18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 16:58
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Polecam wszystkim nie fanatykom z okazji świąt - Richard Dawkins.



Jest to pierwsza część z pięciu, resztę jeśli kogoś zainteresuje można znaleźć na Youtube, nie chciałem zawalać Sadistica.
Zgłoś
Avatar
R................g 2010-04-05, 13:00 1
Żal mi was że spinacie się o takie rzeczy na forum internetowym. Wasza jałowa dyskusja do nikąd nie prowadzi. Nikt nikogo nie przekona... Po prostu pathetic
Zgłoś
Avatar
kedud 2010-04-05, 13:02 1
Beatyfikować Dawkinsa zamiast Jot Pe II!
Zgłoś
Avatar
jasonfly 2010-04-05, 13:10 5
SQT napisał/a:

heheh, to niech teraz łaskawi ateiści ruszą dupę do roboty we wszystkie święta co my katolicy mamy wolne Aaaa i tu już nie ma tak fajnie


Mhm niby jak, sami w pracy siedziec? U mnie wszyscy to "wierzacy, nie parktykujacy" (jak 90% polakow) i co mam isc sam w biurze siedziec i liczyc muchy bo nic wiecej nie zrobie?
Szczerze powiem, ze wolalbym isc do pracy. Jestem zdania, ze panstwo jako calosc powinno zlikwidowac swieta religijne, wszystkie. Jak ktos cos przezywa w poniedzialek 05.04 i nie moze pracowac to niech sobie wezmie urlop. Jakos mi sie bardzo prawdopodobne wydaje, ze w takiej rzeczywistosci urlopy brala by garstka ludzi, bo reszta bedzie wolala zachowac wolne dni na urlop wakacyjny lub poprostu nie tracic dniowki.
Tak wiec jak widzisz moglo by byc "bardzo fajnie" i moglbys sie zdziwic gdyby uwolniono "swieta".
Lepiej powiedz czy sam byles dzis w kosciele, czy wyspowiadales sie przed swietami, czy przestrzegasz 10 przykazan w tym czy nie przeklinasz, czy zostawiasz 1 wolne miejsce przy kolacji wigilijnej i czy rzeczywiscie przyjal bys obcego do domu w ten dzien. Jednym slowem czy szczerze wierzysz i przestrzegasz reguł, które obowiązują chrześcijanina, których to ruch bronisz. Bo jesli nie to nie jestes ani chrzescijaninem, ani ateista ani agnostykiem, nie wiadomo kim jestes.
Dawkins geniuszem nie jest ale ładnie pokazuje, brak krytycznego myślenia, ślepe podążanie za stadem czy ta olbrzymia hipokryzje, która wychodzi nawet w tym temacie od obroncow religi.

@~Baalp

Ale fakt masz racje, dyskusja na forum sadistica gdzie reklamy maja wiecej miejsca niz pole odpowiedzi nie ma sensu.

lufekk napisał/a:

Ateizm to też religia. Proces "nie-myślenia" tu też występuje, zwłaszcza jak karmią ateistów stwierdzeniami, że "człowiek rozumu nie wierzy w Boga".

Podoba mi się scena, w której Richard Dawkins zagląda do szuflady i mówi: "Nie ma żadnego dobrego powodu, aby wierzyć w Boga"


Po pierwsze, w ktorego boga bo jak sie ostatnio tym interesowalem to mozna bylo naliczyc ok 4000 bogow i bostw stworzonych i wymyslonych przez czlowieka.
Po drugie to mi sie podoba jak w takich dyskusjach obroncy "jednej prawdy" potrafia przypieprzyc sie do zupelnie bezsensownej pierdoly. Przylepiles sie sceny zupelnie przypadkowej, w ktorej komentarz narreatora zbiegl sie ze scena wideo, w ktorej akurat ten narreator otwiera szuflade. Dla ciebie o dziwo to cos sugerowalo, dla mnie nic, musialem przeczytac twojego posta zeby to w ogole ze soba powiazac. Coz, brawo ale to mozna okreslic tylko slowem paranoja.
Chyba, ze zle cie odebralem i ta scena swoim wygladem cie smieszy a nie, ze wysmiewasz powage dokumentu na podstawie tej sceny. Jesli zle to przepraszam.

