18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (8) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
🎉🎉🎉 🥳🎂 17 urodziny sadistic.pl 🎂🥳 🎉🎉🎉
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:05
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:41
Poseł Przemysław Wipler ma jutro o 11.30 ogłosić odejście z Polski Razem Jarosława Gowina. Będzie próbował utworzyć w Sejmie koło zwolenników Janusza Korwin-Mikkego - ustaliła "Rz"



O rozstaniu Wiplera z Gowinem spekulowano od dłuższego czasu. Na współpracę z Kongresem Nowej Prawicy (KNP) Korwin-Mikkego nalegało część działaczy stowarzyszenia Republikanie, którego Wipler jest liderem. Serwis "Polityka Warszawska" informuje, że lider KNP poinformował o rozbracie Republikanów z PRJG na Facebooku.

Według naszych informacji Wipler przekazał wiele postulatów Gowinowi. Chciał m.in. zmian w warszawskiej strukturze Polski Razem i połączenia sił z ugrupowaniem byłego lidera Unii Polityki Realnej. Dziś poseł spotkał się z Gowinem w Sejmie.

– Nie udało nam się osiągnąć porozumienia. Jestem w stałym kontakcie z Januszem Korwin-Mikkem. Chciałbym jego formacji złożyć propozycję współpracy – mówi „Rz" Wipler.

Informacje o przebiegu spotkania udało nam się nieoficjalnie potwierdzić w kierownictwie ugrupowania Gowina. On sam nie chciał jednak tego komentować. – Mogę tylko powiedzieć, że w Polsce Razem jest miejsce dla środowiska republikańskiego i z całej Polski płyną do mnie sygnały, że wielu członków tego stowarzyszenia chce zostać z nami – przekonuje „Rz" Gowin.

W sobotę Rada Główna KNP ma się spotkać, by dyskutować o wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wcześniej Wipler ma rozmawiać z liderem ugrupowania.

Rzecznik prasowy Kongresu Nowej Prawicy Tomasz Sommer mówi „Rz", że wszystkie decyzje zapadną na spotkaniu Rady i współpraca z Wiplerem nie jest przesądzona.

– Witamy go z pewnymi nadziejami, ale zdajemy sobie sprawę, dlaczego Gowin zakończył z nim współpracę – mówi, nawiązując do wniosku o uchylenie Wiplerowi immunitetu, który skierowała stołeczna prokuratura. Śledczy chcą mu zarzucić naruszenie nietykalności i znieważenie policjantów.

Zdaniem Sommera wartością dodaną byłaby współpraca z Republikanami, a jego zdaniem nie wszyscy będą chcieli przystąpić do KNP.

Jednak według naszych informacji Wipler chce skusić Korwin-Mikkego czym innym. Poseł ma starać się o powołanie w parlamencie koła, które reprezentowałoby nieobecną w dyskursie publicznym partię.

W rozmowach o jego powołaniu mają brać udział posłowie niezależni, jeden polityk koalicji rządzącej i członkowie Solidarnej Polski, którzy nie chcieli współpracy z Gowinem, ale są skłonni dołączyć do notującej coraz lepsze wyniki w sondażach KNP.

Dzwonimy do jednego z nich. – Miałem się spotkać z posłem Wiplerem, ale myślę, że bardziej może liczyć na niezrzeszonych – przekonuje.

www.rp.pl

Widzę, że przełamanie sceny politycznej nastąpi szybciej niż zakładano
Zgłoś
Avatar
hello_world 2014-02-20, 21:34
Wipler stworzy odłam niby prawicy, ściągnie połowę uwagi elektoratu Korwina i tak się powtórzy plan odsuwania JKM od Sejmu.
Zgłoś
Avatar
kroplowa 2014-02-20, 21:52
Mam nadzieję, że go nie przyjmą..
Zgłoś