18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 30 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 21:41
🔥 Głaskanie misia - teraz popularne
Polecam wszystkim nie fanatykom z okazji świąt - Richard Dawkins.



Jest to pierwsza część z pięciu, resztę jeśli kogoś zainteresuje można znaleźć na Youtube, nie chciałem zawalać Sadistica.
Zgłoś
Avatar
Issander 2010-04-04, 22:45 2
Ci, którzy za moment będziecie tutaj flejmować, napiszcie proszę, ile z tego filmiku obejrzeliście. Bo mam jakieś takie dziwne przeczucie, że większość z Was ujrzy jedynie nazwisko autora i pierwsze parę sekund, a potem się zacznie...
Zgłoś
Avatar
Nihil 2010-04-04, 22:47 2
@up Minutę, lub 2, już widać po tonie i temacie o czym to będzie.

Myślę ze taki "naukowiec ateista" przez jego brak tolerancji do czyiś przekonań, jest bardziej szkodliwy dla środowiska niż religie.

Bo on wali, że człowiek się myli, osądza i stawia w złym świetle, że ci ludzie są bezmyślną kupką mięśni. A może to on się myli, albo sam jest idiotą?

Tak można odróżnić krzykacza co chce rozgłos za jechanie religii, od prawdziwego ateisty, który po prostu nie wierzy, ale nie robi szumu że ktoś inny to robi, albo naukowiec, który patrzy na fakty, a nie ich brak.
Wiara to wiara, albo wierzysz albo nie. Ale nie wciskaj swojego zdania, bo to zwykłe trolowanie a nie dyskusja.

PS. Mruga jak popierdolony i ma twarz pedofila.
Zgłoś
Avatar
Styku 2010-04-04, 22:58 8
Nie posuwałbym się tak daleko. On nie jest szkodliwy, bo jest jeden. Oczywiście, ateistów się ostatnio mnoży, ale dalej są w mniejszości.
Zgadzam się z nim w większości przypadków. Jedyne co mnie bardzo raziło, to przewijające się hasełko "Root of All Evil". Religia ma też swoje dobre strony - utrzymuje w ryzach część osób nie będących w stanie zbudować własnego kręgosłupa moralnego.
Więc na pewno nie jest tak, że religia niesie ze sobą samo zło. Inna sprawa, że to wielka maszynka do manipulowania ludźmi. Ale jak się ludzie dają, to już ich prywatny problem.

To mówiłem ja, agnostyk.
Zgłoś
Avatar
lufekk 2010-04-05, 1:35 1
Ateizm to też religia. Proces "nie-myślenia" tu też występuje, zwłaszcza jak karmią ateistów stwierdzeniami, że "człowiek rozumu nie wierzy w Boga".

Podoba mi się scena, w której Richard Dawkins zagląda do szuflady i mówi: "Nie ma żadnego dobrego powodu, aby wierzyć w Boga"
Zgłoś
Avatar
vass 2010-04-05, 2:31 12
Cytat:

Myślę ze taki "naukowiec ateista" przez jego brak tolerancji do czyiś przekonań, jest bardziej szkodliwy dla środowiska niż religie.


Nie osłabiaj, On tylko wygłasza swój pogląd i nie wpierdala się w czyjeś życie, chcesz oglądasz, nie to nie. A kościól ze swoją wiarą i prawami wpierdala się wszędzie, nie da się tego wyłączyć nawet gdybym nie chciał tego słuchać.
Zgłoś
Avatar
aran 2010-04-05, 8:49 12
Przecież kościół to mafia. Zawsze jest tam gdzie jest władza. Jak były zabory popierał germanizację. Był przeciw Kościszce, przeciw Piłsudskiemu a później przypisywał sukces "cudu nad Wisłą" jakiemuś księdzu czy matce boskiej. W czasie II wojny błogosławił hitlerowców a teraz pociąga za sznurki w polskiej polityce i jeszcze musimy wysłuchiwać bredni typu - tylko pod tym znakiem Polak jest Polakiem (chodzi o krzyż) - przecież rdzennie byliśmy poganami. Hipokryzję opanowali kurwa po mistrzowsku. Nie mam nic do wiary, bo może ktoś jej potrzebuje, ale kościoła potrzebuje tylko złoty mikołaj w Watykanie, purpuraci rządzący w Polsce i armia sukienkowców żerująca na ludziach.
Zgłoś
Avatar
moronz 2010-04-05, 9:13
Cytat naukowca "Nie ma żadnego dobrego powodu żeby wierzyć w Boga". Jak dla mnie najlepszym powodem jest chęć otrzymania życia wiecznego.
Zgłoś
Avatar
Luis Cyfer 2010-04-05, 9:17
@Styku, tytuł filmu "Root of All Evil", tonie wymysł Dawkinsa, która uznał go za absurdalny tylko telewizji Chanel 4, która chciała wywołać szum wokół filmu:)
Zgłoś
Avatar
zwirooo 2010-04-05, 9:20
genialnym komentarzem do tego programu może być 12 i 13 (stanowią całość) odcinek south parku z sezonu 10...występuje w nich Richard Dawkins
Zgłoś
Avatar
Syrq 2010-04-05, 9:43
lufekk napisał/a:

Ateizm to też religia. Proces "nie-myślenia" tu też występuje, zwłaszcza jak karmią ateistów stwierdzeniami, że "człowiek rozumu nie wierzy w Boga".


pl.wikipedia.org/wiki/Religia
Pare pierwszych linijek.

Bardzo ciekawy filmik. Piwo leci.
Zgłoś
Avatar
trzelpy 2010-04-05, 9:55
Dokładnie on tylko mówi. A kościołom mówienie nie wystarcza, wpierdalają się dosłownie wszędzie. A wszystko to dla boga z kapusty japierdole ...
Zgłoś
Avatar
jonek00 2010-04-05, 9:55 1
przecież ten profesorek robi to samo co religia tylko w drugą stronę. jakie ten koleś ma prawo mówić mi co mam robić i w co wierzyć a w co nie wierzyć?

najbardziej w ludziach wkurwia mnie pycha i przekonanie, że się pozjadało wszystkie rozumy.
Zgłoś
Avatar
ak47 2010-04-05, 10:11
@Jonek
Czy on ci dyktuje że masz w to nie wierzyć?
On tylko głosi swoje poglądy....
A to że Bóg istnieje to tylko przypuszczenie....
Zgłoś
Avatar
Jezus z Nazaretu 2010-04-05, 10:17
Richard Dawkins is my hero!
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie