18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:04
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Avatar
werther 2013-04-17, 13:13 58
Dobra dobra...
Zgłoś
Avatar
McMenel 2013-04-17, 15:52 15
OFC przecież kto chciałby żyć w takiej Szwecji czy Norwegii. Przecież tam sami nieszczęśliwi ludzie żyją.
Zgłoś
Avatar
skrytojebca 2013-04-17, 21:13 1
kraje skandynawskie to zoofile sprawdż sam .....
Zgłoś
Avatar
Wurt 2013-04-18, 3:52 3
Wielkie Słowa wielkich
od kiedy ? tuskozjeb należy do wielkich ^^^^
Zgłoś
Avatar
Kaszysz 2013-04-18, 9:27 19
McMenel,

Gdybyśmy nie przeszli przez 2 wojny światowe i rozbiory, gdybyśmy mieli złoża ropy i gazu, gdybyśmy mieli mniejsze zagęszczenie na m^2, to też byśmy mogli być krajem socjalistycznym i mieć się dobrze. Chcesz zobaczyć jaki wpływ surowce naturalne mają na lokalnych mieszkańców to ogarnij temat gminy kleszczów koło Bełchatowa Gdyby nie surowce naturalne to Araby po dziś dzień siedzieli by w lepiankach z gówna a ruscy siedzieli napierdoleni w domach z desek i mchu.
Zgłoś
Avatar
bartman 2013-04-18, 9:32 21
werther napisał/a:

Dobra dobra...Obrazek



Akurat Francja to chyba jest nawet bardziej socjalistyczna niż Rosja.
Zgłoś
Avatar
!Timon 2013-04-18, 13:54 7
@McMenel

Przywoływanie gospodarki Norwegii czy Szwecji jako modelowych państw socjalistycznych przypomina sytuację w której człowiek dostał majątek w spadku od wujka którego nawet nie znał i poucza innych jak dojść do dużych pieniędzy.
Poza tym Szwedzi zaczynali od kapitalizmu który umożliwił im zgromadzenie kapitału do zabawy w socjalizm. Polacy mieli ok 10 lat kapitalizmu w latach 90', PKB zapierdalało w górę, ludzie na ulicach jakoś nie umierali, ochrona zdrowia i edukacja jeszcze trzymały poziom.
Niestety komuś to zaczęło przeszkadzać i wpizdu i wylądował. Z pustego i Salomon nie naleje a żeby bawić się w redystrybucję zasobów bogaci=>biedni trzeba jeszcze mieć tych bogatych.
Zgłoś
Avatar
Svetlan 2013-04-18, 13:56 2
@Kaszysz
Dodam tylko to że Norwegia ma teraz poważny problem. Ludzie mają taki dobrobyt, że im się pracować nie chce.

Dlaczego to źle? Bo jak ropa im się skończy to będą w czarnej dupie, a mało tego rynek ulegnie ogromnej recesji.

Cieszmy się póki możemy i spierdalajmy tam gdzie będzie dobrze.
Zgłoś
Avatar
H................g 2013-04-18, 14:13
@KAszysz pierdolis, ze jakbyśmy nie przeszli przez wojny i rozbiory to bylibyśmy bogaci, a i jakbyśmy mieli jeszcze złoża. Kurwa właśnie mam w chuj duże złoża i co z nimi zrobiono? Oddano je kurwa innym, zamiast wzbogacić ten kraj ;/
Zgłoś
Avatar
Eliot Imperio 2013-04-18, 14:26 2
Kłócicie sie bez sensu jakbyście kurwa nie wiedzieli, że opinia jest jak dupa i każdy ma swoją. Nikomu przecież nie zabrania się wyjazdu za granice i tam sobie rozpoczęcia życia. Często sie zastanawiam, co z tym będzie, jeśli wyjedzie mnóstwo ludzi, to zostaną tylko ludzie w wieku 45+, czyli Ci, którzy mają doświadczenie zawodowe a nie rzadko i jakieś studia. Jaki ja mam start w życiu zaoferowany? Gdybym w tym wieku w którym jestem, cofnął się do lat młodości moich rodziców miałbym łatwiej. Praca była, nawet alkoholicy pracowali więc nie pierdolić mi tutaj że było źle. Było źle, jeśli chodzi o wszystko inne, ale praca była. Teraz pracy nie ma, a podobno wszystko inne jest. Gówno jest. Jak nie wciśniesz sie gdzieś po znajomości to szukaj wiatru w polu. Uwielbiam czytać, że oczywiście skoro pracy nie masz to jesteś pizda i nieobrotny w życiu. Skoro taką macie opinie, poczekajcie aż te wszystkie dzieci pokończą gimbazy i licea to się przekonacie co to znaczy pizda i nierób. Pamiętajcie, że wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Troszkę offtop.

Wracając do tematu.
Cytat:

@KAszysz pierdolis, ze jakbyśmy nie przeszli przez wojny i rozbiory to bylibyśmy bogaci, a i jakbyśmy mieli jeszcze złoża. Kurwa właśnie mam w chuj duże złoża i co z nimi zrobiono? Oddano je kurwa innym, zamiast wzbogacić ten kraj ;/


Nie? Wrocław zniszczony, Warszawa prawie zrównana z ziemią. Ruskie, które blokowały plan Marshalla, rządzili nami do końca lat 80, rozkradali JUŻ wtedy Polskę. Później przyszły zmiany. Później do rządów dorwali się ludzie, którzy mają gówno nie pojęcie o polityce, tym bardziej o tym jak rządzić narodem i państwem. Nie twierdzę że ja to potrafię, ale z pewnością mam większy zasób słów i iloraz inteligencji niż 3/4 polityków. Unia blokuje nam wydobycie węgla przez pierdoły o emisji CO2 w atmosfere. Wkurwia mnie to strasznie, bo zapomnieli już idioci, że w 19 wieku jak powstawały wszystkie manufaktury, pierwsze maszyny i tak dalej TO dopiero było zanieczyszczenie. Tak walczyli z globalnym ociepleniem, że dojebali nam prawie półroczną zime w Polsce... 900 miliardów wyjebane na walke z czymś, na co nie ma się i tak wpływu.
Zgłoś
Avatar
chainsawgutsfucker 2013-04-18, 15:08 4
Dokładnie... Jakby nie patrzeć, wszędzie gdzie teraz masz mega socjal wcześniej był w większym bądź mniejszym stopniu kapitalizm. Kiedy u nas była komuna, puste półki sklepowe i mądrze rządzone państwowe zakłady, w Niemczech, Norwegii i masie innych krajów ludzie robili kasę. Kiedy u nas jeszcze II wojna szalała w takiej Szwecji powstała Ikea... teraz Ikea zarabia więcej niż niejeden kraj i bynajmniej nie jakieś Czady czy inne Nigerie. Pomyśl co by było gdyby w Polsce były takie możliwości w tamtych latach? Potem kiedy Anglia czy Francja odbudowywały się z pomocą usa, to u nas trzaskano piękne komunistyczne bloki. Potem komuna zniknęła i ludzie nagle chcieli mieć tak jak na zachodzie. Próbujemy mieć tak jak na zachodzie i widać jak wychodzimy na tym.
Ktoś madry (nie pamiętam już kto) powiedział kiedyś:
Cytat:

"Polska nie powinna naśladować bogatych krajów zachodu, bo nie jest bogatym krajem zachodu. Powinna naśladować te kraje kiedy były w takiej sytuacji jak Polska"

Zgłoś
Avatar
w................5 2013-04-18, 15:08
A Anglia to niby kapitalizm lewaczki?
Zgłoś
Avatar
Fo 2013-04-18, 15:20 1
Gerard Depardiejew
Zgłoś
Avatar
Bila 2013-04-18, 17:09 1
Francuz zawsze się poddaje pierwszy,czemu mnie to nie dziwi.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie