18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:04
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Wiara bez dowodów!
I................r • 2013-04-09, 16:02
Jako, że niewierzący tak często atakują religie, krótki filmik dla nich na to, iż wiara w Boga nie wymaga dowodów!

Angielski: matura podstawowa min 70%



Tylko jeden prawdziwy Latający Potwór Spaghetti! RAMEN!
Zgłoś
Avatar
Raiton 2013-04-10, 0:46
@Lordzik92
Piszesz teraz o szamanizmie, zgaduje, że był on przed narodzinami Chrystusa, gdzie stary testament głosił jego nadejście(może z tego część wiedzy czerpali?). W sumie nie ważne bo mało co do tego nawiązuje. Tak naprawdę to nie napisałeś żadnego kontrargumentu do moich 'tez'. Z całym szacunkiem ale to co napisałeś o tych doznaniach, mogłeś przeczytać na necie, ewentualnie w książkach i tak się wkręcić, że sam nie byłeś pewny czy coś czułeś, placebo. Świadomy sen to częsty przypadek u osób, które nawet tego nie ćwiczyły. Co do katolicyzmu i życia Jezusa, to działo się 2k lat temu! Wiara przetrwała do dziś więc nie wiem jaką trzeba mieć charyzmę by tak wpłynąć na świat( zakładając, że jest zwykłym śmiertelnikiem). Nie porównujmy tu islamu gdzie wiara oparta jest na strachu. Ludzie mają naprawdę słabą wyobraźnię i za duże ego. Bóg musi mieć z nas niezłą pompę trzymając wszechświat w ręku
Zgłoś
Avatar
j................� 2013-04-10, 1:04
Cofam pytanie,nie chce mi się dyskutować idę spać buk z wami!
Zgłoś
Avatar
Raiton 2013-04-10, 1:18
Potwierdza, że istnieje Bóg. Myślisz, że człowiek uwierzyłby odrazu jakby Bóg zstąpił na ziemie i ożywił jakąś rodzinkę mówiąc im że to on tutaj rządzi? Życie Jezusa to około 30 lat( nie pamiętam ile dokładnie miał ) działalności i 'sprawiania' cudów. Dlatego religia ta przetrwała do dziś imo. Ogólnie jebie mnie kościół(Watykan) i jego coraz to nowsze przepisy, która większość jest z dupy i każdy ma swoją interpretacje, jest 10 przykazań i MI to wystarcza. Ktoś wcześniej wspomniał, mohery to mohery tamto, to że chodzą do kościoła to nie znaczy, że coś z niego wynoszą. Większości z nich po prostu strach do dupy zajrzał i łapią się czego sie da.

@up
too late ;D, dla ciekawskich pytanie brzmiało kim był Jezus i jakie to miało znaczenie, coś w tym stylu
Zgłoś
Avatar
Vato 2013-04-10, 1:29 6
aqwsderfgtyhjuiklop112594 napisał/a:

skąd mogą to wiedziec? byli przy tym wybuchu ?? he



No właśnie! Skąd znają promień Ziemi? Ktoś go zmierzył metrówką? Skąd wiedzą, że były dinozaury? Któryś naukowiec je widział? Skąd wiedzą, jak kiedyś wyglądały kontynenty? Przecież to było tak dawno i w ogóle nieprawda.

Tak, to wyżej to ironia. Nie będę ci nawet opowiadał o takich rzeczach jak promieniowanie tła, już po twojej wypowiedzi widać, że jesteś idiotą.
Zgłoś
Avatar
Marshal 2013-04-10, 1:51 4
Wiara jest jak penis - każdy go ma, ale to nie znaczy, żeby pokazywać go publicznie, a już na pewno nie wpychać dzieciom do gardeł.

I tyle w temacie
Zgłoś
Avatar
Irenvelle 2013-04-10, 3:34
chuj nam w dupy umrzemy, z sensem czy bez sensu, h3h3h3.
Zgłoś
Avatar
stich69 2013-04-10, 3:46
O kurwa, dorosłem. Tak mnie pierdoli udowadnianie, czy bóg istnieje, czy nie, że nawet nie chciało mi się czytać najhojniej obdarowanego wirtualnymi piwami komentarza, ani jego poprzednika I jebie mnie w co wierzycie, czy wierzycie i czy nie wierzycie Jaki świat byłby piękny jakbyście i wy osiągnęli ten poziom xD
Zgłoś
Avatar
Dr0mg 2013-04-10, 3:57
tak tak tak, bóg stworzył adama a ewe z jego żebra super (mam po równo żeber a nie z ubytkiem jednego) skoro bóg stworzył ludzi to skąd dinozaury a dokładniej ich szczątki ? hmmm no i "bóg ojciec" stworzył katolików hmm to skąd islamiści, buddyści, reszta?? i gdzie się podział RAJ w końcu ewe i adama wyjebali, ja się urodziłem po ślubie rodziców, zostałem ochrzczony więc zmyto ze mnie grzechy więc czemu nie mogłem być w raju ?? no kurwa.. naukowcy mówią że EWOLUCJA no ok, pra człowiek, neandertalczyk i reszta przypomina małpę i człowieka współczesnego, ahh ten koleś co go gdzieś w górach w lodzie znaleźli nie wyglądał na twór boga dziwne hmmm.. Latający Potwór Spaghetti określił jasno cytuję
"Ludzie wyewoluowali z piratów. Ludzie dzielą około 95% DNA z małpami, ale ponad 99,9% DNA z piratami"
kto nie ogarnia tego wierzenia niech przeczyta LUŹNY KANON i dowie się jak to pewien drwal zbudował okręt piracki i pływał po morzu sosu spaghetti do czasu aż ten nie ostygł ;]
w tedy może się wypowiedzieć na temat tej że religii, twierdzisz że jest chujowa ? popatrz na swoje wierzenia na które ja i wiele osób ma wyjebane i nie mówie że są chujowe tylko mnie nie obchodzą.. a wyzywanie kogoś na podstawie tego co wyznaje jest jak nazywanie czyjejś matki kurwą..
Zgłoś
Avatar
wolo1994 2013-04-10, 8:10
Powiem tak, chuj wam wszystkim w dupe, przez coś takiego jak wiara na świecie się zabijają i tyle. Gdyby nie ona nie było by jebanego burdelu na tle religijnym, i pewnie bylibyśmy jakieś 1000 lat do przodu z techniką.
Zgłoś
Avatar
Dakanred 2013-04-10, 9:45
Kurwa mać! trzeba być idiotą, żeby ateista chciał wmówić wierzącemu, że boga nie ma, jak on sam tego nie wie. Z drugiej strony katolik nie wmówi ateiście, że on jest. Co już zepsułem konfrontacje? Czy dalej będziecie nadwyrężać swoje paluszki?
Zgłoś
Avatar
korinogaro 2013-04-10, 10:19 3
Chciałbym zauważyć, że wiara z definicji nie opiera się na faktach. Bo wiara nie jest przeświadczeniem wynikającym z jakichś przesłanek które można badać. Tak więc wiary w jakiegokolwiek boga czy bogów nie można wartościować na podstawie dowodów.
NO ALE TO JEST KURWA WŁAŚNIE GŁÓWNY POWÓD CZEPIANIA SIĘ RELIGI PRZEZ BARDZIEJ KUMATYCH ATEISTÓW!
Skoro wiara będące podstawą religii nie opiera się i nie wymaga dowodów naukowych to tym samym nie ma prawa rościć sobie praw do wygłaszania teorii naukowych! Chcą sobie ludzie wierzyć w tego czy innego boga, spoko. Tyle że wara od nauki! Religie mogą oceniać moralnie naukę jako dziedzinę, albo poszczególne jej działy, ale nie mogą z powodu braku legitymizacji tworzyć nauki innej niż religioznawstwo.
BTW. Tak samo osoby wierzące nie mogą domagać się dowodów naukowych na nie istnienie boga tego czy innego bo wtedy przeczą temu, że wierzą, a twierdzą, że wiedzą o istnieniu boga (a wiedza opiera się na dowodach naukowych).
PS. Dodatkowo zgodnie z pozytywną definicją "istnienia" czegokolwiek, to na twierdzącym, że coś jest spoczywa ciężar dowodu.
Zgłoś
Avatar
Lordzik92 2013-04-10, 11:04
Raiton napisał/a:

@Lordzik92
Piszesz teraz o szamanizmie, zgaduje, że był on przed narodzinami Chrystusa, gdzie stary testament głosił jego nadejście(może z tego część wiedzy czerpali?). W sumie nie ważne bo mało co do tego nawiązuje. Tak naprawdę to nie napisałeś żadnego kontrargumentu do moich 'tez'. Z całym szacunkiem ale to co napisałeś o tych doznaniach, mogłeś przeczytać na necie, ewentualnie w książkach i tak się wkręcić, że sam nie byłeś pewny czy coś czułeś, placebo. Świadomy sen to częsty przypadek u osób, które nawet tego nie ćwiczyły. Co do katolicyzmu i życia Jezusa, to działo się 2k lat temu! Wiara przetrwała do dziś więc nie wiem jaką trzeba mieć charyzmę by tak wpłynąć na świat( zakładając, że jest zwykłym śmiertelnikiem). Nie porównujmy tu islamu gdzie wiara oparta jest na strachu. Ludzie mają naprawdę słabą wyobraźnię i za duże ego. Bóg musi mieć z nas niezłą pompę trzymając wszechświat w ręku



Zacznijmy moze od poczatku. Sugerujesz ze ST byl prekursorem religii, blad! Tak jak napisalem szamanizm byl pierwszy, i to od niego wszystko sie zaczelo (juz neandertalczycy wcielali proste rytualy w swoje zycie, np spozywanie wilczych jagod, i wizje w jaskiniach na co maja polowac).
Nie jest moim celem klamac, ale tylko chcialem napisac ze ze religia to nie jest pusta modlitwa i czekanie na nagrode po smierci. To przez ostatnie tysiaclecie, wiara w europie stracila cala swoja wartosc. Dawniej rytualy przynosily efekty, mam tu na mysli obrzedy ,,magiczne" , ktore wbrew pozora nie byly widowiskowym harrym potterem, a synchronizowaniem sie z otaczajacym swiatem i natura. Nie przypisuje tu zadnych boskich atrybutow, gdyz byly to doswiadczenia wplywajace na swiadomosc. Jedynym pytaniem w tym wszystkim jest to czym jest nasze ,,JA" .
Zreszta w naszej kulturze takie pojecia jak opuszczenie ciala czy stany innej swiadomosci, sa traktowane jako chory wymysl glupca, jednak np. w Indiach traktuja to inaczej. Jak gadalem o OOBE i mistycyzmie z hinduska wcale nie byla zdziwiona tematem naszej rozmowy, gdyz jak twierdzila u niej w okolicy wielu ludzi tego doswiadczalo i mowilo o tym.
Czasami poprostu trzeba sie otworzyc na informacje i nie przylegac do jednego nurtu. By lepiej zrozumiec religie, warto poczytac o okultyzmie, ktory otwiera nowe drogi na rozwoj duchowy lub jak kto woli psychiczny.
A przyrownywanie przetrwania wiary przez 2k lat do miana cudu, jest jawna ignorancja. Jesli mowimy o chrzescijanstwie, przeczytaj chcociaz fragmenty ST i NT, i porownaj je z obecnym systemem tej wiary. I co ujrzysz? Ze nauki Jezusa zostaly oplute i zbeszczeszczone sluzac teraz jako wytrych do portfeli wiernych...
Zgłoś
Avatar
korinogaro 2013-04-10, 12:01
Zgadzam się z Lordzik92 2k lat przetrwała jedynie marka "chrześcijaństwo", ale "firma" zajmuje się obecniew zupełnie innym produktem niż kiedyś.
Zgłoś
Avatar
D................k 2013-04-10, 15:40
ander455 napisał/a:


Prosze o udowodnienie że Ziemia ma więcej niż kilka tysiecy lat. Nie kopiuj wklej, Tylko cały dowód ze zdjęciami i odpowiednimi danymi i opisami maszyn które to np sprawdzały.



Zacznijmy może od dupy strony. Nie zgadzasz się z poglądem, iż Ziemia ma kilka miliardów lat, czy zwyczajnie próbujesz jakimiś prostymi zabiegami erystycznymi wykazać, że ewolucjonizm również jest obiektem wiary (absurdalne, swoją drogą, założenie).

Kula ziemska istnieje kilka miliardów lat, a wiedza naukowa, która ma charakter kumulatywny raz za razem to potwierdza. Polemizowanie z faktami to nie otwartość umysłu, a skrajny fanatyzm.

ander455 napisał/a:

To że obejrzałeś NG nie znaczy że możesz tak mówić Pedale.



Dlaczego mniie obrażasz? To, że cechuje cię umysłowe otępienie pokazałeś już w pierwszej części swojej wypowiedzi, ale teraz wykazujesz również braki w kulturze osobistej (a może to po prostu katolicyzm).

ander455 napisał/a:

Mi to wisi w co wierzycie. ale jeżeli jakaś wiara się wam nie narzuca, to prosze nie krytykować chuje (nie wliczamy sztucznego pokazywania kościoła w złym świetle w telewizji chu*e)



I po kiego się prostaczku plujesz? Obrzucając oponentów obelgami nie sprawisz, że twoja argumentacja zyska na sile. Co najwyżej narazisz się na śmieszność...

ander455 napisał/a:


Aha. the best harlem shake ever został usunięty nie z harda, ale z całego sadistica. przez co wzmaga się niechęć do żydów.



Co ma Żydowski Harlem Shake do tematu w którym umieściłeś swój wpis? Pomijam już to, że sam jakiś czas temu wrzuciłem ŻHS na Sadistica i filmik ten wciąż na stronie jest.

ander455 napisał/a:


TO JEST STRONA Z CZARNYM HUMOREM KURWA, A NIE KWEJKOCOŚ. TĘPE WUJE Z ADMINISTRACJI CO DOPUSZCZACIE JAKIEŚ GÓWNO ABY ZWIEKRZYC OGLADALNOSC. IDEA BYLA ZAJEBISTA, A TERAZ ABY ZAROBIC.



No właśnie! To jest strona z czarnym humorem, a jeśli nie pasuje ci żartowanie z religii, to proponowałbym się wyrejestrować... Oszczędzisz sobie nerwów, a i na forum podniesie się jakość dyskursu, który właśnie dość mocno zaniżyłeś.

ander455 napisał/a:

Aha, i nie chodźcie na wybory jak nie umiecie myśleć chujki. bo nawet przeczytanie kilku artykułów w necie nie powoduje że jesteście kurwa zainteresowani polityką. Ale jak już chodzicie to nie głosować na partie która siedzi w sejmie, ani z osób z sejmu sie wywodząca.



Obraziłeś mnie oraz ludzi myślących podobnie, wyjechałeś z Żydami i rzekomą cenzurą na Sadisticu, by na koniec wyskoczyć z polityką. Czas zastanowić się kto tak naprawdę jest tutaj "nie potrafiącym myśleć chujkiem"...
Zgłoś
Avatar
melemele89 2013-04-10, 16:02
Niewierze ni kogo nie na kłaniam, dowiemy lub nie dowiemy się po śmierci.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie