicji kalibru 7,62 mm oraz 12,7 mm, a także pociski do granatników przeciwpancernych. Uzbrojenie pochodziło z magazynów Agencji Mienia Wojskowego.

Umowę o dodatkowej pomocy malijskiej armii podpisano 31 lipca w polskiej ambasadzie w Paryżu w obecności szefa Sztabu Sił Zbrojnych Republiki Francji. Uwzględnia ona zapisy „Karty Narodów Zjednoczonych” oraz „Konwencji wiedeńskiej o prawie traktatów”. W podpisanej umowie znalazło się zastrzeżenie, że uzbrojenie i amunicja zostaną wykorzystane zgodnie z prawem międzynarodowym. – Polska pomoc wychodzi naprzeciw oczekiwaniom władz malijskich i społeczności międzynarodowej – zaznacza gen. broni Mieczysław Gocuł, szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Podkreśla także, że sytuacja w tym państwie była jednym z wielu tematów omawianych podczas odbywającego się 12 i 13 listopada Komitetu Wojskowego Unii Europejskiej, prowadzonego w formule szefów sztabów i obrony państw członkowskich. W czasie tego spotkania wskazano na potrzebę zwiększenia liczby i możliwości pododdziałów malijskiej armii, które są niezbędne w procesie zapewnienia bezpieczeństwa tego państwa oraz ich doposażenia. – Dlatego misja szkoleniowa, która jest tam prowadzona, między innymi z udziałem naszych żołnierzy oraz pomoc w wyposażeniu malijskiego wojska, jest teraz bardzo potrzebna – podkreśla gen. Gocuł.



Malijczycy odebrali wojskowe wyposażenie i amunicję 11 i 13 listopada. Na mocy decyzji ministra obrony narodowej za odbiór ładunku z Polski i przekazanie go stronie malijskiej był odpowiedzialny dowódca II zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego stacjonującego w Mali ppłk Mieczysław Spychalski. Armię malijską reprezentował mjr Moustapha Drabo.

Dostawa broni i uzbrojenia to dodatkowa pomoc zaoferowana przez polskie władze państwu afrykańskiemu, na którego północnych terenach cały czas trwają wali z radykalnymi ugrupowaniami islamskimi.



Od lutego w Mali stacjonuje 20-osobowy kontyngent polski złożony z żołnierzy-instruktorów. Wchodzi on w skład wojskowej misji szkoleniowej Unii Europejskiej. Uczestniczy w niej około 200 instruktorów oraz 250 żołnierzy ochrony z ponad 20 różnych państw. Najważniejszym zadaniem sił Unii Europejskiej jest szkolenie batalionów miejscowej armii. Ma to doprowadzić do pokonania rebeliantów z północy i przywrócić pełną integralność państwa.

źródło: polska-zbrojna.pl/home/articleshow/10374?t=Polska-bron-i-amunicja-dla-Mali
Zgłoś
Witaj użytkowniku sadistic.pl,

Lubisz oglądać nasze filmy z dobrą prędkością i bez męczących reklam? Wspomóż nas aby tak zostało!

W chwili obecnej serwis nie jest w stanie utrzymywać się wyłącznie z reklam. Zachęcamy zatem do wparcia nas w postaci zrzutki - jednorazowo lub cyklicznie. Zarejestrowani użytkownicy strony mogą również wsprzeć nas kupując usługę Premium (więcej informacji).

Wesprzyj serwis poprzez Zrzutkę
 już wpłaciłem / nie jestem zainteresowany
Avatar
necrofallus8 2013-11-16, 10:37 2
Nie rozumiem w czym problem. To bardzo dobry pomysł dać czarnuchom broń żeby sami się powybijali...
Zgłoś
Avatar
n................e 2013-11-16, 10:51 13
na walkę ze szmatogłowymi
Zgłoś
Avatar
A................4 2013-11-16, 10:54 84
Vof napisał/a:

Dostawa broni i uzbrojenia to dodatkowa pomoc zaoferowana przez polskie władze państwu afrykańskiemu, na którego północnych terenach cały czas trwają walki z radykalnymi ugrupowaniami islamskimi.



Jeśli strzelają z tego do ciapatych to chyba dobrze że się broń nie marnuje!
Zgłoś
Avatar
drukarka666 2013-11-16, 11:02 25
Jestem zdania, że z Afryką zrobiono jeden wielki błąd. Kiedy już ONZ uchwaliła te swoje deklaracje dekolonizacyjne to do stołu obrad winna była zaprosić Douglasa MacArthura. Ten człowiek miał genialny pomysł, który co prawda nie został dopuszczony do realizacji w Korei, jednak jeśli chodzi o Afrykę to świetnie by się sprawdził. Otóż należało zbombardować od góry do dołu ten kontynent bombami atomowymi. Poczekać 200 lat, jeśli coś przeżyło, poprawić.
Zgłoś
Avatar
s................_ 2013-11-16, 11:13 3
Bardzo dobra inicjatywa:) Przekazujemy im nasze wysłużone już karabinki itp. a ani będą strzelać do szmaciaków.
Zgłoś
Avatar
Sul94 2013-11-16, 12:07 6
Na początku artykułu pomyślałem że już zaczynają rozbrajać pomału Polskę a tu na koniec taka ładna informacja. W tak słusznej sprawie to i drugie a nawet trzecie tyle wysłał.
Zgłoś
Avatar
T................h 2013-11-16, 12:58 2
W sumie nie mamy juz prawie armii wiec po co nam to
Zgłoś
Avatar
A................l 2013-11-16, 13:05 20
Wystarczy zamieścić w tekście słowa-klucze, że to broń na radykalny islam i już owce są zadowolone, że mogą opłacać broń dla afryki. Pełen serwis - darmowa broń, przesyłka i jeszcze personel który poprowadzi za rączkę... Polska jest przecież takim bogatym krajem a jej obywatele opływają w takich luksusach, że przecież nie ma co z tymi pieniędzmi robić jak tylko rozdawać albo palić w kominku. To nic, że równie stary sprzęt kupujemy za grubą kasę od amerykanów (ogólnie to ciężko znaleźć taki drugi kraj, który rozdaje swe uzbrojenie za darmo jak Polska).
Religia w Mali: muzułmanie (90%), religie plemienne (9%), chrześcijanie (1%). Ponadto tereny które są atakowane propagują liberalną odmianę islamu charakteryzującą się otwartością i równouprawnieniem kobiet (to oni pomagali Kadafiemu w walce z radykalnym islamem oraz NATO w Libii). Zatem pomimo pokrętnych deklaracji zawartych w wiadomości prasowej, Polska broń zasili najprawdopodobniej radykalniejszą odmianę islamu.
Zgłoś
Avatar
BongMan 2013-11-16, 13:43 183
Zgłoś
Avatar
Blezzer 2013-11-16, 14:23
170 ton broni za 11 mln? Czyli, ze takiego kałaszka można za kilka dych już opędzlować murzynom? To albo wysłaliśmy im najbardziej wyeksploatowany szajs jaki świat widział, albo to jest kolejny kutas w dupę społeczeństwa na rzecz jakiegoś politykiera/generałka(ów). Albo jedno i drugie na raz.
Zgłoś
Avatar
g................g 2013-11-16, 14:37
Anarchangel,

Prawdopodobnie chodzi o ten konflikt, spójrz na strony biorące udział.
pl.wikipedia.org/wiki/Konflikt_w_Mali_(2012-2013)
Raczej nasze uzbrojenie nie trafi w złe ręce.
Zgłoś
Avatar
Klapu 2013-11-16, 14:42 3
170 ton za 11 mln - czyli pewnie dostali te 100 karabinków, trochę amunicji oraz resztę (czyli 169,5 tony) drewnianych kijków do napierdalania.
Zgłoś
Avatar
Plecionkarz 2013-11-16, 14:50
nie dość że zadłużają kraj to jeszcze szastają kasą na gadżety dla mudżinów
Zgłoś
Avatar
SharpSe 2013-11-16, 15:06
Wyślijmy razem z tym złomem naszych narodowców i pedałów. Na coś się w końcu przydadzą.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie  
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zobligowała nas do oznaczania kategorii wiekowych materiałów wideo wgranych na nasze serwery. W związku z tym, zgodnie ze specyfikacją z tej strony oznaczyliśmy wszystkie materiały jako dozwolone od lat 16 lub 18.

Jeśli chcesz wyłączyć to oznaczenie zaznacz poniższą zgodę:

  Oświadczam iż jestem osobą pełnoletnią i wyrażam zgodę na nie oznaczanie poszczególnych materiałów symbolami kategorii wiekowych na odtwarzaczu filmów
Funkcja pobierania filmów jest dostępna w opcji Premium
Usługa Premium wspiera nasz serwis oraz daje dodatkowe benefity m.in.:
- całkowite wyłączenie reklam
- możliwość pobierania filmów z poziomu odtwarzacza
- możliwość pokolorowania nazwy użytkownika
... i wiele innnych!
Zostań użytkownikiem Premium już od 4,17 PLN miesięcznie* * przy zakupie konta Premium na rok. 6,50 PLN przy zakupie na jeden miesiąc.
* wymaga posiadania zarejestrowanego konta w serwisie
 Nie dziękuję, może innym razem