Nihil napisał/a:

@up Minutę, lub 2, już widać po tonie i temacie o czym to będzie.

Myślę ze taki "naukowiec ateista" przez jego brak tolerancji do czyiś przekonań, jest bardziej szkodliwy dla środowiska niż religie.

Bo on wali, że człowiek się myli, osądza i stawia w złym świetle, że ci ludzie są bezmyślną kupką mięśni. A może to on się myli, albo sam jest idiotą?

Tak można odróżnić krzykacza co chce rozgłos za jechanie religii, od prawdziwego ateisty, który po prostu nie wierzy, ale nie robi szumu że ktoś inny to robi, albo naukowiec, który patrzy na fakty, a nie ich brak.
Wiara to wiara, albo wierzysz albo nie. Ale nie wciskaj swojego zdania, bo to zwykłe trolowanie a nie dyskusja.

PS. Mruga jak popierdolony i ma twarz pedofila.


Co prawda twoje ostatnie zdanie wyklucza cie z sensownej dyskusji ale chec odpowiedzi tobie byla silniejsza.
Czy Dawkins nie patrzy na fakty? Milion przelgrzymow do Francji i 66 cudow, ktore sam organizm moze wyleczyc, to nie sa fakty?
Naukowiec ateista czyli np Einstein albo Tesla zapewniam cie, jest bardzo korzystny dla srodowiska/spoleczenstwa.
Bezmyslna kupka miesni - ja tak mysle, gdy widze stado babc modlaych sie do zalanej sciany budynku, w ktorym te kobiety widza wizerunek matki boskiej.
Zgłoś
Avatar
Centurion 2010-04-05, 13:14
Autor tematu się nie postarał i nawet nie napisał jak znaleźć kolejne części:

2/5 youtube.com/watch?v=eWm648IaALo
3/5 youtube.com/watch?v=5szSrIVDitQ
4/5 youtube.com/watch?v=nVxHq4lSzaw
5/5 youtube.com/watch?v=pfudh8kUgjk
Zgłoś
Avatar
slawek7s 2010-04-05, 14:03
jasonfly Twoja wypowiedz wydaje mi się najmądzrzejsza w tej dyskusji dlatego piwo dla Ciebie
Zgłoś
Avatar
SilentBastard 2010-04-05, 14:34
kamuha napisał/a:


Dla mnie to nawet nie jest ateista. Prawdziwy ateista nie wierzy w Boga i w piździe ma udowadnianie na siłę i pod górkę każdemu wszem i wobec że Boga nie ma.


Łał. To teraz jest coś takiego jak "prawdziwy ateista". Tró?
Wymyśliłeś sobie ideologię. Ateizm to brak wiary we wszechmogącego stwórcę wszechświata - kropka. Każdy Twój kolejny pogląd na świat jest zupełnie inną sprawą.
Zgłoś
Avatar
zonk 2010-04-05, 14:36
Chodziło mi o ateistów a nie wierzących.
jasonfly napisał/a:

Lepiej powiedz czy sam byles dzis w kosciele, czy wyspowiadales sie przed swietami, czy przestrzegasz 10 przykazan w tym czy nie przeklinasz, czy zostawiasz 1 wolne miejsce przy kolacji wigilijnej i czy rzeczywiscie przyjal bys obcego do domu w ten dzien. Jednym slowem czy szczerze wierzysz i przestrzegasz reguł, które obowiązują chrześcijanina, których to ruch bronisz. Bo jesli nie to nie jestes ani chrzescijaninem, ani ateista ani agnostykiem, nie wiadomo kim jestes.


odpowiem że TAK.
Zgłoś
Avatar
isotop 2010-04-05, 15:20
Treść filmu popieram w zupełności. Jednakże religie muszą istnieć. Muszą, aby utrzymać w ryzach hordy tępego społeczeństwa, niemyślące masy robotnicze i bezmózgich podatników. Jedni muszą być religijną ciemną masą, aby inni mogli żyć w dostatku i oświeceniu korzystając z ich pracy.

Zgłoś
Avatar
xoludus 2010-04-05, 15:22
Widze duzo katolfagow jest na sadisticu? A to przeciez portal "satanistyczny".
Zgłoś
Avatar
R................g 2010-04-05, 15:24
xoludus napisał/a:

A to przeciez portal "satanistyczny".


Gdzie tak jest napisane
Zgłoś
Avatar
lufekk 2010-04-05, 15:32
jasonfly napisał/a:

Po pierwsze, w ktorego boga bo jak sie ostatnio tym interesowalem to mozna bylo naliczyc ok 4000 bogow i bostw stworzonych i wymyslonych przez czlowieka.
Po drugie to mi sie podoba jak w takich dyskusjach obroncy "jednej prawdy" potrafia przypieprzyc sie do zupelnie bezsensownej pierdoly. Przylepiles sie sceny zupelnie przypadkowej, w ktorej komentarz narreatora zbiegl sie ze scena wideo, w ktorej akurat ten narreator otwiera szuflade. Dla ciebie o dziwo to cos sugerowalo, dla mnie nic, musialem przeczytac twojego posta zeby to w ogole ze soba powiazac. Coz, brawo ale to mozna okreslic tylko slowem paranoja.
Chyba, ze zle cie odebralem i ta scena swoim wygladem cie smieszy a nie, ze wysmiewasz powage dokumentu na podstawie tej sceny. Jesli zle to przepraszam.


1. A co to za różnica w którego Boga? Jeśli w każdej religii jest inny Bóg, to i tak każdy "działa" tak samo. Nie musisz już szpanować, że wiesz, że istnieje 4000 różnych Bogów. Mówiąc "Bóg" wiadomo, że nie chodzi o jakiegoś konkretnego rozmawiając ogólnie o religiach.
2. Nie jestem obrońcą "jednej prawdy". To raczej wojujący ateiści się tak zachowują. I nie przylepiłem się do jednej rzeczy, po prostu mi się spodobała ta scena (Tak trudno czytać ze zrozumieniem?), nieważne czy była zamierzona, czy była zbiegiem okoliczności.
Zgłoś
Avatar
grungeofil 2010-04-05, 15:32
On mówi o tym,że nie ma naukowych powodów. i ma rację: albo religia, albo nauka. tego się nie da pogodzić.
Chcecie to wierzcie,ale nie próbujcie udowodni,że to raacjonalne bo ni chuja się nie da.
Wynika to raczej z lęku przed śmiercią, nicością.
No i trudno się nie zgodzić,że za sprawą religii między innym, dzieje się na tym świecie mnóstwo złą, niedorzeczności i za mało aborcji.
Nauka nikomu krzywdy nie zrobiła (as far as I remember)
Zgłoś
Avatar
Sessvisto 2010-04-05, 15:52
Ci co pisza, ze koles jest blaznem najwyrazniej nie dorosli do tego typu spraw i nie potrafia samodzielnie myslec oraz nie rozumieja o czym jest mowa w filmie (wina tej smiesznej wiary, ktora narzuca wam tok myslenia)
Zgłoś
Avatar
uzi_mas 2012-06-09, 9:27 10
Cała prawda o religii











Pierwszy temat więc prosze mnie zjechać po całości
Zgłoś
Avatar
lofix1 2012-06-09, 11:02
@autor
"Pierwszy temat więc prosze mnie zjechać po całości "

jak chcesz, żeby cie wyruchać w dupsko to nie używaj przenośni tylko nazywaj rzeczy po imieniu.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie